בשורה בתחום תעשיית העץ בישראל

בשורה בתחום תעשיית העץ בישראל

חברת אבשה פתרונות אריזה רוכשת את הפעילות העסקית, של מפעל העץ רמת השופט לחברה ממוזגת אחת. החברה הממוזגת תפעל מהמפעל  של החברה  הממוקם בקיבוץ סעד שבעוטף עזה.

 

הפעילות של "מפעלי עץ - רמת השופט" החלה עוד בשנות ה-40 של המאה הקודמת, עם הקמתו של הקיבוץ ועלייתו לקרקע. לאורך השנים צבר המפעל ידע רב וניסיון בתחום אריזות עץ לחקלאות ולתעשייה. "מפעלי עץ רמת השופט" נחשב גם לאחד מהמפעלים הוותיקים והמנוסים בתחום עיבוד העץ  ההקצעה והניסור ולאחד ממפעלי הדגל בתנועה הקיבוצית.

מפעל העץ ברמת השופט עובד מזה שנים רבות בתחום האריזות לחקלאות, בעשורים הראשונים של המפעל היו ארגזי ה"ברוס" מוצר הדגל של רמת השופט וכל תוצרת ההדרים בארץ נארזה ושווקה בארגזים אלו. בעשורים האחרונים התמחה המפעל בייצור מכלי עץ גדולים ובינוניים לשינוע ואחסון בקירור של תפוחי אדמה, בצל, בטטות, הדרים, ופירות נשירים.

בתחום התעשייה עובד המפעל מול חברות רבות ומגוונות הן מהתעשייה הקיבוצית והן מהשוק הפרטי והביטחוני. המפעל מייצר אריזות לשינוע ואחסון  חומרי נפץ , תחמושת, ציוד רפואי , שיש וזכוכית, ציוד חקלאי ומוצרי צריכה.

 

חברת אבשה פתרונות אריזה הינה חברה משפחתית צעירה בבעלות משפחת שמריז, אשר הוקמה בתחילת 2018, ומקיימת מפעל תעשיה מתקדם בקיבוץ סעד. החברה מתמחה בייצור אריזות לשינוע ואריזות לייצוא מוצרי תעשיה וחקלאות לחו"ל.

מיזוג הפעילות של מפעלי העץ לתוך פעילותה של חברת אבשה, מקנה לחברה הממוזגת  יתרונות משמעותיים ומאפשר השלמה של הידע והניסיון הרב של מפעלי רמת השופט, בשילוב של מיכון וחדשנות בתעשיית העץ שמביאה חברת אבשה.  למעשה שילוב היכולות של שני המפעלים נועד להבטיח מוצרים ברמת איכות גובהה עם יכולות ייצור משופרות במחירים תחרותיים. 

 

רועי עפרון מנכ"ל "מפעלי עץ - רמת השופט"

"ההחלטה לבצע מהלך זה הייתה לא קלה ולא פשוטה, ההיסטוריה של המפעל שזורה בהיסטוריה של הקיבוץ ומהלך שכזה מציף לא מעט רגשות, בעיקר אצל הוותיקים, שגדלו ועבדו במפעל חלק גדול מחייהם. יחד עם זאת, למפעל שהלך והזדקן בשנים האחרונות עסקה שכזו היא הצעד הנכון והמתבקש. אני משוכנע שהרוח הצעירה והיכולת של חברת אבשה תוכל להזניק את פעילות העץ לקו הראשון של התעשייה, להכניס יכולות מודרניות וסטנדרטים גבוהים של מיכון ואוטומציה. לדעתי צעד זה ייטיב עם הלקוחות שלנו, שיוכלו להמשיך ולקבל מוצרים איכותיים ובמחירים תחרותיים אף יותר."

יונתן שמריז מנכ"ל אבשה :

"חברת אבשה שמה לה למטרה להביא לשוק "בשורה" בתחום אריזות העץ. החברה הממוזגת תשפר ותייעל את ייצור המוצרים ותוזיל ללקוחות את עלויות האריזה.

החברה המשותפת תשען על ידע מרמת השופט ויכולות עיבוד העץ במיכון וציוד מהמתקדמים בארץ. שילוב של יכולות אלה עם כוח עבודה צעיר כחול-לבן מהקיבוצים בעוטף עזה מהווה מבחינתי מתכון מנצח.

בנוסף בימים אלו אנו שוקדים על שדרוג קווי המוצרים הקיימים ובמקביל עוסקים בפיתוח מוצרים חדשים שיכולים לשנות את פני הענף. החיבור של חברה דינאמית וצעירה כמו אבשה עם רמת השופט הוא חיבור טבעי ומתבקש."

 פייסבוק