נפתח האקתון אתגרים 2019 בהשתתפות 150 מומחי קיימות, חקלאות וסביבה

מרים דרוקר

מרים דרוקר

האקתון אתגרים 2019 של התעשייה הקיבוצית בסימן קיימות, חקלאות וסביבה נפתח במכללה האקדמית כנרת. בהאקתון, שנערך בשיתוף קבוצת צמח מפעלים, משתתפים
  
150 אנשי מקצוע מהקיבוצים והמפעלים, מהנדסים וסטודנטים שישתפו פעולה במהלך 44 שעות להשגת פריצת דרך באתגרים שפתרונם הוא צו השעה. דגש גבוה ניתן על מציאת פתרון לבעיות סביבה ואקולוגיה איתן מתמודדות החברות וכמוהן גם מדינות כל העולם כגון פסולת ומחזור ותעשיית מזון בריאה.
  
מנכ"לית איגוד התעשייה הקיבוצית, מרים דרוק, שפתחה את ההאקתון אמרה שזהו מפגש של מיטב המוחות ואנשי המקצוע שמאפשר לתעשייה הקיבוצית לקדם חדשנות, שיתופי פעולה וקיימות עסקית. בהאקתון עבודת צוות מרתונית עם אנרגיה יצירתית לפיצוח המשימות שהציבו התעשיות לצוותים. הפתרונות לאתגרים מחזקים את יציבותה והתמודדותה של התעשייה עם האתגרים שעומדים בפתחה.
  
מנשה שלום, מנכ"ל צמח מפעלים: "אנו גאים לפתוח את האקתון אתגרים שמחזק את החיבור בין החקלאות, המפעלים והאקדמיה לטובת קידום האזור. סימנו לעצמנו כמטרה לספק פתרונות להאכלת האוכלוסיה שהולכת וגדלה בעולם יחד עם צמצום נזקי הסביבה מהפעילות האנושית ואת זו אנו מקדמים בעזרת המשתתפים."
  
לדברי אלעד שמיר, מנכ"ל מרכז כנרת לחדשנות ויזמות, השותף בהאקתון, כדי להזניק קדימה את הכלכלה בצפון חייבים לפתח חדשנות, תוך שימוש בהון האנושי הפנומנלי של הדור הצעיר והותיק. ביכולתנו להביא לקפיצת מדרגה משמעותית, כפי שעשו הורינו והמסיידים בהקמת ההתיישבות המפוארת.
  
בין האתגרים שהונחו בפני המשתתפים ניתן למצוא את חברת תמה עם אתגר הפלסטיק שנותר בשדות, צמח תעבורה - ניצול מקום פנוי של משאיות תעבורה, חברת פלסאון עם אתגר מניעת נזילות בצנרת, חברת תרמוקיר עם שימוש בחומרים חליפיים לבנייה, צמח בננות עם אתגר הפסולת האורגנית וחברת שטראוס מים עם מציאת תחליף לכוסות חד פעמיות.
  פייסבוק