שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 6.11.2019

תמונה

 

תמונה

 

כנס אחריות ועשייה חברתית

כנס אחריות ועשייה חברתית התקיים בשבוע שעבר במשרדי האיגוד. את הכנס פתח גדעון ידין, מנכ"ל גבעסול שסיפר על הגיוון בהעסקה שקיים בגבעסול.

בהמשך, טל סגל סמנ"כלית משאבי אנוש בחברת חוליות הציגה סרטון קצר על ההתנסות שלהם כחברה בהעסקה מגוונת ועל המשמעות שהעסקה זו נותנת לעובדי החברה.

בכנס נפגשנו עם 3 נציגים של ארגונים/עמותות: "אחרי" "הלפי", ותוכנית המנטורים של הג'וינט שכל אחד מהם לקח על עצמו לקדם ולהוביל נושא בחברה הישראלית, פירוט על כל אחת מהעמותות והארגונים נוציא בגיליון הקרוב של אחריות ועשייה חברתית שיצא לקראת סוף החודש.

ענת אבן צור מחברת BDO, הרצתה על הנושא של אחריות תאגידית וסיימנו את היום בסיפורה המרגש של יעל בכר המתמודדת עם קשיים בעצמה, ועובדת כיום במיזם שיצרה.

הכנס פתח צוהר אל עולם העשייה החברתית, אל מה שנעשה ואל מה שיש לעשות ויש הרבה!

נשמח לסייע לחברות המעוניינות לפתח ולהתפתח בתחום

לפרטים  לאה קוטלר lea@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

הפיצוח של דולב

ועוד על ההאקתון

האקתון אתגרים 2019 הסתיים בהצלחה רבה.   

אנו משתפים במכתב שקיבלנו  מד"ר סמיון פריימוביץ טכנולוג ראשי בחברת תרמוקיר: 

בהמשך להשתתפותנו בהאקתון ברצוני להודות לכם על חוויה מענינת ומאתגרת,יעילה ומועילה לארגוננו.

יש לציין שעל אף הספקות שהיו לנו לעניין התועלת שנוכל להפיק מהמפגש מהר מאד התבדינו הודות לארגון המדוייק, זמינות הצוות לרשותנו בכל שלב ושלב, זאת ועוד מצאנו בכנס מספר שותפים אפשריים חדשים בתחום חמרי הגלם מחומרים ממוחזרים.

כידוע חברתנו חרטה על דגלה את נושא הקיימות ואיכות הסביבה,  אין ספק כי ארוע כגון ההאקתון הוא כלי מיוחד ומעניין למציאת פתרון לסוגיות שונות שראוי יהיה להשתמש בו גם בעתיד.

 

 

תמונה

 

פתיחת קורס דירקטורים במשקי דן

קורסי דירקטורים בקיבוצים

בשבוע שעבר נפתח קורס דירקטורים במשקי דן, בקורס  כ-40 משתתפים, מספר שיא! הקורס כולל 9 מפגשים בנושאים רלוונטיים לעבודתו של הדירקטור ונושא המשרה בתאגיד הקיבוצי. השבוע נפתחו 3 קורסים נוספים: במצר, מטה אשר ואלונים.

זה המקום להזכיר כי קורסי הדירקטורים שלנו מותאמים לצרכים הקיבוציים ונותנים מענה מיטבי לאתגרים הקיימים. 

קיבוצים המעוניינים לקיים קורס דירקטורים להנהלות מוזמנים לפנות ללאה באיגוד  lea@kia.co.il.

 

 

 

תמונה

 

אנשי תמה עוקבים בדריכות על מהלך התחרות

רובוטיקה של תיכון מגידו בדובאי

בשבוע האחרון התפרסמו בתקשורת ידיעות על זכייתה של משלחת התיכוניסטים מבי"ס תיכון מגידו, במדליית כסף בתחרות הרובוטיקה העולמית שהתקיימה בדובאי. התוכנית בה היו הנערים והנערות שותפים נקראת "FIRST", תוכנית אשר מקדמת חינוך וחשיבה טכנולוגית.

הנבחרת הישראלית רשמה הישג מרשים כששבה ארצה עם 4 מדליות. השתתפות המשלחת הישראלית כמעט נמנעה, רק לאחר מגעים אינטנסיביים ביותר של אביהו בן נון יו"ר "FIRST" ישראל עם דין קיימן יו"ר ומקים "FIRST" העולמית עם שר המדע של דובאי ועם שר המדע של ארה"ב התקבלו האישורים הדרושים מדובאי. לאחר פניית השר פרץ לראש השב"כ נדב ארגמן – התקבלו כל האישורים הביטחוניים והנסיעה אושרה סופית.

חברי המשלחת, חמישה תלמידים מתיכון מגידו, השיגו מדליית זהב במוקדמות התחרות על זכייתם במקום הראשון בדירוג הגבוה ביותר מבין 189 המדינות המשתתפות, כמשלחת היחידה עם מאזן ניצחונות מושלם. בנוסף זכו בשלוש מדליות כסף נוספות שאחת מהן עבור עזרה יוצאת דופן לקבוצות האחרות ואחת על הזכייה במקום השני בגמר התחרות.

המשתתפים מכל רחבי העולם התחרו באמצעות רובוטים פרי פיתוחם בכדי להתמודד עם אתגר המדמה איסוף פסולת מאוקיינוסים ושמירה על הסביבה, וצברו ניקוד על סמך יכולתם ללקט כמה שיותר פריטים מזירת התחרות ופינויים ל"אסדת המחזור". המשלחת יצאה לדובאי בחסות "FIRST" ישראל, משרד החינוך, בתמיכת משרד המדע והטכנולוגיה, המועצה האזורית מגידו וחברת תמה ובסיוע משרד החוץ.

חברת תמה מלווה כבר 7 שנים את הפרויקט במטרה לקדם את החינוך הטכנולוגי. התוכנית של "FIRST" התאימה לחברה שכן מלבד התמיכה הכספית היא מאפשרת מעורבות וליווי של אנשי תמה המשמשים כמנטורים מקצועיים שמלווים ומדריכים את התלמידים בפרויקטים השונים.

מספר לא מבוטל של אנשי מקצוע בתמה לוקח חלק בפרויקט לאורך השנים. התגובה על הזכייה הייתה כמובן התרגשות גדולה, גאווה בזוכים והערכה והוקרה למלווים מהחברה. התקווה היא כי הזכייה תיתן דחיפה לבתי ספר נוספים ולחברות תעשיתיות בארץ לקחת חלק בפרויקט קידום החינוך הטכנולוגי שכל כך חשוב ונחוץ במציאות של ימינו.

 

תמונה

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

במסגרת המאמצים שלנו לקדם את התעשייה כחול לבן 

נקדיש  חלון מיידע למפעל המוכר תוצרתו בעיקר לשוק המקומי

אנו מאמינים שהחשיפה לעשייה הברוכה והמגוונת

תביא לחיבורים  נוספים בתעשייה הקיבוצית.

מפעלים המעוניינים שנפרסמם במדור זה מוזמנים לפנות

לצוות האיגוד או למרים דרוק באיגוד miriamd@kia.co.il

והפעם הצגת מוצריכם בתערוכה במסגרת וועידת ישראל

 

תמונה

 

קול קורא להגשת מוצרים לתצוגה במסגרת ועידת ישראל לתעשייה

במסגרת ועידת התאחדות התעשיינים,  בתאריך 2.12.2019, תתקיים תערוכת מוצרים כחול לבן.

התערוכה מתוכננת להיות במיקום מרכזי ובביתן גדול וייעודי שיוקם לשם כך ומטרתה להציג שפע מכל טוב תוצרת הארץ בפני כ- 1000 משתתפים, תעשיינים ואנשי מפתח במשק ובממשל.

ההשתתפות בתערוכה כרוכה בתשלום בסך 800 ₪ + מע"מ.

יש אפשרות בקלות ובמהירות לרכוש תו במיוצר בישראל למי שעדיין אין ברשותו, נשמח לסייע.

אנו קוראים לכם לקחת חלק בתערוכה ולהגיש מוצרים חדשניים פרי עמלכם.

להרשמה לקול קורא לתערוכה

להרשמה לוועידה בלחיצה

 

 

 

תמונה

 

בואו להיות אמזונות של מסחר

בעקבות הצלחת המחזור הראשון ייפתח מחזור נוסף של קורס מסחר בAmazon  ורשתות חברתיות. בין נושיא הקורס מפגש עם נציגי אמזון העולמית, הקמת פריטים, שילוח למחסנים, מיתוג, לוחות משותפים ועוד...בסיום הקורס תוכלו להקים חנות עובדת ומוכנה למכירות עם כלים לקידום גם ברשתות החברתיות

להרשמה לקורס

מיכל תשמח להוסיף פרטים והבהרות  michalts@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

יום עיון יצוא טכנולוגיות לסין הזדמנויות ואתגר

לאור ההתפתחויות האחרונות בחקיקה בסין בכל הקשור להשקעות זרות ולאור מלחמת הסחר המתנהלת בין ארה"ב לבין סין והשלכותיה על עסקים בסין, עולה הצורך לוודא כי ליצואנים ישראלים יש את מירב הכלים להתמודד עם ייצוא טכנולוגיות שפותחו בישראל לסין. 

יום העיון בתאריך 14.11.2019 נועד להגשים מטרה זו באמצעות מגוון הרצאות, המקיפות את נושא ייצוא טכנולוגיה ישראלית לסין.

מיכל צורן תשמח לתת פרטים נוספים  michalts@kia.co.il

סדר יום והרשמה

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

6.11.2019פייסבוק