שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 13.1.2021

if you can't see this email please click here
Forward Email to Friend

 

רשימת כתבות לחודש זה

הכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית

בקרוב – הכנס המקוון של איגוד התעשייה הקיבוצית
בנושא שמעסיק את כולנו – 'תקשורת ואמת בעולם החדש'
לצד מרצים מהשורה הראשונה יהיו גם 3 פאנלים ייחודיים שיעסקו בנושאי חדשנות בעידן של ריחוק חברתי
הזדמנויות בינלאומיות עם פתיחתן של האמירויות לעסקים ופאנל מנכ"לים שיעסוק בהזדמנות שבמשבר.
הכל בהנחייתו המקצועית של אטילה שומפלבי
מחכים לכם, מהרו להירשם
להתראות
צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

להרשמה ללחוץ כאן והזמנה

פורסם בתאריך: 13/01/2021

 

האקתון בדולב לפני שנתיים

האקתונים תעשייתיים בתל חי ובספיר

במסגרת פעילות האיגוד בנושא חיבורים עסקיים אזוריים וחדשנות אנו שמחים לבשר על שני אירועי האקתון חדשנות היברידיים, שיערכו בחודש מרץ, האחד במרכז חדשנות ספיר והשני במרכז חדשנות תל חי. פעילות זו היא בהמשך לאירועי ההאקתון המוצלחים וממריצים שנערכו בשנתיים האחרונות בדולב ובמרכז החדשנות צמח ומכללת כנרת והצמיחו חדשנות ופתרון בעיות ממשי לתעשייה.
במסגרת האירוע יתכנסו יזמים, אנשי תעשייה, צבא, אקדמיה והמגזר הציבורי סביב שולחן אחד במטרה לתת פתרונות שיחוללו את השינוי המיוחל ויהפכו את התעשייה למצליחה וירוקה יותר. האקתון הוא אחד מהכלים של האיגוד לעודד חדשנות, יצירתיות ודינמיות בתעשייה, כמו גם פלטפורמה מוכחת ליצירת פתרונות פורצי דרך למפעלים בסוגיות שמעסיקות אותם ואנו מזמינים אתכם , מפעלי התעשייה וקהילות, להצטרף. 
באירוע האקתון אנו ממשיכים במגמת הפיתוח האזורי על ידי חיבור כוחות מקומיים עם התעשייה, ויצירת קשרים עסקיים וקהילתיים רב דוריים שיצמיחו ויחזקו את השותפים ואת האזור כולו.

  • ההקאתון הצפוני יערך ב-4-5.3 בתל חי חברנו לפיתוח הגליל, מיג"ל, למרכז החדשנות תל-חי ולמאגד החדשות של אורט בראודה, תל חי ואוניברסיטת חיפה, ולקהילת החדשנות האזורית חולה וואלי וxlr8- עם מפעלים מהתעשייה .
  • ההקאתון הדרומי יערך ב-11.3 בספיר חברנו למכללת ספיר, מועצה אזורית שער הנגב, אשכול נגב מערבי, וטק נגב Southup עם מפעלי התעשייה.

אנו נמצאים בשלב גיבוש האתגרים מהתעשייה ואתם מוזמנים להציע ולהשתתף!
לפרטים נוספים ומידע אנא פנו  לרפי נבו 
rafin@kia.co.il  ולמיכל צורן michalts@kia.co.il
 

פורסם בתאריך: 13/01/2021

 

הזדמנות עסקית

מפעל מסנני אויר, בן 30 שנה בבעלות פרטית-משפחתית, פעיל ורווחי, ממרכז הארץ מחפש קיבוץ/מפעל כרוכש/כמשקיע שליטה. 
המפעל, מהגדולים בארץ מייצר פתרונות סינון אויר לתעשיית הייצור בתעשיות גדולות שרוולי סינון ובדים טכניים, מחסניות סינון ורשתות סינון. מספק שירותי אחזקה- כולל טיפול והחלפה
לפרטים רפי נבו    rafin@kia.co.il
 

פורסם בתאריך: 13/01/2021

 

התכנית להגדלת הפריון

TechFactory  - התכנית להגדלת הפריון במפעלי התעשיה בישראלפותחת מסלול השתלמות בתאריך 15.2 להכשרה מסובסדת בניתוח נתונים, שיווק דיגיטלי והון אנושי שיצעידו את המפעל שלכם קדימה!
התכנית בשיתוף גוגל ובתמיכתה, יחד עם קרן דרומה צפונהמטרת התכנית היא להעלות את הפריון במפעלי התעשייה באמצעות שימוש בנתוניםהתכנית אורכת חצי שנה, במסגרתה המפעל מלווה על ידי מנטור מומחה בהתאם לאתגר שהגדיר המפעל

כמו כן, במסגרת התכנית, שלושה עובדים מהמפעל עוברים הכשרות ייעודיות: 2 עובדים עוברים קורס של ניתוח נתונים (אקסל ו-BI) ועובד נוסף עובד קורס בתחום ההון האנושי.  
להתרשמות - מפעלים קיבוציים שלקחו חלק בתכניתשמיר אופטיקה מדויקת, תעשיות ניר גלים לגני ילדים, פולירון, פלזית פוליגל, תרמוקיר, אורניט ופלרם.

מצ"ב המצגת על פרויקט Tech-Factory וכן האתר של התכנית, בה ניתן להתרשם להרשם לקבל עוד מידע

רפי נבו ישמח להוסיף פרטים למתענינים rafin@kia.co.il

פורסם בתאריך: 13/01/2021

 

סיום קורס דירקטורים בעמק יזרעאל

במשקי עמק יזרעאל הסתיים השבוע קורס דירקטורים. הקורס מנה 28 משתתפים נמרצים שלמרות מגבלות הזום מצאו את הדרך להשתתף באופן פעיל בהרצאות. בסיום הקורס חולקו תעודות שאף מוסגרו ביוזמת מישקי עמק יזרעאל, לצד התעודות קיבלו המסיימים קובץ חדש שהופק על ידי האיגוד ובו מקבץ טיפים לדירקטורים בנושאי הקורס. איגוד התעשייה הקיבוצית מברך את מסיימי הקורס ומאחל עם הידע שזה אך רכשו, השתלבות בדירקטוריוני הקיבוצים והמפעלים.
לאה קוטלר תשמח לתת פרטים נוספים למתענינים.
lea@kia.co.il

פורסם בתאריך: 13/01/2021

 

סילג'ט בקיבוץ שובל

סיל ג'ט ישראל, מפעל לתכנון וייצור פתרונות אטימה לתעשייה, בקיבוץ שובל שבצפון הנגב, ובבעלות מלאה של הקיבוץ החל מהיווסדנו – לפני 25 שנים.  
מפעל סיל ג'ט הינו מפיץ מורשה בלעדי של חברת
SKF העולמית בתחום האטמים ובנוסף מוסמך תקן תעופתי AS9100D - המפעל היחיד בתחום המחזיק בתקן זה!
אנו עובדים עם כל סוגי התעשיות בארץ, החל מהידראוליקה פשוטה, דרך חברות הייטק, רפואה, מזון ועד תעשיות ביטחוניות רבות. אנו מתמחים בפתרונות אטימה בהתאמה אישית ומחזיקים צוות הנדסה במפעל על מנת לפתור בעיות שונות העולות בתחום, קטנות כגדולות. טווח האטמים המיוצרים כאן אצלנו הינו מ- 4 מ"מ ועד 600 מ"מ (אטמים גדולים יותר נשלחים לייצור בחו"ל) . מחומרי גלם שונים ומגוונים, המתאימים לצרכים רבים בשוק (ישנם גם חומרים מאושרי מזון ותרופות, כמובן). שיטת הייצור הינה חריטה בעיבוד שבבי של חומרי פלסטיק וגומי, כך שאנו יכולים לייצר אטמים בדיוק לפי מידות הלקוח (חוסך עלויות שיפוץ) ושיטה זו גם מאפשרת לנו לייצר את האטמים מיידית , משמע חיסכון בזמן וכסף! 
 נשמח לתאם יום הדרכה או סיור במפעל, כמו כן ניתן לתאם ביקור ומדידות בבית הלקוח
אפשר לראות פרטים נוספים עלינו בלחיצה 
ירדן קוברסקי תשמח לפניותכם  
yarden-sealjet@shovall.biz 08-9919666
 

פורסם בתאריך: 13/01/2021

 

כחול לבן זה שלנו

המעונינים לפרסם, פנו לצוות האיגוד

ולמרים דרוק  miriamd@kia.co.il

פורסם בתאריך: 13/01/2021

 

אבשה ומפעלי עץ רמת השופט

בשורה בתחום תעשיית העץ בישראל - חברת אבשה פתרונות אריזה רוכשת את הפעילות העסקית, של מפעל העץ רמת השופט לחברה ממוזגת אחת. שתפעל מהמפעל  של החברה  הממוקם בקיבוץ סעד שבעוטף עזה.
פעילות מפעלי עץ - רמת השופט החלה  בשנות ה-40, עם הקמתו של הקיבוץ ועלייתו לקרקע. לאורך השנים צבר המפעל ידע רב וניסיון בתחום אריזות עץ לחקלאות ולתעשייה. ונחשב לאחד מהמפעלים הוותיקים והמנוסים בתחום עיבוד העץ  ההקצעה והניסור ולאחד ממפעלי הדגל בתנועה הקיבוצית, בתחום  כיום עובד המפעל גם בתחום התעשייה, מהתעשייה הקיבוצית ומהשוק הפרטי והביטחוני. ומייצר אריזות לשינוע ואחסון  חומרי נפץ , תחמושת, ציוד רפואי , שיש וזכוכית, ציוד חקלאי ומוצרי צריכה. 
חברת אבשה פתרונות אריזה היא חברה משפחתית צעירה בבעלות משפחת שמריז, הוקמה בתחילת 2018, בקיבוץ סעד.מתמחה בייצור אריזות לשינוע ואריזות לייצוא מוצרי תעשיה וחקלאות לחו"ל.
רועי עפרון מנכ"ל מפעלי עץ – רמת השופט: ההחלטה לבצע מהלך זה הייתה לא קלה ולא פשוטה, ההיסטוריה של המפעל שזורה בהיסטוריה של הקיבוץ ומהלך שכזה מציף לא מעט רגשות, בעיקר אצל הוותיקים, שגדלו ועבדו במפעל חלק גדול מחייהם. יחד עם זאת, למפעל שהלך והזדקן בשנים האחרונות עסקה שכזו היא הצעד הנכון והמתבקש. אני משוכנע שהרוח הצעירה והיכולת של חברת אבשה תוכל להזניק את פעילות העץ לקו הראשון של התעשייה, להכניס יכולות מודרניות וסטנדרטים גבוהים של מיכון ואוטומציה. לדעתי צעד זה ייטיב עם הלקוחות שלנו, שיוכלו להמשיך ולקבל מוצרים איכותיים ובמחירים תחרותיים אף יותר.
יונתן שמריז מנכ"ל אבשה :חברת אבשה שמה לה למטרה להביא לשוק בשורה בתחום אריזות העץ. מיזוג הפעילות של מפעלי העץ לתוך פעילותה של חברת אבשה, מביא לחברה הממוזגת המשותפת את הידע מרמת השופט בשילוב של מיכון וחדשנות בתעשיית העץ מהמתקדמים בארץ שמביאה חברת אבשה עם כוח עבודה צעיר כחול-לבן מהקיבוצים בעוטף עזה מהווה מבחינתי מתכון מנצח. אנו שוקדים על שדרוג קווי המוצרים ועוסקים בפיתוח מוצרים . החיבור של חברה דינאמית וצעירה כמו אבשה עם רמת השופט הוא חיבור טבעי ומתבקש.

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית מאחל הצלחה לחברה המשותפת !!

פורסם בתאריך: 13/01/2021

 

13/01/2021פייסבוק