שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 20.11.2019

תמונה

 

תמונה

 

 

פורום החברות הרב לאומיות בתעשייה הקיבוצית בכפרית כפר עזה

פורום החברות הרב לאומיות בתעשייה הקיבוצית התקיים ביום ראשון בכפרית כפר עזה. המפגש שתוכנן לפני זמן רב התקיים למרות המצב הרגיש באיזור בדגש על חיזוק ותמיכה במפעלים שלנו בעוטף עזה.

הפורום עסק ב-3 נושאים מרכזיים – התרחבות באמצעות מיזוגים ורכישות, תקנות ורגולציה בענף הפלסטיק וכמובן המשמעות של להיות מפעל מייצר באזור לא יציב מבחינה ביטחונית. הפורום נפתח בסקירה של סמח"ט החטיבה שבאזור והסתיים בסיור בנקודות תצפית בליווי ראש מועצת שער הנגב, אופיר ליבשטיין וקב"ט המועצה אייל חג'בי.

 

תמונה

 

ביקורים במפעלים

נציגי צוות האיגוד ביקרו לאחרונה במפעלים: כרומגן בשער העמקים, מאפיית אורנים בכפר החורש, קשת מיצים במושב קשת, העוגנפלסט בהעוגן, דגניה סיליקון בדגניה ב', אקול בברור חיל, ובקיבוץ מעגן מיכאל.

נשמח להגיע גם אליכם.

 

 

 

תמונה

 

חברת פלסגד מרחיבה את פעילותה בארה"ב  הושלמה עסקת הרכישה

פלסגד הישראלית המתמחה בפיתוח וייצור פתרונות אריזה מפלסטיק לשימוש רב פעמי, רכשה בעסקה המוערכת בכ-20 מיליון ₪ פעילות באתר ייצור בצפון קרוליינה ופותחת את פלסגד ארה"ב. פלסגד הינה בבעלות מלאה של קיבוץ גדות ופועלת משני אתרי ייצור בישראל - בקיבוצים הצפוניים גדות וגשר הזיו ופעילה מזה שנים ארוכות גם בחו”ל דרך רשת הפצה מפותחת וחברות בנות במדינות שונות. 

העסקה כוללת רכישת פעילות ייצור מגורם אמריקאי מקומי בצפון קרוליינה שיישאר שותף במיזם. במסגרת העסקה רכשה פלסגד מגוון אמצעי ייצור להזרקת פלסטיק וכן הסכמים והתקשרויות עם השותפים העסקיים. לדברי מנכ"ל פלסגד עופר כרמון, הצפי הוא כי העסקה תכפיל את יכולות הייצור ותגדיל את הפעילות והמכירות של פלסגד בארה”ב במיליוני דולרים בשנים הקרובות.

לדברי כרמון, "השוק האמריקאי הינו השוק המשמעותי ביותר של פלסגד כיום מחוץ בישראל, עם סדר גודל של כ-15% מכלל המכירות. הרכישה בצפון קרוליינה מאפשרת לנו להגדיל משמעותית את היקף המכירות בשוק האמריקאי ובכוונתנו לפתח מוצרים שמותאמים במיוחד לשוק זה, הנחשב לשוק המשמעותי והגדול ביותר בעולם בתעשייה שלנו. התוכנית העסקית שלנו מכוונת להכפלת המכירות בארה"ב על פני תקופה של ארבע שנים. הצורך בקרבה ללקוחות והעדיפות שיש למוצרים made in USA שהתחזקה במיוחד בעידן טראמפ תרמו אף הם להחלטה להשקיע בארה"ב בתקופה זו. המיקוד המרכזי של הנהלת החברה בשנים הקרובות יהיה בתמיכה וליווי של תהליך הצמיחה בארה"ב על כל האספקטים השונים שבו".

במסגרת פתיחתה של פלסגד ארה"ב, יעברו לארה"ב מספר בעלי תפקידים בכירים, ביניהם עידו שפרוני סמנכ"ל המכירות של פלסגד, שימונה לתפקיד מנכ"ל החברה בארה"ב וכן הטכנולוג הראשי ורדי ניר שימונה לתפקיד המהנדס הראשי.

 

 

 

יצרנים יצואנים ויבואני המזון 

שמחים להזמינכם לפגישות אישיות עם משלחת ראשי קואופרטיבים מובילים בתחום המזון   מברזיל וארגנטינה בתחומי חומרי גלם, קפה, תבלינים, מוצרי חלב, מזון אורגני ועוד, שיגיעו לביקור בישראל לרגל תערוכת ISRAFOOD השנתית שתיערך בתל-אביב.

הפגישות תתקיימנה ביום רביעי, 27 בנובמבר 2019, בין השעות 10:30-12:30, בתערוכת  ISRAFOOD בתל אביב, פרטים מדויקים יינתנו לנרשמים בהמשך.

להרשמה יש למלא את הטופס מטה באנגלית, שימו לב מספר המקומות מוגבל!

מיכל צורן תשמח להוסיף פרטים והבהרות michalts@kia.co.il

 

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

במסגרת המאמצים שלנו לקדם את התעשייה כחול לבן 

נקדיש  חלון מיידע למפעל המוכר תוצרתו בעיקר לשוק המקומי

אנו מאמינים שהחשיפה לעשייה הברוכה והמגוונת

תביא לחיבורים  נוספים בתעשייה הקיבוצית.

מפעלים המעוניינים שנפרסמם במדור זה מוזמנים לפנות

לצוות האיגוד או למרים דרוק באיגוד miriamd@kia.co.il

והפעם על גומי עין שמר

 

תמונה

 

גומי עין שמר- חברת הגומי המובילה בישראל

בקיבוץ עין שמר, בין הרפת והחממה האקולוגית של הקיבוץ, נמצא כבר למעלה מ-50 שנה מפעל הגומי של קיבוץ עין שמר, שהתחיל מפס ייצור אחד וקטן, וכיום זוהי קבוצה חברות (ES-RUBBER GROUP) המונה כ-230 עובדים בשני אתרי ייצור, האחד בקיבוץ עין שמר (גומי עין שמר) והשני (PROFILY) בצ'כיה.

החברה כיום היא חברת הגומי המובילה בישראל, שנותנת פתרונות מגוונים ומשתנים לתחומי תעשייה שונים בארץ ובחו"ל ע"י צוותי פיתוח וטכנולוגים מקצועיים, ויכולות ייצור מגוונות.

רוני סיטון, מנכ"ל הקבוצה, שקיבל את הניהול בתחילת השנה, הוא בעל למעלה מ-25 שנות ניסיון ניהולי בתעשייה, מעיד על עצמו שהופתע לגלות שגומי הוא מוצר טכנולוגי מורכב והתחום הוא מרתק ומאתגר.

רוני מסביר שנקודת החוזקה המשמעותית של גומי עין שמר הוא המשאב האנושי, המסור והמקצועי, כאשר שנות הותק הממוצעות במפעל הן למעלה מ-15 שנים, וישנם עובדים שחוצים את קו 30 שנות הניסיון במפעל.

האינטגרציה הבין מגזרית עובדת בהרמוניה מושלמת כאשר כתף ליד כתף ברצפת המפעל ניתן לראות מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית.

כוחות השוק והדינמיות בענף מחייבות כל הזמן לחשיבה יצירתית, וככזה, המפעל עסוק ברוב זמנו בתהליכי התייעלות, אוטומציה והגדלת התפוקות מחד, ומציאת צרכים ופתרונות בשוק מאידך.

"מי שחושב שאין עתיד לתעשייה המסורתית במדינת ישראל טועה, ובגדול. יש בהחלט! יש עתיד לתעשייה מסורתית, רק החשיבה צריכה להיות יצירתית ולא מסורתית" מסכם רוני.

 

 

 

תכנית חונכים/חונכות ליצוא

בהמשך לפרסום שלנו בשבוע שעבר

מכון היצוא מקדם מזה מספר שנים פרוייקט ייחודי של חונכים ליצוא. התגייסו לא מעט חונכים – אבל... אין חונכות.

ייצוג נשי הכרחי וחשוב בתכנית זו!
אם את מוכנה לתרום מניסיונך העשיר מקומך איתנו אנא השיבי במייל חוזר.

איגוד התעשייה הקיבוצית ומכון היצוא מציעים תכנית ייחודית ליווי אישי של חונך ליצוא.

תפקידו העיקרי של החונך ללוות בהתמודדויות היומיומיות שלך כמנהל. לסייע בהתלבטויות ובקבלת החלטות, ובכך להשפיע על השגת מטרות ויעדים של החברה, בכל הקשור לפעילותה הבינלאומית.

החונכים נבחרו בקפידה על סמך ניסיונם העשיר בתפקידי ניהול מגוונים.

אנו מאמינים שניסיונו העשיר של החונך בהתמודדות עם סוגיות דומות, בשילוב יכולותיך וניסיונך כמנכ"ל, יביאו לשינויים ותוצאות בזמן קצר. הפרויקט נשען על התנדבותם של החונכים, אשר תורמים מזמנם ומניסיונם לטובת אחרים.

מכון היצוא יקיים לאורך השנה מספר מפגשים בין יצואנים לחונכים, כמו כן יתקיים מפגש העשרה לחונכים.
עוד על התכנית 

היה ויש מי שמעוניין/נת להתנדב לתכנית נשמח לקבל במייל כמה מילים על הניסיון  בתפקידי ניהול שונים, יש צורך בניסיון קודם בחברה מייצאת. מאד מקווה שנצליח לגייס חונכים וחונכות לטובת כלל התעשייה במדינת ישראל.

מרים דרוק תשמח להוסיף פרטים והבהרות  miriamd@kia.co.il

 

 

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

20.11.2019

 פייסבוק