התחלה חדשה / נורית גנני
התחלה חדשה
  
ממש לפני סיומה של המאה הקודמת התחלתי את עבודתי באיגוד התעשייה הקיבוצית. בפגישה מיקרית עם קורס דירקטורים של האיגוד גיליתי עולם מופלא של תעשייה, בתוכה התעשייה הקיבוצית שלנו.22 שנים מימי גיורא מסד ועודד בריש, יונתן מלמד, אורי אשכולי, עמוס רבין, אופיר ליבשטיין, אודי אורנשטיין, עד ליונתן בשיא ומרים דרוק. מנפילת מגדלי התאומים, עד פיתוחי הייטק וסטראטאפ חדשניים בחללית בראשית בדרכה לירח. ממלחמות לבנון השנייה ועופרת יצוקה, שעות של חרדה וצער, עד למפגשים של תקווה לשלום בירדן וברמאללה.
  
אז מה את הולכת לעשות עכשיו? שואלים אותי... יהיה לך המון זמן פנוי...אז כנראה שלא...הגעתי לאיגוד כאמא לחייל בצבא סדיר והיום אני סבתא ל 5 נכדים מקסימים!! אני ממשיכה בהתנדבות בעמותת תסמונת אנגלמן, מאז לידת נכדתי הנהדרת גיל בת ה 10 ילדה יפהפיה. שותפה בהישגים במחקר עם הקמת מרפאה בבית החולים שיבא, קשר עם המשפחות, הורים וילדים בארץ ובעולם. כחלק משלים מתנדבת בארגון "אהדה" בתנועה הקיבוצית שהקימו הורים לילדים בעלי מוגבלויות, באתגר לדאוג למיצוי זכויות והבטחת העתיד של ילדים ובוגרים בעלי צרכים מיוחדים.
על ארגון אהדה לחצו וקראו
 
וגם "דור מחדש ויוצר איננו זורק אל גל האשפה את ירושת הדורות. הוא בוחן בודק, ומקרב, ויש שהוא יורד לגלי גרוטאות, חושף נשכחות, ממרק אותן מחֲלוּדָתָן, מחזיר לתחייה מסורת קדומה, שיש בה להזין את נפש הדור המחדש. (ברל כצנסלון 1934).
  
אני ממשיכה בתחביבי, מוזיאון של דברים של פעם, שאספתי במשך השנים, בקיבוצי מעלה החמישה, חושפת נשכחות וממרקת אותן מחלודתן.... על המוזיאון לחצו וקראו משאירה בידיכם בחרדת קודש, הדור המחדש והיוצר.
  
אתגעגע, לנסיעות הרחוקות, בכבישים הצרים והמתפתלים, בין עצים ירוקים, גבוהי צמרת, או בין דיונות חול מצהיבות, למפעלים שלנו, של התעשייה הקיבוצית, ובתוכם אתם האנשים הצנועים, הענווים, הכמעט נחבאים אל הכלים, שוקדים על פלסטיק, עץ, גומי, נייר או מתכת, ממציאים ויוצרים פיתוחים חדשניים, המביאים מזור למיליוני אנשים ברחבי העולם, ואני כל כך גאה בכם!!גם אם תעירו אותי באמצע הלילה אדע שם של כל מפעל בכל קיבוץ, מה מייצר, מי המנכל, מי היושב ראש, ומי המזכירה איתה נסחפתי לשיחות חולין באין ספור פגישות שתיאמנו. אתגעגע לכנסים השנתיים בהם נפגשנו במדורת השבט, עבורי האיגוד ואתם לי כבית וכבני בית.
  
תודה על כל השנים המופלאות של שותפות, זכיתי וכבוד גדול הוא לי להיות חלק מחבורה מיוחדת של חזון ועשייה.
  
ואולי כפי שכתב המשורר: "אומרים ועושים, ויוצאים לעבוד. באמת בני אדם משונים מאד". (נתן אלתרמן)
   
בכבוד רב ובהערכה גדולה
נורית גנני 0524436668
קיבוץ מעלה החמישהפייסבוק