שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 2.9.2020

 


תמונה

 

 

 

המשכיות עסקית בצל נגיף הקורונה המלצות לצמצום התפשטות הנגיף במפעלים והבטחת רציפות היצור

התפשטות נגיף הקורונה בעולם ובישראל הינו אחד האתגרים המשמעותיים עימם מתמודדת הכלכלה העולמית, וחשיבות רציפות הייצור ושרשראות האספקה בתעשייה. בחודשים האחרונים פעלה התאחדות התעשיינים במטרה להביא לצמצום הסיכון במפעלים למניעת הידבקות, ולאפשר את רציפות הייצור במפעלים לצד שמירה על בריאות העובדים, גם תחת החמרה במצב התפשטות הנגיף .

לצד הנחיות משרד הבריאות והרשויות, ישנה החובה להביא לרציפות ושימור יכולות הייצור בתעשייה הישראלית, זאת במטרה להבטיח את המשך אספקת המוצרים והשירותים במשק, תוך הקפדה על מניעת התפשטות הנגיף בקרב עובדי המפעלים.

חלק א' – צעדים למניעת התפשטות נגיף הקורונה בתחומי החברה והבטחת המשכיות עסקית

חלק ב' – פעילויות להתמודדות עם מקרים בהם אובחן עובד כנשא ו/או חולה קורונה

חלק ג' – אישורי מעבר לעובדים חיוניים ו/או קריטיים מ'אזורים מוגבלים'

להמלצות כולן ללחוץ 

 

 

 

נוהל השגה במקרה של קבלת הודעת SMS בדבר כניסה לבידוד

הודעות בדבר דרישה לכניסה לבידוד עבור עובדים אשר ההשגה מתייחסת על זמן בו לא נכחו במפעל בהן הודעת האיכון רשומים התאריך והשעה של טענת החשיפה המדוברת.

יש לפנות למוקד משרד הבריאות בטלפון - כוכבית 5400.

יש למלא את קובץ האקסל  ללחוץ כאן.

חשוב למלא עבור כל מבודד את מירב המידע הידוע, מילוי חלקי של האקסל עשוי לעכב את מתן המענה, המטרה למלא את כל האקסל חוץ מהמשבצות האדומות אשר משמשות למילוי פנימי של משרד הבריאות.

במצב שבו יש כמה חולים ידועים יש לציין באקסל עבור כל מבודד מידע אודות חשיפה אל כל אחד מהחולים הידועים ב- 10 יום שקדמו להשגה.

במצב בו ידוע על חולה מאומת יש לציין את שמו וככל הניתן את מספר הזהות שלו או המספר האפידמיולוגי שלו.

יש לשלוח את הקובץ המלא למייל   quarant.appeal@moh.gov.il
צוות האיגוד בשבילכם לסיוע

 

 

 

 

תמונה

 

מנכ"ל רשות החדשנות אהרון אהרון

מסכם ארבע שנות עשייה

מנכ"ל רשות החדשנות אהרון אהרון הודיע על עזיבתו לאחר 4 שנים בתפקיד.  בשיחה עם "גלובס" הוא מתייחס לעזיבה בזמן משבר הקורונה ועל הכיוון בעתיד: "עדיין לא יודע, אולי רק אהיה סבא טוב" .

"מיציתי. הגענו לתקציב שנתי של 2.25 מיליארד שקל והכי חשוב - תפסנו מקום מרכזי גם בתעשייה וגם בממשלה", אהרון יסיים את תפקידו בעוד שלושה חודשים וישלים ארבע שנים בתפקיד.

רשות החדשנות היא הגוף שאמון על חיזוק מדיניות המחקר והפיתוח של התעשייה הישראלית, בעיקר בנושאים הקשורים לתעשיית ההייטק אך גם בתחומי הייצור. הרשות מטפלת בעיקר בניסיון לפתור כשלי שוק.

אהרון (66) עוזב לאחר חודשים שבהן הוביל את הסיוע הממשלתי לתעשיית ההייטק בתקופת משבר הקורונה. על הבחירה לעזוב בזמן המשבר אמר אהרון: "כשאשתי ואני התלבטנו מתי הכי מתאים להביא את הילד הראשון היינו בזמן לימודים באוניברסיטה. הגענו למסקנה שהכי מתאים יהיה בגיל 70, ואז הבנו שאין מה לחכות ושאפשר להביא ילד לעולם. זה אותו דבר. המציאות היא שהרשות יודעת להתמודד בעתות משבר בצורה מופלאה ומשומנת. אנחנו גם נוציא תוכנית נוספת שרלוונטית למשבר, עוד לפני עזיבתי. 

לפני שנכנס לתפקיד מנכ"ל רשות החדשנות, אהרון שימש כמנהל מרכזי הפיתוח של אפל בישראל. אהרון הוא בעל תואר שני בהנדסת חשמל מהטכניון והוא בוגר יחידה 8200.

נכנסת לתפקיד בזמן שינוי משמעותי בתפקידה של הרשות, שהפכה להיות עצמאית יותר ומנותקת ממשרדי הממשלה. האם אפשר להפריד בין הדרך שאתה עשית לדרך שעשתה הרשות?

"כל הקרדיט מגיע לקודמי אבי חסון, שבא ואמר שרשות לא יכולה להתנהל כחלק ממשרד הכלכלה. הוא אמר שצריך לעשות משהו שהוא יותר קוהרנטי, שיישב מחוץ לממשלה עם חבר'ה איכותיים, הוא חשב שצריך מנכ"ל שיהיה המנכ"ל הראשון שיידע לעשות את העבודה, ואני חושב שאני בהחלט יודע לעשות את העבודה.  יותר קל יהיה לקחת היום מנכ"ל מאשר לפני ארבע שנים ואני בטוח שהוא יביא את הרשות לפסגה הבאה".

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

מפגשי העבודה המגוונת והמשותפת  של איגוד התעשייה הקיבוצית עם אהרון אהרון היו תמיד מוצלחים וחיוביים. רפי נבו, כנציג האיגוד בפעילות רשות החדשנות, בעיקר בתחום הייצור המתקדם אבל גם בתחום חממות היזמות , מאגדי התשתית, וזירת החברות המתחילות, פגש אצל אהרון תמיד דלת פתוחה, פתיחות, חוכמה רבה, שותפות בגובה העיניים ותמיכה ביוזמות חדשות בכל התחומים בלא לוותר על הדרישה לחדשנות טכנולוגית ולהוכחת היתכנות עסקית ושיווקית בכל תכנית ובכל בקשה לתמיכת הרשות.

איגוד התעשייה הקיבוצית אומר תודה גדולה לאהרון אהרון על שנים מאתגרות ומחדשות ומאחל הצלחה בהמשך.

בכל נושאי רשות החדשנות אפשר לפנות לרפי נבו שישמח לסייע rafin@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

מפגש התעשיה הקיבוצית להכרת

המרכז התייעלות במשאבים, מכון לייצור מתקדם ומרכז הפלסטיקה והגומי

איגוד התעשייה הקיבוצית מזמינכם למפגש זום בתאריך 10.9.2020 בשעה 14:00-15:15,  עם  בני אמויאל מנכ"ל המכון לייצור מתקדם, עדי דישון מנכלי"ת המרכז להתייעלות במשאבים, ועודד מרוז מנכ"ל מרכז הפלסטיקה והגומי.
המטרה והחזון של המכונים היא לסייע למפעלים להטמיע טכנולוגיות חדשות להשגת יכולות ייצור מתקדמות למוצרים קיימים, להגביר פריון ולהטמיע שיטות לחסכון במשאבי חומרי הגלם, האנרגיה והמים ע"י התייעלות משמעותית ובשיעורים גבוהים וכל זאת בתמיכת המדינה.
להרשמה בהזמנה ובלחיצה
רפי נבו ישמח לסייע 
rafin@kia.co.il
 

 

 

 

תמונה

 

בית ספר למנכ"ליות העתיד 

התנועה הקיבוצית, איגוד התעשייה הקיבוצית וסופרסונס גאות להשיק את המחזור השני בתכנית בית הספר למנכ"ליות העתיד, מיזם שהוקם עבור נשים שאפתניות המעוניינות להתפתח בעולם העסקי לתפקידי ניהול בכיר.

אין זה סוד כי מספר הנשים בישראל המכהנות בתפקידים בכירים מצומצם, ובכוונתנו לעשות הכל כדי לשנות זאת.

התכנית מורכבת מ- 8 מפגשים שיערכו אחת לשבועיים, במשך 4 שעות, במהלכם יחזקו המשתתפות את תחושת המסוגלות האישית שלהן לצד רכישת כלים ניהוליים ייחודים ויצירת קהילת עמיתות שיאפשרו להן לצלוח את הדרך מעלה באופן מיטבי.

התוכנית תיפתח ב-17.11.2020

להרשמה ופרטים נוספים לאה קוטלר lea@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

מפגש חשיפת חממת יזמות בפריפריה InNegev במ.א. בני שמעון

רפי נבו השתתף במפגש זום להיכרות עם חממת היזמות בפריפריה InNegev  בפארק התעשייה עידן נגב שברהט. החממה היא אחת מ-3 חממות שקמו השנה ביוזמת זירת ההזנק ברשות החדשנות. הרעיון להקמת חממות היזמות נהגתה לאחר ביקורי מנהלי הרשות והתרשמותם (כולל אהרון אהרון המנכ"ל היוצא) בחממה ובמרחב החדשנות Southup שבשער הנגב, בשיתוף קרן משתלת הקיבוצים ואיגוד התעשייה הקיבוצית.

השותפים העיקריים ב- InNegev הם מפעלי התעשייה הקיבוצית נטפים, רבל ודולב , לצד מפעל סודה סטרים הממוקם ברהט.  שותפים פעילים הם גם המועצה האזורית בני שמעון בהובלת ניר זמיר ראש המועצה (מקיבוץ להב) וקרן ההשקעות SIBF שאותה מוביל קיבוץ חצרים ואלי בן סימון כיו"ר החממה.  איגוד התעשייה הקיבוצית וקרן משתלת הקיבוצים רואים בחממה הזדמנות מצוינת ליזמים מקיבוצים לממש את מיזמיהם ורעיונותיהם הטכנולוגים.

רפי נבו ישמח לסייע  rafin@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

מיכל הולנדר וחסן אלזיאדינה/צילום: סנאפ

עם תחילת שנת הלימודים

מאחלים הצלחה ומתחדשים

בסטארט אפ מקיבוץ עלומים

עוזרים לילדים עם לקויות למידה

עודד בר מאיר/mynet

מיכל הולנדר מקיבוץ עלומים, אם לשבעה ילדים, בהם ארבעה מאובחנים עם לקויות למידה, פיתחה יחד עם חסן אלזיאדינה אפליקציית לימוד חווייתי לילדים עם לקויות למידה וזכתה במקום הראשון במאיץ הטכנולוגי סטארט־אפ נגב.

אפליקציית לימוד חווייתי לילדים עם לקויות למידה זיכתה בשבוע שעבר את מפתחי האפליקציה, מיכל הולנדר וחסן אלזיאדינה, בפרס של 50 אלף שקל למימון המיזם. הפרס הוענק להם במסגרת אירוע הגמר של המאיץ הטכנולוגי 'סטארט־אפ נגב', בו השתתפו 25 יזמים, חלקם בצוותים משותפים של יהודים ובדואים.

פיתוח האפליקציה הזוכה הוא למעשה פרי החלטתה של מיכל  "תסכל אותי לראות את אחד מילדיי שיש לו כשרון אמיתי למתמטיקה מתקשה לכתוב מספרים ולהשתמש בתוכנות הלימודיות הקיימות מפאת לקות הלמידה שלו. מהקושי המשפחתי הזה הגיע הרעיון לסטארט־אפ שלנו", סיפרה השבוע.

הולנדר ובעלה צפו בילדיהם מרותקים ומרוכזים למסך ושאלו את עצמם האם אפשר לתעל את ההתמכרות הזאת לאמצעי למידה.

הם החלו להוריד אפליקציות רבות לטלפון שמלמדות חשבון ואנגלית, וראו שילדיהם מצליחים להתרכז וללמוד באמצעותן. או אז הם הגיעו להבנה שמושג יסוד בלימוד ילדים עם לקויות למידה הוא שינון בעל פה.

במסגרת המאיץ הקימה הולנדר צוות משותף שכלל מפתחים מהחברה הבדואית שנרתמו למשימה. 

"אני מאמינה במיזם שלי", ציינה מיכל הולנדר, "כי הוא בא לי מהבטן. הוא בא לשנות משהו שמאוד חורה לי, משהו שראיתי בבית והרגשתי שאני חייבת לעשות בו שינוי".
 

 

 

 

 

תמונה

 

במיוחד בקורונה, צריך מנטור!

מפגש חשיפה לתכנית מנטורים ב-Zoom

 

להמשיך בשגרת "עסקים כרגיל" בזמן הקורונה הוא אתגר משמעותי.
איך ממשיכים? מה צריך לקחת בחשבון? עם מי חולקים את הדילמות שלנו?

תכנית ייחודית של מכון היצוא, המעניקה לך ליווי אישי של מנטור ליצוא.

תפקידו העיקרי הוא ללוות אותך בהתמודדויות היומיומיות כמנהל.

לסייע בהתלבטויות ובקבלת החלטות, ובכך להשפיע על השגת מטרות ויעדים של החברה, בכל הקשור לפעילותה הבינלאומית.

במיוחד בתקופה מורכבת זו. 

בתכנית המנטורים:  הצצה מזווית המנטור,  הצצה מזווית החברה,  שאלות והתייחסויות,  סקירה - כלים ושירותים מקצועיים נוספים. 

יום ב'  07.09.2020 בין השעות 12:00 -  13:15.

לפרטים והרשמה

מיכל צורן תשמח לסייע  michalts@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

 

 

צילום: ErezBit

גולן פלסטיק קיבוץ שער הגולן

השפעת הקורונה רבעון חזק

ערן סוקול/ביזפורטל

גולן פלסטיק: רבעון חזק למרות המשבר - הרווח זינק ל-8.2 מ' שקל
למרות ירידה קלה בהכנסות, יצרנית הפלסטיק והצינורות מציגה גידול של כ-50% בשורה התחתונה הודות לשיפור ברווחיות וברמה התפעולית; המניה ירדה בכ-7% מתחילת השנה והחברה נסחרת כעת במכפיל 9 על הרווח

חברת גולן פלסטיק מקיבוץ שער הגולן המייצרת צינורות מפוליאתילן ופרופילים מפלסטיק דיווחה על ירידה קלה בהכנסות לרמה של כ-78 מיליון שקל, כנגד שיפור בשולי הרווחיות הגולמית ושיפור מהותי ברמה התפעולית - הרווח הנקי זינק בכ-50% לרמה של כ-8.2 מיליון שקל. 

השפעות הקורונה:  בחברה מציינים כי אמנם מורגשת השפעה מסוימת על פעילותה בתחומים מסוימים בחו"ל ובשוק הבניה המקומי, אך רוב לקוחותיה המשיכו לפעול כרגיל למרות המשבר, ללא השפעה מהותית על פעילותם. בנוסף, למרות גידול בעלויות הנלוות להעסקת עובדי החברה כתוצאה מהנחיות הממשלה.

לקריאת המאמר כולו ללחוץ 

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

בתעשייה הקיבוצית

המעונינים לפרסם, פנו לצוות האיגוד

ולמרים דרוק miriamd@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

צילום אתר החברה

פלרם בקיבוץ רמת יוחנן

איתן גרסטנפלד/ביזפורטל

הכנסות פלרם קפצו ב-26% - 486 מיליון שקל, החברה שהחלה לייצר מוצרי מיגון מקורונה, נהנתה מגידול בהיקפי המכירות במהלך הרבעון השני; שיפור ברווחיות הגולמית והתפעולית הביאו למעבר לרווח נקי של כ-73 מיליון שקל.

בחברה מציינים כי, מגמת העלייה בביקושים נמשכת גם אל תוך הרבעון השלישי.

הכנסות החברה העוסקת ביצור ושיווק לוחות פלסטיק,  גדלו בעיקר בחטיבת מוצרי הפוליקרבונט.
החל מרבעון הראשון עסקה החברה גם בפיתוח, יצור ומכירת מוצרי מיגון שקופים ואטומים המתאימים, בין היתר, כחלק מההתמודדות עם נגיף הקורונה. כתוצאה מכך, היא חוותה עלייה בביקושים למוצרים אלו, דבר אשר בא לידי ביטוי בגידול בהקיפי המכירות ושיפור בתוצאות התפעוליות במהלך הרבעון. זאת, על אף ירידה בביקושים של חלק ממוצריה בתחום השילוט והפרסום. בחברה מציינים כי, למעט הביקוש למגני פנים, אשר התמתן עד סוף הרבעון השני, מגמת העלייה בביקושים נמשכת.
הרווח הגולמי של פלרם הסתכם בכ-190.7 מיליון שקל ברבעון השני,  הגידול בשולי הרווח הגולמי נובע בעיקר בעיקר מירידה בתצרוכת החומרים בכל החטיבות, משינוי בתמהיל המכירות והתייעלות תפעולית.

לקריאת הכתבה כולה  ללחוץ

 

 

 

תמונה

 

3.9.2020

 

 

תמונהפייסבוק