שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 30.4.2020

תמונה

 

מפגש וובינר עם פרופ' יורם יובל

 

עם החזרה לשגרה חדשה, כולנו בתקופת הסתגלות למציאות שלא הכרנו.  פרופ' יורם יובל ישפוך אור בהרצאתו,  על דרכי התמודדות באזור לא מוכר ולא נוח. 

שימו לב - המפגש יתקיים בפורמט וובינר ולא זום,  ופתוח למנהלים  בתעשייה ובקיבוצים. 

הוובינר יתקיים בתאריך  05.05.20,  בשעה 14.00-13.00.

כיומיים לפני המפגש תישלח סיסמת כניסה לנרשמים

ההרשמה בלחיצה כאן ובהזמנה

לפרטים באיגוד לאה קוטלר   lea@kia.co.il

 

תמונה

 

 

 

תמונה

 

 

 

תמונה

 

סיכום מפגש מנהלים בזום עם המדען הראשי במשרד הכלכלה וזירת ייצור מתקדם ברשות החדשנות

מנכ"לים, מנהלי כספים ומנהלי חדשנות השתתפו במפגש של 70 מנהלים עם ד"ר עמי אפלבאום, המדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה ויו"ר רשות החדשנות ועם ד"ר מלכה ניר- ראש הזירה לייצור מתקדם ברשות החדשנות, וצוותה, בנושא: "ההזדמנויות העדכניות להאצת הייצור בראי החדשנות" את המפגש יזם האיגוד והנחה רפי נבו .

המדען הראשי הפנה את הזרקורים לעבר השפעות משבר הקורונה בכלכלה העולמית והשלכותיהן המיידיות וארוכות הטווח על הכלכלה הישראלית והתעשייה, כגון נפילה של 50%-30 בהיקף הסחר העולמי והתאוששות שתימשך לפחות עד שנת 2022. ירידה בהשקעות , במכירות, בכמות המזומנים, בכמות הסטרטאפים ועזיבת חברות רב לאומיות את הארץ.

ד"ר אפלבאום פירט גם את פעולות הסיוע של הממשלה ורשות החדשנות: יצירת כלי מימון לתמיכה בפתרונות מיידיים למשבר הבריאות (דיאגנוסטיקה, חיטוי, מיגון, תוספים ותרופות), למשבר בהייטק, לתעשיית הייצור ולזיהוי הזדמנויות ולמובילות טכנולוגית עתידית. לדוגמה- פתרונות לצריכה דיגיטלית על חשבון הצריכה המסחרית או פתרונות לחקלאות מדוייקת להתייעלות והעלאת התפוקה החקלאית.

ד"ר ניר עידכנה על תמיכות העידוד לתעשיית הייצור שזירת הייצור המתקדם קיבלה עבורה 160 מיליון ₪ בשנת 2020 כמענקים למפעלים, עבור – פיתוח מוצרים ותהליכים שגם יקטינו תלות בחמרי גלם ותהליכים מחו"ל, שיפור פריון והתייעלות בניהול רצפת הייצור, מעבר מואץ לכלים דיגיטלים מתוגברי IOT , ניצול הזדמנויות שלא חשבנו עליהן בעבר, תוך היעזרות בתכניות המכינה למו"פ ותכנית מופ"ת שהן מהגמישות והתומכות ביותר שניתן למצוא מצד הממשלה, בעזרת יועצים ומומחים שהזירה מממנת. ד"ר ניר וצוותה : גב' רונית אשל, עו"ד רוני בר-און וגב' טל היבנר-פרץ ישמחו לכל יצירת קשר מהמפעלים.

בסוף המפגש, נשאלו שאלות ע"י המשתתפים, והובעה הערכה ותודה לרשות החדשנות, על המאמצים והסיוע לתעשייה.

למעוניינים תישלח המצגת שהוצגה במפגש.

רפי נבו ישמח להוסיף פרטים rafin@kia.co.il

 

 

 

 

 

תמונה

 

תעשיית המזון   במבצע סלי מזון לאוכלוסייה הוותיקה

נגה ניר נאמן/ערוץ 12

40 יצרני מזון ישראלים, מתאגידי הענק הכי גדולים ועד לחברות קטנות, חברו למבצע משותף וחילקו סלי מזון כחול-לבן  לאוכלוסייה המבוגרת במדינה  ביום העצמאות. עם המסכות כולם נראים דומים אבל למחסנים של ארגון "לתת" הגיעו מנכ"ל "אסם", מנכ"ל "שטראוס", מנכ"ל ענקית המזון "תנובה" ועוד.

כל חברות המזון מתאגדות בשביל להגדיל את התרומה ולהגיע לכל האוכלוסיות הוותיקות. מוצרי מזון בשווי של כמעט שלושה מיליון שקלים נארזו ב-10,000 קופסאות והגיעו לאוכלוסייה המבוגרת בכל רחבי ישראל  שכבר חודשיים לא יצאו מהבית. 

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

בתעשייה הקיבוצית 

 נשמח לעדכונים גם ממפעלכם

לצוות האיגוד או למרים דרוק miriamd@kia.co.il

 

 

תמונה

 

מפעל לה קרים לייצור מוצרי קוסמטיקה השייך לקיבוץ אלונים

במפעל 'לה קרים' לייצור מוצרי קוסמטיקה השייך לקיבוץ אלונים' מייצרים בעיקר מוצרים למותגים פרטיים כגון מוצרי תינוקות טבעיים וקוסמטיקה מים המלח.

לאור המצב הסבנו את אמצעי הייצור שלנו לייצור אלכוג'ל – מוצר העונה!

אנחנו מייצרים אלכוג'ל בשפורפרות אישיות (100 מ"ל), בקבוקים עם משאבה-500 מל ובג'ריקנים למילוי.

עם הדיבורים על פתיחת הגנים, ניצלנו את הידע שלנו במוצרים טבעיים לפעוטות ופיתחנו נוזל חיטוי ייחודי לגני ילדים. מדובר בנוזל על בסיס אלכוהול (70%) העשוי מחומרים טבעיים בלבד .

היתרון של החומר הוא שאם הגננת מרססת את הצעצועים או הבובות והפעוט מכניס אותם מיד לאחר מכן לפה, אנחנו לא חוששים שהכניס לפה כימיקלים ורעלים.

המפעל פועל תחת תקן GMP, ISO90001 וכל המוצרים מיוצרים עם רישיון משרד הבריאות.

נשמח להוסיף פרטים נוספים 

יפעת ברדש מנכ"לית נייד 054-4737091

 

 

 

 

תמונה

 

אריה (ריצ'י) ריכטמן מונה ליו"ר מטה מיוצר בישראל בהתאחדות התעשיינים

אריה (ריצ'י) ריכטמן מונה ליו"ר מטה מיוצר בישראל בהתאחדות התעשיינים. ריכטמן הנו אחד מהתעשיינים המובילים כיום בישראל. במהלך הקריירה שלו כתעשיין, הוא שותף להפיכתה של קליל, מחברת תעשייה מסורתית בפריפריה למותג-על, ואחד מ-100 המותגים המובילים בישראל לשנת 2019. תרם רבות לביטחונה של מדינת ישראל, כאשר הוביל פיתוח של חלון ממ"ד מתקדם בתום מלחמת המפרץ.

בתפקידו כיו"ר מטה מיוצר בישראל, ריכטמן יהיה אחראי על קידום וחיזוק התעשייה הישראלית, תדמית התעשיה והעדפת תוצרת הארץ.
ריכטמן מביא איתו ידע עצום בתחום השיווק והיצור. אנו בטוחים שהוא יעזור רבות למען היצור הישראלי ורכש מתוצרת הארץ. במיוחד בתקופה זאת, מאחלים הצלחה!!

 

 

 

 

תמונה

 

התעשייה נרתמת למען תלמידי ישראל

מיזם חדש של ההתאחדות בשיתוף הנהגת ההורים הארצית בשם מחשבים ולומדים, יעביר מחשבים שיאספו ממפעלים ברחבי הארץ, לתלמידים ממשפחות מעוטות יכולות, לסיוע בלימוד מקוון בתקופת הקורונה.
מעוניינים לתרום? נשמח לקבל מחשבים נייחים, מחשבים ניידים, מסכי מחשב, טאבלטים, מקלדות ועכברים.
אנו נדאג ליצור קשר עם התורם בהקדם, ולאסוף ממנו את הציוד, במועד ובמיקום שנוחים לו. לאחר מכן, אנו נדאג להובלת הציוד עד לבית התלמיד, לרבות החיבור.
לתרומה מלאו את פרטיכם בלחיצה

 

 

 

תמונה

 

קורס ניהול דיגיטלי למנהלים בתקופת הקורונה

איך אפשר לנהל צוות ביעילות בלי לראות אותו כל יום?

באיזה כלים ניתן להשתמש?

במידה וגם אתם מתמודדים עם השאלות הללו, נשמח לראות אתכם בקורס ניהול דיגיטלי שנבנה על ידי מרכז כנרת לחדשנות ובמסגרת שיתופי הפעולה של איגוד התעשייה הקיבוצית עם המכללה.

בקורס:  למידה של כלים דיגיטליים לתקשורת וניהול מרחוק

מיועד: למנהלים בארגון

15 מנהלים לכל היותר בקבוצה

3 מפגשים בזום

1500 ₪ + מע"מ לכל הקבוצה מאותו המפעל

הרשמה בלחיצה כאן ובתמונה

לאה קוטלר באיגוד תשמח לסייע  lea@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

וובינר בנושא: עסקאות A&M 

מכון היצוא ומשרד עורכי הדין מ. פירון ושות''  שמחים להזמינכם לוובינר בנושא: עסקאות A&M בין חברות טכנולוגיה לבין גופים מסין, בעקבות הקורונה,  הוובינר יתקיים בשידור ישיר,  ביום ב' 11.5.20 בין השעות 14:00 - 15:00.

ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום

להרשמה ללחוץ כאן

מיכל צורן תשמח לסייע  michalts@kia.co.il

 

 

 

 

 

תמונה

 

מזכרון לעצמאות-72 לישראל

 

תמונה

 

30.4.2020פייסבוק