שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 21.4.2021
 

וובינר הזדמנות לחשיפה ושיתופי פעולה בצרפת


איגוד התעשייה הקיבוצית, לשכת הסחר של צרפת ומחוז אברג' רואן אלפיס ( AUVERGNE-RHONE-ALPES) – האזור התעשייתי הגדול בצרפת, מזמינים את התעשייה הקיבוצית למפגש הזדמנויות עסקיות מעניין ורלוונטי. המחוז הינו מחוז העסקים והתעשייה הגדול בצרפת והוא מחפש קשרים עם תעשיית המים הישראלית.
במפגש תינתן סקירה על ההזדמנויות הקיימות במחוז לתעשייה הישראלית אל מול תעשייה מקומית, וכן יוצגו הקלות והטבות ביצירת שיתופי פעולה.
המעוניינים להשתתף בוובינר מוזמנים להירשם כאן ובהזמנה.
מפעלים המעוניינים להציג את עצמם בוובינר מוזמנים לפנות למיכל צורן michalts@kia.co.il
 

 

מנהל חדש ברשות להשקעות


יונתן בשיא יור האיגוד, מרים דרוק מנכ"לית האיגוד ורפי נבו מנהל תחום חדשנות ויזמות, קיימו פגישת הכרות עם שלמה אטיאס מנהל הרשות להשקעות ועם לבנה זגורי סגנית המנהל.
לקראת פרסום מסלולי הסיוע והמענקים של הרשות להשקעות – שמחים להשיק את סנן התמריצים החדש של התאחדות התעשיינים, בנוסף הושק סנן הקרקעות

תמריצים ומימון

קרקעות 
רפי נבו ישמח להוסיף פרטים נוספים rafin@kia.co.il
 

 

מפגש זום למשאבי אנוש


מנהלות ומנהלי משאבי אנוש, המפגש הזה בשבילכם
במפגש שיתקיים בזום, בתאריך 18.5.בשעה 11.30, נארח את שירלי יובל, המגיעה מעולמות הפסיכולוגיה החיובית
ונעסוק בנושא החשוב של חוסן אישי וארגוני ובשאלה – לאן ממריאים מפה?
אל תחמיצו
נשמח לראותכם איתנו.
לפרטים נוספים לאה קוטלר באיגוד lea@kia.co.il

להרשמה ללחוץ כאן ובהזמנה
 

קורס יזמות פיתוח חדשנות ותכנון השקעות בקיבוציםקיבוצים המעוניינים לפתח את "שריר" היזמות העיסקית בקיבוצם, צוותים הרוצים לעבוד על תוכנית פיתוח, לרכוש כלים בנושא – זה הקורס עבורכם.
שמחים להזמינכם למחזור השני של קורס יזמות ופיתוח עיסקי בקיבוצים שייפתח ב-24.5.21 באוניברסיטת תל אביב
הקורס הינו פרי פיתוח משותף של איגוד התעשייה הקיבוצית ולהב – פיתוח מנהלים אונ' תל אביב ונועד לתת מענה וכלים לקיבוצים המעוניינים לפתח את היזמות העיסקית
כולל הארות של משתתפי הקורס הראשון שכבר החלו בתהליכים שגובשו והומלצו.
הקורס כולל 6 מפגשים של יום שלם באוניברסיטה
פרטים אצל לאה באיגוד lea@kia.co.il
 
 

מזכר הבנות עם הסוכנות לפיתוח השקעות בדובאי

התאחדות התעשיינים והסוכנות לפיתוח השקעות בדובאי חתמו הבוקר (ראשון) על מזכר הבנות לקידום השקעות בין שתי המדינות, שצפוי להגדיל את שיתוף הפעולה הכלכלי בין ישראל לאמירויות. הסוכנות לפיתוח השקעות בדובאי מעריכה כי המסחר בין ישראל לאיחוד יעמוד על כ-12.5 מיליארד שקלים בשלוש וחצי השנים הקרובות.על פי ההודעה, מזכר ההבנות בין שני הגופים צפוי לסייע בחיזוק ההשקעות והקשרים העסקיים בין דובאי לישראל, וליצור מערכת שתתמוך בקשרים עסקיים פוטנציאליים עתידיים בין שתי המדינות. המזכר גם מניח את היסודות ליוזמות הכוללות שיתוף פעולה הדדי ויצירת הזדמנויות השקעה וסחר על ידי החלפת מידע רלוונטי.ההבנות בין הצדדים כוללות פנייה ומשיכה של חברות לדובאי וישראל, אירוח אירועים משותפים ותמיכה בביקורים של נציגי הממשלה והתעשייה מדובאי בישראל ושל ישראלים בדובאי.
"הסכם השלום בין שתי המדינות, יצר הזדמנות יוצאת דופן לפיתוח הקשרים של מדינת ישראל עם מדינות האזור", אמר רון תומר, אמר נשיא התאחדות התעשיינים, רון תומר, "המנהיגים שלנו סללו את הדרך ועכשיו עלינו, המנהיגים העסקיים, לוודא ששתי הקהילות ילכו בדרך זו ויגיעו לתוצאות הדדיות, פוריות ומועילות".
מנכ"ל הסוכנות לפיתוח השקעות בדובי, פאהד אל גרגאווי הוסיף כי "כעיר חכמה, דובאי ניצבת בחזית הפיתוח של יוזמות אסטרטגיות וחדשנות בין מגזרים, והדבר משפר את המוכנות של האמירות לענות על צרכי המשקיעים ולהבטיח תזרימי השקעה. דובאי ממשיכה ליהנות ממוניטין עולמי בהיותה כלכלה מגוונת, יציבה ובטוחה, המטפחת חדשנות, ונותרת מוכנה לעתיד כעניין של מדיניות".

 

כחול לבן זה שלנו

המעונינים לפרסם, פנו לצוות האיגוד

ולמרים דרוק  miriamd@kia.co.il
 

כחול לבן וירוק ההמצאות והפיתוחים הישראלים ששומרים על הסביבה

ישראל ידועה כאומת הסטארט-אפ וחתומה על לא מעט המצאות ופיתוחים ששינו את האופן בו אנו חיים, ביניהם כאלו שיש להם השפעה ניכרת על הסביבה ועל מצב האקלים. לכבוד יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל – הנה כמה מהמצאות והפיתוחים הכי ירוקים שיצאו, חלקן בתעשייה הקיבוצית, חלק משורת המצאות ישראליות שהביאו ערך להרבה אנשים בארץ ובעולם. ההבנה שאנחנו בעיצומו של משבר אקולוגי הובילה המצאות ופיתוחים רבים, למצוא פתרונות לאתגרים שונים ביניהם פליטת גזי חממה, בזבוז מזון ומים, ושמירה על איכות חייהם של בעלי חיים. אלו הם כמה מהפיתוחים הישראליים שמבליטים לא רק את היצירתיות והחוכמה שעומדת מאחוריהם אלא גם את המבט המוסרי והערכי על הסביבה שבה אנו חיים
דוד שמש – ניצול של מקורות אנרגיה טבעיים
היום כבר אי אפשר לדמיין רבים מהבתים והבניינים בהם אנו גרים ללא דוד שמש. זו אחת ההמצאות הבולטות בתחום הסולארי שחוסכת לנו כסף רב על חימום המים וגם שומרת על הסביבה. דוד שמש הוא מערכת להמרת אנרגיה סולרית שמגיעה מקרני השמש ומייצרת אנרגיה - חימום של המים. מי שהמציא את דוד השמש הוא פרופסור צבי תבור מהאוניברסיטה העברית בירושלים. מדען ישראלי, שעלה לארץ מאנגליה בתחילת שנות ה-50, וחקר את האנרגיה הסולארית וכיצד ניתן לנצל את מקורות האנרגיה הטבעיים שקיימים בארץ לשימושים הכרחיים. הממצאים שלו הובילו להמצאת דוד השמש הסולארי.
טפטפות השקייה – להשקות יותר בפחות מים
אחת מנקודות התורפה של ישראל היא כמות המים במדינה, אולי זו הסיבה לכך שישראל הפכה למעצמת על בכל מה שקשור לפיתוחים טכנולוגיים של טיפול במים, התפלה, וחיסכון במים. טפטפות השקייה שינו את צורת ההשקייה הביתית והחקלאית לא רק בישראל אלא בעולם כולו והמטרה שלהן היתה אחת – להשקות יותר בפחות מים. באמצעות הטפטפת מועברות טיפות מים מדודות בצורה ישירה אל שורשי הצמח וכך לא מתבזבזים מים על האדמה שמסביב. באמצעות הטפטפות ניתן לחסוך מים ולהפיק תועלת מירבית מהגידוליםהאדם שהמציא את הטפטפות היה שמחה בלאס, מתכנן המים הראשי של היישוב בעבר ומי שייסד את תה"ל. הוא הקים את מפעל נטפים ביחד עם קיבוץ חצרים, והחל לייצר את הטפטפות הראשונות שנקראו טפטפת בלאס (Blass dripper). בהמשך הוא פנה למהנדס רפי מהודר, ששיפר את הטפטפות. בזכות הטפטפות ישראל הפכה למעצמה עולמית בתחום ההשקייה ומוצרי ההשקיה.
Materials UBQ הופכים זבל לתחליף פלסטיק
עוד פתרון חכם לסביבה, שהוא פרי פיתוח של קיבוץ ישראלי, הוא פטנט ייחודי של סטרטאפ הקלינטק Materials UBQ מקיבוץ צאלים. החברה פיתחה טכנולוגיה ייחודית שהופכת פסולת לתחליף פלסטיק. טכנולוגיה ייחודית זו מעבדת פסולת מכל הסוגים – כולל זבל אורגני, ניירות, שאריות פלסטיק ועוד, ומפרקת אותם לרכיבים מולקולריים. ארקוס דוראדוס, הזכיינית הגדולה ביותר של מקדונלד'ס בעולם המפעילה מסעדות באמריקה הלטינית, החליטה לאמץ את פרי הפיתוח של הסטארטאפ הקיבוצניקי והחליפה את מוצרי הפלסטיק של המסעדות כמו מגשי מזון במגשים חדשניים אשר מבוססים על החומר הממוחזר. מנכ"ל החברה, טאטו ביג'יו, הסביר שהחברה למעשה מוצאת פתרון לפסולת שאלמלא כן היתה מתפרקת לאחר עשרות שנים תוך פליטת פחמן לאטמוספירה. הייצור של טון אחד של UBQ חוסך פליטה עתידית של 12 טון גזים מזהמים.

 
21/04/2021


פייסבוק