שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 28.10.2020

תמונה

 

 

 

תמונה

 

מ-דביק לדובאי

במכולה הראשונה שיצאה מישראל

מתרגש מאוד לשתף אתכם באירוע היסטורי דיווח לנו השבוע  חביאר גוכמן, מנכ"ל דביק בשדה בוקר.
המכולה הראשונה היוצאת מישראל לדובאי, היא של "דביק"!

בתחילת השבוע הבא תפליג בפעם הראשונה אוניית MSC עם מטען מישראל שיגיע ישירות לדובאי, דרך נמל פורט סעיד במצרים.
על המכולה הראשונה באנייה, היוצאת מנמל אשדוד, נמצא משלוח מיוחד של סרטי הדבקה ממפעל "דביק" שבקיבוץ שדה בוקר. ההתרגשות שאחזה בחברי הקיבוץ גדולה, ואלו קישטו את המכולה בדגלי ישראל ואיחוד האמירויות, בתקווה לשותפות ארוכת שנים וערכו טקס צנוע בהשתתפות ילדי הגן.
המפעל הקיבוצי, אשר הוקם בשנת 1982, מעסיק קרוב ל-100 עובדים מהקיבוץ ומהאזור (כולל הפזורה הבדואית), ונמצא מאות מטרים מביתו של דוד בן גוריון – ראש הממשלה הראשון, ואחד מראשוני המתיישבים בקיבוץ.
דביק מייצאת את מוצריה ללמעלה מ-30 מדינות, ובנוסף משמשת יצרן יחיד ומוביל עבור השוק המקומי.
הלקוח מדובאי הינו חברה מקומית בשם
KIMOHA, אשר רכש את סרט ההדבקה שמיועד לייצור של ידיות נשיאה (אותה ידית שעוזרת בהחזקה של שישיית בקבוקי ליטר וחצי). הלקוח נמצא בקשר עם דביק כבר מספר שנים אולם רק בשבועות האחרונים, נמצא פתרון לוגיסטי ופיננסי שמאפשר לממש קשר זה.  אנחנו גאים ומתרגשים לקחת חלק במהלך ההיסטורי, ואין לנו ספק שלו ה"זקן" היה איתנו הוא היה מתפאר במשמעות המיוחדת שמקבל בימים אלו חזונו, להפריח את השממה.

דביק, גאה ומתרגשת להיות חלק מעשיית ההיסטוריה ומהסימבוליות שמקיבוצו של ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל יוצאת הסחורה הראשונה לדובאי. עובדי החברה, קישטו את הסחורה בדגלי ישראל ואיחוד האמירויות בתקווה לשותפות ארוכת שנים.

כל הכבוד אכן ארוע הסיטורי מרגש לדביק ברכות לדביק!!

 

 

 

תמונה

 

התקיים מפגש זום של פורום יושבי ראש ומנכ"לים בנושא מודיעין עסקי

כ-60 מנכ"לים ויושבי ראש השתתפו במפגש האחרון של הפורום לשנת 2020 שנערך בזום.  המפגש עסק בנושא מודיעין עיסקי, מודיעין תחרותי וההבדלים ביניהם, תוך למידת כלים המסייעים לנווט בתקופה הדיגיטלית בה הידע שווה זהב.

פורום יו"רים מנכ"לים שלנו נפגש בדרך כלל בנחשונים.  המפגש הראשון אכן עוד היה שם בטרם פרוץ הנגיף לחיינו ואחריו עברנו לזום.

אנחנו מזמינים אתכם להמשיך ולעקוב אחרי פרסומי הפעילויות שלנו ולקחת בהם חלק.

לפרטים לאה קוטלר lea@kia.co.il

 

 

 

 

 

תמונה

 

סיום מרגש של קורס דירקטורים

במועצה האיזורית חוף הכרמל

הסתיים קורס דירקטורים בזום הראשון במועצה האיזורית חוף הכרמל. הסיום כלל גם דברי תודה  שנשאה אחת ממשתתפות הקורס בטקס המרגש שהקפיד על כל כללי הריחוק והמסכות:

"בימים שהמעבר מירוק לצהוב נמדד במספר החולים והמבודדים, ותושבה שלישית היא הכי חיובית שיש ועל אף כל הקשיים שבדרך אני גאה לעמוד כאן מולכם בסיומו של קורס הדירקטורים הזומי הראשון בחוף הכרמל ומודה בשם כל בוגרי הקורס, לכל העוסקים במלאכה, על ההזדמנות ועל שאפשרתם לכל הדבר הזה להתקיים".

מאחלת לכולם הצלחה בהמשך הדרך, אם כדירקטורים בארגונים ואם כמובילים ביישובים ואם בכל תפקיד אחר, אין לי ספק שכל מי שבקרבתכם זכה לטוב ביותר.

בימים אלו אנו פותחים כ-6 קורסי דירקטורים בזום ברחבי הארץ. קיבוצים המעוניינים לבדוק אופציה של קורס דירקטורים בקיבוצם, מוזמנים לפנות ללאה קוטלר lea@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

 

 

וגם פתיחה מרגשת של קורס דירקטורים

מיכה אמיר מנכ"ל משקי דן ורפי נבו נציג איגוד התעשייה הקיבוצית פתחו את קורס הדירקטורים במשקי דן והערבה. 

הקורס כולל 9 מפגשי זום בהנחיית מיטב המרצים.

לפרטים לאה קוטלר lea@kia.co.il

 

תמונה

 

 

 

קורס יו"רים השביעי במספר יוצא לדרך

מנכ"לים, יו"רים, מנהלים עיסקיים בקיבוצים ובמפעלים, אנו שמחים להזמינכם לקחת חלק בקורס ייחודי שפותח בשיתוף של איגוד התעשייה הקיבוצית ולהב – פיתוח מנהלים אונ' תל אביב.

הקורס שכולל 6 ימים מלאים באוניברסיטה, על פי תקנות התו הסגול הותאם למציאות העדכנית ויכלול נושאים רלוונטיים לעבודת המנכ"ל והיו"ר.

לפרטים נוספים ולהרשמה – lea@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

בית הספר למנכ"ליות העתיד

יוצאות לדרך

בואי והצטרפי גם את לבית הספר לקורס ייחודי שפותח על ידי התנועה הקיבוצית, איגוד התעשיה הקיבוצית ו"סופרסונס". המחזור השני בתוכנית ייפתח בחודש נובמבר.

אם גם את חושבת שהגיע הזמן לשינוי, לצאת ממקום הנוחות של המוכר והידוע ולצעוד קדימה לעבר האתגר הבא, מקומך איתנו. 'בית ספר למנכ"ליות העתיד' הוקם עבור נשים שאפתניות המעוניינות להתפתח בעולם העסקי לתפקידי ניהול בכירים ובמטרה להעלות את מספר הנשים הלוקחות חלק בניהול כלכלי ועסקי בקיבוצים ובתעשייה הקיבוצית.

לפרטים והרשמה לאה קוטלר lea@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

כנס הצפון

לקידמה טכנולוגית וצדק חברתי

בתאריך 11.11 יתקיים כנס בזום בהשתתפות מרים דרוק מנכ"לית איגוד התעשייה הקיבוצית בנושא קידמה טכנולוגית וצדק חברתי.

כרקע לקראת הכנס ומטרותיו, נותן  גיורא שלגי,  עמית מחקר בכיר במוסד שמואל נאמן ומנכ"ל רפאל לשעבר,  סקירה על  הטכנולוגיות שבלב המאבק של סין בקורונה:  מעבר להתפעלות הטכנולוגית שלנו כמהנדסים, כדאי לשים לב שהסינים מנצלים עד תום את המשבר הבריאותי כדי להשיג שליטה מוחלטת באנשים.

מפחיד, יותר מהקורונה, לחשוב על חיים במדינה שבלחיצת כפתור רואה אותך, בודקת את ההתנהגות שלך ומענישה אותך אם לא עמדת בצפיות.
הפיתוי גדול מכדי למנוע ממדינות עם משטר דמוקרטי לאמץ את השיטה תוך שימוש בגורם ההפחדה מפני אימת הנגיף.
הנושא ראוי לדיון ציבורי התואם את מטרות הכנס. 

הנכם מוזמנים להרשם בלחיצה כאן ובהזמנה

לפרטים נוספים מרים דרוק miriamd@kia.co.il

 

 

 

 

 

 

תמונה

 

הזמנה לועידה עסקית  בדובאי 

במסגרת GITEX - תערוכת הטכנולוגיות

הגדולה במזרח התיכון

מכון היצוא, בשיתוף מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה ומשרד החוץ, מתכבד להזמינכם להשתתף ב-  UAE -Israel Future Digital Economy Summit, ועידה עסקית ומפגשים עסקיים בדובאי.
בעקבות חתימת הסכמי השלום ההיסטוריים בין ישראל ואיחוד האמירויות, מכון היצוא הישראלי פועל אל מול (
Dubai World Trade Centre (DWTC למימוש הפוטנציאל העסקי הגלום בפתיחת הקשרים הבילטרלים בין המדינות. לשם כך, שני הארגונים הגו יחד את האירוע אשר יתקיים בדובאי בין התאריכים 6-9 בדצמבר, 2020, כחלק מאירוע GITEX הכנס הטכנולוגי הגדול במזרח התיכון.

שיתמקד בשיתופי פעולה אפשריים בין המדינות בתחום כלכלת העתיד, דרך פרוייקטים משותפים, השקעות, החלפת ידע מקצועי, ושדרוג היכולות ההדדיות.

בכירות ובכירים מובילים מסקטורים שונים, משקיעים, מומחים, רשויות ממשלתיות, ידונו בפוטנציאל, האתגרים והשאיפות המשותפות של שתי המדינות במעבר לכלכלה דיגיטלית.
ההשתתפות באירוע רלוונטית ביותר עבור חברות אשר מובילות את העולם העסקי בתחומים של
AI, 5G, תחבורה מתקדמת, פינטק, סייבר, ערים חכמות, רפואה חדשנית ועוד.
לצד האירוע תתקיימנה פגישות עסקיות במתחם ייעודי של מכון היצוא בין חברות ישראליות וחברות, גופים וארגונים מהאמירויות. כמו כן, יתואמו סיורים מקצועיים ממוקדים לגופים וארגונים כלכליים בדובאי לפי סקטורים. 
תכנית הביקור, לוח טיסות מומלץ, המלצות למלונות ועלויות יועברו לנרשמים בהמשך.

המעוניינים לקחת חלק באירוע, מוזמנים למלא את טופס הרישום המצ"ב ולשלחו בצרוף פרופיל קצר של החברה באנגלית לגב' אירית קוגן, מנהלת אזורית קשרי חוץ, דוא"ל: kogan@export.gov.il

לטופס הרישום ללחוץ
לאור לוחות הזמנים הקצרים נבקש לשלוח אלינו את טופס הרישום לא יאוחר מה- 03/11/2020.

מיכל צורן תשמח להוסיף פרטים michalts@kia.co.il

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

בתעשייה הקיבוצית

המעונינים לפרסם, פנו לצוות האיגוד

ולמרים דרוק miriamd@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

 

אלכם מדיקל מקיבוץ ברעם

חתמה הסכם לייצור מסחרי כלל עולמי

אלכם מדיקל תשקיע 2.85 מיליון דולר בדיאגנוסטיר, לצד השקעה נוספת של 1 מיליון דולר מצד ביולייט.  דיאגנוסטיר ואלכם מדיקל חתמו גם על הסכם ייצור מסחרי, על פיו אלכם מדיקל מתחייבת לייצור מסחרי כלל עולמי.

"אלכם מדיקל רואה בהשקעה ובשיתוף הפעולה עם חברת דיאגנוסטיר המשך למהלך אסטרטגי שנועד לבסס את עצמה כמפתחת יצרנית ומשווקת של מוצרים בתחום ה-In Vitro Diagnostics עבור חברות ציוד רפואי מובילות בעולם. אנו מאמינים ביתרונות המוצר אותו פיתחה דיאגנוסטיר ומאמינים ששיתוף הפעולה יתרום ערך לכלל השותפים", אמר יגאל כהן, מנכ"ל אלכם מדיקל.

מנכ"ל ביולייט ויו"ר דיאגנוסטיר יעקב מיכלין הוסיף כי "ההשקעה האסטרטגית של אלכם בדיאגנוסטיר יחד עם הסכם הייצור שנחתם, יאפשרו לדיאגנוסטיר לממש את המשך תכנית העבודה שלה ובעתיד למכור את מוצריה במחיר תחרותי יותר. אנו מקווים שהסכם חשוב זה יהווה עוד נדבך בהפיכת דיאגנוסטיר לחברה מובילה בעולם בתחום האבחון המהיר של מחלות בקדמת העין. הסכם זה גם משתלב היטב עם מדיניות ביולייט לפעול לצירוף משקיעים אסטרטגיים ולשיתופי פעולה בחברות העוגן שלה".

אלכם מדיקל הינה אגודה שיתופית ישראלית בבעלות קיבוץ ברעם, בעלת פעילות ייצור ושיווק ענפה ומוניטין בינלאומיים בתחום הפיתוח וייצור של מוצרים ורכיבים לשימוש רפואי, וכן ספקית פתרונות חדשניים בתחום בקרת זרימה. לאלכם מדיקל חטיבה העוסקת בתחום ההזרקה העצמית. אלכם מדיקל מעסיקה כ-600 עובדים בישראל, באיטליה ובארה"ב ומספקת מאות מליוני מוצרים מדי שנה והיא מייצרת מוצרים עבור חברות מובילות בעולם ובהם: Medtronic, B Braun, Baxter ועוד. 

 

 

 

תמונה

 

שנתון התנועה הקיבוצית

לשנים 2018/2019

קצת באיחור קל מסיבות מובנות יוצא שנתון איגוד התעשייה הקיבוצית לשנת 2018/2019, המכיל פרטים על מקורות ההכנסה העיקריים בקיבוצים, דמוגרפיה, אורחות חיים ופעילות כלכלית.

מסקירת האגף הכלכלי מסתמן שהתמונה הכללית ברורה: הכלכלה הקיבוצית צמחה דרמטית בעשור הראשון של המאה ה-21, הצמחיה התמתנה בהדרגה בעשור השני וחלק קטן מהפרמטרים מצביעים על מגמה של התיצבות המחליפה את מגמת הצמיחה.

את כל נתוני השנתון תמצאו בלחיצה על הקישור

 

 

 

תמונה

 

28.10.2020

 פייסבוק