שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 27.11.2019

תפריט נגישות

תמונה

 

תמונה

 

הכנס השנתי איגוד התעשייה הקיבוצית

הכנס השנתי יתקיים בתאריך 28.1.2020

הנושא המרכזי בין האתמול למחר

מוזמנים להרשם בלחיצה

סדר יום יישלח בקרוב

 

 

 

 

מנהלות משאבי אנוש ראו את האור בקצה המנהרה

השבוע התקיים מפגש חשיפה ייחודי למנהלות משאבי אנוש, ב'דיאלוג בחשיכה' שבמוזיאון הילדים בחולון. מטרת המפגש הייתה לחדד איך ניתן לנצל את תנאי החושך ואי הודאות השוררים במקום, לעבודה עם צוותים והנהלות בארגונים. המפגש שהובל על ידי מדריכים עיוורים או כבדי ראייה, כלל משימות שהתבצעו בחושך מוחלט תוך גיוס חושים ויכולות של המשתתפים לבצע את המשימות.

מנהלי/ות משאבי אנוש המעוניינים לבדוק אפשרות לקיים פעילות לצוותים שלהם ב'דיאלוג בחשיכה' מוזמנים לפנות לקבלת פרטים נוספים ללאה קוטלר lea@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

זרקור מעורבות חברתית

השבוע הפצנו את מידעון על עשייה חברתית מבפעלים

בין הנושאים במידעון:

  • הכשרת מנטורים במפעלים המסייעים לעובדים מאוכלוסיות מגוונות
  • להשתלב בתעסוקה – ג'וינט ישראל תבת
  • HELPI – פורמט דיגיטלי להתנדבות עובדים בארגון
  • "אחרי" – קידום הזדמנויות שוות לנוער
  • עמותת רוח נשית – סיוע לנשים ביציאה ממעגל האלימות
  • עמותת "שכולו טוב" עם המיזם תראו אותי של יעל בכר
  • התוכנית למובילי לכידות חברתית
  • כנס אחריות ועשייה חברתית באיגוד התעשייה הקיבוצית

המעונינים לקבלו ו/או להעלות נושאים חדשים יפנו ללאה קוטלר lea@kia.co.il

 

 

 

מינויים חדשים במפעלים

  • משה בן סבו מונה למנכ"ל בית אלפא טכנולוגיות משה בתפקידו  הקודם מנכ"ל מפעל מקררים ומזגנים  תדיראן  מוצרי צריכה בעפולה עשר שנים, ומזה שנתיים  מנהל שרשרת האספקה במפעל. משה  מחליף את רונן זהבי לאחר 6 שנים. בהצלחה למשה לרונן ולבית אלפא.
  • דורון ספראי התמנה למנכ"ל אלאגאטכנולוגיס בקיבוץ קטורה. דורון עם  25 שנות ניסיון בתעשייה, בתפקידו האחרון סמנכ"ל בכיר לשיווק ומכירות גלובאלי של גלעם בקיבוץ מענית. דורון  מחליף את חגי שטדלר. בהצלחה לדורון לחגי ולקטורה.

 

 

 

תמונה

 

ווטק 2019

בתערוכת  Watec 2019 שהתקיימה בשבוע שעבר בתל אביב השתתפו תעשיות המים הקיבוציות המובילות: עמיעד סינון, ברמד, דורות , ארד, א.ר.י. ומעגן סינון והציגו מוצרים ומערכות חדשים ומרשימים בתחומי בקרה, פיקוד, שליטה, הולכה וסינון מים.

אירועי התערוכה המתקיימת אחת לשנתיים אורגנו בצורה חדשנית וכללו כנס של צוותי מומחים מהארץ ומהעולם שדנו סביב שולחנות עגולים עם קהל המבקרים באתגרי המים העכשויים- כגון יצור משאבי מים חדשים, הגנת סייבר על מתקני מים וכד'. 

רפי נבו מנהל החדשנות והיזמות באיגוד השתתף במספר "שולחנות עגולים".

כנס נוסף  בין המובילים בעולם למשקיעים בתחום המים, בשם Cleanvest התקיים במרכז פרס לחדשנות. רפי הרצה בו על השקעות התעשייה והתנועה הקיבוצית בחברות סטארטאפ.

 

 

 

תמונה

 

עלייה דרמטית ברווחי רבל

צלי גרינברגכלכליסט

צמיחה בסין ופעילות החברה הבת הובילו לעלייה דרמטית ברווחי רבל.  חברת מערכות הרכב מציגה זינוק של 741% ברווח הנקי.  תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי  עלייה בהכנסות וברווח: הכנסות החברה עמדו על 70.5 מיליון יורו, המהווים עלייה של 37.6%.  עיקר הכנסות החברה נבעו ממכירת מוצרים מבניים לרכב, שהכניסו 7.29 מיליון יורו, והכנסות משירותים שעמדו על 991 אלף יורו.

ניר אלימלך, מנכ"ל רבל, מסר במסגרת הדו"חות כי "התוצאות הן תולדה של יישום צבר הסכמי המסגרת הגבוה, המשקף את האמון ארוך הטווח שיש לחברה עם לקוחותיה, שיפור גדול בפעילות אתר הייצור של 'ארקל' (חברת הבת שמחזיקה בפעילות תחום החלקים המבניים לרכב) באלבמה ארה"ב, תרומה משמעותית של הצמיחה ב'רבל' סין, וביקוש גובר בשווקים המרכזיים בהם פועלת 'רבל' לפתרונות שאנו מפתחים".

רמי ביטנסקי, מנכ"ל ארקל, הוסיף כי "אנו מעריכים כי הפעולות בהן נקטנו ימשיכו לבוא לידי ביטוי לאורך שנת 2020, עם המשך הגידול הצפוי בהיקף הייצור באלבמה ארה"ב".

רבל פועלת בתחום מערכות האיוורור והמכלולים לרכב ונסחרת בבורסת תל אביב בשווי 678.8 מיליון יורו.

לקריאת הכתבה המלאה לחצו

 

 

 

 

תמונה

 

סדרת מפגשים במכון היצוא סוגיות מתקדמות בשיווק ובמכירות בינלאומיות

מנהלים בכירים העוסקים בשיווק, מכירות ופיתוח עסקי של חברות מייצאות, נתקלים לא אחת בדילמות ובסוגיות עסקיות מורכבות, שלפתרונן עשויה להיות השפעה חיובית משמעותית על ביצועי החברה.

מטרות הסדרה:

• לספק ידע מקצועי מבוסס, הכולל גישות, שיטות וכלים פרקטיים, בכדי לסייע למנהלים לקבל את ההחלטות הקריטיות לארגון ובכך להשלים את ניסיונם האישי והארגוני המצטבר.

• לטייב את תהליכי קבלת ההחלטות בהקשר הספציפי של סוגיות בתחומי המכירות והשיווק הבינלאומיים.

מועדים ומקום: 05.12.2019, 25.12.2019, 15.01.2020 בין השעות: 09.00 – 15.00, מכון היצוא, תל- אביב .

מרכז מקצועי ומרצה: מר מוטי בלאו (MBA) מנכ"ל חברת פרוקסי מרקטינג סולושינס בע"מ, יזם ואיש שיווק בין-לאומי מעל 25 שנות ניסיון עסקי בתחום. 

ניתן להירשם לכל מפגש בנפרד!

תינתן הנחה בסך 10% לנרשמים לשני מפגשים ויותר

פרטים נוספים והרשמה

מיכל צורן תשמח להוסיף פרטים והבהרות michalts@kia.co.il

 

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

במסגרת המאמצים שלנו לקדם את התעשייה כחול לבן 

נקדיש  חלון מיידע למפעל המוכר תוצרתו בעיקר לשוק המקומי

אנו מאמינים שהחשיפה לעשייה הברוכה והמגוונת

תביא לחיבורים  נוספים בתעשייה הקיבוצית.

מפעלים המעוניינים שנפרסמם במדור זה מוזמנים לפנות

לצוות האיגוד או למרים דרוק באיגוד miriamd@kia.co.il

והפעם על נאות סמדר

 

תמונה

 

נוקדי המדבר בנאות סמדר

קיבוץ נאות סמדר שבערבה הדרומית הוא אחד ממגדלי החקלאות האורגנית הגדולים בארץ. בקהילה מגדלים כ160 דונמים של זיתים המתפזרים ברחבי נאת המדבר.

אנו מגדלים את הזנים סורי, נבאלי, ברנע, פיקואל וקלמטה.

גידול הזיתים בנאות סמדר מתבצע באופן אורגני לחלוטין, ללא עירוב של חומרי הדברה ודשנים כימיים. בכדי להעשיר את הקרקע משתמשים בקומפוסט שנעשה במקום - המורכב מגזם ומזבל פרות.ואת הצמחייה הגדלה מסביב לעצים מכסחים, או שמאפשרים לעזים ולסוסים לרעות בשטחים אלו ולאכול את העשבייה.

עם סוף הקיץ, אנשי נאות סמדר יחד עם מתנדבים ושביליסטים, מתעוררים עוד לפני הנץ החמה ומוסקים את הזיתים בשעות היום הנעימות.

את הזית מוסקים בשני תקופות התפתחות שונות של הפרי: ראשית בשלב בוסרי יחסית-כשהפרי ירקרק, ובהמשך הוא נמסק במצבו הבשל יותר – כשהזית בגוון סגול שחור. המסיק המאוחר מורכב בהרבה לביצוע, ודורש עדינות רבה.

ההדרגתיות של המסיק מכוונת על מנת להעשיר את טעמו של שמן הזית, הנעשה בבית הבד המקומי מתערובת זיתים שחורים וירוקים, וכן לשם כבישת הזיתים השחורים.

משך המסיק לרוב מסוף אוגוסט, והוא יכול להתארך עד נובמבר.

תהליך כבישת הזיתים בנאות סמדר ביתי וטבעי לחלוטין: אנו מוסיפים לזיתים מים, מלח, לימון ותבלינים מקומיים בלבד.

הגידול האורגני, הכבישה הביתית והפקת שמן הזית האורגני הינה פעולה איטית ביותר, הדורשת אורך רוח וסבלנות. עלותה גבוהה יותר אך כשמדובר באיכות הסביבה שאנו חיים בה, ובאדמה שאנו מגדלים עליה את המזון הנכנס לגופנו – זה שווה הכל.

אנו שמים בחשיבות עליונה את היחס והאופן בו אנו מטפלים הן באדמה והן במזון שלנו -  גם לטווח הארוך וגם לטווח הקצר.

לפרטים נוספים  נוקדי המדבר   08-6358-243/9

 

 

 

תמונה

 

הזדמנויות חדשנות-משתלת הקיבוצים

חברת "דגם"- ייצור במימד הבא"-פועלת במסגרת Southup  שער הנגב- בשיתוף קרן משתלת הקיבוצים

בשנים האחרונות, ועם תחילתה של המהפכה התעשייתית הרביעית, חלה קדמה אדירה בכל הקשור לעולם האדריכלי בכלל, וליישומים אדריכליים ובפתרונות מתקדמים וחכמים, בפרט.

שני היזמים של חברת 'דגם – ייצור במימד הבא' מגיעים מעולם הטכנולוגיה הרפואית, והבינו כי לצד הדרישה הגוברת לייצור בתלת מימד, יש צורך חזק בהתאמת הטכנולוגיה לתחום העיסוק ולקיחת הטכנולוגיה הזו צעד נוסף, לייצור סדרתי בתלת מימד בכדי להוזיל משמעותית את המחירים לצרכן הסופי. "דגם" היא בין המובילות  את המהפיכה התעשייתית הבאה שבה רצפות הייצור העתידיות יהיו מבוססות על מכונות תלת מימד.

"דגם" מסוגלת להדפיס מודלים מושלמים, במגוון צבעים וחומרים, המדמים את חומרי הבניה הטבעיים (עץ, אבן, בטון, מתכת, אלומיניום וכו') באופן שייתן הדמיה מלאה לאלמנט המתוכנן. ראו צילומים בכתבה זו.

החברה מייצרת ומספקת מתחילת 2018 מודלים לחברות בניה, יזמי פרוייקטים, אדריכלים ומתכננים.

החברה מעוניינת בקיבוץ כמשקיע  אסטרטגי. מקום הייצור ימשיך להיות בנגב המערבי.

רפי נבו ישמח למסור פרטים נוספים   rafin@kia.co.il

 

 

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

27.11.2019פייסבוק