שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 3.2.2021
 

הכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית


אנחנו כמעט כבר שם
הכנס השנתי המקוון של איגוד התעשייה הקיבוצית,
בתאריך 17.2, בשעה 9:15-13:30
הצטרפו אלינו למפגש תעשיינים מרתק, הרצאות מעניינות ופאנלים ייחודיים
והכל בכנס שמתרחש אחת לשנה עם קורונה או בלעדיה
צוות איגוד התעשייה הקיבוצית
מחכים לך, אם עדיין לא נרשמת זה הזמן כאן בלחיצה או בלחיצה בהזמנה
להתראות
יונתן בשיא, יו"ר מרים דרוק מנכ"לית, וצוות איגוד התעשייה הקיבוצית

 

ביקורים ושיחות עם מפעלים

בשבוע האחרון צוות האיגוד שוחח עם המפעלים: שמיר אייל, מכוורת יד מרדכי, שנאי חולדה, אילור אילות, מגן אקו אנרג'י, גלקון כפר בלום, רהיטי קיבוץ יראון, אפיק מוצרי הדפסה, טולגל דגניה יהלומי תעשייה דגניה א, אורניט אור הנר, לוג מוצרים פלסטיים, אשדות יעקב איחוד, דן פל דן, תרימה מוצרי רפואה ישראליים מעברות ותפן נחשולים.
צוות האיגוד תמיד לרשותכם.
 

מינויים חדשים

ערן גרבינר התמנה למנכ"ל גלקון בכפר בלום בהצלחה לערן ולגלקון
גבי מגן התמנה למנכ"ל ישרלייזר ברעים. גבי סיים כמנכ"ל פוליביד במשמר הנגב.
דרור מאיר התמנה למנכ"ל פוליביד. דרור סיים תפקיד כמנהל חטיבת הבדים בעל בד במשואות יצחק
בהצלחה לגבי, לדרור ולפוליביד. 

 

וובינר מיוחד: עשיית עסקים עם מרוקו

מוזמנים לוובינר מיוחד: עשיית עסקים עם מרוקו תמונת מצב עדכנית, לקראת כינון מחדש של היחסים עם מרוקו.
מועד: יום שלישי, 16.2.21 בין השעות 11:00 – 12:15. 
הפוטנציאל הכלכלי של כינון מחדש של היחסים עם מרוקו מייצר עניין בקרב קהילת העסקים הישראלית בכלל ובקרב יצואנים בפרט. הוובינר ישפוך אור על המצב המדיני הקיים, על הפעילות הכלכלית ותרבות עסקית וכיצד להיערך לקראת עשיית עסקים באיזור זה.
דוברים: מר אדיב ברוך - יו"ר מכון היצוא, מר ליאור בן דור – מנהל מחלקת מצרים והמגרב באגף המזרח התיכון, משרד החוץ, גב' עינת לוי – יזמית וחוקרת במכון מיתווים למדיניות חוץ אזורית ועוסקת בפיתוח שיתופי פעולה בין ישראל ומרוקו.
ההשתתפות ללא עלות אך כרוכה בהרשמה מוקדמת. בלחיצה כאן
מיכל צורן תשמח לתת פרטים נוספים michalts@kia.co.il  

 

פולג בקיבוץ גבים משיקה יריעת הגנה אנטי מיקרוביאלית

פולג מקבוצת פוליפילם משיקה יריעת הגנה אנטי מיקרוביאלית לטווח ארוך לשימוש מסחרי, תעשייתי וציבורי, יריעות כפתרון להגנה מפני חיידקים, ווירוסים, כולל הקורונה . פני שטח זו מילת המפתח בהתייחסות להתפשטות חיידקים ונגיפים שונים החודרים לגופנו לאחר מגע במשטח מזוהם. חיטוי מלא לאחר כל מגע לעיתים קרובות בלתי אפשרי. בדיוק על מצבים אלה באות לתת מענה היריעות החדשות של פולג מקבוצת פוליפילם,  "המשטח מחטא את עצמו ", אומר אבי ניב מנכ"ל פולג בתארו את הרעיון המנחה. בפיתוח היו מעורבים מספר צוותי פיתוח ברחבי העולם. "התפקיד המקורי של היריעות שלנו הוא להגן על משטחים. המטרה הייתה להשתמש באפשרויות היישום המגוונות של הפתרונות שלנו כנקודת מוצא לפתרונות הגנה שונים וכך לתרום למאבק במגיפה."
אנו בעיצומו של תהליך הפיתוח של הפרויקט. החברה לא רק מציעה פתרונות של יריעות עם תוספים אנטי מיקרוביאלים, אלא אף מאפשרת לבקש כמעט כל יריעה : לאריזה, סטרץ' או לחקלאות עם התוסף האנטי מיקרוביאלי. המטרה היא להגן גם על עובדי החברה וגם על לקוחותיה לאורך שרשרת האספקה.  בנוסף, כחברה בבעלות משפחתית, אנו נשמח לעבוד עם בעלי עניין ליצירת יישומים חדשים" 
קלות השימוש ועמידות מנגנון ההגנה הכרחיים לקיום הטווח הרחב של היישומים השונים ולהצלחתם. בניגוד לנוזל חיטוי שרק מסיר את הזיהום שכבר התרחש, לפתרון שלנו השפעה ארוכת טווח. כל עוד היריעה לא ניזוקה או התלכלכה מאד, התכונות האנטי מיקרוביאליות נשארות פעילות. לאחר חודש ימים היריעה ניתנת להסרה בקלות ולהחלפה ביריעה אחרת תוך שניות. הבר-קיימות של היריעה מוצדקת כתוצאה מבסיס הפוליאתילן של היריעה  שניתן למחזר באמצעים המקובלים. 
ליצירת קשר: פולג תעשיות פלסטיק  avin@polegpf.com     

 

כחול לבן זה שלנו

המעונינים לפרסם, פנו לצוות האיגוד
ולמרים דרוק  
miriamd@kia.co.il

 

זבל של אחד הוא אוצר לאחר UBQ Materials בקיבוץ צאלים

מירב ראון/הזמן הירוק
במפעל UBQ Materials הממוקם בקיבוץ צאלים, מופעלת טכנולוגיה ייחודית  שהופכת את כל סוגי הפסולת לחומר גלם  ידידותי, המשמש ליצור מוצרים רבים ושונים, ממגשים וצינורות, עד חלקי חילוף למכוניותג'ק (טאטו) ביכיו, מנכ"ל החברה, מאמין שעולם הפלסטיק יחבק את יו בי קיו והחברה תקים מפעלים בכל העולם,. 
נסו לדמיין – אתם בחדר אוכל לוקחים אוכל על מגש פלסטיק שיוצר מהשאריות של האוכל שאתם אוכלים? או – דמיינו שהפח אליו זרקתם את שאריות הפירה והעוף  (יחד עם המפית, העיתון, עטיפת המסטיק שהייתה לכם בכיס והשקית ששמתם על מושב האופניים שלא יירטב) – עשוי בעצמו מכל החומרים האלו שזרקתם. וכל מי שכבר אין חדר אוכל בקיבוצו וכבר מזמן שכח לרכוב על אופניים  – מה דעתכם לנסוע על מרצדס שחלקי החילוף שלה מיוצרות מהזבל שלכם? נשמע מדע בדיוני? אז זהו שלא.  הטכנולוגיה למחזור פסולת והחזרתה ל"מעגל החיים" ממש כבר פה, ואפילו אצלנו בחברת UBQ Materials , שקבעה את מפעלה בקיבוץ צאלים
לצאלים הגיעו ב-2013. היה שם מבנה של מפעל שנסגר כמה שנים קודם לכן, בנין ישן ועזוב וקילומטר משם מטמנה אזורית שנוהלה על ידי הקיבוץ. החברה ביקשה גישה למטמנה ואת המבנה בכדי ל"שחק" עם החומר, לבנות קונספט חדש ולפתח טכנולוגיה פורצת דרך. הנהלת הקיבוץ ראתה את הפוטנציאל, זיהתה את החזון "וחיבקו אותנו בצורה שאי אפשר לתאר. הם היו שותפים אמיתיים, עזרו לנו להתמקם וחתמנו על ההסכם." אמנם הסטארטאפ אינו שייך לקיבוץ, אך החברה משתמשת בשירותים של הקיבוץ, ושמו של הקיבוץ "צאלים" מופיע על עיתונים ברחבי העולם כפורצי דרך בתחום ונותן גם לקיבוץ גאווה.מה טומן העתיד?יש תכנונים ומגעים לפתוח מפעל בהולנד וביכיו סבור שאם עולם הפלסטיק יחבק את UBQ Materials כאלטרנטיבה לפלסטיק "ואני מאמין שהעולם הולך לשם", יוקמו מפעלים בכל רחבי העולם. כרגע המכונות של רוב מוצרי הפלסטיק בנויות מבחינת תבניות, לחץ, חום לחומר הפלסטי, והניסיון הוא להחדיר יו בי קיו באחוזים מסוימים למוצר, מבלי לפגוע בתכונותיו, "גם אם שמת רק 20% יו בי קיו במקום פלסטיק – אתה "מאפס" את האימפקט הסביבתי".
יו בי קיו מתגאים בחמש זכיות במקום ראשון בתחרויות שונות באירופה ובארצות הברית. ובדירקטוריון המייעץ שלה תמצאו שמות עולמיים בנושא הכימיה והקיימות.
ואיך הקורונה השפיעה?"יש יותר זבל כי אנשים מבלים יותר זמן בבית ומהבחינה העסקית יש האטה, כמו מה שקורה ברוב העולם. אבל יחד עם זאת הקורונה העירה את המודעות של האנושות – יש תופעות שצריך לתקוף יחד."
לכתבה כולה ללחוץ ולקרוא

 

העתיד כבר כאן: ההייטק מפריח את החקלאות בנגב

יובל בגנו/מעריב עסקים
חידושים טכנולוגיים בתחום החקלאות המדברית אפשרו גידולים של זני תותים, אננס ואוכמניות והתאמת המים המלוחים להשקיה. מנהלת קהילת
 DeserTech: "יש צורך בינלאומי אדיר"
לאחרונה אנו עדים לחידושים מתפתחים בתחום החקלאות המדברית, המאפשרים למשל לטפח גידולים שאינם שורדים בדרך כלל בתנאי מזג אוויר מדבריים, כגון תותים, אננס ואוכמניות. החוקרים המלווים את החקלאים בנגב מסייעים להם לגדל זנים שבלי הפיתוחים והחדשנות לא היו גדלים שם. כמו כן, טכנולוגיות נוספות שפותחו באזור מאפשרות למשל להפוך את המים המליחים של המדבר למים טובים, המתאימים להשקיה ולחקלאות.
ערן דורון, ראש המועצה האזורית רמת הנגב, מסביר: "ההתחממות הגלובלית ותהליכי המדבור מחייבים מציאת כלים יישומיים וטכנולוגיה ייחודית לחקלאות איכותית ועתירת יבול בתנאי קיצון. מרכז החדשנות פרונטיר מהווה מעטפת מלאה ליזמים, עם ליווי של מיטב המומחים הטכנולוגיים והעסקיים ורתימת הניסיון הרב שלנו בתחום החקלאות המדברית והמזון. הפוטנציאל של פלטפורמת החדשנות בחקלאות הוא אדיר, וביחד נביא בשורה גדולה של חדשנות וביטחון תזונתי למדינת ישראל ולעולם כולו".
אור חביב, שותף וראש תחום החדשנות באריאלי קפיטל, מוסיף: "מרכז החדשנות פרונטיר מציע יתרונות רבים עבור משקיעים ויזמים, ובכלל זה גישה לשטח האדמה הגדול בישראל - מעל 20% משטח הארץ, אזור שבו ממוקם מרכז המחקר והפיתוח היישומי לחקלאות מדברית, עם כ־50 שנות פעילות, העוסק בתחומים מובילים של חקלאות מדברית, מזון, מים, חלב, יין, גידול דגים, הידרופוניקה, חקלאות חכמה וכן שיתוף פעולה עם איחוד האמירויות הערביות". 
רפי נבו ישמח להוסיף פרטים באיגוד  rafin@kia.co.il

 

קןנים כחול לבן בעיקר עכשיו

לקראת חג הפסח ובמיוחד עכשיו, התאחדות התעשיינים גאה להציג מערכת שיווק למפעלים לרכש מארזי שי המיוצרים בישראל.
הכנסו לקישורים בהמשך ותוכלו לסייע והסתייע בתעשייה הישראלית, לדאוג לעובדיכם, ואם יש ברשותכם הצעות לחבילות שי מתוצרתכם זאת ההזדמנות להרשם ולהציע לכלל התעשייה לרכוש מכם
לצפייה במערכת   

להוראות על המערכת
בהצלחה
 

שי לחג הפסח

עובדי התעשייה יקרים לליבנו וחשוב לומר תודה על עבודתם הקשה והמסורה, על אחת כמה וכמה בימים כאלה.
מרחב צפון בהתאחדות התעשיינים מסייע ברכישה מרוכזת של תלושי שי לפסח. שירות החוסך  כסף וזמן,
ויאפשר לעובדים לרכוש במגוון רחב של רשתות מזון, אופנה וכו'.
רשימת הרשתות וההנחות:
- כרטיס MAX  - הנחה של 17.2% (תשלום של 82.8 ₪ יזכה בכרטיס בשווי 100 ₪)
- רשת יינות ביתן – "תו פלוס". הנחה של 8% (תשלום של 92 ₪ יזכה בכרטיס בשווי 100 ₪)
- רשת שופרסל – "תו הזהב"CASH. הנחה של 7% (תשלום של 93 ₪ יזכה בכרטיס בשווי 100 ₪)
- רשת רמי לוי שיווק השקמה –הנחה של 7% (תשלום של 93 ₪ יזכה בכרטיס בשווי 100 ₪)
המעונינים ימלאו את ספח ההזמנה, יחד עם אישור ההעברה הבנקאית ותנאי התקשרות וישלחו למייל tlusheishai@industry.org.il
לפרטים נוספים ללחוץ כאן
יש לוודא את קבלת ההזמנה מול פרומה קורנברג בנייד 054-9756009 בטלפון: 04-8524202 שלוחה 7

 
03/02/2021


פייסבוק