שבועון איגוד התעשייה הקיבוצילת - 29.7.2020

תמונה

 

 

 

תמונה

 

התקיים מפגש זום עם פרופ' קרנית פלוג

השבוע אירחנו את פרופסור קרנית פלוג, לשעבר נגידת ישראל וכיום סגנית נשיא למחקר במכון הישראלי לדמוקרטיה ועמיתה בכירה במכון דוידסון למדיניות כלכלית, להרצאת זום, שעסקה בניתוח המצב הכלכלי בארץ ובעולם לאור משבר הקורונה, כולל התייחסות למדיניות הכלכלית בישראל ולמשמעויות המשבר על השוק, העסקים ובכלל.

קרנית הציגה תובנות כלכליות הנשענות על מחקרים שבוצעו בארץ ובעולם כולל המלצות על דרכי פעולה כדי לצלוח את המשבר בשלום.

במפגש השתתפו למעלה מ-100 מנהלים מהתעשייה הקיבוצית והקיבוצים. סקירתה של קרנית הייתה מאירת עיניים והשאירה חומר למחשבה.

לאה קוטלר באיגוד תשמח לתת פרטים נוספים למתענינים lea@kia.co.il

 

 

 

ביקורים ושיחות עם מפעלים

אנו מקיימים ביקורים, שיחות זום, שיחות טלפון, להמשך ליווי וקשר עם המפעלים. צוות האיגוד ביקר ושוחח עם: פלסטוקיט בבעלות ריאון בבאר טוביה, י.מ.א עין המפרץ, ימאתון געתון, סילורה כפר מסריק, דוקרט כפר מסריק, אי.בי.בי אדמית, מוצרי אהבה ים המלח מצפה שלם, אייר גארד עין המפרץ, תרביות רה"ן ראש הנקרה, עשת אילון, שמיר אופטיקה מדוייקת.

 

 

 

תמונה

 

מה הדבר שיעשה עבורך את ההבדל?

העולם משתנה ואנחנו איתו. נוצרו כללים חדשים למשחק.

אנו שמחים להזמין אתכם לסדנת זום, עם מנחי חברת 'אבן דרך' , שתעסוק בהשתנות הכללים,  ולאור ההשתנות, מה אנחנו רוצים או נדרשים לעשות.

למנהלי ומנהלות משאבי אנוש בקיבוצים ובמפעלים,

הסדנה תתקיים ב-4.8.20 בשעות  - 14.15- 13.00,

למרות השימוש בזום הסדנה הינה חוויתית ומהנה.

ההרשמה בקישור בלחיצה כאן ובהזמנה

לאה קוטלר תשמח לתת פרטים נוספים lea@kia.co.il

 

 

 

 

בג"ץ הכריע: כניסה לבידוד לא מזכה בימי מחלה באופן אוטומטי

דנה ירצקי וואלה ניוז

עד היום, בגלל תעודת המחלה הגורפת שהוציא משרד הבריאות, ועליו הייתה חתומה ראש שירותי בריאות הציבור פרופ' סיגל סדצקי, המעסיקים היו מי שנשאו בנטל של ימי המחלה ונאלצו לשלם דמי מחלה לעובדיהם. בעתירה שהגישו המעסיקים, הם ביקשו כי תקופה זו תיחשב כחל"ת (חופשה ללא תשלום), כך שהנטל ייפול על כתפי העובדים עצמם.
אפשרות נוספת היא שהמדינה תפצה את העובדים על תקופת הבידוד - ועל כך יצטרכו להכריע בתקופה הקרובה. בפסק הדין, קבעה נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות כי "בפרק הזמן שעד כניסת הוראת הבטלות לתוקפה, תיבחן על ידם השאלה מיהו הגורם שראוי שיישא בנטל הכלכלי הכרוך בשמירה על בריאות הציבור בהקשר זה, וכי ייקבעו הוראות מתאימות לטובת העובדים, המעסיקים והציבור בכללותו".

ד"ר רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות המעסיקים, הודה לבג"ץ על כך שקבע כי נטל התשלום אינו צריך להיות על המעסיקים והעובדים. "צר לנו שנדרשנו לבית המשפט לקבוע את המובן מאליו - בידוד אינו מחלה ונטל של תשלום שכר לעשרות אלפי עובדים בבידוד, על חשבון ימי המחלה שלהם, הוא בלתי נתפס. המדינה היא האחראית להנחיות הבידוד והיא גם זאת שצריכה לממן אותו ולא המעסיקים והעובדים", אמר תומר
לכתבה כולה ללחוץ

 

 

 

 

תמונה

 

עידוד פעילות עם צרפת

בשיחה שקיימה  מיכל צורן נציגת האיגוד עם הנספחות הכלכלית הצרפתית ונציגים בכירים מנשיאות מחוז ליון, סוכם על חיבור חברות ועסקים,  לשיתוף פעולה עם התעשייה שלו, בעיקר בתחומי אגרוטק ותשתיות, אבל לא רק. המטרה לעודד יחסים עיסקיים ומסחר בין התעשיות של האיגוד לבין המחוז, חיבור חברות ועסקים, ועידוד תוכניות מו"פ משותפות. מבחינת תוכנית עבודה, בהמשך יתקיימו וובינרים בין המחוז לבין תעשיינים,  ומתוכנן לכשיתאפשר ביקור במחוז, שיכין חבילת "ברוכים הבאים" לחברה ישראלית שמעוניינת לייצר שיתופי פעולה. 

למצגת המפגש עם מחוז ליון לחצו

מיכל צורן תשמח לסייע  michalts@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

קצרין וג'נטלמן: השקה שקטה

יקבי רמת הגולן

ניר קפניס/מעריב 

יקב רמת הגולן השיק בשבוע שעבר את יין הדגל שלו, ירדן קצרין 2016. יאיר שפירא  מנכ"ל יקב רמת הגולן אומר: "הימים אינם קלים לאיש ובכלל זה לתעשיית היין: הייצוא נפגע, המסעדות ובתי המלון עובדים במתכונת חלקית בלבד והצרכן הפרטי מחפש בעיקר תמורה לכסף" לא היה לנו אפילו רגע אחד לעצור כבר במרץ עבדנו כדי לקבל תעודת מפעל חיוני, העברנו את העבודה ביקב לשתי משמרות, קפסולות שמחליפות אחת את השנייה ובמקביל נערכנו גם לבציר. מה אני עושה למשל אם מתגלה במערכת חולה מאומת, הרי הפרי על הגפן לא יכול להיכנס לבידוד. זה מחייב ירידה לרזולוציות הכי קטנות בתהליך, כדי להיות מוכנים לכל תרחיש".

בשנים רגילות עוברים ביקב כ-65,000 מבקרים, מישראל ומחו"ל, בקבוצות מאורגנות או כיחידים. אז השנה אין תיירים, אבל יש המון ישראלים ברמת הגולן. הכנרת המלאה והחורף הגשום הפכו את האזור היפה הזה לעוד יותר יפה. לשמחתנו יש לנו פתרונות גם ביקב, עם מרכז מבקרים שבו יש שטחים מוצלים באוויר הפתוח, כך שאפשר לקחת בקבוק יין ולשבת תוך הקפדה על הנחיות התו הסגול. אבל אני חייב לומר שבעיני זה משהו גדול יותר: עם ישראל אוהב את הגולן, אנשים מגיעים לכאן יותר ויותר, הצימרים בפריחה. זה עושה טוב לכל מי שהגולן יקר לליבו גם מעבר לתעשיית

לכתבה כולה ללחוץ ולקרוא

 

כחול לבן זה שלנו

בתעשייה הקיבוצית

המעונינים לפרסם, פנו לצוות האיגוד

ולמרים דרוק miriamd@kia.co.il

 

 

תמונה

 

געש תאורה

געש תאורה אשר נוסדה בשנת 1964, היא יצרנית ישראלית המפתחת, מייצרת ומייבאת גופי תאורה חכמים לשוק המוסדי. מערכות התאורה של החברה נמצאות בכל רחוב בישראל, בבסיסי צה"ל, בבתי חולים, במפעלים, ועוד.

הייצור המקומי מאפשר לחברה לשים דגש על חקר והבנת הצרכים הייחודיים של השוק הישראלי ומבטיח גמישות ונגישות.

דודי קסלסי, סמנכ"ל השיווק והסחר בגעש תאורה מספר לנו על ההתמודדות של החברה עם משבר הקורונה: "הקורונה השפיעה מאוד על כל שרשרת האספקה העולמית. זמני האספקה התארכו מאוד, הביקוש נעשה גדול מההיצע והחוסר שנוצר גרם בין השאר לעליית מחירים של סחורות והובלות ימיות.

מכיוון שהקורונה התפרצה בסין מיד לאחר החג הסיני, אליו נערכנו מראש מבחינת מלאים, היינו דיי מוכנים בהיבט הזה. כאשר הקורונה הכתה גם בארץ, וכתוצאה מההגבלות הרגולטיביות, נאלצנו לצמצם כ"א בכל המחלקות.

הייצור המקומי התכווץ, עובדי המחלקות השונות עברו לעבודה מהבית, פגישות ההנהלה בוצעו בזום, ובאופן כללי נמנענו מלהגיע שלא לצורך. עובדת היותנו יצרן ישראלי כחול-לבן אפשרה לנו להציע פתרונות תאורה מתקדמים וזמינים ללקוחותינו גם בשיא המשבר.
בשבועות האחרונים ביצענו חזרה הדרגתית לפעילות. רוב העובדים חזרו לעבוד וביצענו מספר התאמות מפעליות על מנת לעמוד בתנאי התו הסגול לרבות הוספה של עמדות לחיטוי ידיים, פעילויות הסברה, דיונים בפורום מצומצם, הפרדה בין העובדים בקו הייצור, מניעת התקהלויות וכו'.

לצערי המשבר לא חלף ואנו בוחנים את ההשפעות שלו מקרוב, אנו נמשיך להתאים את עצמנו למצב ככל שיידרש".

דודי ישמח לפרטים נוספים  dudi@gaash.com

 

 

 

 

תמונה

 

קונים כחול לבן  בעיקר עכשיו

חשיבות רכישה של מתנות לחג המיוצרות בישראל וסיוע לתעשייה המקומית  ולעובדים הוא צו השעה.

בהתאחדות התעשיינים הוקמה מערכת שיווקית בה יש אפשרות להציע מארזי חג שאתם מייצרים.

הפרסום במערכת אינו כרוך בתשלום ומיועד לחברים בלבד.

הכנסת הפריטים שאתם מציעים למכירה היא קלה ופשוטה, וכך גם  האפשרות לחפש מוצרים שיתאימו לכם לרכישה.
העלאת מוצר לאתר מחייבת הרשמה קצרה המתבצעת כאשר נכנסים. לאחר ביצוע ההרשמה נפתחת האפשרות להזין את פרטי המוצר.

לכניסה למערכת אפשר ללחוץ כאן ובתמונה

נורית באיגוד תשמח לעזור למעונינים nurit@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

29.7.2020פייסבוק