שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 10.2.2021
 

הכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית


אנחנו כמעט כבר שם... בעוד שבוע הכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית
הכנס השנתי המקוון של איגוד התעשייה הקיבוצית,
בתאריך 17.2, בשעה 9:15-13:30
אם עדיין לא נרשמתם, מהרו להירשם
בואו להיפגש יחד בפלטפורמה דיגיטלית מיוחדת עם הרצאות ופאנלים מרתקים
מחכים לך, אם עדיין לא נרשמת זה הזמן כאן בלחיצה או בלחיצה בהזמנה
להתראות
יונתן בשיא, יו"ר מרים דרוק מנכ"לית, וצוות איגוד התעשייה הקיבוצית

 

האקתון אתגר החדשנות של הגליל והצפון


האקתון ייחודי ומרתק בנושא תעשייה וסביבה יתקיים ב-3-5 למרץ: אירוע נושא פרסים, רחב היקף ומקוון אשר זכה לשם 'אתגר החדשנות של הגליל והצפון'. לצורך קיום האירוע, חברו מספר גופים משמעותיים ובעלי עניין הכוללים את איגוד התעשייה הקיבוצית, החברה לפיתוח הגליל, מכון המחקר מיגל, המכללה האקדמית תל-חי, אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, חברת ענאגל נקסט, קרן קימת לישראל ותכנית XLR8  של Margalit Startup City.
מטרת האירוע הינה לקדם תהליכים חדשניים ורעיונות פורצי דרך, באמצעות התמודדות עם אתגרים אותנטיים של התעשייה האזורית. האירוע יחבר בין אנשי תעשייה, מומחי תוכן, מנטורים מקצועיים, סטודנטים ותושבי האזור אשר יעסקו במשך כיומיים בצוותים הטרוגניים בחשיבה על פתרונות יצירתיים לאתגרי התעשייה
להרשמה ללחוץ כאן
האתר הרשמי של ההאקתון לפרטים:     https://www.northandgalilhackathon.com/
מיכל צורן תשמח להוסיף פרטים    michalts@kia.co.il

 

דירקטורים מתקדמים בקיבוץ הדתי

קורס דירקטורים מתקדם נפתח במסגרת הקיבוץ הדתי
הקורס שמיועד לבוגרי הקורסים הבסיסיים, כולל 6 מפגשים העוסקים בהרחבת הידע הרלוונטי לעבודת הדירקטור ונושא המשרה
לצד הרחבה בנושאי מקרו המשפיעים גם על הארגון הבודד.
המפגש הראשון עסק בכלכלה התנהגותית ובהשפעות הקורונה על הכלכלה
היה מעניין!!
קיבוצים וארגונים המעוניינים לפתוח קורס דומה מוזמנים לפנות ללאה באיגוד     lea@kia.co.il
 

קובץ המלצות להמשכיות עסקית

התפשטות נגיף הקורונה בעולם ובישראל הינו אחד האתגרים המשמעותיים עימם מתמודדת הכלכלה העולמית, וחשיבות רציפות הייצור ושרשראות האספקה בתעשייה.
בחודשים האחרונים פעלה התאחדות התעשיינים במטרה להביא הבאות לצמצום הסיכון במפעלים ולמניעת הידבקות, במטרה לאפשר את רציפות הייצור במפעלים לצד שמירה על בריאות העובדים, גם תחת החמרה במצב התפשטות נגיף הקורונה .
לצד הנחיות משרד הבריאות והרשויות למניעת ההתפשטות הנגיף בישראל, ישנה החובה להביא לרציפות ושימור יכולות הייצור בתעשייה הישראלית, זאת במטרה להבטיח את המשך אספקת המוצרים והשירותים במשק, תוך הקפדה על מניעת התפשטות הנגיף בקרב עובדי המפעלים.
חולה שהתחסן כנגד נגיף הקורונה מחויב בשמירה על כללי הריחוק החברתי ככלל הציבור.
עם זאת, מתחסן שבא במגע הדוק עם חולה מאומת אינו נדרש בבידוד ויכול להמשיך בעבודתו כבשגרה, זאת בתנאי וחלפו 7 ימים ממועד החיסון השני והעובד המציא תעודת מתחסן מטעם משרד הבריאות ו/או קופת החולים.
ככל שהמתחסן מפתח תסמינים, יש להיכנס לבידוד מניעתי עד לקבלת הנחיה רפואית ספציפית.
במידה וקיבל עובד, אשר בממצאי החקירה האפידמיולוגית הפנימית כי לא בא במגע עם חולה מאומת, הודעת sms על החובה להיכנס לבידוד, יכנס העובד לבידוד והמפעל יפנה בבקשה לביטול הבידוד, כמפורט בהמשך.

 

נוהל חקירה אפידמיולוגית לחולה קורונה

התפשטות נגיף הקורונה בעולם ובישראל הינו אחד האתגרים המשמעותיים עימם מתמודדת הכלכלה העולמית, וחשיבות רציפות הייצור ושרשראות האספקה בתעשייה.
בחודשים האחרונים פעלה התאחדות התעשיינים במטרה להביא לצמצום הסיכון במפעלים ולמניעת הידבקות, ובמטרה לאפשר את רציפות הייצור במפעלים לצד שמירה על בריאות העובדים, גם תחת החמרה במצב התפשטות נגיף הקורונה.
עם 'הגל השני', אנו עדים להתמודדות חברות התעשייה עם הצורך בביצוע חקירות אפידמיולוגיות פנימיות, זאת במטרה  לקטוע את שרשראות ההדבקה והתפרצות הנגיף בחברות, לצד המשך הרציפות העסקית והתפקודית בחברות ומתוך ראייה לפיה יש להביא לבידוד של העובדים הנדרשים בכך מהר ככל שניתן ולהמשך עבודתם של יתר העובדים.

 
 ד"ר דורית אבני במכון המחקר מיגל. צילום: תקשורות

מענק אירופי למיגל לפרויקט מחקרי

מענק בסך 7.5 מיליון יורו, הוענק על ידי HORIZON 2020, תכנית המחקר והפיתוח של האיחוד האירופי, לפרויקט המחקרי  Algae4IBDבהובלת ד"ר דורית אבני, חוקרת בכירה במכון המחקר מיגל, של החברה לפיתוח הגליל, הנתמך על ידי משרד המדע והטכנולוגיה. מטרת המענק לקדם פריצת דרך בפיתוח החומרים הטבעיים מאצות, לפתרונות פרמצבטיים מבוססי אצות ומזונות פונקציונליים, לטיפולים חדשניים במחלות דלקתיות כרוניות שאין להן כיום תרופה, כגון מחלת מעי דלקתית ,(IBD מחלת קוליטיס ומחלת קרוהן.

HORIZON 2020 ארגון של האיחוד האירופי,  מהווה את הפלטפורמה הגדולה בעולם למימון מחקר, ניתוח וחדשנות בעולם, עם תקציב כולל של כ-77 מיליארד אירו. תכנית המחקר והפיתוח של הקהילה האירופאית, מעניקה מימון לסקטורים וגופים שונים, במטרה לקדם את המצוינות הטכנולוגית באירופה ובמדינות השותפות כולל מדינת ישראל, שיתוף פעולה במחקר, פיתוח וחדשנות.

מנכ"לית משרד המדע והטכנולוגיה, שי לי שפיגלמן אומרת: "ברכות לד"ר דורית אבני ולמכון המחקר מיגל וצוות החוקרים השותפים. קבלת המענק מהוריזון 2020, הוא ללא ספק הישג מרשים והכרה בינלאומית שלא רבים מגיעים אליהם. ההישג מוכיח את חשיבות המחקר ואת היותו פורץ דרך במציאת טיפול יעיל באמצעות אצות למחלות דלקתיות. משרד המדע והטכנולוגיה, ימשיך לתמוך, לפתח ולעודד את קיומו וביצועו של מחקר ופיתוח יישומי באזורי הפריפריה באמצעות מרכזי המו"פ האזוריים בהם המשרד תומך, באמצעות חוקרים מהאזור ולמען האזור ולקירוב הדדי בין המדע לקהילה בכלל ולקהילה בפריפריה בפרט".

ד"ר דורית אבני אומרת: "הזכייה במענק הינו ההישג המשמעותי ביותר בעבודתי כמדענית חוקרת ובזכותו נבצע במיגל, מחקר ופיתוח פורץ דרך שיוביל לפתרונות חדשים למחלות שאין להן מענה טיפולי. המחקר יתבצע בשיתוף פעולה בינלאומי ובו ישתתפו 21 גורמים וביניהם, שותפי למחקר במיגל, בתחום חומרי טבע וכימיה אנליטית, פרופ' סולימאן חטיב. העובדה שרעיון שלי, קרם עור וגידים וסחף אחריו שותפים רבים לפרויקט, מרגשת אותי עד מאוד. אני שמחה על כך שהאיחוד האירופי בחר להשקיע בתכנית מחקר זו, על פני כל הרעיונות האחרים. זהו משוב נפלא עבורי כחוקרת ואני מאחלת לשותפי ולי הצלחה רבה".

 

כחול לבן זה שלנו

המעונינים לפרסם, פנו לצוות האיגוד
ולמרים דרוק  
miriamd@kia.co.il

 

פיתוח עדשת האינטנסיטי – עדשות חניתה

עדשות חניתה בבעלות קיבוץ חניתה הוקמה בשנת 1981, המפעל מפתח ומשווק עדשות תוך עיניות לניתוחי קטרקט ניתוח העיניים השכיח ביותר (70% מסך ניתוחי העיניים), עם 40 שנות ניסיון בעולם האופתלמי ויותר מ 3 מיליון עדשות שנמכרות בכ-40 מדינות בעולם, תוך עמידה בתקנים הרפואיים המחמירים ביותר.
נכון להיום מייצאת החברה מעל 90% מתוצרתה ,בשנים האחרונות ממוקדת החברה בפיתוח עדשות פרמיום, כשגולת הכותרת היא עדשת האינטנסיטי - עדשה מולטיפוקלית פורצת דרך מבחינת תכנון אופטי ומבחינת איכות הראייה למטופל. עדשת האינטנסיטי שהושקה לפני כחצי שנה, פותחה בטכנולוגיה חדישה, טכנולוגיית ה DLU (Dynamic Light Utilization)
ה- DLU הוא אלגוריתם מבוסס טכנולוגיה איטרטיבית; בו מגדירים את חלוקת האנרגיה הרצויה בין המוקדים ומריצים מאות איטרציות עד להשגת יעילות האור הטובה ביותר האפשרית. התוצאה- פרופיל עדשה ייחודי המחלק את האנרגיה בצורה אופטימלית בין חמישה מוקדים, תוך שמירה על יעילות אור מקסימלית. בעת הצגת האבטיפוס המכיל את העיצוב המיוחד הזה הבינו בעדשות חניתה שהאינטנסיטי משנה את כללי המשחק בשוק.
יורם גונן מנכ"ל עדשות חניתה אומר: "לאחר אופטימיזציה, תהליך פיתוח ארוך של 4 שנים (מתוכן שנתיים של מחקר קליני) ובדיקות שונות השתכנענו שיש לנו עיצוב אופטי ייחודי שיגדיר מחדש את התוצאות החזותיות. תוצאות המחקר הקליני במרכז הרפואי מאיר בהובלת פרופ' אהוד אסיה ובנוסף תוצאות 700 השתלות אינטנסיטי ברחבי העולם, מעידות שהצלחנו להוכיח שטכנולוגיית ה- DLU מספקת למטופלים ראייה מצוינת לכל המרחקים, רגישות ניגודיות גבוהה במצבי לילה ויום ושיעור שביעות רצון מטופל גבוהה."
ה Intensity זמינה כעת בגרסת Toric עם עדשת תיקון צילינדר 1. עדשה זו תהיה זמינה בצילינדרים גבוהים בזמן הקרוב. עדשת האינטנסיטי עשויה מחומר גלם הידרופילי. עם זאת, האינטנסיטי ההידרופובית נמצאת בשלבי פיתוח ותהיה זמינה ברבעון השני של 2021
לפרטים ניתן לפנות להילטון נתן   hilton@hanitalenses.com    052-3749694

 

קןנים כחול לבן בעיקר עכשיו


לקראת חג הפסח ובמיוחד עכשיו, התאחדות התעשיינים גאה להציג מערכת שיווק למפעלים לרכש מארזי שי המיוצרים בישראל.
הכנסו לקישורים בהמשך ותוכלו לסייע והסתייע בתעשייה הישראלית, לדאוג לעובדיכם, ואם יש ברשותכם הצעות לחבילות שי מתוצרתכם זאת ההזדמנות להרשם ולהציע לכלל התעשייה לרכוש מכם
לצפייה במערכת   

להוראות על המערכת
בהצלחה
 


פייסבוק