שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 27.5.2020

תמונה

 

תמונה

 

וְחַג שָׁבוּעוֹת תַּעֲשֶׂה לְךָ  בִּכּוּרֵי קְצִיר חִטִּים

הַזּוֹרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ

אֶרֶץ נָתְנָה יְבוּלָהּ אֶרֶץ זָבַת חָלָב וּדְבַשׁ!

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית מאחל חג שמח

 

 

 

תמונה

 

הזנקת מקצה כסף חכם ומקצה של"ב 

כחלק המאמץ לאושש את היצוא בתעשייה אנו מקדמים מול משרד הכלכלה הקצאת משאבים לכלי סיוע בתחום היצוא, ונערכים להזנקת מקצה "כסף חכם" ומקצה "של"ב" בשבועות הקרובים. מזמינים את החברות להצטרף לזום ולהתחיל להיערך.

בנוסף נערכה השבוע פגישת זום בין משרד הכלכלה והנספחים הכלכליים במעל ארבעים מדינות עם בכירי התאחדות התעשיינים ונציגת איגוד התעשייה הקיבוצית, מיכל צורן. בפגישה נידונו הדרכים לקידום מתחמים עסקים דיגיטליים ופיסיים במדינות היעד ומוקדה פעילות הנספחים הכלכליים בעידוד הקשרים העסקיים.

הרשמה בלחיצה כאן 

מיכל צורן מרכזת הפעילות תשמח סייע לחברות michalts@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

מפגש בזום  למשאבי אנוש

עם עמרי גפן

הרבה השתנה בעולם שלנו לאחרונה וכולנו מאותגרים בשאלות שעד לא מזמן נראה היה שיש לנו את כל התשובות או לפחות את רובן...

אנחנו רוצים להזמין אותך למפגש זום של מנהלי ומנהלות משאבי אנוש, בהנחיית עמרי גפן מנכ"ל משותף בקבוצת גבים גמא.

המפגש יעסוק בהשתנות עולם העבודה, במחוברות ארגונית בעת הזו ובנושאים נוספים ורלוונטיים לנו.

נשמח להשתתפותך

ההרשמה    בלחיצה כאן ובהזמנה

לפרטים נוספים לאה קוטלר באיגוד  lea@kia.co.il

 

 

 

תהליך רב מגזרי למעבר לכלכלה משגשגת בסביבה מקיימת ישראל 2050

עם תחילת היציאה ממשבר הקורונה, נערכת הממשלה מחדש לקידום "תהליך רב מגזרי למעבר לכלכלה משגשגת בסביבה מקיימת-ישראל 2050".  הממשלה, בשיתוף עם המכון הישראלי לדמוקרטיה, פועלים לגיבוש כלי המדיניות ותוכניות יישום לעשור הקרוב.

לפי הסכם פאריז, ישראל מחויבת עד סוף שנת 2020, להגיש שני תוצרים לאמנת האקלים:

1.    חזון ויעדים ואסטרטגיה למעבר לכלכלה דלה עד מאופסת פליטות עד שנת 2050

2.    העמקת היעדים הלאומיים להפחתת גזי חממה (לרבות היעדים הסקטוריאליים) לשנת 2030. כלומר, עדכון מסמך ה-NDC שהוגש לאו"ם על ידי הממשלה לפני ועידת פריז בשנת 2015.

הנכם מוזמנים לדיון פורום מנהלי איכות הסביבה, בהובלת ניצן משה, יו"ר הועדה לאיכות הסביבה בהתאחדות התעשיינים.

הדיון יתקיים בזום, בתאריך 3/6/2020, בשעה 16:00-18:00, ויתמקד ב תהליך הממשלתי המתוכנן, על ידי דפנה ניצן-אבירם מהמכון הישראלי לדמוקרטיה וגיל פרואקטור מהמשרד להגנת הסביבה.

פרטי ההצטרפות לשיחת הזום: https://zoom.us/j/93087698224
לפרטים נוספים: רפי נבו   rafin@kia.co.il 

 

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

בתעשייה הקיבוצית

נשמח לעדכונים גם ממפעלכם

לצוות האיגוד או למרים דרוק miriamd@kia.co.il

 

תמונה

 

 

בעלבד במשואות יצחק

עובדים מסביב לשעון

 לספק את הביקוש העולמי למגבונים 

בשיא הצלחתה של חברת עלבד מסיים אמנון ברודי יו"ר החברה מיום היווסדה,  את תפקידו לאחר 35 שנים במהלכן הוביל את החברה להימנות על צמרת היצרניות העולמיות בתחום המגבונים הלחים וההיגיינה הנשית. כעת, לאחר שהכין את עלבד להתמודד עם אתגרי מגיפת הקורונה ולספק מענה לביקושים הגבוהים בעולם למגבונים לחים, הסכים ברודי להמשיך ולתרום מהידע והניסיון שלו כיועץ מיוחד לחברה.

אומר אמנון: "אני מסיים את תפקידי כיו"ר עלבד בסיפוק עצום נוכח ההישגים והמעמד העסקי המוביל של החברה. כמי שליווה את עלבד מימיה הראשונים אני רואה בגאווה את התפתחות החברה הודות למאמץ, למחויבות וליצירתיות שהפגינו עובדי החברה ומנהליה. תודה לחברי מועצת המנהלים לדורותיהם, הנהלת המשק וחבריו שנתנו בי את אמונם ואת הזכות להוביל את החברה במשך שנים כה רבות". 

חברת עלבד שבשליטת מושב משואות יצחק מייצרת 35 שנים מגבונים לחים, טמפונים ומוצרי ספיגה. ועדיין, איש לא יכול היה לצפות את הביקושים הגבוהים למוצריה מאז פרוץ מגיפת הקורונה.

מפעלי החברה, בארץ ובעולם, עובדים מזה חודשים מסביב לשעון כדי לענות על צרכי השוק למגבונים לחים בכל רשתות השיווק המרכזיות באירופה, ארה"ב ואף באזורים נוספים בעולם. עלבד ועובדיה גאים להירתם ולסייע בשעת משבר עולמי, וחלק משמעותי מהייצור מרוכז במפעלי החברה בישראל, המעסיקים כ-1,000 עובדים מתוך 2,000.

במשואות יצחק מייצרת החברה מגבונים ובדים לא ארוגים המשמשים חומר גלם עיקרי בייצור מגבונים לחים, ובמפעלה בדימונה מייצרת עלבד חומר גלם שטיף ופריק המיועד לייצור מגבונים לחים לטואלט. 

מה שמאפשר לעלבד לעמוד כיום בחזית המפעלים המייצרים מגבונים לחים בעולם היא החדשנות הטכנולוגית ויכולת החברה לספק מוצרים איכותיים, בתקינה בינלאומית מחמירה, במגוון אריזות ולמגוון שימושים רחב.  עלבד פועלת תוך שמירה והקפדה על נושאי איכות סביבה, אחריות חברתית ואף זכתה בדירוג הזהב של מדד מעל"ה.  

מאחלים הצלחה לאמנון ולעלבד!!

 

 

 

תמונה

 

תחרות תעשייה יפה 2020 יוצאת לדרך

במסגרת שיתוף הפעולה רב השנים בין המועצה לישראל יפה, התאחדות התעשיינים ואיגוד התעשייה הקיבוצית יוצאת לדרך זאת השנה ה-40 תחרות תעשיה יפה ומקיימת בישראל יפה
להרשמה לתחרות ללחוץ

קובי ישכיל לרשותכם 03-6423111/103 kobyy@israel-yafa.org.il.

 

 

 

תמונה

 

הדרכה והכוונה

לזיהוי סימני מצוקה ואלימות 

משבר הקורונה שהוביל להסתגרות ממושכת בבתים בשילוב אובדן השגרה, אי ודאות, מתח וקושי כלכלי העלה את מספר מקרי האלימות במשפחה - פיזית, מינית, נפשית או כלכלית,  ללא הבחנה ברמת השכלה, מקצוע, שכר או מקום מגורים, ואת מקרי האובדנות.

נשים רבות סובלות ואינן יודעות שניתן לסייע להן. חשוב שאת תדעי!

הירשמי ונחזור אליך עם הפרטים בנוגע להדרכה ייחודית שפותחה עבור מנהלים ומנהלות בחברות וארגונים לזיהוי סימני מצוקה ואלימות בקרב העובדות והעובדים

וקבלת כלים למענה מיטבי.

אל תשאירי אף אחת בחושך.

הירשמי בלחיצה לקבלת פרטים

פרטים נוספים אצל לאה קוטלר באיגוד  lea@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

27.5.2020פייסבוק