שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 1.1.2020

תמונה

 

 

 

תמונה

 

שנת 2020 כבר כאן

שנת 2020 כבר כאן ואנו בפתחו של עשור חדש מלא בשינויים ואתגרים הכוללים בתוכם גם הזדמנויות רבות.

השנה הרחבנו את העיסוק בחדשנות, סייענו בקידום הגשות מפעלים לתוכניות תמריצים של רשות החדשנות ורשות ההשקעות וקיימנו האקתון אתגרים 2019 בשיתוף עם מרכז החדשנות כנרת יחד עם צמח מפעלים ומכללת כנרת. בהאקתון שעסק בקיימות השתתפו 13 תעשיות קיבוציות, שקידמו פתרונות לאתגרים שלהם.

אנו כבר מתארגנים להאקתון אתגרים 2020 בו מוזמנות להשתתף תעשיות שמעוניינות לקדם פריצות דרך באמצעות שילוב של גורמים מהתעשייה, האקדמיה, סטארטפיסטים, נציגים עסקיים בינלאומיים ומומחי תוכן מגוונים.

שמנו דגש השנה על תחום האחריות החברתית, נושא שעמד מאז ומתמיד בבסיס הערכים של התנועות הקיבוציות.

הקמנו פורום של מנהלי אחריות חברתית והשקנו ניוזלטר שמטרתו להאיר את  העשייה ועל האפשרויות בתחום.

השנה נעסוק ונעמיק בנושא האחריות התאגידית, הנושא יוצג גם בכנס השנתי.

בית ספר למנכ"ליות העתיד הוקם השנה בשיתוף התנועה הקיבוצית וסופרסונס והחל פעילותו באוקטובר 2019. לאור הביקוש תוכנית זו תיפתח גם ב-2020.

קורס פיתוח עיסקי ויזמות בקיבוצים יוצא לדרך בפברואר 2020 ופורום יו"רים ומנכ"לים ומועדון המנהלים יתקיימו גם השנה עם תוכנית העשרה מגוונת ואיכותית. ניוזלטר של האיגוד לרשותכם לעדכון על כלל הפעילויות ולהרשמה. אתם מוזמנים להצטרף לנבחרת הלומדת!

נמשיך לקדם את הקמת מרכז הקבע של אגריטך במקווה ישראל. המרכז יהיה חלון הראווה הבינלאומי של תעשיית החקלאות והמים הישראלית וישולבו בו בין השאר מפעלים קיבוציים בתחומים אלו.

נארח ראשי מדינות, שרים ומשלחות ולקוחות מרחבי העולם ויהיה כלי חשוב להגדלת היצוא וההזדמנויות העסקיות כמו גם הזדמנות לחיבור בין תעשיות להצגת פתרון כולל של מערכת אינטגרטיביות בנוסף להצגת המוצר הבודד.

האיגוד שם לו למטרה לתת מענה איכותי למגוון רחב של צרכים של התעשייה הקיבוצית ולקדם את יכולות ההתעצמות והצמיחה. נמשיך לייצג, להנגיש ולחבר את התעשייה הקיבוצית לנושאים של חדשנות, טכנולוגיה ומו"פ, סחר ופיתוח עיסקי בינלאומי ונסייע בפיתוח מנהיגות והון אנושי כמו גם מענה פרטני למפעלים בנושאים של רגולציה, מידע ועוד.

בשנים האחרונות הודקו קשרי העבודה עם ההתאחדות ואנו נהנים מהגב הרחב של התאחדות התעשיינים בנושאים הטעונים טיפול מול משרדי הממשלה ועבודת יחידות המטה.

השנה נמשיך לבקר בתעשיות עם נציגי משרדי הממשלה וכן ביקורי צוות וביקורים פרטניים במטרה להדק את הקשר איתכם, להיות קרובים לעשייה שלכם ולהיות לעזר בנושאים השונים שבתחומינו. אנא הרגישו חופשיים לפנות אלי ולכל אחד מבעלי התפקידים באיגוד בכל נושא. 

בברכת שנה עיסקית מוצלחת,

מרים דרוק מנכ"לית, יונתן בשיא יו"ר.

 

 

 

תמונה

 

הכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית בין האתמול למחר

גאים לפתוח את השנה בכנס האיגוד שיתקיים ב-28.1.2020 שכותרתו בין האתמול למחר, ובו שני מושבים: מגמות והזדמנויות.

במושב מגמות פרופ' דוד פסיג יתייחס למגמות בעולם ובישראל, ונירית כהן תרצה על עולם העבודה העתידי.

במושב הזדמנויות ידבר פרופ' ישע סיוון על טרנספורמציה דיגיטלית, נעסוק בהזדמנויות שיש ביעדי האו"ם לפיתוח בר קיימא, נכיר 4 סטארטאפים מעניינים .

נקנח את הכנס בקריצה עם יאיר ניצני כדי להתחיל שנה מחויכת ומוצלחת!

מוזמנים להשתתף, לפגוש את עמיתיכם מנהלי התעשייה הקיבוצית והקיבוצים, להיות חלק ממה שקרוי בפינו "מדורת השבט" ולהיחשף לפעילויות האיגוד שנבנות במיוחד עבורכם על פי הצרכים שעולים בפגישותינו עימכם.

אם עדיין לא נרשמתם נשמח שתרשמו ממש עכשיו

 

 

 

תמונה

 

מודל לניהול חברות בנות בתמה משמר העמק

במסגרת האחריות החברתית בין מפעלי התעשייה הקיבוצית והידע הרב הקיים בכל אחד מהמפעלים, החלטנו השנה לצאת ביוזמה חדשה של קיום ימי עיון בנושאים מגוונים בתוך המפעלים.

הראשונים שהרימו את הכפפה והשתתפו גם בצוות שהגה את הרעיון הם הצוות של תמה, וב-23.2 אנו שמחים להזמינכם למפגש בנושא ניהול חברות בנות שיתקיים בחברת תמה שבקיבוץ משמר העמק.

למפגש מוזמנים מנכ"לים, סמנכ"לים ומנהלים בכירים שהנושא רלוונטי עבורם.

המפגש ללא עלות אך מחייב הרשמה מראש.

חברות ומפעלים נוספים המעוניינים לארח יום עיון בנושא ייחודי להם מוזמנים לפנות ללאה באיגוד.

לאה באיגוד תשמח להוסיף פרטים lea@kia.co.il

להרשמה ליום העיון ללחוץ ולהרשם
 

 

 

 

תמונה

 

יזמות קנאביס רפואי 2020

מרים דרוק מנכ"לית האיגוד תשתתף בכנס יזמות קנאביס רפואי בתאריך 22.1.2020, בו יידונו הנושאים: הקמת פרוייקטים, רגולציה, עסקאות בינלאומיות, מחקר ופיתוח, ייצוא קנאביס מישראל, מדיניות מחירים, תחזית השוק ל2020, השפעת פסיקת בג"צ על היזמים והמגדלים.

בימים אלו מרבית הקיבוצים והמושבים שוקלים את הביצוע הלכה למעשה בתחום קנאביס רפואי, דוברים מרכזיים:  שי באבד מנכל משרד האוצר,  פרופ' איתמר גרוטו משנה למנכל משרד הבריאות ועוד..

מעל 1,000 מגדלים ויזמים כבר הוציאו קודים לגידול קנאביס ועכשיו בדיוק הזמן לבחון את הכדאיות בתנאי השוק המשתנים.

הבטיחו את מקומכם   להרשמה

מרים דרוק מנכ"לית האיגוד תשמח להוסיף פרטים 0545208210

 

 

 

תמונה

 

מנכ"ל רשות החדשנות אהרון אהרון / צילום: איל יצהר

החממות החדשות שיוקמו בפריפריה ב-80 מיליון שקל

עמרי זרחוביץ גלי ווינרב/גלובס

משרד הכלכלה ורשות החדשנות הודיעו על הקמת שלוש חממות הייטק חדשות בפריפריה, בתחומים של קנאביס רפואי, קלינטק, אגריטק, תעשייה 4.0 ופלסטיק.

החממות יוקמו בירוחם, בכרמיאל ובמועצת בני שמעון בתקציב כולל של 80 מיליון שקל.

ברשות החדשנות סבורים כי החממות צפויות לעודד הקמה של כ-130 מיזמים בתקופת הזיכיון, בתקציב של עד מיליון שקל למיזם.

ברשות ציינו כי היזמים ייהנו מהתמיכה של החממות ובעלי המניות שלהן בהשקעות, מומחים מכל שרשרת הערך, שותפים אסטרטגיים ומשקיעים נוספים מהארץ ומחו"ל, בגישה למעבדות, מתקני ייצור, פיילוטים, ועוד. שר הכלכלה אלי כהן מעריך כי הקמת המרכזים ישפרו את מצב ההייטק בפריפריה, ויורידו את ההגירה השלילית למרכז.

ברשות הבינו כי החממות שהוקמו בעבר בפריפריה היו מנותקות מהפעילות האזורית ולכן החברות שפעלו בהן לא נשארו לפעול בפריפריה. 

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות, מסר כי חממות היזמות יביאו ערך מוסף משמעותי וחיוני לעידוד יזמות טכנולוגית בפריפריה,  באמצעות פעילות יזומה מול יזמים ומוסדות מחקר, הנגשת רשת קשרים רחבה לקוחות פוטנציאליים, וניסיון עסקי וטכנולוגי רב בהבאת מוצרים לשוק. 

רפי נבו יוסיף פרטים נוספים  rafin@kia.co.il

לקריאת הכתבה כולה

 

 

 

לימודי טכנולוגיה מתקדמת

רשות החדשנות משיקה את הסדנה ללימודי טכנולוגיה מתקדמת, שתתמוך ביצירת מסגרת משותפת להכשרה מתקדמת למהנדסים/ות בחברות הייטק, בהובלת התעשייה, במקצועות פיתוח מתקדמים.

הקול קורא הראשון הוא להצעות בתחום הכשרה מתקדמת בבינה מלאכותית (AI). הרשות תתמוך בקבוצת חברות הייטק (לפחות 5 חברות) שיחברו יחד ויציעו הכשרה משותפת במקצועות פיתוח מתקדמים עבור מהנדסים ואנשי פיתוח שלהן, במקביל לעבודה בתעשייה. ההכשרה יכולה להתבסס על גורמים מקצועיים חיצוניים ופנימיים, ותכלול גם רכיבים פרטניים לכל חברה, וכן רכיבים פתוחים לפיתוח קהילת ה-AI הישראלית.

רשות החדשנות תממן 66% מעלות ההכשרה של ההצעה/ות הזוכה/ות, עד תקציב של 2 מלש"ח בשנה למשך שלוש שנים.
כנס חשיפה והיכרות עם הסדנה יתקיים בבית התאחדות התעשיינים  ב 8.1.20 
הרשמה

רפי נבו ישמח לפרט ולהסביר  rafin@kia.co.il

 

 

 

 

 

ריענון בנושא קרנה אטא


יצואן? חבר איגוד התעשייה הקיבוצית או התאחדות?  השגנו עבורכם הטבה משמעותית בעלויות הנפקת תעודת אטא קרנה

קרנה אטא הינו פנקס מעבר מכס לדוגמאות מסחריות המשמש, לפי תנאים מיוחדים שנקבעו באמנה בינלאומית, לצורך כניסה, או מעבר זמניים של טובין מסוגים שונים בין המדינות החתומות על האמנה, ללא כל צורך בתשלומי מסים כלשהם, או הפקדות פיקדונות בארצות היבוא הזמני. השימוש בקרנה אטא, מאפשר ליצואן או לאיש העסקים, לעבור ממדינה למדינה עם הטובין ו/או הדוגמאות שברשותו, ללא כל בעיות מיוחדות.   ( לחצ/י כאן )

מיכל צורן תשמח לסייע  michalts@kia.co.il

 

 

תמונה

 

 

1.1.20פייסבוק