שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 16.9.2020

תמונה

 

 

 

תמונה

 

שנה טובה

כ-50 מנכ"לים ויושבי ראש הרימו כוסית לחיי השנה החדשה במפגש זום. את המפגש פתח הרב בני לאו שהדגיש שנראה סימנים טובים בזמן שנקלענו אליו, שנעשה 'זמן טוב' שמייצר אנרגיות טובות, שנשכיל לומר מילה טובה, כדברי השיר 'רק מילה טובה אחת או שתיים'.. שמשנה לנו ולסביבתנו את כל היום.

יונתן בשיא יו"ר האיגוד הציג את השופר בן ה-400 שנה!! של משפחתו מאיטליה ועל חשיבות העברתו כמורשת מרגשת וכמסורת במשפחה.

מרים דרוק המנכ"לית סקרה את ההכנות לקראת הסגר ואת חשיבות התארגנות המפעלים לקראתו, כמו גם את התחייבות צוות האיגוד לעמוד לרשות המפעלים לכל שאלה ובכל זמן.

אורי כרמל מנכ"ל נירעותק סקר את תמונת המצב העיסקית של המפעל וכן שיתף בסיטואציה שעוברת על קיבוצו ניר דוד.

מיכל רון גביש מנכ"לית פוליכד שפיים סיפרה על תכנית העבודה שהכינה שקוראים לה אופטימיות, שמאפשרת התמודדות עם התקופה הנוכחית בעזרת גמישות, דינמיות ויצירתיות למרחבים מוגנים שלנו. 

 

תמונה

 

בפרוש השנה החדשה תשפ"א שאמנם מתחילה לה בסגר...

נאחל שיגיעו במהרה זמנים טובים יותר

שהבריאות תהיה טובה ולצידה עשייה ענפה

שנראה את ההזדמנויות שבאתגרים

ונהנה כולנו משיתופי פעולה הדדיים

אנחנו באיגוד נצעד אתכם לאורך הדרך

ונעשה כל שאפשר לתת את מלוא הערך

 

שתהיה שנה טובה וחג שמח

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

 

 

 

תמונה

 

התקיים מפגש התעשייה הקיבוצית עם המכונים החדשים

בשבוע שעבר התקיים מפגש זום עם עשרות מנהלי מפעלים בהשתתפות עדי דישון מנהלת המרכז להתייעלות במשאבים, ובני אמויאל מנהל המכון לייצור מתקדם, זהו מפגש להיכרות עם תכניות הייעוץ המומחה והסיוע שהמכונים שקמו השנה מפעילים בכספי המדינה.

א. לאיבחון התפעול הקיים ברצפת הייצור, רמת האוטומציה והרובוטיקה, השימוש במשאבי אנרגיה, חומרי גלם ומים במפעלים

ב. לניתוח הנתונים,

ג. להמלצות על פתרונות וטכנולוגיות חדשים שניתנים להטמעה במפעל

ד. חיבור למסלולי רשות ההשקעות או רשות החדשנות.
את המפגש פתחה מרים דרוק מנכ"לית האיגוד.

לפרטים ולבקשת מצגות המכונים ופרטי אנשי הקשר אפשר לפנות לרפי נבו שהנחה את המפגש  rafin@kia.co.il

 

 

 

 

שיחות וביקורים במפעלים

בשבועות האחרונים ביקרנו/נפגשנו בזום/שוחחנו בטלפון עם:  פוליביד משמר הנגב, דפוס בארי, רהיטי לביא, דגת הארץ ניר דוד, דורם רמת הכובש, מ.ג.ח גבעת חיים, אורנים כפר החורש, פלרם רמת יוחנן, תעשיות ביולוגית בית העמק, ברמד עברון, כרומגן שער העמקים, דגנית עין הבר עינת, תעשיות מזון עינת, אירומגנזיום עין חרוד, ריקור עין חרוד, פלבם עין חרוד, ניר עותק ניר דוד,  ישרלייזר רעים, יח"מ ישובי חבל מעון, חוחובה ואלי בגלאון, א.ר.ן נחשון, אבשה פתרונות אריזה סעד, נגב אקולוגיה משמר הנגב.

פנו אלינו - צוות האיגוד - בכל נושא.

 

 

 

 

מינויי מנכ"לים 

  • אורית שלזינגר מקיבוץ שדה נחמיה, מונתה למנהלת מפעל חופית בקבוץ כנרת שנרכש על ידי חברת חוליות. ב 6 השנים האחרונות, אורית ניהלה את חברת הבת של חוליות בסלובניה. בהצלחה לאורית לחופית ולחוליות.
  • בחברת לגין ביגור פיצלו את משרת המנכ"ל המשותף ל 2 המפעלים ולכל מפעל מונה מנכ"ל משלו.  עמוס פרליס חבר הקיבוץ סיים לאחר שנים רבות כמנכ"ל משותף, ובמקומו מונו:
  • יואב גרינברג התמנה למנכ"ל לגין טובופלסט. יואב כיהן כמנכ"ל פריגו ולפני כן כמנכ"ל פלרם אירופה
  • אורי שפי התמנה למנכ"ל לגין. אורי כיהן כמנכ"ל א.ר.י בכפר חרוב. בהצלחה לעמוס, ליואב לאורי וללגין.
  • פדרו  סטרטוויסקי מונה למנכ"ל תפן בקיבוץ נחשולים. פדרו כיהן כמנהל נען דן ג'יין בספרד. מאחלים הצלחה לפדרו ולג'קי זמרו המנכ"ל היוצא.

 

 

 

תמונה

 

המחזור הראשון של בית למנכ"ליות

המחזור השני של בית הספר למנכ"ליות יפתח אחרי החגים

בואי והצטרפי גם את לבית הספר שפותח על ידי התנועה הקיבוצית, איגוד התעשיה הקיבוצית ו"סופרסונס". המחזור השני בתוכנית ייפתח בחודש נובמבר.

כמה פעמים חשבתן שהגיע הזמן לשינוי, לצאת ממקום הנוחות של המוכר והידוע ולצעוד קדימה לעבר האתגר הבא? כמה פעמים רציתן למנף את עצמכן למקומות חדשים ומרתקים? אם אתן בשלות לבצע צעד משמעותי בחייכן, אנחנו מזמינות אתכן להצטרף אלינו לבית ספר למנכ"ליות העתיד היוצא לדרך בפעם השניה.

בית ספר למנכ"ליות העתיד הוקם עבור נשים שאפתניות המעוניינות להתפתח בעולם העסקי לתפקידי ניהול בכירים ובמטרה להעלות את מספר הנשים הלוקחות חלק בניהול כלכלי ועסקי בקיבוצים ובתעשייה הקיבוצית.

לפרטים והרשמה לאה קוטלר lea@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

הזמנה למפגש זום משאבי אנוש במפעלים עם חברת נטפים 

בתכנית חיבוק לתיפעול

 

כולנו מתמודדים עם נגיף הקורונה כבר חצי שנה,  בהחלט מצב מאתגר שמציף מידי יום אתגרים ונושאים חדשים לטיפול ולמחשבה.

בעת הזאת, אולי יותר מתמיד, חשבנו שנכון לקיים למידת עמיתים בינינו, המפעלים הקיבוציים  ולראות מה ניתן ליישם מהצלחות של אחרים.

לצורך כך, הזמנו חלק מצוות משאבי אנוש של חברת נטפים, להכיר וללמוד מהם על תוכנית 'חיבוק לתפעול'.

מפגש הזום יתקיים בין ראש השנה ליום כיפור, בתאריך 23.9.20 בשעה 11.00

להרשמה ללחוץ כאן ובהזמנה

קישור לזום יישלח לנרשמים

לפרטים לאה קוטלר lea@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

קורס יו"רים השביעי במספר יוצא לדרך

מנכ"לים, יו"רים, מנהלים עיסקיים בקיבוצים ובמפעלים, אנו שמחים להזמינכם לקחת חלק בקורס ייחודי שפותח בשיתוף של איגוד התעשייה הקיבוצית ולהב – פיתוח מנהלים אונ' תל אביב.

הקורס שכולל 6 ימים מלאים באוניברסיטה, על פי תקנות התו הסגול הותאם למציאות העדכנית ויכלול נושאים רלוונטיים לעבודת המנכ"ל והיו"ר.

לפרטים נוספים ולהרשמה – lea@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

השקת תוכנית מתחם החדשנות

קק"ל-טק בנגב המערבי

רפי נבו, מנהל החדשנות והיזמות באיגוד ומנכ"ל קרן משתלת הקיבוצים השתתף באירוע השקת התכנית שנערך באתרי Southup  בניר-עם ובשער הנגב.

התוכנית שאותה יזמה המועצה האזורית שער הנגב בראשות אופיר ליבשטיין בשיתוף עיריית שדרות בראשות אלון דוידי מיועדת להכיל עשרות חברות הייטק בתחומי חקלאות אזורית ומים, על בסיס חממת Southup  שאיתה שותפה גם קרן משתלת הקיבוצים, לבנות עוד 2 מרכזי הייטק במתחם ליד מכללת ספיר ולייצר עוגן תעשייתי ותעסוקתי באזור. בתמיכת משרדי הכלכלה והחקלאות, קרן קיימת לישראל. 

 

 

 

 

תמונה

 

מרכז מידע ייחודי לעסקים, לידים והזדמנויות באיחוד האמירויות

עם חתימת הסכם השלום ובעקבות פניות והתענינות בפעילות באיחוד האמירויות, לאור התחממות היחסים בין המדינות, מכון היצוא פתח מרכז מידע ייחודי לעסקים, לידים והזדמנויות ליצואנים הישראלים המעוניינים לפעול בשוק מטרה זה.

במרכז המידע לאמירויות תוכלו למצוא מידע עסקי רב, סקירות שונות שיתעדכנו מעת לעת על המדינה, הפוטנציאל העסקי הגלום בה, וגם מידע רב על התרבות העסקית ועוד טיפים מועילים.

בנוסף הוקם שירות לידים עסקיים ייעודי אליו תוכלו להרשם ולפתוח בקשות לאיתור גורמים עסקיים רלוונטים לכם בפורטל מיוחד.

קישור בלחיצה למרכז המידע והלידים

לפנות כדי לקבל מידע למייל: information@export.gov.il

או בטלפונים: 03-5142874/879/994

נשמח לסייע בהכוונה, מידע וייעוץ בפעילות בשוק זה.

 

 

 

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

בתעשייה הקיבוצית

המעונינים לפרסם, פנו לצוות האיגוד

ולמרים דרוק miriamd@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

צילום מהמפעל

חוליות בקיבוץ שדה נחמיה פיתחה מערכת לניקוז שפכים ביתית

אולגה פרסמן/מיינט

הראש הקיבוצי שוב ממציא לנו פטנטים: חברת "חוליות" פיתחה בהשקעה של 15 מיליון שקל מערכת מהמתקדמות בעולם לניקוז שפכים בתוך הבית. המערכת, שרשומה כפטנט כחול-לבן, מנקזת את המים מכל הכיורים והחדרים הרטובים ישירות למערכת השפכים הראשית של הבניין.

מערכת ה-SMARTLOCK (פטנט רשום) מנקזת את המים מכל הבית: כיורים, מכונת כביסה, וחדרי אמבטיה למערכת השפכים הראשית של הבניין ומשם זורמים למערכת הביוב המרכזית. .

פלג זמיר, מנכ"ל חוליות ישראל: "במערכת הושקעו 3 שנות פיתוח וכ-15 מיליון שקל. אנו גאים על כך שהצלחנו לפתח ולייצר מערכת אינסטלציה כחול-לבן, הנמצאת ב"טופ" העולמי. ההכנות להשקה וליציאה לשוק מתנהלות בצל הקורונה. התקופה מורכבת למדי ודורשת התארגנות מיוחדת. בתכנון מוקפד ובהתגייסות מרשימה של כל הצוותים, הצלחנו לעמוד בהתחייבויות השוטפות ולספק ללקוחותינו את הביקושים, במקביל להשלמת ייצור מערכת והכנתה לשיווק".

לאחרונה, רכשה "חוליות" את חברת "חופית" בסכום המוערך ב 35 מיליון שקל. "חופית" פועלת בתחום שוחות הביוב, המיכלים ומפרידי השומנים בארץ.

חברת חוליות העוסקת בתחום הייצור של מוצרי צנרת לענף הבנייה והתשתיות, החלה לפעול ב-1947 ונחשבת לחברת הפלסטיק הראשונה של התעשייה הקיבוצית. מחזור המכירות השנתי של החברה נאמד בלמעלה מ-300 מיליון שקל, בחברה מועסקים 350 עובדים. מפעלה הראשי של החברה נמצא בקיבוץ שדה נחמיה והוא משתרע על פני 45 אלף מ"ר.

לקריאת הכתבה כולה  ללחוץ

 

 

 

ביטוח בריאות לעובדי המפעלים

ברצוננו לעדכן על התחדשותה של פוליסת בריאות קולקטיבית מיוחדת בחברת "מנורה" שנבנתה עבור עובדי מפעלי התעשייה הקיבוצית ובני משפחותיהם.

ביטוח הבריאות הייחודי, נבנה על ידי משקי הקיבוצים-טנא בליווי ד"ר אודי פרישמן מנהל חברת הייעוץ לביטוחים קבוצתיים "פרש קונספט".  התוכנית מאפשרת הגנה מיטבית לביטוח בריאות יסודי בעלות נמוכה.

לפרטים נוספים אתם מוזמנים לפנות לסינייה אגם sinayaa@mkb-tene.co.il נייד 052-5821686

 

תמונה

 

16.9.2020

שֶׁיָּפָה ושׁוֹנָה תְּהֵא הַשָּׁנָה  אֲשֶׁר מַתְחִילָה לָהּ עַכְשָׁו.

 פייסבוק