שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 11.11.2020

תמונה

 

 

 

תמונה

 

משלחת עסקית רשמית ראשונה

לאבו דאבי

משלחת עסקית רשמית ראשונה של נציגי הארגונים העסקיים בישראל יצאה השבוע לדובאי בין המשתתפים במשלחת גם יו״ר התאחדות חקלאי ישראל אבשלום אבו וילן.

מטרת המשלחת להניח תשתית לפיתוח מואץ של שיתוף הפעולה בין המגזרים העסקיים של שתי המדינות ועם המוסדות המובילים בתחומי התעשייה, הסחר וההשקעות בדובאי. כמו כן, לקדם את  פעילות סחר חופשי אל מדינות המפרץ, מזרח אפריקה ודרום אסיה באמצעות אזורי הסחר הייחודיים של איחוד האמירויות. המשלחת לדובאי היא בהזמנת לשכת המסחר והתעשייה של דובאי, בראשות חאמד בואמים H.E. Hamad Buamim)), נשיא ומנכ"ל הלשכה, המשמש גם בתפקיד יו״ר ארגון ה WCF – World Chamber Federation.

הארגונים העסקיים מעריכים כי היקף הסחר בין המדינות יכול להגיע כבר בעתיד הקרוב למיליארדי דולרים מדי שנה ואף מעבר לכך, כשעיקר היצוא הישראלי לאמירויות צפוי להתמקד בטכנולוגיה הישראלית המתקדמת בתחומים כגון סייבר, ציוד רפואי, טכנולוגיה חקלאית, אנרגיה סולארית, התפלת מים, פרמצבטיקה ועוד. עוד לפני הסכם השלום התקיימו קשרי מסחר לא רשמיים בין ישראל לאיחוד האמירויות דרך מדינות מתווכות באירופה וארצות הברית, וכעת קשרים אלו יהפכו לישירים ורחבים יותר. זה כבר מספר שנים שדובאי מושכת השקעות זרות רבות בעקבות הכרזתה כאזור סחר חופשי והיעדר מיסים על הכנסות.  מדיניות שהפכה אותה למוקד עסקי בינלאומי, וכעת גם אנשי עסקים מישראל, תעשיינים ויבואנים, יוכלו ליהנות מהטבות הסחר החופשי של המדינה ולהשתמש בה כשער החדש של ישראל לסחר עם מדינות אפריקה, אסיה והודו.

 

 

 

 

תמונה

 

 בדיקות קורונה תוך 15 דקות במפעלים

בצל המשך המאבק בנגיף הקורונה, הודיעה התאחדות התעשיינים, על פריסת הטכנולוגיה החכמה של מכשירי סופיה במפעלים חיוניים לזיהוי נגיף הקורונה תוך 15 דקות ללא תלות במעבדה או צורך בשינוע דגימות.

בימים הקרובים יוכלו עסקים לבצע בדיקת קורונה מהירה באמצעות סופיה ולקבל את תוצאות הבדיקה במקום. הבדיקה תהיה חלק ממערך "מגן תעשייה" המ אפשר רציפות ייצורית בישראל, לצד הקורונה והיא כוללת גם הכשרה של חוקרים אפידמיולוגיים בחברה, הפעלת מוקד 24/7 הנותן מענה לסוגיות המתעוררות כתוצאה מהפעילות תחת הקורונה, עמידה בהנחיות קפדניות למיזעור סכנת ההדבקות במקום העבודה ועוד.

סופיה היא בדיקת קורונה מהירה, אשר אושרה לאחרונה על ידי מינהל המזון והתרופות האמריקאי ה-FDA, ומשרד הבריאות ומהווה פריצת דרך בהיותה בדיקת האנטיגן הראשונה בעולם לזיהוי קורונה. היא מיועדת לזיהוי נגיפי קורונה תוך 15 דקות בלבד עם יכולת לבצע בדיקות לכ-40 עובדים בשעה בצורה המאפשרת לקטוע את שרשרת ההדבקה באופן יעיל ואפקטיבי, ללא תלות במעבדה או צורך בשינוע דגימות.

מתחילת פעילותה בישראל לפני מספר שבועות כבר בוצעו בעזרת סופיה כ-70 אלף בדיקות מהירות ובשבועות הקרובים מספר הבדיקות עתיד לצמוח ל-200 אלף. הכנסת מכשירי סופיה לשימוש בישראל נעשתה לאחר פיילוט שנמשך מספר חודשים על ידי המעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות ועל ידי מד"א, במסגרתו בוצעו אלפי בדיקות בעזרתה.

אחד החידושים המדעיים של סופיה היא העובדה שהמכשיר הוא כמו סמארטפון, המתממשק למחשב כך שניתן במהירות להעביר את תוצאות הבדיקה למשרד הבריאות בלי אובדן נתונים בדרך. משרד הבריאות כבר פיתח והקים מערכת דיווח ממוחשבת ומתקדמת לסופיה והיא כבר הוטמעה בישראל.

לפרטים נוספים נורית במשרד האיגוד 0524436668 nurit@kia.co.il

 

 

 

ביקורים ושיחות עם מפעלים

בשבוע האחרון ביקרנו שוחחנו בזום ובטלפון עם המפעלים:  גלעם מענית,  מיטב גן שמואל תעשיות מזון,  אומגה כפר גליקסון,  ארז מוצרים תרמופלסטיים,  ספירים רהב רבדים,  דולב דביר להב מוצרי פלסטיק,  מולרם מתקני הרמה מולדת,  מעגן התפלה,  מדן טכנולוגיות מעגן מיכאל,  גניגר מפעלי פלסטיקה,  פסקל רוכסנים יראון,  פולירז מעוז חיים,  להבות יצור ומיגון להבות הבשן.

צוות האיגוד כאן בשבילכם לכל פנייה.

 

 

 

תמונה

 

הערכת עובדים מפגש זום למשאבי אנוש

אנו שמחים להזמינכם למפגש ייחודי בנושא הערכת עובדים ומשוב לעובדים בתקופה בה פחות רואים את העובדים...

את המפגש תנחה הלן דותן גלסברג, סמנכ"ל משאבי אנוש בחברת שמיר אופטיקה אשר פיתחו מודל ייחודי להערכת עובדים.

המפגש מיועד לצוותי משאבי אנוש

נשמח לראותכם איתנו

ההרשמה בלחיצה כאן ובהזמנה

לפרטים נוספים – לאה קוטלר באיגוד  lea@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

מפגש זום היכרות עם חברות טכנולוגיה חדשות לשותפויות והשקעות

איגוד התעשייה הקיבוצית ומשתלת הקיבוצים מזמינים מרכזי משק, יורי"ם ומנהלי מפעלים למפגש Showcase  בזום בו תצגנה 5 חברות טכנולוגיה את עצמן בתחומי החקלאות, המזון, הרובוטיקה ועוד.

בין החברות נפגוש את :

1. אגם אקווקלצ'ר - Agam Aquaculture-אגרוטכנולוגיה חדשנית

    בתפעול מידגים

2. פלניט Planit-חדשנות תפעולית לייצור מתקדם

3. אנרווייב-Enervibe - הפקה חדשנית של חשמל מתנועה

בתאריך: יום שלישי 24.11.2020

בשעה: 9:30 עד 11:30.

ההרשמה בלחיצה כאן ובהזמנה

רפי נבו ישמח לתת פרטים נוספים rafin@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

התקיים כנס

קידמה טכנולוגית וצדק חברתי

מרים דרוק מנכ"לית איגוד התעשייה הקיבוצית ייצגה את האיגוד בכנס בנושא קידמה טכנולוגית וצדק חברתי. הרצאתה עסקה בנושא מהלכה למעשה בתעשייה המסורתית-שילוב היבטים טכנולוגיים וערכיים. מרים ברכה את המשתתפים על שבחרו להשתתף בכנס חשוב זה, ואת המארגנים-מוסד נאמן, האקדמית גליל מערבי ומכללת אורט בראודה שאנו, איגוד התעשייה הקיבוצית, עובדים בשיתוף פעולה עימם.

מרים התמקדה בדברייה בנושא הקידמה הטכנולוגית בתעשייה ותרומתה לקיימות ולעולם העבודה העתידי והוסיפה שאך טבעי שנעסוק בתרומת הקידמה לכלכלה אך חשוב לא פחות לעסוק בתרומתה לצדק חברתי וערכים.

למעונינים בהקלטה מהכנס נורית תשמח לשלוח 0524436668 nurit@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

בשעה טובה הקורס השביעי ליושבי ראש נפתח באוניברסיטת תל אביב

17 מנכ"לים , יו"רים ומנהלים בכירים משתתפים בקורס שתוכנן להיות פרונטלי, אך לאור המצב כרגע מתקיים בזום.

הקורס השנה הותאם לעולם החדש – עולם עם קורונה, הן ברמת התכנים והן באופן הביצוע.

זהו המחזור השביעי של קורס היו"רים שלנו ואנו מאחלים לכל המשתתפים להפיק ממנו את המירב.

 

 

 

 

תמונה

 

השבוע נפתח קורס דירקטורים

במשקי עמק יזרעאל

הקורס מונה כ-30 משתתפים המגיעים מכל קיבוצי הסביבה
וכמיטב המסורת בעת הזו – מתקיים בזום.

זו העת להזכיר שקיבוצים המעוניינים לקיים אצלם קורסי דירקטורים, 

מוזמנים לפנות ללאה באיגוד  lea@kia.co.il

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

בתעשייה הקיבוצית

המעונינים לפרסם, פנו לצוות האיגוד

ולמרים דרוק miriamd@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

ארד זכתה במכרז של 9.5 מיליון יורו

בפלמה דה מיורקה

יורם גביזון/דה מרקר

חברת ארד בשליטת הקיבוצים דליה ורמות מנשה, שמפתחת ומייצרת מדי-מים מכניים ואלקטרוניים לקריאה מרחוק, זכתה במכרז בשווי 9.5 מיליון יורו של חברת המים של פלמה דה מיורקה שבספרד. חברת קונטזרה (Contazara), חברה בת בבעלותה המלאה של ארד, תספק לחברת המים של העיר הספרדית, EMAYA, מדי-מים אולטרה סוניים מסוג סונטה עם יכולת תקשורת על בסיס אינטרנט של הדברים, בשלוש-חמש השנים הקרובות.

ארד, שמנוהלת על ידי גבי ינקוביץ', תחל באספקת המכרז ברבעון הראשון של 2021. מימוש המכרז כפוף לחתימה על הסכם מפורט בין חברת קונטזרה לחברת המים.

בחברה אומרים כי מדי-המים המדוברים מחשבים את מהירות הזרם באמצעות מדידה של התקדמות הגלים, וממירים את המידע לנתוני כמות וספיקה. לפי החברה, הם נחשבים לבעלי יכולת מדידה גבוהה בספיקות נמוכות ומתאפיינים בעלות תחזוקה נמוכה ובאורך חיי מוצר ארוך יחסית.

ארד זכתה במכרז הנוכחי לאחר שבסוף פברואר 2020 היא זכתה גם במכרז לאספקת מדי מים ל-Canal Isabel - חברת המים של מדריד בהיקף של 7.8 מיליון יורו .

ברכות להצלחה!! 

 

 

 

 

תמונה

 

אבו דאבי בוובינר

16 לנובמבר 2020

משרד ההשקעות של אבו דאבי (ADIO), התאחדות התעשיינים ואיגוד לשכות המסחר מזמינים את קהל החברות הישראליות לוובינר שיחשוף אתכן לאוקסיסטם של אבו דאבי, יאפשר לקבל מידע על הזדמנויות עסקיות וייקחו בו חלק שורה של נציגי ממשלה שיציגו את אבו דאבי כיעד האידיאלי הבא לצמיחת העסק שלך.

בלחיצה הפרטים וההרשמה ל 16.11.2020

 

15 לדצמבר 2020

התאחדות התעשיינים, מכון היצוא, איגוד לשכות המסחר, נשיאות המגזר העסקי ובשיתוף הארגונים והלשכות הכלכליות המקבילות באיחוד האמירויות ובחריין, יוצאים לדרך בכנס הראשון  מסוגו, Gulf- Israel Trade Forum  לשיתוף פעולה וחיזוק יחסי המסחר והעסקים עם מדינות המפרץ, שיתקיים ב- 15 לדצמבר 2020 במתכונת וירטואלית ובמאי 2021 באירוע באבו דאבי.

האירוע יעסוק בחמישה תחומים עיקריים:  Cyber Security, AI, Health tech, Finance, Agtech & Water ויתקיים על גבי פלטפורמה שתאפשר נטוורקינג ואזור B2B מתקדם ואינטראקטיבי לחברות המשתתפות.

להשתתפות ופרטים ב 15.12.2020 לחצו כאן

חברות המעוניינות בפרטים נוספים מוזמנות לפנות

ל מיכל צורן באיגוד  michalts@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

11.11.2020

 פייסבוק