שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 6.1.2021
 

הכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוציתשמעתי סיפור.... זה נכון? נכון חלקית? אמיתי? 
איך מקבלים החלטות בעולם של אי ודאות
איך מייצרים שיתופי פעולה בעולם של ריחוק חברתי?
בכל אלו ועוד נעסוק בכנס השנתי שלנו שיהיה מקוון, אבל מוכוון מטרה: להיפגש, ללמוד ולחוות את היחד

מחכים לכם ב-17.2.21 בין 9:15 – 13:30

השתתפותכם חשובה, בואו הרשמו כבר היום
להרשמה ללחוץ כאן והזמנה

 

ביקורים ושיחות עם מפעלים

בשבוע האחרון ביקרנו/שוחחנו בזום או בטלפון עם המפעלים, מחצבות כנרת, עמיעד מערכות מים, פלרם תעשיות רמת יוחנן, נעלי נאות נאות מרדכי, דגניה סיליקון, בלוקל רביד, אפימילק אפיקים.
צוות האיגוד לרשותכם בכל נושא
 

התקיים מפגש טרנספורמציה דיגיטלית

בשבוע שעבר אירח האיגוד מפגש של למעלה מ 45 תעשיינים להכרות עם הטכנולוגיות הדיגיטליות המובילות כיום בחזית החדשנות הארגונית, השיווקית והמפעלית. 
הטרנספורמציה הדיגיטלית מאפשרת לכל ארגון להתייעל, לחדש ולהתחרות בשווקים בעזרת אסוף נתונים ביג דאטה, ניתוחם, דיבור עם קוי הייצור, עם כל שרשרת האספקה, המלאים,  הלקוחות, הספקים, מערכות בקרה ותחזוקה - כל זאת במגוון צורות מקוונות תוך שימוש נרחב ב- IOT תעשייתי.
במקביל לכך - הארגון מגן על המערכות הללו מפני התערבות ותקיפות סייבר.
המשתתפים הכירו יותר לעומק את כלי  ה- BD ,AR ,VR ,AI ,BI  וה-Cybersecurity וכיצד ניגשים להשתמש בהם ומטמיעים תרבות דיגיטלית בארגון בעזרת:
  • יריב ענבר מנהל החדשנות העסקית בקבוצת מטריקס וופוריה
  • אל"מ (מיל') טליה גזית שותפה ומובילת תחום הטרנספורמציה הדיגיטלית ב PWC
  • רפי ממן מנהל תחום הגנת הסייבר ב PWC
  • נורית אינגר כהן סמנכ"לית ניהול מוצר AI בקבוצת Beyondminds 
להרשאה לצפייה אם לא נפתח ולפרטים נוספים רפי נבו rafin@kia.co.il
 
 סיכום שנת 2020 מכון יסודות

מכון יסודות סיכום שנה

אז מה עשינו השנה?
מכון יסודות למדיניות ציבורית מסכם שנה ומוציא סיכום של ניירות העמדה שנכתבו במשך השנה במגוון נושאים: מזון, אסטרטגיה, צמיחה, סיכונים, יחד ועוד
לקריאת המאמרים ולצפייה בסרטון לסיכום השנה של מכון יסודות לחצו כאן
 
 

SDA מקיבוץ שדה אליהו להצלחה ולצמיחה יש טעם וריח

חברת SDA של שדה-אליהו היתה ידועה בעולם כולו כבר מאז הקמתה – לפני יותר מ-30 שנה – כספק איכותי של חומרי גלם חקלאיים מיובשים לתעשיות המזון השונות, בדגש על עשבי תיבול ופפריקה, עבור לקוחות המציבים אתגרים בהם רק החקלאות הישראלית והתעשייה החקלאית הישראלית יכולים לעמוד.
לפני שנים ספורות, מתוך מענה למגמות השוק הדורשות החלפה של רכיבים כימיים מלאכותיים – במזון ובמשקה, בקוסמטיקה, בתוספי וטרינריה ותזונה, ובצביעה – ברכיבים שמקורם בחומר צמחי-טבעי, שינתה SDA את מיקוד שווקיה ולקוחותיה, וכיום מוצריה המובילים הם מוצרים הזוכים לפופולריות ולדרישה גבוהה בשל קיומם של רכיבים פעילים בתוך הצמח (Phytochemicals) ברמה ייחודית וגבוהה בהשוואה למה שניתן למצוא אצל כל ספק אחר בעולם. זאת, הודות לשימוש בזנים מיוחדים שפותחו בארץ, לפרוטוקולים ייחודיים של גידול ולשיטות קציר ועיבוד מתקדמות שפותחו על ידי SDA עצמה. מוצרי החברה - הגדלים בשדות הנפרשים מעמק החולה בצפון ועד צאלים בדרום ומעובדים במפעליה שבשדה-אליהו ובבית-קמה – נמכרים באלפי טונות לתעשיות רבות ומגוונות בארבע קצוות תבל. 
לאחרונה, השלימה SDA שלב נוסף בהתפתחותה, כאשר נרכשה על ידי קבוצת "תורפז תעשיות". תורפז תעשיות היא יצרנית מובילה לתמציות ריח וטעם סינטטיים וטבעיים בעולם, המציעה את שירותיה לתחומים של משקאות, מזון, מוצרי חלב, גלידות, מוצרי בשר ומאפה. כמו כן, מספקת תורפז תעשיות שירותים ופתרונות לתחומי הקוסמטיקה, מוצרי שיער, נרות ריחניים, חומרי ניקוי, מגבונים, בשמים אישיים ועוד. לקבוצה 9 מפעלי ייצור ומרכזי פיתוח בארה"ב, בפולין, בווייטנאם, בסין, בצרפת וכמובן גם בישראל, העוסקים במקביל הן בתחום הריחות והן בתחומי הטעמים למזון ולמשקאות. כמו כן, הקבוצה הינה הבעלים של חברת "כימדע תעשיות" בקיבוץ ניר-יצחק, העוסקת בייצור חומרי ארומה, כימיקלים וחומרי ביניים לתעשיות הפארמה.
החזון המשותף לקבוצה כולה ול-SDA בפרט צפוי לייצר סל מוצרים טבעיים רחב ואטרקטיבי לעוד לקוחות רבים בנוסף לאלה הקיימים כיום, ובתחומים חדשים, ולהצעיד את תעשיית הטעמים, הריחות והתוספים השונים לכיוון בריא וירוק יותר!
"טעימה" באתר החברה, www.sda-natural.com

amir@sda-natural.com 054-8070252  לפרטים וליצירת קשר אמיר כהנר

 

כחול לבן זה שלנו

המעונינים לפרסם, פנו לצוות האיגוד

ולמרים דרוק  miriamd@kia.co.il
 

מ.ב.א מקיבוץ הזורע מכיילים את מקפיאי החיסונים

גלי וינרב/גלובס
מאחורי המבצע המורכב לחיסון האוכלוסייה בישראל עומדים שלל תהליכים. לאחד מהם אחראית חברת מ.ב.א מקיבוץ הזורע, שדואגת שהמקפיאים עם החיסונים לא יחרגו אפילו בטעות מטווח הטמפרטורה הרצויה
השנה האחרונה חשפה אותנו למגוון תחומי עניין ועיסוק שלא הכרנו קודם, ובחודשים האחרונים כולנו הפכנו מומחים בנושא בקרת טמפרטורה של חיסונים. אבל המומחים באמת, שווידאו שכולנו נקבל את החיסון שלנו כשהוא מוגש קר, הם "מ.ב.א הזורע טכנולוגיות כיול". זו החברה שדואגת שהמקפיאים לא יחרגו אפילו בטעות מטווח הטמפרטורות שנקבע להם.
"אנחנו מעבדה שמספקת שירותי ולידציה וכיול לתעשייה במדינת ישראל", אומרת לילך שאוט, סמנכ"ל החברה. "כל התעשיות שצריכות לעמוד בתקינה בינלאומית, חייבות להשתמש במכשירי מדידה שתוקפו על ידי גורם מוסמך. אנחנו מהווים את אותו גורם מוסמך. ישנן עוד חברות כמונו, אבל אנחנו המכייל הקבוע של טבע ישראל, והם פנו אלינו גם הפעם".
לתהליך הכיול ולקריאת המאמר כולו לחצו 
 

וובינר סחר חופשי ישראל אוקראינה

מוזמנים לוובינר בנושא הסכם הסחר החופשי - ישראל - אוקראינה שצפוי להיכנס לתוקף כבר בתחילת השנה.
הוובינר יתקיים ב 26 לינואר בשעה 14:00 בזום, 
היקף הסחר בין ישראל לאוקראינה עומד על כמיליארד דולר מדי שנה .
בלחיצה מצגת שהוכנה על ידי המועצה הלאומית להשקעות באוקראינה, הסוקרת את כלכלת אוקראינה והענפים הפוטנציאלים למסחר.
בלחיצה מידע על האמנה PAN EURO MED.
ההרשמה בלחיצה כאן
פרטים מיכל צורן באיגוד michalts@kia.co.il

 
06/01/2021


פייסבוק