שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 24.3.2021
 

חג פסח כשר ושמח

 

פיתוחים חדשים ב--Ecoתון , האקתון הנגב המערבי לקיימות ותעשייה


הEco-תון  , שהתקיים במרכז החדשנות X-Lab שבמכללת ספיר הוא ביוזמת איגוד התעשייה הקיבוצית בשיתוף ח"י בספיר, מרכז החדשנות והיזמות במכללה האקדמית ספיר, המועצה האזורית שער הנגב ומרחב החדשנות Southup.
הסטרט-אפ Zuta-Core משער הנגב שהוקמה ע"י חברי קיבוץ ברור חיל היא הזוכה הגדולה, הסטרטאפ, אשר עוסק בפתרונות קירור לשרתים, הציג מתקן שמפיק חשמל מהמים החמים שנוצרים בתהליך קירור השרתים באופן שלא יוצר זיהומים או פגיעה בסביבה וגם חוסך מיליוני שקלים בשנה.
פולירון מקיבוץ זיקים זכתה במקום השני בפיתוח שמאפשר לייצר מזרן שיתאים את עצמו לבעיות והעדפות הגב של כל מי ששוכב עליו. 
כפרית זכה במקום השלישי הפתרון שהוצג בתחרות התמקד בהפחתה במקור, החזרת חלק מתוצרי הלוואי לתהליך הייצור ועיבוד של השאריות 
דפוס בארי הציג אתגר לניצול נכון יותר של כמויות עצומות של מידע שקיימות במחשבי בית הדפוס ואשר יכולים להוות מידע רב ערך לחברות אחרות בישראל ואולי גם בעולם. 
רפי נבו, ראש אגף חדשנות וטכנולוגיות באיגוד התעשייה הקיבוצית אמר שזהו ההאקתון החמישי שהאיגוד יוזם מאז 2018 והמלהיב ביותר, האיגוד רואה בהאקתונים אמצעי לחיזוק תעשיות קיבוציות ושכנותיהן באמצעות חדשנות, עידוד היצירתיות, חיבורים בין שותפים מגוונים ברמה האזורית בדגש גדול על הפריפריה והרחבת ה Ecosystem האזורי הכולל תעשיות, יזמים , קהילות חדשנות, אקדמיה וחברות סטרטאפ.
ראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין הדגיש כי ההקאתון והרעיונות המרגשים שהועלו בו משתלבים במגמה של המועצה לקדם חדשנות בעולם של קיימות
 

קורס יזמות פיתוח חדשנות ותכנון השקעות בקיבוציםקיבוצים המעוניינים לפתח את "שריר" היזמות העיסקית בקיבוצם, צוותים הרוצים לעבוד על תוכנית פיתוח, לרכוש כלים בנושא – זה הקורס עבורכם.
שמחים להזמינכם למחזור השני של קורס יזמות ופיתוח עיסקי בקיבוצים שייפתח ב-25.5.21 באוניברסיטת תל אביב
הקורס הינו פרי פיתוח משותף של איגוד התעשייה הקיבוצית ולהב – פיתוח מנהלים אונ' תל אביב ונועד לתת מענה וכלים לקיבוצים המעוניינים לפתח את היזמות העיסקית
כולל הארות של משתתפי הקורס הראשון שכבר החלו בתהליכים שגובשו והומלצו.
הקורס כולל 6 מפגשים של יום שלם באוניברסיטה
פרטים אצל לאה באיגוד lea@kia.co.il
 
 

מינוי מנכ"ל מילואות ומשקי המפרץ

אסיפת המשקים של מילואות ומשקי המפרץ מינתה את אלון אריאל מבית העמק למנכ"ל. אלון מכהן כמנכ"ל תעשיות ביולוגיות בית העמק ובעבר מרכז משק בקיבוצו ויו"ר של קיבוץ כפר רופין. בהצלחה לאלון ולמילואות ומשקי המפרץ !
 

סיום קורס דירקטורים חוף הכרמל


מרים דרוק מנכ"לית איגוד התעשייה הקיבוצית העניקה בטקס חגיגי את תעודות הסיום למשתתפי קורס הדירקטורים במועצה האיזורית חוף הכרמל.
משתתפי הקורס ציינו לשבח את ההרצאות והתוכן המתודולוגי של הקורס ואת התובנות שקיבלו לתיפקודם כדירקטורים בחברות בהמשך דרכם וכן את האפשרות לקיים את הקורס גם בתקופה של מציאות משתנה ולעיתים בלתי אפשרית
המעונינים בקורס דירקטורים אצלכם בקיבוץ/במפעל מוזמנים לפנות ללאה קוטלר באיגוד lea@kia.co.il 
 

המשכיות עסקית

המשכיות עסקית בצל נגיף הקורונה: המלצות לצמצום התפשטות הנגיף במפעלים והבטחת רציפות היצור התפשטות נגיף הקורונה בעולם ובישראל הינו אחד האתגרים המשמעותיים עימם מתמודדת הכלכלה העולמית בשנה האחרונה. לצד התפשטות הנגיף, ישנה חשיבות אדירה בהבטחת רציפות הייצור ושרשראות האספקה בתעשייה ובמשק. בחודשים האחרונים פעלה התאחדות התעשיינים במטרה להביא הבאות לצמצום הסיכון במפעלים ולמניעת הידבקות, במטרה לאפשר את רציפות הייצור במפעלים לצד שמירה על בריאות העובדים, גם תחת החמרה במצב התפשטות נגיף הקורונה. לצד הנחיות משרד הבריאות והרשויות למניעת ההתפשטות הנגיף בישראל, ישנה החובה להביא לרציפות ושימור יכולות הייצור בתעשייה הישראלית, זאת במטרה להבטיח את המשך אספקת המוצרים והשירותים במשק, תוך הקפדה על מניעת התפשטות הנגיף בקרב עובדי המפעלים. יודגש כי מדובר בהמלצות בלבד אשר אינן מתאימות בהכרח לכל חברה, וכי על כל חברה לפעול בהתאם למאפייניה, לשיקוליה ולגורמי הסיכון בתחומה
לקובץ ההמלצות ללחוץ כאן
 

פרס התעשייה לאישה


פרס התעשייה, מייסודה של התאחדות התעשיינים, מוענק מידי שנה בשנה למנכ"לים/מנכ"ליות ולממלאי/ות תפקידים ניהוליים בכירים במפעלי תעשייה, המאוגדים בהתאחדות התעשיינים ואשר מכהנים/ות באותה חברה לפחות 3 שנים.פרס התעשייה ניתן בעבור פעילות או הישגים מיוחדים בתחומים, כגון פיתוח תעשייתי, הצטיינות בניהול, שיווק, ייצוא ותחומים תעשייתיים אחרים.מקבלי/ות הפרסים נקבעים/ות על ידי ועדת שיפוט ציבורית.לצערנו, לאורך השנים, מועמדותן של נשים מהתעשייה הינה מועטה עד לא קיימת.אנו מכירות נשים רבות בתעשייה, שהינן מרשימות ומוצלחות ואין ספק כי יש לא מעט תעשייניות המתאימות לקחת חלק ולהגיש מועמדות. אנו מפצירות בכן, מנכ"ליות ובכירות במפעלים, להגיש מועמדות שלכן או של תעשיינית בכירה אחרת (באישורה) ולהתמודד על פרס התעשייה. אם אתן או יש בחברתכן תעשיינית בכירה מתאימה, אנו סומכות עליכן כי תפעלו פנימית במפעל לצורך הגשת מועמדותה. 
להגשת מועמדות לפרס התעשייה  לחצי כאן
לתקנון פרס התעשייה  לחצי כאן 
יש להגיש את הצעות המועמדות עד לתאריך 31/5/21.
לשאלות נוספות מוזמנות לפנות למרים דרוק באיגוד miriamd@kia.co.il

 

אקזיט ניר עוז ונירים מוכרים את אחזקותיהם בנירלט

מיקי גרינפלד/כלכליסט
אקזיט קיבוצי: ניר עוז ונירים מוכרים את אחזקותיהם בנירלט ב-266 מיליון שקל אינרום תרכוש את האחזקות, נתח של 37.8% בנירלט, בעסקת מניות, ותהפוך לבעלת שליטה מלאה - הקיבוצים יקבלו בתמורה 13% מהון המניות של החברה-האם. עם השלמת העסקה תחזיק אינרום ב-100% מהון המניות של נירלט, והקיבוצים יחזיקו ב-13% מהון המניות של אינרוםבחברה הרוכשת מעריכים שהשלמת העסקה תגדיל משמעותית את שווי השוק של החברה ליותר מ-2 מיליארד שקל – מול 1.78 מיליארד שקל כיום. נירלט היא אחת משלוש החברות-הבנות המרכזיות שפועלות תחת אינרום, לצד איטונג וכרמיתעם השלמת העסקה יסיימו הדירקטורים בנירלט מטעם הקיבוצים את כהונתם. אינרום תפעל למנות דירקטור שיומלץ על ידי הקיבוצים לדירקטוריון החברה-האם - המינוי יידרש לאישור אסיפת בעלי המניות. נועם שצ'לקה, מנכ"ל אינרום, מסר: "אנו שבעי רצון מהמהלך לחיזוק השותפות הטובה וארוכת השנים עם הקיבוצים ניר עוז ונירים, ושמחים על הפיכתם לבעלי מניות בקבוצה כולה. נירלט היא בעלת הפעילות הגדולה בקבוצה, ורכישת יתרת מניותיה והפיכתה לחברה בבעלות מלאה יחזקו את קבוצת אינרום ויאפשרו למצות ולהאיץ את פוטנציאל הפיתוח וההתרחבות של נירלט".

 

כחול לבן זה שלנו

המעונינים לפרסם, פנו לצוות האיגוד

ולמרים דרוק  miriamd@kia.co.il
 

משקי דן מעת לעת


בביטאון עת לעת היוצא פעם בחודש במשקי דן בחרו לציין את שיתוף הפעולה הפורה בין משקי דן ואיגוד התעשייה הקיבוצית במיוחד בנושא השתלמויות וקורסים.
בעמוד 18 בקישור תוכלו לקרוא ולהתרשם על העשייה של איגוד התעשייה הקיבוצית בכלל ובמשקי דן כדוגמא גם לאיזורים אחרים בפרט.
למשקי דן ולאיגוד התעשייה הקיבוצית מסורת ארוכה של שיתופי פעולה, בעיקר סביב פיתוח הון אנושי ומנהיגות. בשנים האחרונות התקיימו מספר רב של קורסי דירקטורים הן במשקי דן והן בערבה,  בשנה האחרונה, שנת הקורונה, הקורסים היוו חלק מהקשר השוטף עם הקיבוצים וקיימנו בשיתוף פעולה שני קורסי דירקטורים במקביל בהם השתתפו למעלה מ-70 אנשים, כיום מתקיים קורס פיתוח מנהלים בו משתתפים למעלה מ-35 איש ומייד אחרי פסח צפוי להיפתח קורס דירקטורים מתקדם לאנשים שעברו את ההכשרה הבסיסית. אנחנו מאמינים שמנהלים לעולם אינם מפסיקים ללמוד. לאורך המגיפה, נוכחנו כולנו לראות איך נדרש מאיתנו לאמץ כלים והתנהגויות אחרות מימי שגרההקורסים המשותפים של משקי דן ואיגוד התעשייה הקיבוצית מאפשרים, ללמוד, להתחדש, להתמקצע ובמקביל ולא פחות חשוב מאפשרים למידת עמיתים, הכרות ושמירה על קשרלקראת חג הפסח הבא עלינו לטובה, נאחל לכל החברים במשקי דן ולכל עם ישראל, שהחג המסמל יותר מכל את החירות יביא עימו באמת תחושת חירות מסגרים ואימת המגיפה ושנזכה כולנו לצמוח, לשגשג ולראות ברכה בעמלנו.
לקריאת המאמר בעמוד 18 לחצו כאן
 
 
 

חופשת פסח באיגוד

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית יוצא לחופשה בחול המועד פסח.
כמו תמיד אנו זמינים עבורכם גם בעת החופשה בטלפונים הניידים:
מרים דרוק 0545208210
לאה קוטלר 0523662594
מיכל צורן 0542872208
רפי נבו 0522788498
 
24/03/2021


פייסבוק