ידיעון איגוד התעשיה - סיכום הכנס השנתי

 

ידיעון דצמבר 2010

 

500 איש השתתפו בכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הכנס עמד בסימן עתיד הכלכלה והתעשייה

על יסודות 100 שנות קיבוץ

וארח את שר האוצר, יובל שטיניץ ושר התמ"ת, בנימין בן אליעזר

  

500 מנהלי ויו"ר מפעלים בתעשייה הקיבוצית, ראשי הנהלות כלכליות, מרכזי משקים ובכירים במגזר הכלכלי – עסקי השתתפו בכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית שנערך בקיבוץ שפיים. הכנס עמד בסימן עתיד הכלכלה והתעשייה על יסודות 100 שנות קיבוץ והתמקד בדרכים להתמודד עם השינויים הגלובליים המהירים וצמיחת התעשייה הקיבוצית על ידי פעילות בינלאומית.

 

בכנס התארחו ונשאו דברים שר האוצר, יובל שטיניץ, שר התמ"ת, בנימין בן אליעזר ובהשתתפות ח"כ חיים אורון (ג'ומס), נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, מזכיר התנועה הקיבוצית זאב שור, יו"ר בנק הפועלים, יאיר סרוסי, המדען הראשי של משרד התמ"ת, דר' אלי אופר, יו"ר פעילים, יורם גבאי, יו"ר מטרוניקס יזרעאל, יונתן בשיא.

 

בכנס הציגו ראשי האיגוד יונתן מלמד ועמוס רבין את תמונת המצב בתעשייה הקיבוצית לקראת סיום שנת 2010, המצביעה על גידול במכירות ולצידה שחיקה ברווחיות בשל שינויי המטבעות ועליית מחירי חומרי הגלם. המסר המרכזי הוא שמגמת ההתאוששות מהמשבר נמשכת, אולם חובה על המנהלים ובעלי התפקידים לעמוד על המשמר ולהערך למצב של התדרדרות מחודשת בשל המצב הכלכלי באירופה, ארה"ב ושווקי יעד נוספים של התעשייה הקיבוצית.

 

הכנס זכה להתעניינות רחבה של התקשורת הכלכלית והועבר במלואו בשידור ישיר באתר גלובס.

 

מצורפים עיקרי הדברים של הדוברים המרכזיים:


 

שרגא ברוש מציע: להעביר כספי פנסיה לחו"ל (מתוך: YNET)

הייצואנים בישראל סובלים כבר זמן מה מהתחזקות השקל מול הדולר והאירו. כעת, מציע נשיא התאחדות התעשיינים לגלגל חלק מההפסד הזה אל כספי הפנסיה של הציבור הישראלי. "התחזקות השקל הורגת את הייצוא", אומר שרגא ברוש, "צריך להוציא חלק מכספי הפנסיה של ציבור החוסכים לחו"ל" נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, קורא להעביר חלק מכספי החיסכון הפנסיוני של הציבור הישראלי מישראל לחו"ל. כך הצהיר ברוש היום (ד') בכנס של איגוד התעשייה הקיבוצית בשפיים. לדברי ברוש: "היחלשות הדולר והתחזקות השקל הורגת את הייצוא... (לכתבה המלאה: לחץ כאן)


אתר "גלובס" מעביר את הכנס בשידור חי. (מתוך: גלובס)

 3 ימים לאחר ששרגא ברוש, יו"ר התאחדות התעשיינים, ביקש מוועדת הכספים "להציל" את התעשיינים מפני "אנשי האוצר ואמר ששר האוצר יובל שטייניץ מספק "תשובות מטומטמות", נפגשים היום שטייניץ וברוש בכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית. אתר "גלובס" מעביר את הכנס בשידור חי. (לכתבה המלאה: לחץ כאן)

יו"ר בנק הפועלים: העתיד נמצא במזרח,

על התעשייה להפחית את התלות בשווקי המערב (מתוך: כלכליסט)

"התעשייה הישראלית צריכה להתאים את עצמה לעולם והמשמעות היא תנועה לכיוון המזרח, וגם לברזיל - למקומות שבהם שערי המטבעות יותר חזקים וכנראה יישארו כאלה בעתיד הנראה לעין", כך אמר הבוקר (ה') יאיר סרוסי, יו"ר בנק הפועלים, בכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית. "יחסית להרבה מדינות מפותחות, בהן ארה"ב, מצבה של ישראל טוב", אמר סרוסי, "למשבר העולמי היו השלכות גם עלינו, אבל באופן יחסי מצבנו השתפר משום שמשקים אחרים הלכו אחורה. אצלנו גדל התקציב השנה בצורה מתונה, והגירעון התקציבי בתהליך של צמצום... (לכתבה המלאה: לחץ כאן)

שטייניץ: יש ירידה מדאיגה בייצוא בחודשים האחרונים (מתוך: כלכליסט)

שר האוצר בכנס של איגוד התעשייה הקיבוצית: אנו מתכוונים לפתוח בסין נציגויות כלכליות בכמה אזורים כדי לשרת את היצואנים הישראלים. גם הודו חשובה לנו. המטרה היא לחתום בפברואר על הסכם אזור סחר חופשי ופתיחת השוק ההודי לתעשייה הישראלית (לכתבה המלאה: לחץ כאן)

שטייניץ ליצואנים: ההתאוששות בארה"ב מקרטעת ואירופה בקשיים

- חפשו אלטרנטיבות (מתוך: דהמרקר)

שטייניץ קרא לכנסת "לא להיכנע ללחצים ולאשר את חוק ההסדרים והתקציב הדו-שנתי כדי שנוכל ליישם את התכניות הכלכליות המצוינות שיבטיחו את המשך הצמיחה" ■ "המדינה תתמוך בתקציבי האקדמיה ולא תיתן לה לשקוע. שקיעת האקדמיה תגבה מאתנו מחיר כלכלי כבד בשנים הבאות", ציין בדבריו (לכתבה המלאה: לחץ כאן)


 

         

     


 

לתמונות נוספות מהכנס השנתי - לחץ כאן