שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 13.11.2019

תמונה

 

מחזקים את המפעלים בעוטף עזה ובדרום

מאחלים חזרה מהירה

לשגרת העבודה והייצור

מביאים כתבה על כפרית שפורסמה לפני הארועים השבוע ומשקפת את המציאות המורכבת של כלל התעשייה

צוות האיגוד לרשותכם

 

תמונה

 

אלון קסלר מנהל כפרית ישראל, הפנים לחו"ל,:צילום אבי רוקח

גם כשיורים עלינו טילים, הלקוחות בחו"ל מחכים לסחורה

שחר חי/ידיעות אחרונות

איך מגייסים עובדים למפעל שנמצא שני קילומטרים מרצועת עזה וצריך להמשיך לעבוד גם כשהמצב הביטחוני מידרדר? מפעל "כפרית" בקיבוץ כפר עזה מצליח להתמודד בכבוד בשוק הפלסטיק העולמי למרות תנאי הפתיחה הקשים. אבל אם הממשלה תירתם לעזור - זה ממש לא יזיק.

לפני 46 שנים, בעיצומה של מלחמת יום הכיפורים, הוקם בכפר עזה מפעל כפרית. 

פרט למפעל בישראל מחזיקה החברה בארבעה מפעלים נוספים: בארה"ב, בסין, בגרמניה ובקנדה.

"אני חושב שהייחודיות שלנו באה לידי ביטוי בעבודה שלנו מול הלקוח והיכולת שלנו לספק לו מוצר איכותי, ובזמן", אומר אלון קסלר, מנהל כפרית ישראל.

אפרת שרעבי, מנהלת משאבי אנוש ב"כפרית ישראל", מוסיפה: 

זה לא פשוט באזור שחווה כבר שנים ירי רקטות. המפעל, שמוגדר כחיוני, צריך מחד לגייס עובדים במיקום מאתגר ובמציאות לא פשוטה, ומאידך להמשיך לעבוד גם כשנופלים טילים בעוטף עזה, כשהכבישים סגורים וכשמערכות החינוך של ילדי העובדים לא פעילות. "בסופו של דבר הלקוחות שלנו בעולם לא מבינים את הסיטואציה שבה אנחנו נמצאים", מודה קסלר, אין להם את היכולת לעצור את העבודה שלהם בגלל שאנחנו עוצרים את שלנו".

כדי שעובדים לא יירתעו מלהגיע למפעל השקיעה החברה כספים רבים במיגוניות שפרוסות כמעט בכל מקום, כך שלכל עובד ישנו מרחב מוגן במרחק של 15 שניות ממתחם העבודה שלו. נוסף על כך, הוכשר במפעל צוות של כבאי אש מתנדבים, כולל כבאית שנמצאת במקום ומספקת מענה גם לגל השריפות שפוקד את האזור כתוצאה משיגור בלוני התבערה.

ולמרות הכל, מנהלי החברה אופטימים. כשקסלר נשאל היכן הוא רואה את החברה בעוד עשור, הוא עונה כמעט בלי לחשוב: "שוק הפלסטיק בישראל מוגבל, ולכן עיקר הצמיחה והאסטרטגיה שלנו יהיו בחו"ל. 

מומלץ ללחוץ ולקרוא הכתבה כולה

 

תמונה

 

פגישה עם נציגי We Effect, איגוד התעשיה הקיבוצית ואג'יק-מכון הנגב

מיכל צורן מאיגוד התעשייה הקיבוצית נפגשה עם  עו"ד מרב ניב מהמחלקה המשפטית והיחידה לקידום הקואופרציה של התנועה,  עם רכזת נציגי הארגון השוודי "We Effect" ונציגי "אג'יק-מכון הנגב", לצורך היכרות הדדית ובדיקת האפשרות לשיתופי פעולה הדדיים. 

ארגון We Effect הנו ארגון שוודי, אשר נוסד וממומן על ידי תנועת הקואופרציה השוודית על מנת לקדם פיתוח בארגונים דמוקרטיים הפועלים לקידום חבריהם בתחומי עבודה, שירותים, קהילה ויכולת השפעה. הארגון פועל בכ-25 מדינות באסיה, מרכז אירופה, מרכז ודרום אמריקה ואפריקה באמצעות משרדים אזוריים, ושיתופי פעולה עם ארגוני חקלאים וארגונים קואופרטיביים ודמוקרטיים מקומיים. 

בשנים האחרונות, מתמקד מכון הנגב בהכשרת קבוצות ממדינות מתפתחות בתחום פיתוח קואופרטיבים חקלאיים.

מיכל צורן הציגה את פעילויותיו של איגוד התעשיה הקיבוצית ורצונו במציאת שיתופי פעולה לשם הרחבת ההכשרות והקורסים הניתנים.

 

לסיום המפגש הובע רצון לשיתוף פעולה בתחומים עתידיים שונים.

 

 

 

 

מינויים חדשים

  • נעמה בן מאיר מונתה למנכ"לית מולרם מתקני הרמה במולדת. נעמה  צמחה בעולם תעשיית הצבע לענף התעשייה,  חברה בצוות פיתוח בחברת סטארט-אפ לציפויים מונעי התפתחות חיידקים בענף המזון.  ובוגרת קורס דירקטורים של הטכניון. בהצלחה לנעמה ולמולרם.
  • חן עופר מנכ"ל מחצבות בית אלפא, התמנה ליו"ר הדירקטוריון של המחצבות. במקומו לתפקיד המנכ"ל התמנה נדב נהוראי עד כה מנהל התפעול במחצבות. שניהם חברי בית אלפא.  בהצלחה לחן לנדב ולמחצבות

 

 

 

 

תמונה

 

חוזרים לשגרה מתמקדים ביצירה

פאנל מומחים בנושא אתגרים בניהול ומימון חדשנות בהשתתפות מנכ"לית האיגוד מרים דרוק יתקיים במסגרת קורס ייחודי מחזור עשירי של פורום המנהלים לחדשנות של הטכניון בשיתוף חברת מייקרוסופט.

מנכ"לים מנהלי מו"פ, מנהלי ומובילי חדשנות מוזמנים להצטרף לקהילת החדשנות של התעשייה הישראלית ל - 7 מפגשים מרתקים שיתקיימו במשרדי מייקרוסופט בחיפה אחת לחודש אחה"צ.

תאריך פתיחת הקורס 18.12.2019.

בתכנית ייחשפו המשתתפים לחזית ידע החדשנות מפי מנהלים, חוקרים ומומחים פורצי דרך.  המעוניינים בפרטים נוספים מוזמנים לפנות לאסתר  esther.faust@technion.ac.il 

  הרשמה

 

 

 

סדנה מעשית לממונות על מניעת הטרדה מינית 

הנכן מוזמנות לקחת חלק בסדנה מעשית המיועדת לממונות על מניעת הטרדה מינית בארגון, אשר תתקיים בתאריך 17.12.19. הסדנה תכלול היכרות עם הוראות החוק תוך שילוב דוגמאות ופסקי דין רלוונטיים, במטרה להעמיק את הידע הנחוץ לצורך ביצוע תפקיד הממונה בצורה מיטבית, ולהקנות כלים להתמודדות עם סוגיות מרכזיות.

במסגרת הסדנה ייערך תרגול מעשי של המשתתפות, הכולל השתתפותם של שחקנים.

קהל היעד של הסדנה הנו ממונות על מניעת הטרדה מינית בארגון, כמו גם מנהלי משאבי אנוש וכל מי שאמון על טיפול בנושא.

סדר יום והרשמה

לפרטים נוספים  לאה קוטלר lea@kia.co.il 

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

במסגרת המאמצים שלנו לקדם את התעשייה כחול לבן 

נקדיש  חלון מיידע למפעל המוכר תוצרתו בעיקר לשוק המקומי

אנו מאמינים שהחשיפה לעשייה הברוכה והמגוונת

תביא לחיבורים  נוספים בתעשייה הקיבוצית.

מפעלים המעוניינים שנפרסמם במדור זה מוזמנים לפנות

לצוות האיגוד או למרים דרוק באיגוד miriamd@kia.co.il

והפעם על נעלי טבע נאות בקיבוץ נאות מרדכי

 

תמונה

 

מפעל "טבע נאות". עוברים לארבע קולקציות בשנה במקום שתיים צילום: אליהו שפירא

צעד גדול לאדם-ולישראל

סיפורה של חברת ההנעלה "טבע נאות" הוא מעין סיפור סינדרלה: בית מלאכה קטן, שהוקם בשנת 1942 בקיבוץ נאות מרדכי שבצפון על ידי שני יהודים מהגרים מצ'כיה ומאוסטריה. 

"טבע נאות" הייתה בחוב של מיליון יורו ועמדה בפני מכירה. כשהכל נראה אבוד הגיע לחברה מנכ"ל חדש שהאמין במוצר והחליט שהיא תקום על הרגליים. תוך שלושה חודשים בלבד הפסדיה של "טבע נאות" הפכו לרווחים. תוך שנה הרווחים גדלו אף יותר - והתקופה הקשה הפכה להיות לא יותר מסיפור פיקנטי.

לחברת 'טבע נאות' יש ייחוד מאוד גדול בארץ ובעולם - הנוחות של המוצרים", אומר מיכאל אילוז, המנכ"ל הבינלאומי של החברה, דבר נוסף שמייחד את החברה זו העובדה שכל המעצבים והמעצבות שלנו הם מהארץ".

תהליך הייצור של כל הנעליים עדיין מתחיל ומסתיים במפעל בנאות מרדכי, והחנות שנמצאת שם מעידה על התהליך שעברה החברה: מכזו שמייצרת סנדלים בלבד לחברה גלובלית שבאמתחתה גם כפכפים ונעליים לכל עונות השנה. החברה מעסיקה היום כ־600 עובדים, מחציתם במפעל - בתפקידי פיתוח, ייצור ועיצוב, והשאר ברחבי הארץ, במכירות. החברה מייצרת כמיליון זוגות נעליים בשנה, כ־400 ביום עבודה. 70 אחוז מהייצור מיועד ליצוא, בעוד ש־30 אחוז משרת את הצרכנים הישראלים. 

ומה צופן העתיד? אילוז מודע לשינויים התדירים בעולם האופנה, והוא גם מודע לכך שהם חייבים להדביק את הקצב. אתה צריך לאתגר את עצמך בהתאם ואנחנו מבינים את זה. אנחנו בהחלט שם".

לקריאת הכתבה כולה

 

 

 

תכנית חונכים ליצוא

איגוד התעשייה הקיבוצית ומכון היצוא מציעים תכנית ייחודית של מכון היצוא, ליווי אישי של חונך ליצוא.

תפקידו העיקרי של החונך ללוות בהתמודדויות היומיומיות שלך כמנהל. לסייע בהתלבטויות ובקבלת החלטות, ובכך להשפיע על השגת מטרות ויעדים של החברה, בכל הקשור לפעילותה הבינלאומית.

החונכים נבחרו בקפידה על סמך ניסיונם העשיר בתפקידי ניהול מגוונים.

אנו מאמינים שניסיונו העשיר של החונך בהתמודדות עם סוגיות דומות, בשילוב יכולותיך וניסיונך כמנכ"ל, יביאו לשינויים ותוצאות בזמן קצר. הפרויקט נשען על התנדבותם של החונכים, אשר תורמים מזמנם ומניסיונם לטובת אחרים.

מכון היצוא יקיים לאורך השנה מספר מפגשים בין יצואנים לחונכים, כמו כן יתקיים מפגש העשרה לחונכים.
עוד על התכנית 

היה ויש מי שמעוניין להתנדב לתכנית נשמח לקבל במייל כמה מילים על הניסיון שלהם בתפקידי ניהול שונים, יש צורך בניסיון קודם בחברה מייצאת. מאד מקווה שנצליח לגייס חונכים לטובת כלל התעשייה במדינת ישראל.

מיכל תשמח להוסיף פרטים והבהרות  michalts@kia.co.il

 

 

 

TechFactory תוכנית ייחודית בשיתוף Google ישראל

תוכנית TechFactory הינה תוכנית ייחודית בשיתוף Google ישראל, התאחדות התעשיינים, משרד האוצר, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים וחברת Elevation. התוכנית כוללת הכשרות לעובדים/מנהלים נבחרים וליווי צמוד של מנטורים מומחי תוכן המותאמים לצרכי החברה.

מטרת התוכנית להביא לשיפור פריון של מפעלים ע"י שימוש בנתונים חדשנות וכלים טכנולוגיים והיא במימון כמעט מלא.
לאחר 3 מחזורים מוצלחים במיוחד, אנו שמחים לפתוח מחזור נוסף וייעודי לחברות תעשייה ממרכז הארץ.
במידה ותרצו לשמוע פרטים נוספים, מוזמנים ליצור קשר עם רפי נבו באיגוד 
rafin@kia.co.il

סדר יום והרשמה

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

14.11.2019פייסבוק