שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 1.7.2020

תמונה

 

תמונה

 

התעשייה  מקדמת בברכה את

עמיר פרץ שר הכלכלה והתעשייה

ומאחלת הצלחה לנחום איצקוביץ כמנכ"ל משרד החקלאות

יונתן בשיא יו"ר האיגוד השתתף בנשיאות התאחדות התעשיינים, שהתכנסה השבוע, לפרידה מנחום איצקוביץ, מנהל הרשות להשקעות, ולקבלת שר הכלכלה והתעשיה הנכנס, עמיר פרץ.

נאמרו דברים רבים בשבחו של נחום איצקוביץ שבסוף החודש מסיים שבע וחצי שנים בתפקידו, על מנת לגלוש לתפקיד הבא-מנכ"ל משרד החקלאות.

גם עמיר פרץ הפליג בשבחו של נחום, באומרו שהוא ניהל את הרשות במאור פנים ובחיוך, אך בנחישות, ותרם רבות לתעשיה הישראלית. ואנו, באיגוד התעשיה הקיבוצית, מודים לנחום על הסיוע בשנותיו ברשות להשקעות, אך לא פחות מכך, מאחלים לו הצלחה בחקלאות, ביתנו השני.

עמיר פרץ דיבר על החשיבות של התעשיה המקומית, כאי של יציבות גם בעידן הקורונה, שכן מעט מאד פועלי ייצור מהתעשייה  הוצאו לחל"ת, כאשר ענפים רבים מתקשים לפעול. השר הדגיש: "אינני מתנגד ליבוא. אבל כולם צריכים להבין שיבוא מלט המסובסד ע"י ממשלת טורקיה, אשר יביא לסגירת מפעל המלט היחיד בישראל, יגרום בהכרח לכך שבהמשך, כאשר התעשייה המקומית תיעלם, מחירי היבוא רק יאמירו.".

דבריו התקבלו בקריאות הסכמה מקיר לקיר ואנו מאחלים לשר הכלכלה והתעשיה החדש הצלחה רבה בתפקידו.

 

 

 

תמונה

 

שר הכלכלה והתעשייה ביקר

במועצה האיזורית מגידו

ונפגש גם עם

מנהלי ארד דליה ותמה משמר העמק

יונתן בשיא ומרים דרוק השתתפו באחד מביקוריו הראשונים של עמיר פרץ, בתפקידו החדש כשר הכלכלה בהזמנת ראש המועצה האיזורית מגידו איציק חובלסקי, הביקור החל ב הצגת המועצה ותוכנית הפיתוח הכלכלי כולל הצגת  ה"מגידוטק" – מרכז ייחודי של מדעים וטכנולוגיה לעידוד יזמות וחדשנות, המחבר בין תעשייה, חינוך וקהילה, לאחריו התקיים  שיח פתוח עם אנשי כלכלה ותעשייה מהאזור.  

את התעשייה הקיבוצית ייצגו המפעלים ארד דליה ותמה במשמר העמק כאשר אחד הנושאים שעלו  הוא  כביש 66  הסטת הכביש מהקיבוץ והמפעל, תאפשר  הגדלה משמעותית בייצור, ביצוא ובתעסוקה בתמה. 

 

 

 

 

 

תמונה

 

ביקורים במפעלים  

 

צוות האיגוד ביקר במפעלים: זהר דליה, אפיקים רכב חשמלי, לוג אשדות יעקב איחוד, מולרם מולדת, דיקם עין חרוד,  בשן רדיאטורים נחשונים, סילורה פיתוח כפר מסריק, אסיב אפק, מגו אפק, אריזות י.מא. שדרות, פלרם פור יו, שרפים עין חרוד איחוד, מעגן סינון מעגן מיכאל ובאר.או פי החותרים.

כמו כן התקיים ביקור משותף של רפי נבו, עם נציגי התאחדות התעשיינים ומרחב דרום: אלעד נצר, אביב חצבני ודנה אופיר בתעשייה בערבה הדרומית:  אילור אילות, גרופית פלסטיק, אלגאטכנולוגיס קטורה ונוקדי המדבר בנאות סמדר. 

נשמח להגיע גם אליכם על פי תקנות משרד הבריאות.

 

 

 

תמונה

 

הכשרות ולמידה בזמן קורונה  

על רקע השקיעה המדהימה על שפת הכנרת, הסתיים קורס דירקטורים בקיבוץ מעגן. בשבוע האחרון הסתיים גם הקורס במילואות. 2 הקורסים, החלו עוד בטרם עידן הקורונה והסתיימו עדיין בעידן הקורונה. 

פעילויות ההכשרה, הלמידה והמפגשים שלנו עברו עם פרוץ הקורונה בעיקר לזום.

לא כל מה שתכננו יכולנו לקיים, ובכל זאת אנו עושים מאמץ לייצר מפגשים ולמידה הן אקדמאית והן למידת עמיתים גם בימים אלו.

החל מחודש יוני, חזרנו לפעול גם פרונטלית הן בקורסי דירקטורים בקיבוצים והן בתכנון פעילויות קדימה.

כמובן כללי התו הסגול נשמרים והקורסים מתקיימים בזהירות ובריחוק המתאים.

לאה קוטלר תשמח לתת פרטים lea@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

להתקדם להתייעל לשגשג

מינהל תעשיות במשרד הכלכלה מפעיל כלים חכמים ומותאמים לקידום התמודדות התעשייה עם משבר הקורונה, על ידי עידוד הצמיחה, שיפור כושר התחרות והפריון.

מינהל תעשיות הקים את המכון ליצור מתקדם והמרכז להתייעלות במשאבים על מנת לספק לתעשייהשירותי אבחון, ייעוץ והטמעה של טכנולוגיות בשיעורי סיבסוד משמעותיים!!

  •   אבחון ראשוני בעלות סימלית לזיהוי אתגרים והזדמנויות
  • התבססות על ידע עדכני עולמי מוביל
  • קבלת שירותי ייעוץ והטמעה מטובי המומחים בארץ ובעולם בשיעורי סבסוד משמעותיים

המכון לייצור מתקדם

מקדם את כושר התחרות של התעשייה מוטת הייצור בישראל באמצעות קידום טכנולוגיות ושיטות ייצור של ייצור מתקדם.

לפרטים וליצירת קשר עם המכון

המרכז להתייעלות במשאבים בשיתוף המשרד להגנת הסביבה

מסייע לתעשייה בישראל להעלות את הפריון והתחרותיות, תוך צימצום האימפקט הסביבתי על ידי שינוי שיטות ניהול וטכנולוגיות שיובילו להפחתה במקור והתייעלות במשאבים.

לפרטים וליצירת קשר עם המרכז

לפרטים באיגוד רפי נבו rafin@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

במגו בקיבוץ אפק פיתחו

טכנולוגיה ישראלית מהפכנית

לטיפול רפואי 

דניאל דותן/ מוספי מגזין דה מרקר, 
חברת 'מגו אפק' מפתחת ומייצרת מכשור  רפואי לביש בטכנולוגיה מתקדמת לטיפול במערכת הלימפטית ומערכת הדם,  המבוסס על מכשירי לחץ פנאומטיים, המבצעים עיסוי ממוקד וייעודי בחולה.

"המערכות הטיפוליות שאנו מפתחים משפרות את בריאותם ואיכות חייהם של החולים " אומר ברק הופר, מנכ"ל מגו אפק.

מגו אפק, חברת המכשור הרפואי הוותיקה בישראל. החברה, בבעלות קיבוץ אפק, נוסדה בשנת 1962 כיצרנית שעוני לחץ, ובשנות ה- 80 ביצעה מעבר חד לתעשיית המדיקל.
"במהלך הטיפול בחולי קורונה בבתי החולים התגלה, כי חלק מגורמי הסיבוך במחלה הם היווצרות קרישי דם שמגיעים לריאות ולמוח בזמן האשפוז. רופאים החלו בטיפול אינטנסיבי והשתמשו בטכנולוגיה  שלנו בבתי חולים בכל רחבי העולם.
"בתקופת הקורונה התגייסנו לשני פרויקטים משמעותיים. הראשון, שת"פ עם "תעשיות בית אל" לייצור בתפוקה גבוהה של מוצר ייחודי הקשור בחולי קורונה. הפרויקט השני – ייצור מכשור רפואי התומך בחולים נשימתיים בשת"פ עם בית חולים מוביל בארץ.
"אנו גאים בכך שהפיתוח והייצור נעשים בישראל, כחול-לבן, ומספקים עבודה איכותית ומשמעותית מבית. מוצרינו משווקים ברחבי העולם. החזון שלנו הוא להגיע ליותר ויותר חולים ולהמשיך לפתח ולייצר פתרונות טובים ואיכותיים עבורם שישיבו את איכות חייהם

למאמר כולו כדאי ללחוץ ולקרוא

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

בתעשייה הקיבוצית

המעונינים לפרסם, פנו לצוות האיגוד

ולמרים דרוק miriamd@kia.co.il

 

 

תמונה

 

רהיטי קיבוץ יראון

ריהוט להרכבה עצמית

רהיטי יראון נוסד בשנת 1984 כאשר בארץ עדין לא היה אף מפעל שייצר ריהוט להרכבה עצמית. המפעל ממוקם ושייך לקיבוץ יראון שנמצא על גבול לבנון. אנו מייצרים ריהוט להרכבה עצמית, בין לקוחותינו הרשתות הגדולות בישראל –"עשה זאת בעצמך", תפוצת החנויות אשר משווקות את מוצרינו הינה מרמת הגולן ועד אילת. וכמובן עבור כל אדם שמעוניין לרכוש ריהוט להרכבה עצמית ישירות מהמפעל. חברת רהיטי יראון היא מהמפעלים הגדולים והמובילים בישראל לייצור רהיטים להרכבה עצמית. אנו מייצרים מאות אלפי מוצרים בשנה.בנוסף חברת רהיטי יראון הינה אחת מיצרני המטבחים הגדולה ביותר בארץ של פרויקט "מחיר למשתכן" מטעם חברת אברבוך.

אנו עובדים עם מעצב ישראלי ומשתמשים במכונות ובציוד החדישים והמתקדמים ביותר בענף הריהוט. 

אנו פתוחים לרעיונות ולחידושים ושואפים שהמוצרים שלנו יהיו איכותיים, זולים וימצאו בכל בית בישראל.

כמו כן, חברתנו מעסיקים מגוון רחב של אוכלוסיות- יהודים, ערבים, נוצרים, חילוניים ודתיים, קיבוצניקים, ושבניקים וחיילים משוחררים. כור היתוך של ממש. ריהוט כחול לבן.

קישור לאתר – https://yiron.co.il/

איש קשר -קיריל בסקלוביץ-מנכ"ל 0547768016

 

 

 

וובינר: משווקים מוצרים לאירופה? רגולציה חדשה שחשוב שתכירו

מכון היצוא יקיים וובינר בתחום רגולציה חדשה של האיחוד האירופאי. מיועד לחברות אשר עיקר השוק שלהן מתקיים באיחוד האירופאי.

הוובינר יתקיים ללא עלות, בשידור ישיר מבריסל (באנגלית)

בהשתתפות:

דניאל קולבר, מנהל מחלקת הסכמים בילטראליים,  מינהל סחר חוץ, משרד הכלכלה והתעשייה. 

Thomas De Meester, an EU Trade Policy Advisor at the Trade and Industrial Affairs Department, Mission of Israel to the European Union.

בתאריך 8.7.20,   בין השעות 14:00 - 15:00

הובינר יעסוק בעיקר בתקנה החדשה שתהיה בעלת השפעה גדולה ביותר  על המסחר האלקטרוני B2C.

בעוד שחברות להן חברת בת באיחוד האירופי, או העובדות עם יבואן של האיחוד האירופי לא יושפעו, הרי שחברות המוכרות ישירות (באופן מקוון) לצרכנים באיחוד האירופי יצטרכו להיערך בהתאם!

בתכנית:
EU Single Market for Goods
Market Surveillance Regulation:

Zooming in on Article 4

Which goods are covered?

The responsible person

How to prepare? A practical example

מיכל צורן תשמח לתת פרטים נוספים למתענינים  michalts@kia.co.il

ההרשמה בלחיצה

 

 

 

אות הגיוון 2020 יוצא לדרך!

כחלק מהדגש שהתעשייה הקיבוצית ואיגוד התעשייה הקיבוצית שמים על נושא האחריות החברתית, נמצא גם נושא הגיוון בחברות.ארגונים רבים עושים מאמץ לגוון את שורות העובדים באוכלוסיות שלעיתים מודרות

אות הגיוון החברתית על שם דב לאוטמן יינתן גם השנה לחברות שיימצאו מתאימות. מוזמנים להגיש מועמדות בקטגוריות הבאות:

• סביבת עבודה רב-תרבותית

• שילוב עובדים עם מוגבלות

• תעסוקת עובדים מבוגרים בגילאי 60+

• סביבת עבודה מגוונת ורב תרבותית בעמותות וחל"צים

המעוניינים להגיש מועמדות ולכל שאלה מוזמנים  לפנות ל: נועה טרון, הפורום הישראלי לגיוון בתעסוקה noa@diversityisrael.org.il

 

 

תמונה

 

1.7.2020פייסבוק