שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 18.11.2020

תמונה

 

תמונה

 

מפגש זום להכרות עם חברות טכנולוגיה

איגוד התעשייה הקיבוצית ו"משתלת הקיבוצים" מסייעות לכם, קיבוצים ומפעלים, להכיר חברות טכנולוגיה חדשות ולקבל החלטות השקעה, שותפויות ופיתוח עסקי.

אנו שמחים להציג בפניכם, מרכזי משק, יורי"ם ומנהלי מפעלים, במפגש זום  Showcase, קבוצה מגוונת של חברות טכנולוגיה צומחות  ליצירת מנועי צמיחה, במפגש מעניין שבו היזמים יציגו בפניכם את חברותיהם.

היכרות, לשותפויות והשקעות בתחומי החקלאות, המזון, הרובוטיקה ועוד.

בתאריך: יום שלישי 24.11.2020

בשעה: 9:30 עד 11:30

ההרשמה בלחיצה כאן ובהזמנה

ניתן לעיין ברקע ובפרטים רבים נוספים על חברות אלה ואחרות, לפי ענפיהן הטכנולוגים בלחיצה כאן בדף המשתלה באתר הקיבוצים

רפי נבו ישמח לתת פרטים נוספים rafin@kia.co.il

 

 

 

עולם של "השתתפות ללא נוכחות"            

אנו חיים מזה קרוב לשנה בעולם ששינה את פניו ללא הכר. עד פברואר השנה, רוב רובנו לא שמעו על תוכנת זום, קל וחומר לא השתמשו בה. כעת השימוש בזום נפוץ בכל הגילאים, בכל  שעות היממה ובכל ארצות תבל.

עד למתקפת הקורונה היה ברור לנו שהשתתפות באירוע כלשהו מחייבת את נוכחותנו הפיסית. לא עוד. הנוכחות הפיסית כבר איננה תנאי הכרחי להשתתפות. הקירבה הפיזית מוחלפת בקרבה וירטואלית.

כיום כולם "משתתפים" מרחוק בישיבות, הרצאות, לימודים, תפילות, חתונות, הלוויות, סמינרים, תערוכות, כנסים, טקסים, ביקורים אצל רופא, ראיונות עבודה, ביקורי הורים ועוד.

עדיין אין שם כולל להתנהלות הזו. החתום מטה מציע מונח חדש:

השתתפות ללא נוכחות (הל"נ).

בלעז (PWP) Participation Without Presence.

הדילוג על הנוכחות הפיסית גורם לשינויים עמוקים באורחות חיינו האישיים והעסקיים. השינויים יימשכו גם לאחר שיימצא מזור לקורונה.

דורון סטניצקי, יו"ר תבור שיווק בית רימון.

 

 

 

ביקורים ושיחות עם מפעלים

בשבוע האחרון ביקרנו, שוחחנו בזום ובטלפון עם המפעלים: פלסגד גדות, מאזני שקל בית קשת, ביו בי שדה אליהו, תבליני הנגב שדה אליהו, תבור שיווק בית רימון, לורדן כפר סאלד, מפעלי טוף מרום גולן, קפרו תעשיות קדרים, קריסטל ויז'ן סמר, נ.ס שמנים סעד, כד בני דרום, סי.אי.פי מבושלת מבוא חורון, פוליזיו מעוז חים, מעדני בשר השוקת להב, סילורה פיתוח כפר מסריק.

צוות האיגוד כאן בשבילכם לכל פנייה.

 

 

 

מקצה 2 לשנת הכספים 2020

במסלול תכנית להעלאת פריון בתעשייה

הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה במשרד הכלכלה והתעשייה מודיעה בזאת על מקצה 2 לשנת הכספים 2020 במסלול תכנית להעלאת פריון בתעשייה (הוראת מנכ"ל 4.44)

בקשות למקצה 2 ניתן להגיש עד ליום 30/11/2020 בשעה 15:00  המועד האחרון להגשת בקשות.

יובהר כי הבקשות במקצה 2 לשנת הכספים 2020 יבחנו בכפוף לקיומה של יתרת תקציב, לאחר סיום בדיקת ואישור הבקשות של המקצה הראשון.

הכללים המלאים, ובהם אופן ההשתתפות וגובה הסיוע שיינתן במסגרת המסלול ל-"תכנית להעלאת הפריון בתעשייה", בלחיצה כאן

רפי נבו ישמח לתת פרטים נוספים rafin@kia.co.il

 

 

 

 

 

 

 

תמונה

 

הערכת עובדים מפגש זום למשאבי אנוש

אנו שמחים להזמינכם למפגש ייחודי בנושא הערכת עובדים ומשוב לעובדים בתקופה בה פחות רואים את העובדים...

את המפגש תנחה הלן דותן גלסברג, סמנכ"ל משאבי אנוש בחברת שמיר אופטיקה אשר פיתחו מודל ייחודי להערכת עובדים.

המפגש מיועד לצוותי משאבי אנוש

נשמח לראותכם איתנו

ההרשמה בלחיצה כאן ובהזמנה

לפרטים נוספים – לאה קוטלר באיגוד  lea@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

2 קורסי דירקטורים במקביל במשקי דן

 

מהלך החודש האחרון נפתחו שני קורסי דירקטורים מקבילים במישקי דן.
בקורסים שמתנהלים בזום לוקחים חלק מעל 60 משתתפים.

הקורסים עוסקים במשימותיהם של הדירקטורים ונושאי המשרה ובאחריות המוטלת עליהם.

נשמח לתת מענה לכל קיבוץ שמתעניין בפתיחת קורס דירקטורים אצלו.

המעונינים בפרטים מוזמנים לפנות ללאה באיגוד lea@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

יושבי ראש בקורס בזום

עם אוניברסיטת תל אביב

קורס יו״רים שנפתח לפני כשבוע בשיתוף אוניברסיטת תל-אביב, ממשיך להתנהל כרגע בזום. למרות הפלטפורמה המאתגרת, הרי שהשעורים מתקיימים כסידרם וההדים בהחלט טובים.

קורס היורים מתקיים אחת לשנה ולמרות הקושי לבצע אותו השנה  באופן פרונטלי, החלטנו לקיים אותו גם בשנת הקורונה בצורה הכי טובה שאפשר.

המעונינים בפרטים מוזמנים לפנות ללאה באיגוד  lea@kia.co.il

 

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

בתעשייה הקיבוצית

המעונינים לפרסם, פנו לצוות האיגוד

ולמרים דרוק miriamd@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

זה הזמן לרכוש ריהוט

כחול לבן-תוצרת ישראל

מסקר שנערך על ידי איגוד תעשיות הריהוט, עולה כי כ-70% מהישראלים, מעדיפים לרכוש ריהוט תוצרת כחול לבן, בעיקר משום שהוא מתאים למידותיהם (ולמידות בתיהם) יותר מאשר מריהוט מיובא, אבל לא רק!

הריהוט המיוצר בארץ, הוא אכן מותאם יותר לציבור הישראלי מבחינת המידות, העיצוב ואפילו עמידות החומרים לקרינה השמש, אך הוא גם איכותי יותר מאי פעם.

איגוד תעשיות הריהוט, גאה להציג בפניכם את תו הריהוט- תו האיכות היחיד בארץ הניתן ליצרניות ריהוט העומדות בסטנדרטים הגבוהים ביותר בלבד.

עכשיו כשחנויות הריהוט סוף סוף פתוחות, זה הזמן לתמוך בתעשייה הישראלית ולבחור ריהוט ישראלי איכותי!

לרשימת כלל החברות המחזיקות בתו כחול לבן. 

מוזמנים ללחוץ ולהיכנס לאתר 

 

 

 

תמונה

 

עסקים בצרפת בתקופת הקורונה

עם הנספח בפריז

הנכם מוזמנים לוובינר עם עם מר ירון שרטר, הציר הכלכלי וראש הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בפריז ביום ג' 24/11/2020 בין השעות: 15:00-16:00.

צרפת היא הכלכלה השישית בגודלה בעולם, אחד השווקים הגדולים והעשירים בעולם, ומשמשת בית לכמה מהחברות הגדולות בעולם שפעילות ומשפיעות גם הרבה מעבר לגבולות צרפת עצמה.

צרפת מהווה הזדמנות כלכלית מיוחדת במינה עבור חברות ישראליות, מכיוון שפוטנציאל הסחר ביחס לגודל הכלכלה ולגודלן של החברות הגלובליות הענקיות של צרפת טרם הגיע למימוש.  אבל צרפת מהווה גם אתגר משמעותי שנובע מפערי תרבות עסקית, שפה, ותפיסת עולם אינסולרית.

חברות הענק הגלובליות שמרכיבות את מדד ה- CAC40 של בורסת פריז דומיננטיות  בעולם העסקי הצרפתי, השמרני יחסית.    הריכוז של חברות ענק מהמובילות בעולם הופך את צרפת ליעד ברור לחברות ישראליות המחפשות גישה לשוקי אירופה, וחברות אלה פתוחות כיום יותר מתמיד לחיפוש של טכנולוגיות חדשות ולגישה של חדשנות פתוחה. גם המוניטין של ישראל בתחום זה חזק מאוד בצרפת.

 

מאידך, התרבות העסקית היא שמרנית, אליטיסטית וסגורה מטבעה, ויש לעיתים קושי לגשר על הפער שבין תרבות הניהול והתרבות העסקית של החברות הצרפתיות הגדולות לבין זו של החברות הישראליות.

התקופה הנוכחית מהווה חלון הזדמנות מיוחד לחברות ישראליות שמוכנות להשקעה בשוק המעניין הזה. השנים האחרונות הראו יותר ויותר סיפורי הצלחה של חברות ישראליות שנענו לאתגר הזה ויצרו פעילות עסקית משמעותית בצרפת ועם שותפים צרפתים.  

 

ההשתתפות בוובינר הינה ללא עלות אך מחייבת הרשמה מראש

להשתתפות ופרטים לחצו כאן

לפרטים נוספים  מיכל צורן באיגוד  michalts@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

הכשרות מקצועיות לעובדים במקצועות שוחקים במימון המדינה

"קרן מעגלים" מסייעת לעובדים במקצועות שוחקים מגיל 50 ועד 65 והינם בעלי וותק של 7 שנים לפחות באמצעות  הכשרות  במגוון רחב של תחומים  מקצועיים  - ללא כל עלות.

כמו כן , מאפשרת הקרן למעסיקים להפריש עובדים "במקצוע שוחק", שנתיים טרם גיל הפרישה הפורמלי  ולממן לעובדים השייכים לקרנות ותיקות " פנסיה מגשרת " במימון המדינה.

עובדים בני 45 ומעלה, שפוטרו מ"מפעלים במצוקה" בעקבות הקורונה, זכאים להשתלב במערך ההשתלמויות ,במהלך חצי שנה מיום פיטוריהם.

לקביעת פגישה או לקבלת מידע נוסף, להתקשר לדוד – 050-9545466

 

 

 

תמונה

 

19.11.2020

 פייסבוק