שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 3.6.2020

תמונה

 

תמונה

 

קיבוץ מודל 2020

יעל ולצר/ווינט כלכלה

לרגל חג השבועות בקיבוצים ברחבי הארץ, יצאה כתבת ווינט לבדוק כיצד אקזיטים של מאות מליוני שקלים החלו לצמוח בזה אחר זה במפעל הקיבוצי, לצד החקלאות המסורתית. "הקיבוצניק של היום הוא לא כמו סבא ואבא שלו, והוא לא מסתפק במועט. הוא חלק מהחברה". 

מרים דרוק, מנכ"לית איגוד התעשייה הקיבוצית, מדגישה את כוחה ונחיצותה של התעשייה הקיבוצית, על רקע משבר הקורונה. "מדינת ישראל הבינה בתקופת הקורונה את חשיבות התעשייה המקומית לחוסנה של המדינה", התעשייה הקיבוצית, התשתית הכלכלית העיקרית של הקיבוצים, כוללת כ-250 מפעלים, כשב-2019 הגיעו מכירות מפעלי הקיבוצים לשיא של 46.8 מיליארד שקל, "אלא שרוב הייצור הולך לשיווק בחו"ל, כשבשוק המקומי היתה עצירה של המכירות בעשור האחרון. עד לקורונה היינו תלויים בטורקיה ובסין, עכשיו הבנו כמה חשוב לפתח ולשמר את התעשייה הקיבוצית. בארה"ב ובאירופה מעניקים המנהיגים לתעשייה המקומית מקום של ערך וחשיבות, זה לא קורה פה. התעשייה שלנו עבדה במלואה בתקופה הזו, הוגדרנו חיוניים. סיפקנו תשובה לדרישות של מזון ותרופות ובנייה ותעשיות ביטחוניות. המדינה חייבת לתמרץ את התעשייה הקיבוצית, לייצר מוטיבציה באמצעות מיסוי מועדף ומענקים. 

"אנחנו מעודדים יזמות שמתחברת לאופי הקיבוצים. נכון לעכשיו, כ-85% מתעשיית הקיבוצים היא מסורתית: חקלאות, מים, מתכת, פלסטיק, ויתר ה-15% מופנה לתעשיות מתקדמות, כדוגמת תעשיית תוכנה וחומרה, מיחשוב ודיגיאטל, והבית החכם", מוסיף רפי נבו, מנהל אגף טכנולוגיה, מו"פ וחדשנות באיגוד.

לכתבה כולה ללחוץ ולקרוא

 

 

 

מינויי יושבי ראש

  • מיקי לזר התמנה ליו"ר חברת עלבד, מיקי חבר משק משואות יצחק משמש גם כיו"ר משקי דרום, לאחר שנים רבות של ריכוז משק משואות יצחק, מחליף את אמנון ברודי גם הוא חבר משק משואות יצחק, המסיים את תפקידו לאחר 35 שנים!! מיום הווסדה של החברה. אמנון ימשיך לסייע בפיתוח עסקי, ובליווי פרויקטים אסטרטגיים. בהצלחה רבה לאמנון, למיקי ולעלבד.
  • גבי חמו התמנה ליו"ר יקב רמת הגולן. גבי, חבר רמת מגשימים, מנכ"ל מוסדות רוח הגולן. בעבר סגן יו"ר המועצה האזורית גולן, מחליף את יונתן בשיא חבר קיבוץ מעלה גלבוע, דירקטור 17 שנה ביקב, מתוכן בחמש השנים האחרונות יו"ר. בהצלחה ליונתן, לגבי וליקב רמת הגולן.
  • אבנר חרמוני התמנה ליו"ר תפן נחשולים. אבנר בן קיבוץ הזורע, כשני עשורים מנכ"ל בחברות היי טק גלובליות ומנכ"ל נען דן ג'יין. מחליף את עובד מעוז. בהצלחה לעובד, לאבנר ולתפן.

 

 

 

תמונה

 

 

השקת האקסלרטור החקלאי ברמת נגב

מו"פ רמת נגב השיק את האקסלרטור החקלאי של מרכז הנגב בשיתוף פעולה עם המשתלה של התנועה הקיבוצית, ועם קבוצת אריאלי קפיטל שמפעילה גם את האב אילת.

ברמת נגב יפותחו מיזמים שיקבלו את שרותי הפיתוח מהמו"פ האיזורי והתוצרים יהיו זמינים להשתלבות ולהשקעה בקיבוצי המועצה האיזורית: רביבים, משאבי שדה, שדה בוקר וטללים ולתעשוית הקיבוציות באיזור: שגיב, דביק, חוחובה ועוד...

רפי נבו נציג איגוד התעשייה הקיבוצית והמשתלה נפגש עם איציק צור מנכ"ל הפיתוח הכלכלי של מפעלי רמת נגב, בפגישה סוכם על קידום החיבור ליזמויות ולאקסלרטור.

לפי התכנית יוקם מרכז חדשנות בטללים שיהיה חלק מהאקוסיסטם היזמי טכנולוגי באיזור.

רפי נבו ישמח לתת פרטים נוספים rafin@kia.co.il

 

 

 

 

וובינר רשות החדשנות

תמריצים ותכניות מעודכנות

רשות החדשנות בשיתוף איגוד התעשייה הקיבוצית, רשות ההשקעות והמכון לייצור מתקדם, מקיימים ב-18.6 בשעה 13.00, וובינר המתייחס במיוחד לתמריצים ותכניות חדשנות מעודכנות, בעקבות משבר הקורונה.

שמרו התאריך, קישור להרשמה יישלח בהקדם.

רפי נבו ישמח לתת פרטים נוספים rafin@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

עולם העבודה העתידי כבר כאן

מזה זמן כבר ברור שאנחנו חיים בתקופה בה עולם העבודה משתנה ומפגיש אותנו עם אתגרים במישור האישי, הארגוני, הציבורי והחברתי. משבר הקורונה האיץ את המפגש של עולם העבודה העתידי עם המציאות. יותר מכל, המשבר הזה מזמין אותנו לוותר על המוכר והבטוח לטובת ההזדמנות לעצב מחדש את כל מרחבי הארגון.

נירית כהן בהרצאת זום תפרוש לפנינו את האתגרים וההזדמנויות שנמצאים לפתחנו.

ההרצאה תתקיים בתאריך 23.6 בשעה 13.00, בזום, 

ההרשמה בלחיצה כאן ובהזמנה

לפרטים נוספים לאה קוטלר באיגוד  lea@kia.co.il

 

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

בתעשייה הקיבוצית

נשמח לעדכונים גם ממפעלכם

לצוות האיגוד או למרים דרוק miriamd@kia.co.il

 

תמונה

 

 

מיטרוניקס מציגה צמיחה

של כ-12% בהכנסות הרבעון הראשון

חדשות ספונסר

עיקר המכירות מגיע ממכירת רובוטים לבריכות פרטיות, שהסתכמו ב-271.4 מיליון ₪; הרווח הנקי הסתכם בכ- 63.8 מיליון ש״ח, גידול של 7.3%. אומר  אייל טריבר, מנכ"ל מיטרוניקס: " אנו מסכמי ם רבעון ראשון חזק מאוד למרות השפעת המטבעות ומשבר הקורונה, המשקף מכירות Early Buy מוצלחות, מכירות אונליין גבוהות, הערכות טובה של החברה לקראת העונה בכל השווקים באירופה ובארה״ב, והמשך צמיחה דו ספרתית בשווקים העיקריים בחצי כדור דרומי, בעיקר באוסטרליה ואסיה.

את השפעות הקורונה התחלנו להרגיש באמצע פברואר על הספקים שלנו, ובמרץ על השווקים, אך לאור ההיערכות המהירה של החברה בכל הגזרות ובשל אופי הפעילות העסקית שלנו, למשבר הקורונה לא הייתה השפעה לרעה על השגת היעדים העסקיים שהצבנו לרבעון הראשון. אנו נערכים למשמעויות אפשריות של השפעת המשבר ברבעונים הבאים.

יחד עם זאת, בשלב זה, למרות ירידה מסוימת בהכנסות בחודש אפריל והשפעות המשבר על השוק הציבורי שנותר עדיין סגור, נכון להיום החברה פועלת ומוכרת בכל השווקים ועושה את המיטב לסיים גם את יתרת השנה בצורה הטובה ביותר. ברמת השוק, הבריכות הפרטיות נפתחו ומזג אויר טוב מאוד בכל השווקים וקיימת מגמה של שימוש מוגבר של בעלי הבריכות בתקופה זו.

ברמת החברה, הפריסה הגיאוגרפית הרחבה, הנוכחות בכל הערוצים ובפרט בימים אלו, היכולות והקשרים בערוצי האונליין, עוצמת המותג, יכולות השיווק הדיגיטלי שפיתחנו מאפשרים לחברה לפעול למרות האתגרים וחוסר הוודאות שעדיין צריכים להילקח בחשבון.

לכתבה כולה ללחוץ ולקרוא

 

 

 

 

תמונה

 

חן מלמד, מנכ"ל משקי אנרגיה שדות סולאריים בכפר טראבין בנגב/צילום: דאוד עבד אל חי 

ארגוני הקיבוצים מנסים לקפוץ

על גל האנרגיה המתחדשת

גולן חזני/כלכליסט

הטרנד של האנרגיה המתחדשת והפריחה של החברות הציבוריות בבורסה, מפתים את ארגוני הקיבוצים לגייס הון ולשבור את ההקפאה בהנפקות ראשוניות בבורסה. ל"כלכליסט" נודע כי חברת אנרגיה מתחדשת נוספת צפויה לצאת,  החברה, שבבעלות 278 קיבוצים, צפויה לפרסם בימים הקרובים תשקיף ולצאת לרוד שואו.  משק אנרגיה, זרוע האנרגיה של משקי הקיבוצים, תנסה לגייס 100 מיליון שקל לפי שווי של 200 מיליון שקל לפני הכסף בהנפקת מניות בתל אביב.

החברה עוסקת בייזום, פיתוח, מימון, הקמה, החזקה, ניהול והפעלת מיזמי אנרגיה מתחדשת, בעיקר באמצעות מערכות סולאריות פוטו וולטאיות ברחבי הארץ, בעיקר בקיבוצים אבל גם בשטחים פרטיים,

כספי הגיוס צפויים לשמש את החברה להרחבת פעילותה להקמת פרויקטים נוספים בתחומי אנרגיה סולארית, לרבות מתקנים ושדות סולאריים קרקעיים, גגות ומאגרי מים, טכנולוגיות אגירת אנרגיה ועוד. זאת בהתאם להכרזת הממשלה על כוונתה להגדיל באופן משמעותי את היקף ייצור החשמל הפרטי באמצעות אנרגיות מתחדשות.

משק אנרגיה מתבססת בתחזיות על עתידה, על הזיקה לעתודות הקרקע של הקיבוצים, כולל גגות מבנים ומאגרי מים. עם זאת כאמור לחברה פרויקטים גם בשטחים שאינם שייכים לקיבוצים לרבות השדה הראשון שהוקם על אדמות הבדואים שבנגב, על שטחי שבט טראבין שמדרום לבאר שבע. מדובר בפרויקט שהחברה מאוד גאה בו בהיותו דוגמה שמשלבת הן את המעבר לאנרגיה נקייה והן שיתוף בני מיעוטים בשוק התשתיות בישראל.

לכתבה כולה ללחוץ ולקרוא

 

 

 

 

מקצים חדשים לתכניות כסף חכם ושער לשיווק בינלאומי (של"ב)

החל מתאריך 21.6.2020, יהיה ניתן להגיש בקשות בתכניות "כסף חכם" ו"של"ב", במסגרת מקצים חדשים שייפתחו.

תכניות אלו הן חלק ממערך כלי הסיוע שמפעיל מינהל סחר במשרד הכלכלה והתעשייה לקידום הייצוא.

החל מתאריך ה -  21.06.20 ועד תאריך 21.07.2020 בשעה 12:00 יהיה ניתן להגיש בקשות במסגרת מקצה חדש שייפתח לתוכניות כסף חכם ושל"ב.

תנאי הסף של התכניות השתנו מעט מהשנים הקודמות. התנאים המעודכנים מפורטים בהוראת מנכ"ל 5.10 והוראת מנכ"ל 5.12.

שימו לב

חברות אשר יותר מ-50% מהבעלות עליהן מוחזקת בידי בעלי מניות מקרב בני אוכלוסיות המיעוטים, יכולות להתמודד על קבלת סיוע בשתי התכניות בתנאי סף נוחים יותר ושיעורי תמיכה מוגדלים של 75% ועד לתקרת הסיוע כפי שמפורט בהוראות המנכ"ל.

למידע נוסף על תכנית כסף חכם

למידע נוסף על תוכנית של"ב

•הגשת הבקשות תתאפשר באמצעות טופס מקוון בלבד. לתשומת לבכם, עד מועד פתיחת המקצה לא יהיה ניתן להגיש את טפסי הבקשות.

•בהתאם להוראות המנכ"ל, 100 הבקשות הראשונות שתוגשנה במלואן בכל תכנית תיבדקנה ראשונות ולאחר מכן, ככל שיישאר תקציב ייבדקו 25 הבקשות שהוגשו לאחר מכן, וכן הלאה בפעימות של 25 בקשות, ככל שיוותר תקציב.

•בהינתן תקציב מוגבל, החברות ייבחנו על פי ניקודן בוועדה ולא בהכרח כל חברה בעלת ציון עובר תתקבל לתכנית.

•חברה שקיבלה סיוע מהתכניות והגדילה את מכירותיה בשוק היעד, תחויב בתשלום תמלוגים כמפורט בהוראה.

מיכל צורן תשמח לעזור  michalts@kia.co.il

 

תמונה

 

3.6.2020

 

אם אינך רואה מייל זה כראוי לחץ כאן

 

הודעה זו נשלחה ל- nurit@kia.co.il


פייסבוק