שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 10.6.2020

תמונה

 

תמונה

 

צילום דוברות משרד האוצר

כ"ץ רוצה נטו תעשייה 

יקים צוות לחיזוק התעשייה

הצוות יעסוק ב"הגברת כושר התחרות של התעשייה" - אף שבכך בדיוק עסקה גם ועדה ציבורית שהגישה את מסקנותיה ב-2018. שר האוצר, ישראל כ"ץ, הודיע אתמול כי לפי הנחייתו, יוקם צוות שיפעל "להגברת כושר התחרות של התעשייה בישראל ולהפחתת הנטל הרגולטורי". הצוות יהיה משותף למשרד האוצר ולהתאחדות התעשיינים.

על הקמת הצוות הוכרז בעקבות פגישה בין כ"ץ לנשיא ההתאחדות, ד"ר רון תומר. לפי הודעה שפירסם כ"ץ, "הצוות יבחן נושאי ליבה כמו הסרת חסמים רגולטוריים ושיפור הסביבה העסקית וכן קידום צעדים להעלאת רמת הפריון והחדשנות הטכנולוגית". 

הוועדה הציבורית הציעה בזמנו, להקצות 1.15 מיליארד שקל ליישום המלצותיה במשך כמה שנים, והמלצותיה עוגנו בהחלטה של הממשלה.

 

 

 

מינויי מנכ"לים

  • נמרוד מור התמנה למנכ"ל קפיצי נורדיה. נמרוד, חבר קיבוץ שפיים עד לאחרונה מנכ"ל בקבוצת תדביק ולפני כן מנכ"ל פוליכד, מחליף את יורם יאירי. בהצלחה לנמרוד ליורם וקפיצי נורדיה.
  • יאיר רוזנצוויג התמנה למנכ"ל אסיב אפק. יאיר חבר קיבוץ אפק, עד לאחרונה סמנכ"ל מכירות ושיווק חו"ל במאזני שקל בבית קשת, מחליף את עמירם פינקל עם וותק של 30 שנות עבודה במפעל מתוכם 7 כמנכ"ל. בהצלחה ליאיר לעמירם ולאסיב.

 

 

 

תמונה

 

מסלולי סיוע מעודכנים להטמעת פתרונות ייצור מתקדם לאחר המשבר

איגוד התעשייה הקיבוצית שמח לארח מפגש מנהלים עם ד"ר נחום איצקוביץ-מנכ"ל הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה במשרד הכלכלה, ד"ר מלכה ניר-ראש הזירה לייצור מתקדם ובני אמויאל-מנכ"ל המכון החדש לייצור מתקדם.

במובנים רבים בעת הזאת התעשייה נמצאת בנקודת הזדמנות, להתייעל, לפתח ולהשקיע במוצרים ותהליכים חדשים. 

הנכם מוזמנים לבוא, לשמוע ולהפיק תועלת ממסלולי הסיוע שהמדינה נותנת, בעיקר עכשיו ולהגיש את בקשותיכם.

המפגש יתקיים בזום בתאריך 18.6.2020 בשעה 13.00.

הקישור לזום יישלח לנרשמים.

להרשמה   בלחיצה כאן ובהזמנה

לפרטים באיגוד רפי נבו   rafin @kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

עולם העבודה העתידי כבר כאן

מזה זמן כבר ברור שאנחנו חיים בתקופה בה עולם העבודה משתנה ומפגיש אותנו עם אתגרים במישור האישי, הארגוני, הציבורי והחברתי. משבר הקורונה האיץ את המפגש של עולם העבודה העתידי עם המציאות. יותר מכל, המשבר הזה מזמין אותנו לוותר על המוכר והבטוח לטובת ההזדמנות לעצב מחדש את כל מרחבי הארגון.

נירית כהן בהרצאת זום תפרוש לפנינו את האתגרים וההזדמנויות שנמצאים לפתחנו.

ההרצאה תתקיים בתאריך 23.6 בשעה 13.00, בזום, 

ההרשמה בלחיצה כאן ובהזמנה

לפרטים נוספים לאה קוטלר באיגוד  lea@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

לגדול בשווקים בינלאומיים-כסף חכם

החל מתאריך 21.6.2020, יהיה ניתן להגיש בקשות בתוכניות "כסף חכם" ו"של"ב", במסגרת מקצים חדשים שייפתחו.

תכניות אלו הן חלק ממערך כלי הסיוע שמפעיל מינהל סחר במשרד הכלכלה והתעשייה לקידום הייצוא.החל מתאריך ה - 21.06.20 ועד תאריך 21.07.2020 בשעה 12:00 יהיה ניתן להגיש את הבקשות.

תנאי הסף של התכניות השתנו מעט מהשנים הקודמות.

•הגשת הבקשות תתאפשר באמצעות טופס מקוון בלבד. לתשומת לבכם, עד מועד פתיחת המקצה לא יהיה ניתן להגיש את טפסי הבקשות.

•בהתאם להוראות המנכ"ל, 100 הבקשות הראשונות שתוגשנה במלואן בכל תכנית תיבדקנה ראשונות ולאחר מכן, ככל שיישאר תקציב ייבדקו 25 הבקשות שהוגשו לאחר מכן, וכן הלאה בפעימות של 25 בקשות, ככל שיוותר תקציב.

•בהינתן תקציב מוגבל, החברות ייבחנו על פי ניקודן בוועדה ולא בהכרח כל חברה בעלת ציון עובר תתקבל לתכנית.

•חברה שקיבלה סיוע מהתכניות והגדילה את מכירותיה בשוק היעד, תחויב בתשלום תמלוגים.

לפרטים נוספים וסיוע אני עומדת לרשותכם.

פרטים בלחיצה כאן ובהזמנה

מיכל צורן באיגוד  michalts@kia.co.il

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

בתעשייה הקיבוצית

נשמח לעדכונים גם ממפעלכם

לצוות האיגוד או למרים דרוק miriamd@kia.co.il

 

תמונה

 

צילום: משה שטאובר

נוית זומר/כלכליסט

קבוצת חוליות שדה נחמיה

קונה את חופית  כנרת

עסקת רכישה בתעשייה הקיבוצית: קבוצת חוליות קונה את חופית ב-35 מיליון שקל.  על פי ההסכם חוליות תהיה בעלת 100 אחוזי שליטה בחופית.

חוליות, יצרנית צנרת לענף הבנייה והתשתיות שבבעלות קיבוץ שדה נחמיה וקרן טנא קונה את יצרנית מוצרי פלסטיק לתחום הביוב והתשתיות, שפועלת מקיבוץ כנרת.

ניצן כהן, מנכ"ל קבוצת חוליות: "חופית מחזיקה בכ-30 אחוזים משוק שוחות הביוב בישראל המוערך בכ-100 מיליון שקל, הרכישה תגדיל את מגוון המוצרים שחוליות מציעה ללקוחותיה בישראל ובחו"ל".

המגעים התנהלו במשך חצי שנה עד שהבשילו לחתימה. על פי ההסכם, מתקניה ועובדיה של חופית ימשיכו לפעול במתכונתם הרגילה. חופית היא בעלת 40 שנות ניסיון ומוניטין בייצור מוצרי פלסטיק המיועדים לענפי הביוב, הניקוז והתשתיות. חופית היא חברה רווחית המחזיקה בכ-30 אחוזים משוק שוחות הביוב בישראל ומוצריה סינרגטים לקו המוצרים של חוליות, 70 אחוז מלקוחות חופית הם לקוחות משותפים לשתי החברות.

חברת חוליות החלה לפעול ב-1947 היא נחשבת לחברת הפלסטיק הראשונה של התעשייה הקיבוצית ומהמובילים. החברה עוסקת בייצור מוצרי צנרת ואביזרים לענף הבנייה והתשתיות, מפעלה הראשי ממוקם בשדה נחמיה. בשנים האחרונות שמה לה חוליות למטרה להפוך לספקית בינלאומית מובילה של צנרת ואביזרים לענף הבנייה והתשתיות ולשם כך רכשה והקימה מפעלי ייצור בסלובניה, הודו ופורטוגל.

 

לכתבה כולה ללחוץ ולקרוא

 

 

 

 

תמונה

 

צילום: ישראל כהן

אחרי 84 שנה  רהיטי הזורע נסגר. 

מהמשבר של שנות ה-80 התאוששו מהקורונה לא

מערכת ליוינג/כמאקו

מפעל רהיטי הזורע הוקם ב-1936, הרהיטים שיוצרו בו בהשראת הריהוט הסקנדינבי היו חלק בלתי נפרד מהבית הישראלי במשך שנים ארוכות. הקורונה והסגר ופתיחת חלקו הצפוני של כביש 6 הביאו להחלטה לסגור. 

ההיסטוריה של החנות מתחילה כשהוקם בו בית מלאכה שנקרא "הנגרייה" ובו עבדו כמה חברים שקיבלו את הכשרתם בנגרות בגרמניה. במשך השנים התפתח בית המלאכה ועבר לייצור תעשייתי תוך פיתוח דגמים חדשים ושימוש בטכנולוגיות חדשות.

בשנות ה-50 וה-60 נחשב מפעל רהיטי הזורע ליצרן המוביל בארץ של רהיטים מודרניים, והיה בין ראשוני היצואנים של ענף הרהיטים.

בשנות ה-80, בנקלעה החברה למשבר. התקבלה החלטה על איחוד כוחות עם רהיטי קיבוץ שמרת.  האיחוד הוביל להבראת החברה ואף לרווחיות עד שבשנת 1999 נסגר מפעל הרהיטים ושתי החנויות של שני הקיבוצים נמכרו לגופים פרטיים. 

עם סגירת החנות, מסתיים פרק חשוב בהיסטוריה של העיצוב בארץ. 

לכתבה כולה ללחוץ ולקרוא

 

 

 

 

תמונה

 

 

סיוע לתעסוקה של חיילים בודדים

עם שיחרורם מצה"ל

 

משבר הקורונה משפיע על כולנו, רגישה במיוחד אוכלוסיית החיילים הבודדים המשוחררים. באין גב משפחתי תומך, ובאין רצף תעסוקתי ,שכן רק השתחררו לאחרונה משירות מלא בצה"ל, הם לא זכאים לקבל מהמדינה דבר. רבים מהם מוצאים עצמם אחרי שירות ארוך משמעותי ומלא- חסרי כל, וללא יכולת התפרנסות .

אנו פונים אליכם מנכ"לים ומנהלי מש"א להפנות אלינו משרות נדרשות אצלכם, ואנו נפנה אליכם פניות מחיילים בודדים משוחררים לפי אזור גיאוגרפי אפשרי. באם יש אצלכם גם העסקה הכוללת מגורים-נפנה משוחררים המחפשים גם מגורים.

מרים דרוק, מנכ"לית האיגוד מדגישה כי "ימי הקורונה מחדדים אף יותר את הצורך לסייע לחיילים בודדים משוחררים אשר נקלעו בתקופה זו למצוקה תעסוקתית. בהמשך לבקשת התנועה הקיבוצית, אנו ממליצים שמפעלים המגייסים עובדים ייקחו חלק ביוזמה ויסייעו לחיילים משוחררים שכל כך זקוקים לכך, ונצא כולנו נשכרים".  

מפעלים המוכנים לקחת חלק מתבקשים להכניס פרטים בלחיצה

לפרטים נוספים בשמחה-יעל אייזנר–חיילים בודדים בתנועה הקיבוצית. 0525358793

ובאיגוד  לאה קוטלר תשמח לעזור lea@kia.co.il

בברכת נעשה ונצליח

 

תמונה

 

10.6.2020פייסבוק