שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 19.9.2019

 

תמונה

 

תמונה

 

קיקאוף האקתון אתגרים 2019

אירוע ההזנקה לקיק אוף של האקתון אתגרים 2019 יתרחש ביום שני הקרוב ה-23.09.2019 במרכז החדשנות כנרת במכללת כנרת, בשעה 17:30 מוזמנים ללחוץ ולהרשם

מיכל צורן תשמח לתת פרטים נוספים  Michalts@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

 

מפגש ושיח עם ראש ענף ציוד רפואי במשרד הבריאות

בשבוע שעבר התקיים מפגש של המפעלים בתחום הציוד הרפואי עם  ד"ר נדב שפר ראש ענף ציוד רפואי במשרד הבריאות.

בשיח שהיה פתוח ועניני קיבלו המשתתפים עדכונים בעיקר בעיניני רגולציה באגף אמ"ר (אביזרים ומיכשור רפואי).

מרים דרוק מנכ"לית האיגוד שהשתתפה במפגש ציינה את השתתפותן הערה של של החברות הקיבוציות והדגישה את דבריו של ד"ר נדב שפר כי  תעשיית הציוד הרפואי בישראל מאופיינת בחדשנות ויצירתיות ובעלת פוטנציאל רב לשווקי העולם. הייצוא של ענף זה נמצא בעלייה מתמדת.  עוד ציין  ד"ר נדב שפר בדבריו שהחברות הישראליות הן לרוב חברות פטנטיות המספקות מענה טכנולוגי/רפואי עדכני לאתגרי מערכות הבריאות העולמי. עפי סקר שבוצע שביעות הרצון מהאגף היא גבוהה ועולה.

ד"ר נדב שפר מקיים מפגשים אלו לצורך קידום הקשר הבלתי אמצעי עם הארגונים שנדרשים לשירות האגף. אפרופו חדשנות. במפגש הוקדש זמן מיוחד להסבר על סוגיית האפליקציות הרפואיות והובהר שחלקן יהיו בפיקוח משרד הבריאות. 

אפליקציה רפואית=תוכנת מחשב המופעלת על ידי טלפון או כל אמצעי תקשורת נייד ומשמשת להעברה וצריכה של שירותים רפואיים לעיתים בשילוב של מכשור רפואי נוסף. 

מוזמנים להתעדכן באמצעות השבועון והמיילים על מפגשים נוספים שמתקיימים מעת לעת עם נציגי הרשויות.

המעונינים לקבל את מצגת המפגש יפנו לנורית באיגוד nurit@kia.co.il

מרים דרוק תשמח להוסיף פרטים   0545208210

 

 

 

.

 

 

 

תמונה

 

לאה קוטלר נציגת האיגוד בפגישה עם שגרירת ישראל בוינה

מנהיגות שווה

נציגי התנועות הקיבוציות והמועצות האיזוריות יצאו במשלחת לווינה ללמוד ולראות כיצד מעודדים שוויון מגדרי ומה  ניתן ליישום בארץ.

הביקור התרכז דווקא בווינה כמקום בו עוסקים בשנים האחרונות בטיפול בנושא.

המשלחת נפגשה עם גורמים מקצועיים בעירייה ובאקדמיה וכן ביקרה ביזמויות שונות במרחב הכפרי המיועדות לחיזוקו.

את האיגוד ייצגה במשלחת לאה קוטלר שסיפרה על מפגש חוויתי ומשתף לו זכו מהמארחים. 

.

 

 

 

תמונה

 

בי"ס למנכ"ליות העתיד

הזדמנות אחרונה להירשם לתוכנית חדשנית ומיוחדת במינה, בי"ס למנכ"ליות העתיד.

הקורס נבנה בשיתוף איגוד התעשייה הקיבוצית, התנועה הקיבוצית וסופרסונס מיסודה של היזמית חנה ראדו, לצד כלים ומיומנויות נעסוק בקורס גם בפיתוח תפיסה ניהולית לניהול בכיר, בסוגיות העולות מתפקידים כאלו ונכיר סיפורי הצלחה.

הקורס יתקיים במתחם ירוק במדרשת רופין בימי שלישי בין השעות 14.30 – 18.30 החל מהתאריך 29.10

ההרשמה לקורס כמעט והסתיימה, נותרו מקומות אחרונים. 

המעוניינות מוזמנות לפנות בהקדם ללאה קוטלר באיגוד  lea@kia.co.il

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

במסגרת המאמצים שלנו לקדם את התעשייה כחול לבן 

נקדיש  חלון מיידע למפעל המוכר תוצרתו בעיקר לשוק המקומי

אנו מאמינים שהחשיפה לעשייה הברוכה והמגוונת

תביא לחיבורים  נוספים בתעשייה הקיבוצית.

מפעלים המעוניינים שנפרסמם במדור זה מוזמנים לפנות

לצוות האיגוד או למרים דרוק באיגוד miriamd@kia.co.il

והפעם סיל ג'ט בקיבוץ שובל אטמים בעיבוד שבבי

 

תמונה

 

רפי נבו ורמי שבירו מנכ"ל סיל ג'ט בקיבוץ שובל

סיל ג'ט קיבוץ שובל  תכנון פתרונות אטימה  וייצור אטמים בעיבוד שבבי

סיל ג'ט ישראל מתמחה בתכנון פתרונות אטימה וייצור אטמים בטכנולוגיית העיבוד השבבי. החברה נוסדה בשנת 1995 בקבוץ שובל שהוא ביתה, ונמצאת בבעלותו המלאה.

סיל ג'ט ישראל רואה חשיבות רבה במתן מענה איכותי ומהיר לדרישות הלקוחות. לצורך כך קיימים שלושה מערכי ייצור: קבוץ שובל, אזור תעשיה חולון ומפרץ חיפה.

סיל ג'ט ישראל מבססת את פתרונות האטימה שלה על טכנולוגית ה-"Seal Jet"  שפותחה על ידי חברתSKF  העולמית. טכנולוגיה זו משלבת חומרי גלם המתאימים לאטימה הניתנים לשיבוב בטכנולוגית CNC TURNING  לייצור מהיר ומדויק של האטם הנדרש. טכנולוגיה זו  היא היחידה הנותנת מענה לייצור סדרות קטנות של מגוון פרופילים המשמשים לאטימה, בכל מידה נדרשת, תוך מספר דקות וללא   צורך בתבנית יציקה.

היתרונות הבולטים של טכנולוגית ה-"Seal Jet" הינם אספקה מהירה של אטמים המותאמים לדרישת הלקוח, ללא  הצורך בייצור תבניות, תוך מתן גמישות מרבית בהנדסת האטם.

סיל ג'ט ישראל מבססת את פעילותה על שיתוף פעולה מלא עם הלקוח משלב הגדרת הצרכים דרך פיתוח המוצר ועד לאספקה של המוצר הסופי, שמה דגש על מתן פתרון איכותי ואמין ללקוחותיה ובונה עימם שותפות אמיתית לאורך זמן.

סיל ג'ט ישראל פועלת בקרב כלל התעשייה הישראלית: שירותי הידראוליקה, תעשיית המזון, תעשייה כימית ופרמצבטית, תעשיית התעופה, תעשיות מתכת, תשתיות וטכנולוגיות מים, תעשיות צמ"ה ותעשיות ביטחוניות.

אנו שמחים לבשר כי בימים אלו, לצד תקני האיכות המוטמעים זה מכבר במערך הפעילות של סיל ג'ט ישראל, הוסמכנו גם על פי התקן התעופתי AS9100D.

ירדן קוברסקי  רכזת שיווק  סיל-ג'ט תשמח לפניותכם   089919666   

yardenk@shovall.biz

ורפי נבו באיגוד   rafin@kia.co.il

ואתר החברה לרשותכם בלחיצה

 

 

 

 

תמונה

 

מנכ"ל תפן נחשולים ג'קי זמרו וסמנכ״ל המכירות של החברה, מר חיים שוורץ

תערוכת Space 2019 בצרפת

נציגות מרשימה לתעשיה הקיבוצית בתערוכת Space 2019 המתקיימת מדי שנה בעיר Rennes בצרפת.

בין המציגים הישראלים, חברות פלסאון, אפימילק והשנה לראשונה מזה מספר שנים גם ביתן עצמאי לחברת תפן, יצרנית משאבות המינון מקיבוץ נחשולים.

התערוכה הינה הגדולה מסוגה בצרפת ומתמקדת בציוד לגידול בעלי חיים, בעיקר מענפי הלול והחזיריות.

התערוכה מושכת עניין רב מקרב המגדלים, ובמהלך היום הראשון לתערוכה  ביקרו בה גם שר החקלאות של צרפת, שגרירים ומגדלים רבים.

 

 

 

 

 

 

תמונה

 

חדשנות בפריפריה  כנס צמח בכפר נהר הירדן

"חדשנות מאפשרת לנו לחשוב כל יום מחדש בצורה ביקורתית ואמיצה על כל מה שקורה איתנו ולחפש כל יום את הדבר הטוב הבא"  כך פתח  טל ישועה יו"ר צמח מפעלים את דבריו  בכנס החדשנות שנערך השבוע ע"י קבוצת צמח מפעלים,  בכנס אשר נערך בכפר נהר הירדן. 

מצבה המשתנה של החקלאות הישראלית תוך כדי ההסתכלות קדימה של קבוצת צמח מפעלים הוביל את הקבוצה בשנתיים האחרונות לחשיבת עומק והשקעה בתחום החדשנות והיזמות אשר כוללת שותפות בחברת כנרת השקעות בע"מ, הקמת פארק אגרו-טק והשתתפות תמיכה ואירוח של האקתון האתגרים בשיתוף איגוד התעשייה הקיבוצית  שיתקיים השנה בעמק הירדן.

מנשה שלום מנכ"ל צמח מפעלים ומשקי עמק הירדן: "לאחרונה התפרסמו נתונים קשים ומדאיגים על הדעיכה של החקלאות הישראלית ושל העוסקים בה.  
מאחר שאנחנו רואים את עצמנו כחלק בלתי נפרד מהקהילה שבתוכה אנחנו  חשוב לנו מאד, לייצר מקומות תעסוקה עכשוויים ורלוונטיים אשר יהוו אבן שואבת לצעירים שלנו ויחזירו חלק מהבנים והבנות הביתה כנושאי משרות בכירות."

טל ישועה יו"ר צמח מפעלים ומשקי עמק הירדן:    הבחירה בקיום הכנס בכפר נהר הירדן כפר נופש לילדים המתמודדים עם מחלות כרוניות, גנטיות ומסכנות חיים ולילדים עם מוגבלויות- אינה מקרית, אנו רואים בשיתוף הפעולה המתמשך עם הכפר כחלק מתפיסת עולם הכללית הרואה את צמח מפעלים, משקי עמק הירדן ובעליו כחלק פועל ויוזם במרחב הקהילתי שבו אנו נמצאים.

את איגוד התעשייה הקיבוצית ייצגה מיכל צורן שהוסיפה כי בחירת המקום לעריכת הכנס והחיבור בין צמח וכפר נהר הירדן מרגשים ומעוררים השראה!!!

 

תמונה

 

איך מייצרים צמיחה עסקית באמצעות ניהול מותג גלובלי בתעשייה?

חברות ישראליות רבות צמחו מרצפת הייצור והצליחו לייצר למוצרים שלהם שווקים מגוונים ברחבי העולם. כיום, המוצר שלך, מעולה ככל שיהיה, אינו מספיק על מנת לבלוט בעולם הגלובלי. התחרות והעולם המקוון בו אנו חיים מאתגר את התעשייה בישראל ולכן מתעצמת חשיבותו של בניית מותג מבודל וזכיר שיגרום לך לבלוט מעל התחרות. ריבוי ערוצי השיווק לצד ריבוי המסרים והמידע שאנו חשופים אליו, דורשים מסרים ברורים וחדים המותאמים לקהלים ולפלטפורמות שונות, והנשענים על הבטחת מותג בהירה עם ערך מוסף משמעותי.

בתאריך 4.11.2019 יתקיים בהתאחדות התעשיינים צפון מפגש בנושא מיתוג תעשייתי.

מטרת המפגש: הצגת מקרי בוחן של חברות מובילות בשוק הישראלי להשראה ולקבלת כלים מעשיים לדרך העסקית,  מיועד ל: מנכ"לים, סמנכ"לים, מנהלי שיווק ומנהלי פיתוח של חברות B2B ישראליות הרוצות לצאת לשיווק גלובלי או כבר פועלות בעולם ומעוניינות להרחיב אופקים נוספים. 

בין ההרצאות בסדר יום:

  • חשיבותו של מותג לחברות OEM אהוד רביץ, לשעבר מנכ"ל אלכם מדיקל 
  • הצורך של חברת B2B להטמיע תהליכי שיווק דיגיטליים צור ליש, סמנכ"ל שיווק הבונים
  • איך מתרגמים הבטחת מותג להצלחה עסקית גלובלית אייל טרייבר, מנכ"ל מיטרוניקס

ההרשמה בלחיצה כאן ומרים דרוק תשמח לתת פרטים נוספים  miriamd@kia.co.il

 

 

 

גידור סיכוני היצואן באמצעות ביטוח 

פעילותם העסקית של תאגידים מושפעת משינויים מקרו-כלכליים, רגולטוריים ואחרים, המצריכים היערכות מתאימה להתמודדות עם מגוון סיכונים לצורך שמירה על האיתנות הפיננסית, ההמשכיות העסקית ויכולת הצמיחה של התאגיד. יצואנים מתמודדים עם חשיפה לתנודתיות שערי מטבע, שינויים רגולטוריים, סיכוני סייבר, וסיכוני אשראי במדינות שונות. בהתאם לזאת, תאגידים מנהלים את סיכוניהם, בין היתר באמצעות תכניות ביטוח וניהול סיכונים, המסייעות בהקטנת הסיכון ומאפשרות את פעילותו השוטפת של התאגיד.

אנו ממליצים להשתתף ביום העיון שיתקיים במרכז ללימודי יצוא וסחר בינלאומי במכון היצוא מזמינים בנושא ביטוח עסקאות בשוק הבינלאומי.  ביום ג', 24.9.2019,  בין השעות 13:00-09:00, במכון היצוא תל אביב. פרטים נוספים והרשמה בלחיצה

מרצה ומרכז מקצועי:  עו"ד גיל נדל, שותף, ראש תחום יבוא יצוא וסחר בינ"ל, מחלקת מיסים, גולדפרב זליגמן עורכי דין.

מיכל צורן תשמח לתת פרטים נוספים  Michalts@kia.co.il

 

 

 

הכן מפעלך לחורף עדכן פרטיך בחברת החשמל

אספקת החשמל למפעל עלולה להיפגע במהלך החורף, ובכלל, כתוצאה מתקלות או מעבודות תחזוקה יזומות.
בהליך פשוט תוכלו לקבל מחח"י עדכונים, באמצעות מסרון לפלאפון או באפליקציה, בדבר אירועים פתאומיים או צפויים. בלחיצה על הקישור הדרכה לעדכון פרטים בחברת החשמל, זאת, על מנת שהמפעל יוכל לקבל התרעות לקראת שיבושים באספקת החשמל.

רפי נבו  ישמח לתת פרטים נוספים rafin@kia.co.il

 

 

 

מוזמנים ומוזמנות לשלוח לנו חדשות ממפעלכם 

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

19.9.2019פייסבוק