שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 26.12.2019

תמונה

 

איגוד התעשייה הקיבוצית

מזמינך  להשתתף ולהרשם 

לכנס השנתי

בתאריך   28.1.2020

הרשמה

 

תמונה

 

מה בכנס השנתי

בין האתמול למחר נארח את דר' דויד פסיג בהרצאתו החדשה על מגמות העל בישראל ובעולם ואת נירית כהן שתדבר על עולם העבודה העתידני, מי יהיו העובדים ואיך תראה העסקתם.

כמו כן נפגוש 4 סטרטאפים ממשתלת הקיבוצים שתהיה לכם הזדמנות לבחור בהם, נשמע איך החקלאות משנה את פניה במרכז הלאומי לתעשיות חקלאיות מתקדמות במקווה ישראל ועוד נושאים מגוונים

אם עדיין לא נרשמתם נשמח שתרשמו ממש עכשיו

 

 

 

תמונה

 

ביקור עוז כץ מנהל מינהל תעשיות במשרד הכלכלה בתעשייה הקיבוצית

השבוע התקיים ביקור של מינהל תעשיות במשרד הכלכלה במפעלי התעשייה הקיבוצית באיזור הגליל המערבי.

בביקור השתתפו צוות האיגוד: מרים דרוק המנכ"לית, לאה קוטלר מנהלת פיתוח הון אנושי ומרכזת מפעלי התעשייה הקיבוצית באזור הגליל המערבי והעמק ורפי נבו מנהל אגף חדשנות יזמות ותמריצים, יחד עם צוות מינהל התעשיות במשרד הכלכלה עוז כץ ראש המינהל, יפעת ענבר מנהלת אגף המזון ואריק ריבקין מנהל תחום כלכלה מעגלית.

הביקור התקיים במפעלים דוקרט בכפר מסריק, לגין וטובופלסט ביגור ומעדני  יחיעם.

בפגישות הציגו נציגי משרד הכלכלה את תפקיד מינהל תעשיות בסיוע ובתמיכה לתעשייה. שוחחנו על סוגיות הדורשות הפחתה ברגולציה ונדונו פתרונות לדרישות השוק בתחום הכלכלה המעגלית, כולל המכונים החדשים לייצור מתקדם להתייעלות במשאבים ולמזון שיחלו לפעול בשנת 2020 ומסלולים משופרים של רשות החדשנות ורשות ההשקעות.

הוצגו אתגרי המפעלים ביבוא ובייצוא, אי תמיכת הממשלה בתשומות ובעיקר בשיווק של מפעלים מייצאים, בעיות חמרי גלם, מחסור בכ"א. נדונו גם השלכות המצב הפוליטי תקציבי, על תמיכת משרדי הממשלה בנושאי תקינה והסמכות.

בסיורים הובלטו שת"פים מעניינים בעלי תוצאות מצוינות בין המפעלים לבין חברות סטראטראפ טכנולוגיות צעירות הן ע"י דוקרט אוורגרין עם חברה בתחום התרסיסים והן ע"י לגין טובופלסט עם חברה להדפסה דיגיטלית על שפופרות.

צוות מינהל התעשיות הבטיח טיפול מהיר לקידום פתרונות ואיגוד התעשייה הקיבוצית יסייע ויעקוב.

 

 

 

תמונה

 

משרד הכלכלה והתעשייה אישר מענקים לאלכם מדיקל ברעם ופלא-פוד כברי

מנהלת הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה בראשותו של ד"ר נחום איצקוביץ אישרה תכניות השקעה חדשות במסגרת החוק לעידוד השקעות הון.

למפעל אלכם מדיקל, בבעלות קיבוץ ברעם, העוסק בייצור מוצרי פלסטיק בהזרקות מדויקות לענף הרפואה,

אושרה תוכנית השקעה בגין הרחבת שני מפעלים בסך של 50 מיליון שקל, מתוכם תשתתף המדינה ב-10 מיליון שקל. מטרת התכנית הינה הרחבת קווי הייצור הקיימים, והקמת קווי ייצור חדשים. ההשקעות יביאו להגדלת כושר הייצור, ייעול תהליכי הייצור, הרחבת מגוון המוצרים ולקליטה של 30 עובדים חדשים.

לחברת פלא-פוד מקיבוץ כברי העוסקת ביצור ופיתוח תערובות פלאפל לשוק המוסדי והעסקי וכן במכונות לייצור פלאפל אושרה תוכנית השקעה על סך 700 אלף שקל, מתוכם תשתתף המדינה ב-140 אלף שקל.

מנכ"לית איגוד התעשייה הקיבוצית, מרים דרוק, אמרה שההשקעות מגלמות את כיווני ההתפתחות החשובים של התעשייה והכלכלה הקיבוצית: האצת המעבר מתעשייה מסורתית לטכנולוגיה עילית, קידום החדשנות וחיזוק מפעלים מצליחים בד בבד עם פיתוח יזמויות עסקיות חדשות בקיבוצים. תוכנית הרחבת היצור של אלכם מדיקל תקדם את יכולת התחרות של החברה בעולם ותייצר עשרות מקומות פרנסה חדשים בפריפריה בגבול לבנון לחברי קיבוצים ולעובדים חיצוניים. פלא-פוד הוא דוגמה ליזמות קיבוצית בעלת פוטנציאל עתידי רב. כמה מהמפעלים הקיבוציים גדולים ביותר התחילו כרעיון מקורי שהלך והתפתח.

 

 

 

איגוד התעשייה הקיבוצית ועמותת אגריטך מברכים את המפעלים הקיבוציים נטפים, דולב-סולב, ורבל  ואת המועצה האזורית בני שמעון לרגל זכייתם במכרז רשות החדשנות להקמת חממת היזמות I-Negev בפריפריה לעידוד יזמות וחדשנות בתחומי הפלסטיק, קלינטק , טכנולוגיות חקלאות  ותעשייה מתקדמת. בהצלחה!!!

 

 

 

תמונה

 

ביקרנו במפעלים וקיבוצים

צוות האיגוד ביקר בקיבוץ נערן, ביוטק קליה, מחצבות בית אלפא, מולרם מולדת, תמוז יזרעאל, מכוורת יד מרדכי, אלגת אלונים, נעלי טבע נאות מרדכי, פסקל רוכסנים יראון, אמ.סי.פי המעפיל, גומי עין שמר, על בד משאות יצחק במפעל בדימונה ונען דן ג'יין. 

 

 

 

תמונה

 

קורס יזמות ופיתוח עיסקי איגוד התעשייה הקיבוצית בשיתוף להב אוניברסיטת תל אביב

נמשכת ההרשמה לקורס הייחודי בנושא יזמות ופיתוח עיסקי בקיבוץ.

הקורס פותח בשיתוף פעולה של איגוד התעשייה הקיבוצית יחד עם להב פיתוח מנהלים מאוניברסיטת תל אביב ומיועד לממלאי תפקידים במיגזר העיסקי הקיבוצי המעוניינים להרחיב את פורטפוליו ההשקעות של קיבוצם.  הקורס יחל ב-24.2.20. 

פרטים נוספים אצל לאה קוטלר באיגוד  lea@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

ועידת ישראל לחקלאות

רפי נבו ייצג את איגוד התעשייה הקיבוצית בוועידת ישראל ה -10 

הועידה היתה עשירה בתכנים בנושאים החמים המעסיקים כיום את החקלאים בארץ ובראשם: שאלת תמיכת הממשלה בהגנה על התוצרת החקלאית המקומית והחקלאים הישראלים ושאלות תעסוקה, דור ההמשך, אתגרי חשיבותם למשק, לחברה ולהתיישבות.

נושאים חדשנות בוועידה: טיפוח זנים וטכנולוגיות במכון וולקני ובמרכזי המו"פ האזוריים, חקלאות מדייקת וכניסת טכנולוגיות IOT בעוצמה לייעול עבודת החקלאי.

אישים וארגונים מקצועיים חשובים בלטו בתרומתם לתכני הועידה ובהם ח"כ אלון שוסטר מקיבוץ מפלסים ויו"ר הלובי החקלאי בכנסת,  ארגון עובדי הפלחה, ארגון עובדי המים, התאחדות חקלאי ישראל וכמובן חברת נטפים שגם פרשה את חסותה על טקס הענקת אותות ל 40 הצעירים המבטיחים בחקלאות.

 

 

 

 

תמונה

 

קורס אריזות

עולם האריזות עובר בשנים האחרונות טלטלות מרחיקות לכת. חברות רב לאומיות הציבו יעדים שאפתניים למעבר לאריזות ידידותיות לסביבה. יחגד עם זאת רגולציה סביבתית נכנסת לתוקף  ומחייבת מעבר לחומרים חדשניים, פיתוחים ועיצובים חדשניים גם בהתיחס לסחר הדיגיטלי המחייב התיחסות לשינוע יעיל.

כל זאת ועוד בקורס הנפתח על רקע השינויים הדרמטיים שחלים בתחום האריזות.  רלבנטי לכל חברה שאורזת את המוצרים שלה.

תכנית מפורטת של מפגשי הקורס

הרשמה

רפי נבו ישמח להוסיף פרטים  rafin@kia.co.il

 

 

 

 

 

הזמנה למפגש בנושא מכרזי האו"ם והבנק העולמי בתחום אנרגיה חלופית/מתחדשת

האגודה לפיתוח בינלאומי -  סיד ישראל יוצאת במיזם משותף עם חברת B4P Research המאפשר לארגונים, חברות ויועצים ישראלים להתמודד במכרזי או"ם ובנק עולמי. סיד ישראל הינו ארגון גג בו חברים 145 ארגונים, חברות, משרדי ממשלה וחוגים באקדמיה הפועלים בתחומי הסיוע ההומניטרי והפיתוח הבינלאומי.
B4P Research היא חברה המספקת שירותי ייעוץ וליווי להתמודדות במכרזי האו"ם והבנק העולמי לחברות וארגונים. B4PR עוקבת ומאתרת מכרזים על בסיס יומי, ובוחנת את הרלוונטיות של המכרז ללקוחותיה ולאחר מכן מלווה עד שלב ההגשה כולל הפקת דוח מנכ"ל - המציג את תכני המכרז, המתחרים הפוטנציאליים ודרישות בסיסיות להשתתפות. 

אנו מזמינים אתכם למפגש חד פעמי וייחודי בו יוצגו בפניך הפוטנציאל שקיים לארגונכם להתמודדות במכרזים אלו.

המפגש יתקיים בתאריך 31/12/19 בשעה 10:00 ומיועד לדרג הבכיר בלבד. במסגרת המפגש תציג חברת B4P Research את השוק הגלובלי של האו"ם והבנק העולמי, את עולם המכרזים, את המערכת הייחודית שהם פיתחו ואת הפוטנציאל ההזדמנויות הקיימות לארגונכם. המערכת מאפשרת למנהל לקבל בתוך שעות בודדות מידע שבאופן אחר לוקח לאסוף ימים רבים, מאפשרת למנהל לקבל החלטה מושכלת בנוגע להגשת המכרז ובהמשך מציעה חברת b4p גם את האפשרות להגיש בשם החברה את המכרז.

למידע נוסף והרשמה

מיכל צורן תשמח לסייע  michalts@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

הדלקת נרות בתפן בקיבוץ נחשולים

 

חג חנוכה שמח ומלא אור

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

26.12.2019פייסבוק