ידיעון - דצמבר 2009
דצמבר 2009
אתגרי התעשייה לשנת 2010

אנו נוגעים בסופה של שנת 2009, שנה שיוחדה במורכבותה, שנה בה התמודד העולם כולו עם משבר כלכלי כבד, מדינות עמדו וחלקן עדיין בסכנות קריסה. בישראל התמודדה הכלכלה על כל מערכותיה,  הבנקאית,  התעשייתית  ושוק  הנדל"ן  בהצלחה מרובה.  במבט  לאחור  ניתן  לראות  זאת  כנס.   כחלק מהתעשייה הישראלית  שמרה  התעשייה  הקיבוצית בכבוד רב  על  הישגים  בולטים.  אנו מזהים  בחלקם  של  המפעלים  תוצאות יוצאות דופן טובות  שמשמעותן  גדולה  בהרבה  בהתחשב  במצב  הכלכלי  העולמי.  במספר מפעלים מציינים  את  תוצאות שנת  2009 כטובות  ביותר. חלק  מתוצאות אלו ניתן לקרוא  בדוחות הכספיים  של החברות   הציבוריות  החברות  באיגוד התעשייה הקיבוצית. אין שום ספק שחלק מהישגים אלו נגזרו מהפעולות המהירות שננקטו במפעלים עם זיהוי עוצמת המשבר.המשך...

אם נדע להוציא אל הפועל חלק  גדול  מאתגרים  אלו תהיה  שנת  2010  שנה  טובה, שנת צמיחה, שנת  יציאה  ממשבר לפריחה.

איגוד התעשייה הקיבוצית  מאחל  לכל  חבריו הצלחה  רבה

ועדת הכספים אישרה את הארכת הצו להגדרת אזורי עדיפות לאומית לצורך החוק לעידוד השקעות הון עד לסוף 2010
ועדת הכספים אישרה את הארכת הצו להגדרת אזורי עדיפות לאומית לצורך החוק לעידוד השקעות הון עד לסוף שנת 2010. הצו אושר לאחר עיכובים ודיונים רבים ולאחר שחודשים ארוכים לא ניתן היה לאשר ביצוע השקעות חדשות.
מנהל מרכז ההשקעות במשרד התמ"ת, חזי צאייג, מסר בשיחה עם ראשי האיגוד שמייד לאחר קבלת האישור החוקי בכוונתם להתחיל במרתון של עבודה אינטנסיבית ולדון בבקשות הרבות שמונחות על שולחנם.
ראשי האיגוד הודו לשר התמ"ת, פואד בן אליעזר וסגניתו, אורית נוקד וחברי הכנסת של התנועה הקיבוצית שי חרמש וחיים אורון (ג'ומס) על פעילותם הנחושה להארכת הצו. הם קראו למפעלים שמעוניינים לבצע השקעות בשנים הקרובות להזדרז ולהגיש בקשות.
למידע נוסף וסיוע ניתן לפנות לעמוס שלו, שבין יתר תפקידיו יהיה אחראי לקשר עם מרכז השקעותמנהל המחלקה ליצוא באיגוד.
פטור מתמלוגים בתוכניות מו"פ של המדען הראשי
החל מספטמבר האחרון ולמשך שנתיים תהיינה כל תכניות המו"פ בתעשייה המסורתית שתאושרנה למימון ע"י משרד המדען הראשי, פטורות מתמלוגים. מפעלים שהיססו בעבר, משיקולי כדאיות, לפנות למשרד המדען לצורך השתתפות במימון תכניות מו"פ, כדאי שישקלו שנית בעקבות ההחלטה.
להבהרות והסברים אפשר לפנות לנחמיה הן באיגוד.
 
תערוכת וואטק 2009
תערוכת טכנולוגיות המים, אנרגיות מתחדשות ואיכות הסביבה וואטק 2009 נערכה במרכז הירידים בתל אביב והסתיימה בהצלחה רבה. התערוכה והכנס הבינלאומי שנערך במהלכה ריכזו ענין רב מצד עשרות משלחות מחו"ל ואלפי מבקרים מהארץ.
התערוכה היתה במה חשובה להצגת פתרונות וטכנולוגיות בתחומי המים והקלינטק ובין השאר נטלו בה חלק חברות רבות מהתעשייה הקיבוצית
חדשנות ושת"פ בתחום המים
במפגש נוסף במסגרת המרכז לחדשנות בטכניון ואיגוד התעשייה הקיבוצית, השתתפו חוקרים מהטכניון, אנשי IBM ונציגים מעשר חברות מובילות בתחום המים בתעשייה הקיבוצית.
במפגש נבחנו נושאים ורעיונות, בחלקם עתידניים למדי, לפתרונות שונים לבעיות המים בעולם. בעקבות המפגש תיבדק הקמת איגוד משתמשים במסגרת תכניות מגנ"ט של המדען הראשי.
מפעלים בתחום המים שמסיבות שונות לא לקחו חלק במפגש ואשר מעונינים להשתתף בפגישות ההמשך ובשת"פים העתידיים, יכולים להתקשר לנחמיה הן באיגוד.
נת"ב – ניהול תוצאות וביצועים

נת"ב – ניהול תוצאות וביצועים
כל מנהל מתחבט בשאלות אם הארגון בראשו הוא עומד צועד על פי הקו האסטרטגי שהותווה לו או מתנהל בצורה אקראית, האם הלקוחות נאמנים או עומדים לנטוש, מה מידת שביעות הרצון של העובדים, מה המוניטין של הארגון ועוד

נת"ב היא מערכת ניהולית, אשר מספקת מידע שוטף על התוצאות וההתקדמות של דרגי הארגון השונים, באמצעות שילוב מדדים פיננסיים ומדדי ביצוע וקשירתם לדוחות התכנון והבקרה המסורתיים. המערכת מאפשרת לכל מנהל לבחון כיצד כל יחידה בארגון, כמו גם כל עובד, מבצעים את המשימות שלהם על פי האסטרטגיה הכוללת.

המדור להדרכה באיגוד יערוך ב-24 בדצמבר כנס במלון קיבוץ שפיים שיוקדש לדיון בנושא מימוש האסטרטגיה של הארגון והצגת מערכת נת"ב.
מידע על המפגש והרשמה באמצעות אתר האיגוד:
www.kia.co.il


מועדון המנהלים בבתי הזיקוק ומפגש עם יוסי רוזן יו"ק בזן ויוסי אקרמן נשיא אלביט
מועדון המנהלים של איגוד התעשייה הקיבוצית יערוך ביום שלישי, 12 בינואר, סיור בבתי הזיקוק בחיפה ומפגש עם יוסי אקרמן, נשיא אלביט מערכות ויוסי רוזן, יו"ר בתי הזיקוק. הסיור והמפגש הם הזדמנות להכרה של פעילות החברות וההתמודדות שלהן עם השינויים הגלובלים. המפגש אינו כרוך בתשלום, אך יש להרשם מראש.
פרטים באתר: www.kia.co.il

רכישת שי לחג מתוצרת הארץ
רכישת שי לחג מתוצרת הארץ
במסגרת עידוד הרכישות מתוצרת הארץ תפנה ההסתדרות לועדי העובדים שלה, בבקשה לתת העדפה לרכישת שי לחג מתוצרת ישראלית. על-מנת לחשוף בפני ועדי העובדים והעובדים את מגוון האפשרויות לבחור שי מתוצרת הארץ, ההתאחדות התעשיינים מרכזת את רשימת המוצרים המתאימים להירכש כשי לחג. מומלץ לנצל אפשרות חשיפה זו בפני ציבור העובדים הרחב.
סיור פרידה מדוד ארצי, לשעבר יו"ר מכון היצוא
סיור פרידה מדוד ארצי, לשעבר יו"ר מכון היצוא
האיגוד ערך סיור פרידה מדוד ארצי, ששימש יו"ר מכון היצוא. ראשי האיגוד הודו לדוד ארצי על שיתוף הפעולה, עזרתו האישית ותרומת מכון היצוא לקידום פעילות היצוא של התעשייה הקיבוצית. 
ברכות לתמה
האיגוד מברך את תמה על קבלת פרס יצואן מצטיין שהוענק ע"י נשיא המדינה . הפרס ניתן בבית הנשיא במעמד נשיא המדינה ושר התמ"ת, פואד בן אליעזר ובכירי משרד התמ"ת
ביקור במפעלים
הנהלת האיגוד ערכה ביקור במפעלים: עטיפית עין המפרץ, מפעלי עין חרוד: פלדות, דיקם, ריקור פלבם ורהיטי עין חרוד, סולבר חצור, סייפלייס ואמן חצור אבן קיסר באזור תעשייה בר לב ופלרם רמת יוחנן