שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 17.12.2019

תמונה

 

נמשכת ההרשמה לכנס השנתי

איגוד התעשייה הקיבוצית 28.1.2020 הרשמה

 

תמונה

 

 

 

תמונה

 

מפגש חמישי של פורום יושבי ראש ומנכ"לים 2019

מפגש אחרון ומוצלח של פורום יושבי ראש ומנכ"לים לשנה זו אירח את טליה גזית מפקדת ממר"מ היוצאת. במסגרת המסע של מפגשי הפורום השנה לחקר ה"שינוי" הרצאתה של טליה התמקדה בהובלת טרנפורמציה דיגיטלית וחדשנות בארגונים.

היה זה מפגש מסכם של הפורום לשנת 2019, אנו שוקדים על הכנת תכנית לשנת 2020 ולהרשמה לפורום.

לפרטים  לאה באיגוד lea@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

ביקורים במפעלים וקיבוצים

צוות האיגוד ביקר בקיבוץ נחל עוז ובמפעלים: בי ג'י בונד בית גוברין, דפוס בארי, כד בני דרום, דורות מגופי פיקוד ובקרה דורות, ארז מוצרים טרמופלסטיים ארז, אלתם עין השופט, מצר, אבן קיסר שדות ים,

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

במסגרת המאמצים שלנו לקדם את התעשייה כחול לבן

נקדיש חלון מיידע למפעל המוכר תוצרתו בעיקר לשוק המקומי

אנו מאמינים שהחשיפה לעשייה הברוכה והמגוונת

תביא לחיבורים נוספים בתעשייה הקיבוצית.

מפעלים המעוניינים שנפרסמם במדור זה מוזמנים לפנות

לצוות האיגוד או למרים דרוק באיגוד miriamd@kia.co.il

והפעם תרמוקיר 

 

 

 

תמונה

 

 

חברת תרמוקיר זכתה בתחרות בין לאומית

חברת תרמוקיר מקיבוץ חורשים, זכתה במקום הראשון בתחרות הבין-לאומית בנושא: העולם נסוב סביב התקנים.

התחרות שמתקיימת זו הפעם השנייה, מאורגנת על ידי ארגון משתמשי התקנים הבין-לאומי IFAN ומכון התקנים הישראלי. הוזמנו להשתתף בתחרות אלפי ארגונים מרחבי העולם שנדרשו להציג מאמר שיעסוק בתועלות התקינה מנקודת מבטו של המשתמש.

אלי כהן, מנכ"ל תרמוקיר: "אנחנו שמחים וגאים על כך שהגענו למקום הראשון. בזכות התקנים חברת תרמוקיר יכולה להציע ללקוחותיה ולשאר בעלי עניין ערך מוסף, אשר בדומה לתקנים עצמם הוא מבוסס על איכות, אמינות ושקיפות".

חברת תרמוקיר הציגה את קפיצת הדרך המשמעותית ביותר בעקבות השימוש בתקנים ועל כך הגיעה לה הזכייה. גאווה ישראלית".

IFAN (Federation of Standards Users International) הוא ארגון העל של משתמשי התקנים בעולם. ארגון זה שמושבו בז'נבה שם לו למטרה לקדם את פעילות התקינה ברחבי העולם, לקדם אחידות בתקינה, לפתח פתרונות ולעודד רב שיח בין משתמשי התקנים ברחבי העולם. IFAN הוא גוף עצמאי, ללא מטרת רווח וחברים בו נציגים מכל רחבי העולם.

לקריאת הכתבה כולה

 

 

 

 

תמונה

 

הזדמנות עסקית-איגוד ומשתלת הקיבוצים

חברת פקאלוט – חברה מנוסה ודינמית ממרכז החדשנות Southup  ושנקלטה בקיבוץ רביבים, מציעה למפעלים ולקיבוצים פתרון חכם יעיל וחסכוני לשליחויות בארץ. שירות שליחויות מהפכני בתנאים יוצאי דופן

פתרון שילוח והפצה מקצה לקצה, ללא דמי מנוי - ללא התחייבות, שירות קבוע ורציף ללא תלות בספק יחיד. Pakalot משתמשת במספר רב של ספקי שירות שליחויות ע"מ להבטיח שירות קבוע ורציף. החברה מספקת ללקוח מענה כולל תחת קורת-גג אחד באמצעות טכנולוגיה מתקדמת הנותנת מענה לכל צרכי הלקוח בתחום השליחויות.

בין יתרונותיהם:  ממשק API המאפשר חיבור לכל מערכת מחשוב,  טעינת קובץ הזמנות מרכוז,  פלאגין לאתרי מסחר אלקטרוני.  

ניתן לשלוח:  מעטפות וחבילות קטנות, חבילות גדולות, משטחים וארגזים, מכולות,  משלוחים מיוחדים: משלוח רפואי, הובלה בקירור ועוד.  לפרטים : info@pakalot.com,  ואצל רפי נבו rafin@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

חברות הפלסטיק והגומי בישראל - תמונת מצב של 2019

מאת: נעה אלבוחר-מגזין פלסטיק טיים

ארה”ב וסין אומנם רחוקות מאיתנו גיאוגרפית, אולם כששתי ענקיות אלו נכנסות למלחמה, ההשפעות חוצות גבולות. הירידה במחירי חומרי הגלם שנוצרה ממצב זה, והצורך של המעצמות להגדיל את הפעולה בשווקי יעד חדשים, נתנו את אותותיהן גם על התעשייה המקומית,  תעשיית הפלסטיק הישראלית. 

על פי נתוני הלמ”ס משנת 2015, פעלו בישראל 516 מפעלים שרובם המוחלט בבעלות ישראלית. שוק זה מאופיין בריכוזיות נמוכה כאשר 6 החברות המובילות בענף אחראיות רק על 18% מסך התפוקה הענפית. ביוני 2019 הועסקו בענף כ-20.2 אלף עובדים ולפי הערכות, ב-2018 עמד הפדיון השנתי של הענף על כ-20 מיליארד ש”ח.

ענף הגומי והפלסטיק מוטה יצוא ושיעור הפדיון המופנה ליצוא עומד על כ-45.5%. הייצוא מרוכז במפעלים המניבים פדיון גבוה כאשר 92% מסך היצוא מתבצע על ידי המפעלים המניבים פדיון הגבוה מ-50 מיליון ש”ח. בנוסף, ישנם תתי ענפים בהם שיעור הפדיון לייצוא גבוה במיוחד, ומגיע אף לכ-60%, דבר שמגביר את חשיפתם לשינויים בשערי החליפין.

הייצוא, המכירות והייצור בענף הפגינו חולשה במחצית הראשונה של שנת 2019 בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. היצוא בענף נפגע בעיקר למדינות אירופה השונות.

הירידה במחירי המכירה נובעת בעיקר מירידה במחירי היבוא הדולריים של חומרי הגלם. במבט קדימה, צפויה ירידת מחירי המכירה להעמיק על רקע הצפי להמשך הירידה במחירי חומרי הגלם.

השונות הגבוהה בענף הן מצד שווקי היעד (אמריקה, אירופה, ישראל), הן מצד חומרי הגלם הנצרכים, והן מצד התחרות בכל קטגוריית ייצור, מובילה לשונות בין החברות, כך שלצד חברות עם פעילות מוצלחת ישנן חברות שנפגעו בתקופת ההשוואה.

לקריאת הכתבה כולה

 

 

 

 

תמונה

 

נורטק 2020-חולה וואלי

קהילת חולה ואלי ושותפיה שמחים להזמינכם לכנס הטכנולוגיה, היזמות והחדשנות בתאריך 23.1.2020 במתחם גליליון. הארוע הוא לא לצפוניים בלבד!!

הרשמה

מיכל צורן תשמח להוסיף פרטים ולחבר michalts@kia.co.il

 

 

 

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

17.12.2019פייסבוק