שבוען איגוד התעשייה הקיבוצית - 26.8.2020

תמונה

 

 

 

תמונה

 

תכנית מגן תעשייה

בימים אלו משיקה התאחדות התעשיינים בשיתוף משרד הבריאות את ״מגן תעשייה״, המתכלל את הצעדים להגברת ההמשכיות העסקית בעידן הקורונה.

בתאריך 31.8.2020 בשעה 14.00-16.30 יתקיים מפגש זום להשקת תוכנית "מגן תעשייה" בהשתתפות הממונה על המאבק בקורונה, פרופ׳ רוני גמזו. 

סדר היום: כלכלה תחת קורונה, נוהל המשכיות עסקית, נוהל חקירה אפידמיולגית, פתרונות טכנולוגיים לניטור, הדדיות ביכולות טכניות ויכולות ייצור, התמודדות והערכות בחברות תעשייה, מיגון חדשני לעובדים.

מוזמנים להרשם, הקישור  יישלח בסמוך למפגש-לנרשמים.

להרשמה ללחוץ

 

 

 

ביקורים ושיחות עם מפעלים

לאחרונה ביקרנו/נפגשנו בזום/שוחחנו בטלפון עם המפעלים: טלדור עין דור, פולירית זיקים, כבירן כברי, מפעלי עץ רמת השופט, עדשות חניתה, אפיקים רכב חשמלי, הבונים כפר הנשיא, יקבי רמת הגולן, דיקם עין חרוד מאוחד, רהיטי רגבה, גמל שריד, בקרה גבע, מפל מבוא חמה, פסגון נוה איתן, אלכם מדיקל, מכסף ניר עם, ב.ג פולימרים, ערדום, פולירון זיקים, פלסים מרחביה, לגין טובופלסט יגור, פלרם אפליקציות רמת יוחנן, מיברג עין השופט.

 

 

 

 

תמונה

 

מפגש תעשיה קיבוצית להכרת המכונים:

מרכז התייעלות במשאבים, מכון לייצור מתקדם ומרכז הפלסטיקה והגומי

איגוד התעשייה הקיבוצית מזמינכם למפגש זום בתאריך 10.9.2020 בשעה 14:00-15:15,  עם  בני אמויאל מנכ"ל המכון לייצור מתקדם, עדי דישון מנכלי"ת המרכז להתייעלות במשאבים, ועודד מרוז מנכ"ל מרכז הפלסטיקה והגומי.

המטרה והחזון של המכונים היא לסייע למפעלים להטמיע טכנולוגיות חדשות להשגת יכולות ייצור מתקדמות למוצרים קיימים, להגביר פריון ולהטמיע שיטות לחסכון במשאבי חומרי הגלם, האנרגיה והמים ע"י התייעלות משמעותית ובשיעורים גבוהים וכל זאת בתמיכת המדינה.

להרשמה בהזמנה ובלחיצה

רפי נבו ישמח לסייע  rafin@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

בית ספר למנכ"ליות העתיד 

התנועה הקיבוצית, איגוד התעשייה הקיבוצית וסופרסונס גאות להשיק את המחזור השני בתכנית בית הספר למנכ"ליות העתיד, מיזם שהוקם עבור נשים שאפתניות המעוניינות להתפתח בעולם העסקי לתפקידי ניהול בכיר.

אין זה סוד כי מספר הנשים בישראל המכהנות בתפקידים בכירים מצומצם, ובכוונתנו לעשות הכל כדי לשנות זאת.

התכנית מורכבת מ- 8 מפגשים שיערכו אחת לשבועיים, במשך 4 שעות, במהלכם יחזקו המשתתפות את תחושת המסוגלות האישית שלהן לצד רכישת כלים ניהוליים ייחודים ויצירת קהילת עמיתות שיאפשרו להן לצלוח את הדרך מעלה באופן מיטבי.

התוכנית תיפתח ב-17.11.2020

להרשמה ופרטים נוספים לאה קוטלר lea@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

מחוברות עובדים לארגון בזמן קורונה אתגר

משבר הקורונה שנמשך כבר חצי שנה מייצר לכולנו אתגרים רבים.

אחד האתגרים שארגונים רבים נתקלים בהם הוא נושא המחוברות של העובדים והמנהלים בזמן קורונה, כשהעבודה פעמים רבות מתבצעת מהבית, או בקפסולות, כשיש איסור על התקהלויות וקשה לקיים שיחות מחלקה או מפגשי עובדים.

לאחרונה ארגונים רבים מדווחים על קושי נפשי הולך וגדל של עובדים בזמן קורונה, תחושת בדידות ומצוקה אישית, במיוחד עובדים שעובדים  מהבית.

החוסן הינו שריר שניתן ואפשר לפתח ובתקופה של ריחוק חברתי, חשוב יותר מתמיד להיות עם היד על הדופק בנושא.

בערכה המצורפת מיקדנו 6 נושאים ומיגוון פעילויות היכולות לתמוך בהם. את הפעילויות ריכזנו ממפעלים רבים שעושים באמת המון והרעיונות יכולים להפוך לנחלת הכלל. נשמח להתעדכן ולפרסם רעיונות נוספים.

תודה להלה טל מטרני על עזרתה בכתיבת הערכה

לחיצה לפרוט הנושאים

פרטים נוספים לאה קוטלר lea@kia.co.il

 

 

 

הזדמנות עסקית

חברת לוגיסטיקה גדולה מחפשת אתר בדרום הארץ להפעלת נגריה. נדרש מבנה מתאים בגודל של  1500 מר לפחות  עם חצר תפעולית.

מיכל צורן תשמח לסייע  michalts@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

אתגרים והזדמנויות עסקיות

בדרום קוריאה לקראת 2021

וובינר בעברית לקהל הישראלי ביוזמת הנספחות הכלכלית בקוריאה של משרד הכלכלה והתעשייה.

במסגרת הוובינר תינתן סקירה כלכלית של קוריאה ושל הזדמנויות עסקיות עדכניות על ידי הנספח הכלכלי יניב גולדברג.

כמו כן ייערך פאנל של מומחים לקוריאה ויועברו הרצאות מפי נציג בכיר ישראלי של סמסונג בקוריאה והרצאת אורח של מנהל בכיר מתאגיד קוריאני.

בסיום הוובינר יתאפשרו פגישות אישיות לחברות ישראליות עם הנספח הכלכלי, בתיאום מראש ולמקדימים

להירשם. לצורך קביעת הפגישות חובה למלא פרטים בדבר שם החברה, אתר אינטרנט וכיוב.

גם למי שלא קובע פגישות - מומלץ למלא כמה שיותר פרטים אפילו אם הם אינם מוגדרים כשדות חובה.

המידע הוא לשימוש הנספח הכלכלי ומינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה בלבד

ההרשמה בלחיצה כאן ובהזמנה

מיכל צורן תשמח לסייע  michalts@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

 

 

צילום: דרור סיתהכל

נטפים-הקורונה  היא יותר הזדמנות

מאשר משבר

אביאור אבו/כלכליסט

נשיא ומנכ"ל נטפים  גבי מיודובניק אמר באירוע האונליין של כלכליסט ומכון היצוא שהסכם השלום עם איחוד האמירויות הוא הזדמנות: "אלה מדינות מדבריות שרוצות להגדיל את המזון המקומי על חשבון היבוא".

מיודובניק הוסיף כי "מאז ההכרזה התחלנו לקבל פניות משמעותיות מכל מיני גורמים. מתחילים בשיחות. מבחינת כסף, זה יכול להיות בהיקפים משמעותיים מאוד. זו מדינה עם משאבים כלכליים טובים ואנשי עסקים טובים. יש פה פוטנציאל גם מול הממשלה וגם מול גופים פרטיים, וגם כבסיס לשאר מדינות האזור "זיהינו בנטפים גם הזדמנויות לטווח הארוך כתוצאה מהמשבר", אמר מיודובניק. "האצנו את השימוש בכלי תמיכה מרחוק והכשרות מרחוק.

אנו רואים יותר חקלאים ששואלים שאלות על הכלים הדיגיטליים, ומוכנים לשמוע עליהם. הקורונה גרמה להם להבין שהם צריכים להשתנות ולאמץ דרכים חדשות לעבוד עם הטכנולוגיה הקיימת כיום בשוק.

מיודובניק, שהוביל לזכייתה של נטפים במכרז לשלושה פרויקטים בהודו, בהיקף של 85 מיליון דולר, התייחס להתאוששות בעולם: "זה התחיל במזרח, בסין ובהודו, ועבר גם לשוק המקומי בישראל. העסקה בהודו נחתמה לפני כמה שבועות. היא מיוחדת במודל הקהילתי שלה, ומאפשרת לאלפי חקלאים לקבל את הטכנולוגיה הכי מתקדמת שלנו באמצעות הממשלה שעוזרת ".

זו הזדמנות, מבחינתנו, לבוא עם החדשנות שלנו ולייצא מישראל מוצרים ומודלים עסקיים חדשים, שמאפשרים לממשלות וגם לגופים פרטיים משמעותיים להשקיע בייצור מזון בצורה טובה יותר, עם חקלאות דיגיטלית והשקיה מדויקת, שמאפשרות לייצר יותר מזון בפחות משאבים. זה ללא ספק תהליך שמתחיל עכשיו, והקורונה מעוררת זאת".

לקריאת כל המאמר

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

בתעשייה הקיבוצית

המעונינים לפרסם, פנו לצוות האיגוד

ולמרים דרוק miriamd@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

מכוורת יד מרדכי

יום דבורת הדבש הבינלאומי שמח! הכירו את מכוורת יד מרדכי מבית שטראוס.

מכוורת יד מרדכי מחלוצות הדבש בישראל, החלה את דרכה כבר בשנת 1936, תחילה בנתניה ולאחר מכן בקיבוץ אשר עתיד לקבל את השם- יד מרדכי. בשנת 1943, לאחר מרד גטו ורשה, אימץ הקיבוץ את שם מנהיג המרד, מרדכי אנליביץ', והמכוורת קיבלה את שמה מכוורת יד מרדכי

היום מונה המכוורת 5000 כוורות על ציודן המלא והיא המכוורת הגדולה בישראל המייצרת קרוב ל-60% מכלל הדבש היוצר בארץ.

שתפו בלחיצה

 

 

 

תמונה

 

26.8.2020פייסבוק