שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 2.12.2020

תמונה

 

 

 

תמונה

 

ראיון עם  המנכ"לית הראשונה 

של איגוד התעשייה הקיבוצית

מירב ראון/הזמן הירוק

מרים דרוק מנכ"לית האיגוד התראיינה לעיתון הזמן הירוק. בחלק מהראיון המקיף התיחסה לפעילות האיגוד בזמן הקורונה. 

איזו השפעה יש למשבר הקורונה על התעשייה הקיבוצית?

"באופן כללי יש פגיעה בתחום הכלכלי בקיבוצים. בתעשייה ההשפעה היא רחבת טווח – כיוון שיש שונות רבה בין המפעלים השונים. יש תעשיות שנפגעו יותר ויש כאלה שפחות ויש מי שהקורונה יצרה עבורו הזדמנויות – למשל, יצרני חומרי חיטוי וניקיון, מיגון ומסכות הייתה עלייה בביקוש והתעשיות האלה חוו צמיחה במכירות. יש תעשיות שמתייעלות, עושות 'חישוב מסלול מחדש' מחדדות לעצמן את ליבת הפעילות, מגוונים את תמהיל הלקוחות. פועלים למזער סיכונים ולשפר ביצועים. מי שנפגע בעיקר הן תעשיות שמספקות מוצרים ושירותים לתיירות, לאירועים (כמו תעשיית הנייר – כרטיסים למופעים, לרכבת), ספקי מזון למסעדות, כל תחום התיירות נפגע ויש גם פגיעות ברצף הפעילות, למשל, בגלל עצירת הטיסות יש פגיעה בעבודת היצואנים, פחות פגישות עם לקוחות ולקוחות פוטנציאליים."

מה עושה האיגוד התעשייה הקיבוצית בכדי לתמוך בתעשייה?

"אנחנו תומכים יחד עם התאחדות התעשיינים, ביצירת המשכיות עסקית ובתכנית מגן לתעשייה. מנגישים תמריצים, מענקים ותכניות סיוע של המדינה ועוזרים בפתרון בעיות לוגיסטיות ותפעוליות, כמו גם בהסרת חסמים והפחתת רגולציה ובירוקרטיה. אנחנו מחברים מפעלים ותעשיות לתכניות התייעלות וגם לתכניות למידה והכשרה. הצוות מסייע למפעלים ונמצא בקשר ושיחות על בסיס יומי עם מנהלים, כמו גם דרך מיילים, קבוצת ואטסאפ וטלגרם’.

לקריאת הכתבה כולה ללחוץ

 

 

 

 

ביקורים ושיחות עם מפעלים

בשבוע האחרון ביקרנו שוחחנו בזום ובטלפון עם המפעלים: תמה  משמר העמק, מחלבות יטבתה, פלדות עין חרוד מאוחד, סאסאסופטוור סאסא, טלדור כבלים ומערכות עין דור, חצר כנרת מוצרי תמר, חופית כנרת, פולישק אריזה גמישה ניר יצחק, קלסריקה עין השלושה.

צוות האיגוד לרשותכם.

 

 

 

תמונה

 

האקתון 2019 צילום רועי חן   

ההאקתון ההיברידי הראשון נוחת בכנרת

בשיתוף איגוד התעשייה הקיבוצית
 

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

באיגוד התעשייה הקיבוצית וב’מרכז החדשנות כנרת’ לא נכנעים לאתגרי הקורונה והשנה יתקיים אירוע ההאקתון המסורתי, במתכונת שתתאים לימים של ריחוק חברתי בהשתתפות החברות מהתעשייה הקיבוצית: גולן מוצרי פלסטיק, דשן הצפון, ביו בי, חרושת כבלים מסילות, לוג, א.ר.י דורות, צמח תערובות.

כשמדינה שלמה מנסה להתרגל למושג “שגרת קורונה”, מרכז החדשנות כנרת מתאים את עצמו למצב החדש.

לאחר שנתיים מוצלחות בהן אירוע ההאקתון השנתי בשיתוף איגוד התעשייה הקיבוצית  ו‘צמח מפעלים’ הביא למציאה של פתרונות תעשייתיים לאתגרים גדולים בארץ ובעולם, מצאו השנה במרכז גם פתרון לאתגר קיום ההאקתון וגיוס המשתתפים על אף מגבלות הקורונה.

אירוע ההאקתון שיצא לדרך ב-24-25 בדצמבר מתקיים, כאמור, זו השנה השלישית ככלל ובמרכז החדשנות כנרת זו השנה השנייה. הוא מאגד אליו את מיטב המוחות מעולמות המדע, ההשכלה הגבוהה, התעשייה והסטארט-אפ ל-24 שעות רצופות בהן הם מנסים למצוא פתרונות עבור מספר אתגרים אמיתיים של חברות תעשייה גדולות במשק. נציגי החברות הלוקחות חלק באירוע מגיעים ומציפים צרכים ובעיות איתם מתמודדים הארגונים, ומפתחים שיחה אינטימית עם המשתתפים אשר מאפשרת הבנה עמוקה יותר של האתגר לצורך מציאת פתרון מתאים. התחרות נושאת פרסים ומומחים ומנטורים מהשורה הראשונה בתעשייה הישראלית ישפטו בה.

ההאקתון השנה ייערך בסימן “האקתון היברידי” – פורמט המשלב נוכחות פיזית בקפסולות לצד נוכחות דיגיטלית, וההרשמה המקוונת לאירוע בעיצומה. המשתתפים יחולקו לקבוצות של עד 8 משתתפים אשר יעבדו במרחבים נפרדים. אירוע הסיום, אשר מרכז אליו את כלל המשתתפים, השופטים והחברות יערך בחלל מרכזי רחב ופתוח בעל הפרדה פיזית בין הקפסולות בדומה למופעי בידור.

פרטים נוספים על האתגרים בהאקתון והרשמה בלחיצה

מיכל צורן תשמח להוסיף פרטים  michalts@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

 

 קורס גישור יוצא לדרך

קורס גישור בזום.... אפשרי?

כנראה שלפני עידן הקורונה התשובה הייתה לא,  אבל, תקופת הקורונה לימדה אותנו שכן, הכל אפשר ללמוד גם מרחוק.

שמחים להזמין מנהלים מכל התחומים לקחת חלק בקורס ייחודי וחוויתי זה, בשיתוף קבוצת גומא – גבים.

הקורס יחל ב-18.1.21 ויכלול 14 מפגשים של 3.5 שעות כל מפגש

בסיומו תוענק תעודת מגשר למסיימים.

מספר המקומות מוגבל שכן העבודה בקבוצה קטנה

ההרשמה בלחיצה כאן ובהזמנה

לאה באיגוד תשמח להוסיף פרטים   lea@kia.co.il

 

 

 

 

 save the date  למפגש היכרות עם מנהלי המכונים הטכנולוגים

מפגש זום להיכרות עם מנהלי המכונים הטכנולוגים לשירותי פיתוח מוצרים וחדשנות למפעלים: פלסטיקה וגומי, מתכות, קרמיקה יתקיים בתאריך 21.12 בשעה 10.00-12.00.

סדר היום והקישור להרשמה יישלחו בקרוב.

שימרו התאריך.

פרטים נוספים רפי נבו באיגוד  rafin@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

תמונה

 

 

כנס בינלאומי ישראל אפריקה

לחקלאות בת קיימא

 

אגריטך ישראל בשיתוף איגוד התעשייה הקיבוצית מקדמת חשיפת תעשיות החקלאיות למדינות וללקוחות בעולם . להלן פרטים על כנס דיגיטלי עם משתתפים מאפריקה שיתקיים ב 10.12.2020. הנכם מוזמנים להירשם ולהשתתף.

ההרשמה ופרטים נוספים רפי נבו באיגוד  rafin@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

פורום למנהלי חדשנות בטכניון

מרכז הידע לחדשנות בטכניון מזמין את חברי פורום מנהלים לחדשנות  ומתעניינים חדשים להרצאת פתיחה אונליין בנושא: חדשנות פתוחה - ניהול בריתות אסטרטגיות, ביום שלישי, 22.12.2020 בשעה 17:00.

ההרצאה תועבר ע"י פרופ' דובב לביא, בית הספר לניהול, אוניברסיטת בוקוני, איטליה, בעברית.

ההרצאה הינה ללא עלות, אך יש להירשם מראש

ההרשמה בלחיצה כאן ובהזמנה

לפרטים נוספים – לאה קוטלר באיגוד  lea@kia.co.il

 

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

בתעשייה הקיבוצית

המעונינים לפרסם, פנו לצוות האיגוד

ולמרים דרוק miriamd@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

פלסאון בדוחות חזקים

הרווח הנקי זינק ב-34%

אור צרפתי/ביז פורטל

פלסאון תעשיות   מייצרת ומשווקת מוצרי תשומות להשקעות, בעיקר מחומרים פלסטיים. הכנסות החברה עלו ב-6% ל-332.8 מיליון שקל לעומת כ-313.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. חברת ייצור מחברי הפלסטיק פרסמה את הדוח לרבעון השלישי והציגה עלייה של 5% בפעילות הליבה של חברה ל-177.85 מיליון שקל. 

ההכנסות ממגזר מוצרי בעלי החיים (ניהול משק) הסתכמו ב-105.4 מיליון שקל, עלייה של כ-10%, בעוד ההכנסות מפעילויות נוספות (בעיקר מוצרים לחדר האמבט) טיפסו בכ-23% לכ-49.6 מיליון שקל. 

בשורה התחתונה, הרווח הנקי הסתכם ב-31.1 מיליון שקל, זינוק של כ-34% לעומת 23.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. 

למשבר הקורונה היה השפעה דו כיוונית על תוצאותיה הכספיות של החברה. החברה נהנית ממחירי הנפט הנמוכים, אלו משפיעים בחוזקה על מחיר חומרי הגלם בהן היא משתמשת, יריד של כ-15% בין התקופות. כמו כן, נהנית החברה מהשפעות מאקרו כלכליות, אשר באות לידי ביטוי בביקוש גובר למוצרי הבית, לצד צפי לגידול בהשקעות בתשתיות. יחד עם זאת, שחיקת המט״ח אל מול השקל, פגיעה כלכלית ענפית וקשיים לוגיסטיים הכבידו על השורה העליונה והתחתונה. כמו כן, ציינה החברה בדוחותיה כי ״התחרות ההולכת וגוברת בשווקים בהם פועלת הקבוצה עתידה להשפיע על חוסר הגמישות והקושי ביכולת חברות הקבוצה לעדכן את מחירי המכירה ללקוחותיהן.

מתחילת השנה מנית החברה טיפסה בכ-1.5%, כאשר מחודש מרץ זינקה בכ-72% ונסחרת היום לפי שווי של כ-1.5 מיליארד שקל.

לקריאת הכתבה כולה ללחוץ

 

 

 

 

 

תמונה

 

הזדמנויות עסקיות עם הEBRD

בתחום הפיתוח הדיגיטלי והאגריטק


אם אתם חברה העוסקת בפיתוח דיגיטלי או האגרי-טק או בודקים אפשרות לעבוד עם הבנק האירופי לפיתוח,  הצטרפו אלינו למפגש בלעדי עם בכירים מהבנק האירופי לשיקום ופיתוח (EBRD),  בואו לשמוע על הזדמנויות להשתלבות בפרויקטי הבנק בתחומי הפיתוח הדיגיטלי ואג-טק במרכז ומזרח אירופה, מרכז אסיה, וחלקים ממזרח התיכון.

ב8.12.2020 בשעה 15.00 המפגש בזום.

במסגרת המפגש, נציגי הבנק יציגו את ההזדמנויות העסקיות לחברות ישראליות בתחומי הפיתוח הדיגיטלי והאג-טק ויספרו על התכנית המסחר של הבנק, שכבר נתנה מימון לכ-140 חברות ישראליות בשווי של 54 מיליון פאונד, לעבודה במדינות הפעילות של הבנק.

עבור יועצים המעוניינים להשתלב וללוות פרוייקטים של הבנק, יוקדש החלק האחרון של המפגש, בו בכירים מהבנק יסבירו על הזדמנויות ייעוץ והרכש.

בלחיצה כאן ההרשמה 

מיכל צורן תשמח להוסיף פרטים michalts@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

2.12.2020

 פייסבוק