שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 21.10.2020

תפריט נגישות

תמונה

 

 

 

תמונה

 

מחלבות יטבתה ומכוורת יד מרדכי נפרדות ממיכאל שטראוס ז"ל

קבלנו בצער רב את ההודעה על לכתו של מיכאל , מותו הינו אבדן גדול לנו, קבוץ יטבתה ומחלבות יטבתה.
ההכרות שלנו עם מיכאל הינה ארוכת שנים, עוד בימי היותו מנהל מחלבות שטראוס בנהריה. כבר אז היה קשר ברמה המקצועית  ולמרות היותנו מתחרים, תמיד הערכנו את יושרו המקצועי ואת כנותו ויחסו החם.
כשהתחלנו את השיחות על השותפות בינינו, נפגשנו בדירתו בתל-אביב לשיחה פתוחה ולבבית, וגילינו איש חם ורגיש שדבר אתנו בגובה העיניים. מכאן ואילך כבר התפתחה ידידות עמוקה מה שמאד הקל על החלטתנו לגבי ההמשך.
הפגישה השניה היתה בבית המשפחה בנהריה שם ארח אותנו ביד רחבה ובלב פתוח ותוך כדי סיפור ההיסטוריה המשפחתית, יכולנו להרגיש שיש לנו אופציה לשותף אמיתי.
המפגש השלישי לקראת ההחלטה על השותפות בינינו היה באסיפת החברים במועדון ביטבתה  שם התגלה מיכאל במלוא גדולתו כאיש של חזון ומעשה ובעיקר איש של אנשים . המשפט הכי מהותי שקנה את כולנו היה כשאמר כי לא בא לשותפות על מנת לקנות "ברזלים" אלא בגלל האנשים.  ההון האנושי היה חשוב לו יותר מהכל. אמירה זו גרמה לכך כי ההחלטה על השותפות התקבלה ביטבתה ברוב מוחלט של כמעט כל החברים.
מתחילת השותפות בינינו מיכאל היה שותף דומיננטי, גם שכבר לא היה יו"ר בפועל, ביקר הרבה ביטבתה ותמיד היתה לו מילה טובה וחמה. בביקוריו ביטבתה ישב בחדר האוכל עם החברים אהב לפגוש את כולם עם חיוך וחיבוק. מיכאל יחסר לנו מאד בעצה טובה, באנושיות שבו, בעממיות ובהמשך טיפוח וליווי השותפות בינינו.
התעשיה הישראלית איבדה את אחד מבכירי התעשיינים.

 

השותפות בין קבוץ יד מרדכי לקבוצת שטראוס החלה לקרום עור וגידים במהלך שנת 2002 והבשילה לידי הסכם ב 2003. אומנם בשנים הללו מיכאל כבר העביר את תפקיד יו"ר הקבוצה לידי בתו עופרה, שהשפיעה מהותית על עיצוב רוח ההסכם ומהות היחסים בין השותפים, אך רוחו האנושית והעסקית של מיכאל הייתה נוכחת כל העת, ובעיקר בשנים שלאחר מכן עת התהוותה השותפות והחברה הלכה וצמחה הלכה והתפתחה.
למיכאל היה חשוב ביותר שהקבוץ יהיה מרוצה מהשותפות, ואמונתו שחוזקה יבנה בין היתר מתוך רצון של חברי הקבוץ בהצלחתה.
את אמונתו זו היה מבטא בכל ביקור ומפגש עמנו, עובדי החברה, ועם נציגי הקבוץ, תוך הענקת יחס אישי ובגובה העיניים  – במבט, בשאלות המיוחדות יחד עם מכה על השכם וחיבוק חם.
מיכאל התעניין בעיקר בהיבט של האנשים והצוות, ובמקביל אהב מאד להבין את היבטי הייצור והתהליכים אצלנו במפעל בעולמות הדבש ושמן הזית.
סט הערכים אותם הנחיל מיכאל - יושרה, אהבת הארץ, חתירה למצוינות ואהבת האדם באשר הוא – הינו הבסיס האיתן של השותפות ומאפשר לחברה לנוע קדימה לעוד שנים של התפתחות וצמיחה.

 

התעשייה הקיבוצית כולה מרכינה ראש ומשתתפת בצער המשפחה.
יהי זכרו ברוך.

 

 

 

תמונה

 

מיכל צורן בכנס זום בינלאומי

של איחוד אפריקה

מיכל צורן הוזמנה לדבר בכנס בינלאומי בנושא הקמת אזור הסחר החופשי של איחוד אפריקה והערך המוסף שיש לעסקים הקואופרטיבים בכינון עסקים חוצי מדינות . במסגרת הכנס נדון הנושא של מדינות יבשת אפריקה המכוננות אזור סחר חופשי בדומה לאיחוד האירופאי. ההסכם יצא לפועל בתחילת 2021 ומגלם בתוכו הזדמנות לחברות קואופרטיביות, כגון המפעלים האזוריים, והתעשייה החקלאית והיצרנית הקיבוצית.
היקף הסחר הצפוי הוא נרחב ויש ביקושים וצרכים גדולים מאד באפריקה בעוד המימון שלהם יתקבל הן מהאו"ם והבנק העולמי והן מהמדינות עצמן.
הביקוש ביבשת אפריקה לשיתופי פעולה הוא גדול, והעבודה מול ארגונים קואופרטיבים אפריקאים היא יעילה וגם מסודרת ובטוחה יותר מבחינת אשראי וניהול סיכונים ומכאן יש לתעשייה הקיבוצית הזדמנות.
מיכל צורן תשמח להוסיף פרטים
michalts@kia.co.il

 

 

 

 

שיחות וביקורים במפעלים

ביקרנו/נפגשנו בזום/שוחחנו בטלפון עם: מתכת מעברות, מד גלית חפציבה, אמ.סי.פי המעפיל, סקופוסטק מעין צבי, רהיטי בית אלפא, אגריקל הבונים, אלגת אלונים, מ.ב.א הזורע, לגין יגור.
צוות האיגוד לרשותכם בכל שאלה וענין

 

 

 

תמונה

 

פורום מנכלים ויושבי ראש

מפגש זום בנושא מודיעין עסקי

בעידן הידע בו הכל משתנה, חשוב שנכיר כלים נוספים.  שמחים להזמינכם למפגש זום של מנכ"לים ויו"רים בנושא מודיעין עיסקי. במפגש נארח את דר' יניב ליוויתן מרצה בטכניון ויועץ בכיר בנושא, שישפוך אור על התחום שבדרך כלל סמוי מהעין.

המפגש יתקיים ביום ג' 27.10.20 בין השעות 13.00 – 14.15 בזום.

להרשמה ללחוץ כאן ובהזמנה

קישור  לזום יישלח לנרשמים

לפרטים לאה קוטלר lea@kia.co.il

 

 

 

 

 

תמונה

 

קורס יו"רים השביעי במספר יוצא לדרך

מנכ"לים, יו"רים, מנהלים עיסקיים בקיבוצים ובמפעלים, אנו שמחים להזמינכם לקחת חלק בקורס ייחודי שפותח בשיתוף של איגוד התעשייה הקיבוצית ולהב – פיתוח מנהלים אונ' תל אביב.

הקורס שכולל 6 ימים מלאים באוניברסיטה, על פי תקנות התו הסגול הותאם למציאות העדכנית ויכלול נושאים רלוונטיים לעבודת המנכ"ל והיו"ר.

לפרטים נוספים ולהרשמה – lea@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

בית הספר למנכ"ליות העתיד

יוצאות לדרך

בואי והצטרפי גם את לבית הספר לקורס ייחודי שפותח על ידי התנועה הקיבוצית, איגוד התעשיה הקיבוצית ו"סופרסונס". המחזור השני בתוכנית ייפתח בחודש נובמבר.

אם גם את חושבת שהגיע הזמן לשינוי, לצאת ממקום הנוחות של המוכר והידוע ולצעוד קדימה לעבר האתגר הבא, מקומך איתנו. 'בית ספר למנכ"ליות העתיד' הוקם עבור נשים שאפתניות המעוניינות להתפתח בעולם העסקי לתפקידי ניהול בכירים ובמטרה להעלות את מספר הנשים הלוקחות חלק בניהול כלכלי ועסקי בקיבוצים ובתעשייה הקיבוצית.

לפרטים והרשמה לאה קוטלר lea@kia.co.il

 

 

 

אתר דרושים עובדים למפעלים

 

שימו לב, החל מהשבוע הבא, נוכל לפרסם באתר התנועה הקיבוצית דרישות מפעלים לעובדים

מפעלים המעוניינים לפרסם מוזמנים לפנות לנורית nurit@kia.co.il
הכנסו לאתר הקיבוצים למדור דרושים לראות
בהצלחה

 

 

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

בתעשייה הקיבוצית

המעונינים לפרסם, פנו לצוות האיגוד

ולמרים דרוק miriamd@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

 

אגריקל הבונים פתרון חדשני

לגידול קנאביס

 

תעשיית הקנאביס היא תעשייה משגשגת בישראל ובמזרח התיכון. כיום, פעילות בישראל למעלה מ-40 חוות קנאביס מהערבה ועד רמת הגולן. ייצור הקנאביס מצריך גידול קפדני ומעמיד אתגרים רבים בפני המגדלים הישראלים; החל מתנאי הגידול והליווי הצמוד הדרוש, וכלה בדרישות המחמירות של תעשיית התרופות.

בשנים האחרונות השלימה אגריקל פיתוח חקלאי חדשני, בהובלת אגרונומים משורותיה ובשיתוף יועצים מובילים שמספק מענה מלא עבור חוות הקנביס, לאתגרים בגידול הצמח.

דוד בר-יוסף, מנכ"ל אגריקל: "פיתחנו פתרון ייחודי, מדובר במצע גידול מנותק מן הקרקע, המכיל פרלייט בתוך בד גיאוטכני. "כרית" הגידול הזאת מהווה פתרון סטרילי לגידול קנאביס והיא משביחה את התפוקה בצורה ניכרת: היא מורידה את הטמפרטורה של הצמח, משביחה את התוצרת ומקצרת את סבבי הגידול. את התוצאות אפשר לראות בשטח, חד משמעית".

הפרלייט הוא סלע וולקני הנוצר בעת מפגש לבה נוזלית עם מי הים. החימום וההתפחה שעובר הפרלייט בטמפרטורות גבוהות במפעלי אגריקל, הופכים אותו לסטרילי - ולכן אידיאלי לגידול צמחי מרפא ותרופות. התכונות המיוחדות של הפרלייט מספקות תנאים מיטביים לגידול קנאביס: זהו חומר קל משקל המספק לצמח יחס מים – אוויר אופטימלי. הוא איכותי, חסכוני וידידותי לסביבה ולמשתמש.

הפיתוח של אגריקל מיושם בעשרות חוות בארץ ובעולם ומעורר ענין רב בקרב מגדלים בתחום. את מצע הגידול מתאימים בחברה באופן אישי לכל חווה, לפי הצרכים שלה מבחינת איכות המים, הטמפרטורה ושיטת הגידול. לכל אורך התהליך, צוות האגרונומים של אגריקל מלווה את החווה ומספק ייעוץ מקצועי להצלחה ביבול.

אגריקל הממוקמת במושב הבונים, היא חברה המובילה בפיתוח, ייצור ושיווק מצעים קלי משקל ותערובות שתילה, המבוססות על פרלייט וורמיקולייט. החברה מספקת כבר למעלה מ-70 שנה פתרונות חכמים לעולמות החקלאות, הגינון, התעשייה, הבניין ואיכות הסביבה תוך עמידה בסטנדרטים הגבוהים ביותר של איכות וליווי מקצועי.

 

 

 

פולימר גבולות מיגון פולימרי

לסביבה רטובה

מפעל Polymer-G מקיבוץ גבולות מציע למפעלים המשתמשים באלקטרוניקה בתוך סביבה רטובה , כגון מים ושפכים להיעזר בטכנולוגית המיגון הפולימרי שלו. ומזמינם להשתתף בוובינר ב 26.10 

לפרטים ולוובינר ללחוץ 
שם גם יהיה ניתן לשמוע על השתתפותו של המפעל במאמץ לעקוב ולנטר אחר וירוס הקורונה בשפכים ביתיים בשיתוף עם חברת קאנדו הישראלית. פיילוט משותף הצליח במערכת הביוב באשקלון ועתה תאומץ הטכנולוגיה המשותפת ע"י ערים נוספות בארץ. 
לפרטים נוספים יורם בן ארי המנכ"ל 0505292582
yoramba@polymer-g.com

 

 

 

תמונה

 

העדפת תוצרת הארץ במכרזים ציבוריים

 

יצרנים רבים מתמודדים עם הליך הגשת בקשה למכרז מבלי לאמוד את תוצאותיו ולא תמיד מודעים לחובת ההעדפה ואופן יישומה. במפגש הזום תוכלו ללמוד על זכותכם לקבלת העדפה לתוצרת הארץ, ממה להזהר ואיך לזהות נסיונו התחמקות מיישום ההעדפה. כמו כן נשמע כיצד פועלות ועדות המכרזים בגופים ממשלתיים.
קהל היעד: מנכ"לים יועמ"ש, מנהלי כספים.
המפגש יתקיים בזום בתאריך 3.11 בשעה 11.00-12.45, בהשתתפות אריה (ריצ'י) יו"ר מטה מיוצר בישראל ונציגי משרד הבטחון ומשרד הכלכלה.
להרשמה ללחוץ כאן

 

תמונה

 

21.10.2020

 

 

תמונהפייסבוק