שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 30.12.2020

תמונה

 

 

 

תמונה

 

עם סיומה של 2020 ותחילתה של 2021

זה הזמן  לומר כמה מילים על השנה האזרחית המסתיימת בימים אלה.  

2020 תיזכר לעד כשנת הקורונה. בהנחה ותקווה, ש- 2021 תהיה שנת ההיחלצות מהמגיפה, אפשר כבר לומר כמה מילים על השנה החולפת. על הדברים הרעים כותבים כולם, וקשה לחדש. אך על הדברים הטובים, דומה שממעטים לכתוב, ואנו מבקשים להציג רוח אופטימית, ולומר דווקא אותם.

על החיבור בין עובדי התעשייה לבין עצמם, עקב הצורך להישמר מלהידבק והעבודה בקפסולות. על החיבור שבין התעשיה לבין הלקוחות (בארץ ובעיקר בחו"ל), בין החברות לבין חברות הבת, הסוכנים וכו', בתקופה שהזום הוא הקשר היחיד, ודווקא הוא חיזק את הקשר הזה. והקשר בין איגוד התעשיה הקיבוצית לבין מפעלי התעשייה הפך הדוק מאי פעם! הצורך להתעדכן יום יום על השינויים במדיניות הממשלה. הצורך לקבל הנחיות ב"כל דבר שזז".

כל אלה הביאו אותנו לשמש האורים והתומים  למצוקות המפעלים השונים. הקשר הפך יום-יומי ממש, ואיתו הגיע גם חיבור אישי וחברי, ששנים לא חווינו כמותו. וצריך גם לומר, שעבור מפעלים רבים היתה הקורונה הזדמנות. הביקוש למוצריהם גדל, והתוצאות העסקיות של השנה החולפת, למרות שער הדולר, דווקא האירו להם פנים.

ולמרות זאת, כולנו מתפללים להיעלמותה של הקורונה מחיינו. ומאחלים לעצמנו לקראת תחילת השנה האזרחית החדשה:

תכלה שנה וקללותיה. תחל שנה וברכותיה

יונתן בשיא, יו"ר האיגוד.

 

 

 

תמונה

 

הכנס השנתי

של איגוד התעשייה הקיבוצית

הכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית יתקיים השנה במתכונת קצת אחרת.

ניפגש בכנס מקוון גדוש במרצים ובמפגשים עם אנשים מעניינים.

הכנס יעסוק בכל הקשור לתקשורת ולאמת בעת הזו, כשהדוברים יביאו זוויות שונות ומרתקות.

השתתפותכם חשובה, בואו הרשמו כבר היום

להרשמה ללחוץ כאן והזמנה

 

 

 

תמונה

 

התקיים מפגש זום

עם המכונים הטכנולוגיים

התעשייה הקיבוצית פגשה, במרוכז, את כל שלושת מכוני הפיתוח החשובים לה:  מרכז הפלסטיקה והגומי, מכון המתכות ומכון הקרמיקה והסיליקטים.

האיגוד יזם ואירגן את המפגש ה"משולש" ובדברי הפתיחה אמרה מרים דרוק – מנכלי"ת האיגוד כי זו הזדמנות מיוחדת לסייע למפעלים בחדשנות גבוהה. רפי נבו- מנהל אגף טכנולוגיות וחדשנות באיגוד הדגיש את הערך המוסף שיכולים המכונים להעניק ליכולת הטכנולוגית והתחרותית של התעשייה , ועוד בעזרת בונוס המענקים מרשות החדשנות/

ממרכז הפלסטיקה והגומי (שנקר והטכניון): עודד מרוז- מנכ"ל , פרופ' עמוס אופיר מנהל טכנולוגי ומדען ראשי

ממכון המתכות (הטכניון): חיים רוזנסון- מנכ"ל, שי אסל- סמנכ"ל.
מכון הקרמיקה והסיליקטים (הטכניון): ד"ר צבי כהן – מנכ"ל.

המציגים פרשו יריעה רחבה ועמוקה של יכולות, טכנולוגיות, חדשנות, ידע מחקרי, קשר, הבנה ונסיון רב ומתחדש עם מפעלים רבים, באופן שכל מפעל  ימצא פתרונות ייחודיים לצרכיו.

לצפייה במפגש ללחוץ כאן

או לכתוב לרפי נבו לקבלת שיתוף הקבצים ופרטים נוספים

rafin@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

צוות האיגוד-מרים רפי ומיכל עם דוד לפלר מנכ"ל משרד הכלכלה

יצירתיות בהאקתון התעשייתי בכנרת 
 

בסוף השבוע האחרון התקיים האקתון חדשנות היברידי, במסגרתו התכנסו יזמים, אנשי תעשייה, צבא, אקדמיה והמגזר הציבורי סביב שולחן אחד במטרה לתת פתרונות שיחוללו את השינוי המיוחל ויהפכו את התעשייה לירוקה יותר.

ההאקתון בהובלת מרכז חדשנות כנרת, ואיגוד התעשייה הקיבוצית,  בשיתוף צמח מפעלים,  ארגון ירוק בהיי-טק והמכללה האקדמית כנרת. ובחסות מכון התקנים ולוצטו.

במקום הראשון זכתה קבוצת האתגר של צמח תערובות

שהתמודדו עם אתגר הקטנת פחת בתהליכי הולכה הובלה ואחסון כופתיות מזון לבע"ח.

הפתרון המוצע הינו תוסף למזון אשר מקשיח אותו ומצמצם את הפחת בכ-50% - כ-8100 טון בשנה!

מרים דרוק, מנכ"לית איגוד התעשייה הקיבוצית: "האקתון הוא אחד מהכלים של האיגוד לעודד חדשנות, יצירתיות ודינמיות בתעשייה, כמו גם פלטפורמה מוכחת ליצירת פתרונות פורצי דרך למפעלים בסוגיות שמעסיקות אותם. אנו גאים על שיתוף הפעולה שאפשר את קיום האקתון בימים מאתגרים אלו. ובטוחים שהמסורת תמשיך גם בשנים הבאות. ברכותנו לתעשיות שהשתתפו"

מיכל צורן מנהלת הפעילות הבינלאומית באיגוד : בארוע האקתון המשכנו במגמת הפיתוח איזורי על ידי חיבור כוחות מקומיים עם התעשייה, ויצירת קשרים עסקיים וקהילתיים רב דוריים שיצמיחו ויחזקו את השותפים ואת האיזור כולו.

הזוכים במקום הראשון עם אזניות ימאהה מתנת יגאל אורן פאיו בעלים ומנכ"ל קונטרול פרו 

 

תמונה

 

 

 

מינוי מנכ"ל ויו"ר חדשים
 

גל וקסלר נבחר למנכ"ל פלסאון. גל בתפקידיו הקודמים-מנהל אגף המחברים בפלסאון ובשנתיים האחרונות סמנכ"ל השיווק והמכירות של עלבד, מחליף את גלעד אגמון.
גל וגלעד הם חברי קיבוץ מעגן מיכאל בהצלחה לגל, לגלעד ולפלסאון.

יריב אבישר נבחר ליו"ר דולב. יריב מכהן גם כיו"ר עמיעד מערכות מים ותעשיות בארי. ומחליף את חיים ג'ומס אורון, שמסיים מעל 20 שנות יו"ר בדולב. מאחלים הצלחה ליריב לגו'מס ולדולב

 

 

 

תמונה

 

פרס מפעל חיים לאון ברזילי ז"ל

מירית קושניר סטרומצה/מיינט קיבוץ

פרס מפעל חיים הוענק לאון ברזילי מקיבוץ ראש הנקרה שנפטר מסיבוכי הקורונה.

שני בניו של מנכ"ל תשלובת מילואות, שנפטר מסיבוכי קורונה בגיל 62, קיבלו את הפרס בשמו בוועידת ישראל לחקלאות, שנערכה השנה באופן מקוון.

און ברזילי היה מנכ"ל מילואות במשך שמונה שנים, ומוכר באזור כספורטאי אדוק ואיש רב פעלים. לפני שנבחר לעמוד בראש תשלובת מילואות, שימש במשך שבע שנים כמנכ"ל חברת "תרביות ראש הנקרה", היה גזבר הקיבוץ ועבד בארגון מגדלי הבננות וגם במסגריית הקיבוץ. במילואות סיים שתי קדנציות ועמד להתחיל קדנציה שלישית, כשהווירוס תקף אותו בסתיו האחרון.

ועדת הפרס: "ברזילי הוביל מפעלים וארגונים שונים במשך עשרות שנים והיה דמות מפתח בקידום החקלאות הישראלית. מורשתו של און, שהאמין בכל ליבו בכך שביטחונה התזונתי של החברה הישראלית תלוי קודם כל בחקלאות הישראלית, תמשיך ללוות אותנו".

 

 

 

 

 

חקלאות באיחוד האמירויות

בשבוע שעבר נערך במכון היצוא וובינר בנושא חקלאות באמירויות. זהו תחום בעל פוטנציאל צמיחה גבוה מאחר ואיחוד האמירויות קבעו בעקבות אירועי 2020, יעד של עצמאות וביטחון תזונתי, והמשמעות היא פיתוח יכולות עצמאיות תוך הפחתת התלות ביבוא תוצרת חקלאית טרייה. מנכ"ל בכיר בתחום החקלאות, תיאר את אתגרי האזור: אקלים מדברי, קרקע חולית עם בעיות ניקוז קשות, פחות מ-100 גשם שנתי ומים מליחים. לאור קביעת יעד של עצמאות וביטחון מזון, קיים עניין ורצון רב לחזק את הקשר עם הידע והיכולות בתעשייה הישראלית, בעיקר בנושא חקלאות יעילה וחקלאות ורטיקלית וחממות, יישומי מצעים מנותקים, גידול יעיל של בעלי חיים, טיפול במים בכל הרמות כמו גם השקיה חכמה וממשקים חכמים שונים (חקלאות מדייקת ופלטפורמות חכמות).

משאבים רבים יושקעו בנושא מצד איחוד האמירויות וקיים ביקוש למוצרים וטכנולוגיה ברמה טכנולוגית גבוהה וחדשנות.

בהמשך לעשייה בתחום הפיתוח הבינלאומי באיגוד, תיערך השנה פעילות ענפה בנושא: יערכו כנסים ולמידה בנושא וכן פגישות ומשלחות עם שותפים שוני, בדגש הן על התחום הטכנולוגי והן למידה על תחום המסחרי והתרבותי של קידום עסקים באמירויות.

אנו פונים לתעשיות המעוניינות להירשם למען שנוכל לבנות קבוצה ממוקדת בנושא.

להרשמה פנו למיכל צורן באיגוד michalts@kia.co.il

או לחצו כאן

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

בתעשייה הקיבוצית

המעונינים לפרסם, פנו לצוות האיגוד

ולמרים דרוק miriamd@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

פולג גבים במוצר חדש

פולג תעשיות פלסטיק שהיא חלק מקבוצת POLIFILM  ממוקמת בקבוץ גבים ( עוטף עזה) ומתמחה ביצור יריעות הגנה זמניות או קבועות לפני שטח שונים.

פולג ביחד עם קבוצת POLIFILM שמחה להשיק מוצר חדש אשר יסייע לכל בית להתמודד אם המצאות חדקים ונגיפים על פני שטח ובעזרת המוצר לגרום להגנה של 99.99% כנגד כל נגיף כולל נגיף הקורונה.

המוצר ניתן ליישום על פני שטח שונים ואורך חיי המוצר הם עד כחודש.

לקבלת פרטים ניתן ליצור קשר עם : אבי ניב, מנכ"ל, פולג 086802136,

 

 

 

תמונה

 

הפורום הצפוני לקידום התעשייה והתעסוקה בגליל ובגולן 

מתכבדים להזמינכם לכנס וירטואלי חשוב ומרתק בנושא: קבלת החלטות בעולם משתנה.
ביום שני |
ZOOM | 10:30-12:15 | 11.1.21
הכנס מיועד למנכ“לים וסמנכ“לים בכירים מחברות ומפעלי תעשייה בגליל ובגולן.

להרשמה ללחוץ כאן

לפרטים נוספים מיכל צורן michalts@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

מעגלים לסיוע

קרן מעגלים מסייעת לעובדים במקצועות שוחקים מגיל 50 ועד 65 והינם בעלי וותק של 7 שנים לפחות באמצעות  הכשרות  במגוון רחב של תחומים  מקצועיים  - ללא כל עלות.

 הקרן מאפשרת למעסיקים להפריש עובדים "במקצוע שוחק", שנתיים טרם גיל הפרישה הפורמלי, ולממן לעובדים השייכים לקרנות ותיקות " פנסיה מגשרת " במימון המדינה.

עובדים בני 45 ומעלה, שפוטרו מ"מפעלים במצוקה" בעקבות הקורונה, זכאים להשתלב במערך ההשתלמויות ,במהלך חצי שנה מיום פיטוריהם.

לפגישה או מידע נוסף, להתקשר לדוד – 050-9545466

 

תמונה

 

30.12.2020

 

 פייסבוק