שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 4.9.2019

 

תמונה

 

 

 

תמונה

 

 

משתתפים בצער

על פטירתו של עודד וינקלר ז"ל

1933-2019

התעשייה הקיבוצית מרכינה ראש ומשתתפת בצער משפחת וינקלר ובית חצרים על פטירתו של עודד וינקלר ז"ל.

עודד חבר קיבוץ חצרים נשוי ואב ל- 4 ילדים, 11 נכדים ו-2 נינים, נפטר השבוע ממחלה קשה.

עודד היה יו"ר איגוד התעשייה הקיבוצית באמצע שנות ה-80.

עודד  ממייסדי קיבוץ חצרים, יזם, מנהיג ערכי ופורץ דרך.

עודד כיהן בעבר כמנכ"ל נטפים, ניהל תהליכים משמעותיים ועיצב את החברה מיום הקמתה והוביל אותה להצלחות בינלאומיות.

שימש כמייסד ומנכ"ל חוחובה ישראל. הפך את גידול החוחובה בישראל לגידול חלקאי תעשייתי שמוריק את הנגב, תורם לאיכות הסביבה ומהווה מרכיב משמעותי בתעשיית הקוסמטיקה.

אנו נפרדים מאיש חזון ומעש שהשאיר את חותמו על הנגב, התנועה והתעשייה הקיבוצית.

יהי זכרו ברוך

 

 

 

תמונה

 

התעשיינים בשיח עם הפוליטיקאים

בכירי התעשייה הישראלית התכנסו  בבית התעשייה בתל אביב להשתתף בכנס של התאחדות התעשיינים שהפגיש את בכירי הפוליטיקאים בישראל  על מנת לדבר על מצב התעשייה בישראל ונושאים שנמצאים על סדר היום התקשורתי. הכנס החל עם דברי פתיחה של נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש שדיבר על מצב התעשייה בישראל: "אי אפשר לבסס כלכלה חזקה בלי לבסס מנועי צמיחה תעשייתיים. תנסו לחשוב על מפעל אחד חדש שנפתח בחמש שנים האחרונות. התעשייה היא הבסיס לצמיחה כלכלת אמיתית ליצירת מקומות עבודה במשק. אני מאוד מקווה שרה"מ שייבחר יישב יחד עם התעשיינים ויחד עם ההסתדרות. ניתן כולנו כתף ונכנס תחת האלונקה הזו. כשנצא משם תהיה פה צמיחה בת קיימא למדינת ישראל".

את הכנס, הנחה עיתונאי ynet אטילה שומפלבי. הנקודות העיקריות אליהם התייחסו הפוליטיקאים בדבריהם: מדוע צריך למרוח הקמת מפעל לאורך 7-8 שנים, אחת המטרות של הממשלה הבאה צריכה להיות הפחתת הרגולציה בדגש כי התעשייה הישראלית היא עמוד תווך בכלכלת מדינת ישראל ולא כל מי שמייצר פה הופכים אותו לדמות מטרה ופוגעים בה.  כל הפוליטיקיאם הדגישו שככל שניתן לעזור לתעשיינים  – הרי זה חיוני ומשובח.

את איגוד התעשייה הקיבוצית ייצגו בכנס יונתן בשיא יו"ר האיגוד ומרים דרוק מנכ"לית האיגוד

 

 

 

תמונה

 

כנס אחריות ועשייה חברתית בתעשייה הקיבוצית

איגוד התעשייה הקיבוצית לקח על עצמו לקדם את תחום העשייה החברתית במפעלים הקיבוציים מתוך אמונה שעשייה חברתית הינה חלק בלתי נפרד מההוויה הקיבוצית.

במפעלים רבים מתרחשת פעילות מגוונת ובחלק מהמפעלים הנושא עדיין בהתהוות. כך או כך, הנושא חשוב ורלוונטי לכולם.

נשמח להשתתפותכם בכנס השנתי בנושא אחריות ועשייה חברתית שיתקיים ב- 30.12.19 בין השעות 10.00 – 14.00 בבית התעשייה בתל אביב. בכנס נחשוף סיפורי הצלחה של מפעלים לצד הכרות עם עמותות שישמחו לשיתופי פעולה. לאה קוטלר תשמח לתת פרטים נוספים lea@kia.co.il  להרשמה.

 

 

 

תמונה

 

מרכז כנרת לחדשנות ויזמות יארח את האקתון האתגרים הגדול. צילום: ירדנה ארזי טיילור

האקתון אתגרים 2019 יתקיים השנה בעמק הירדן

האקתון אתגרים השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית  יתקיים השנה בהובלה משותפת עם מרכז כינרת לחדשנות ועם קבוצת צמח מפעלים והמכללה האקדמית כנרת.  ההרשמה להאקתון בעיצומה, ובתאריך  ה-23/9/19 יתקיים ארוע ההזנקה.

האקתון האתגרים שיתקיים בתאריכים- 23-25/10/19,  יתפרש על פני 44 שעות רצופות ויניח בפני המשתתפים אתגרים בוערים מעולם הקיימות והאגרו טק איתן מתמודדות רבות מהחברות בעולם. המטרה הניצבת מול משתתפי ההאקתון היא לפצח את אותם האתגרים של התעשייה ואף להביא לבשורה עולמית בתחום.

בהאקתון ייקחו חלק כ-120 מוחות מבריקים מעולם התעשייה, האקדמיה, ההיי-טק, החקלאות והמחקר אשר יתמודדו עם האתגרים במרחב נקי מהסחות דעת במרכז כנרת לחדשנות ויזמות.

האקתון יתקיים במכללה האקדמית כנרת בשילוב בית ספר להנדסה, משתתפי האקתון יזכו באירוע יוצא דופן מלא, כולל מנטורים מומחים במגוון תחומים, מעבדות , סדנאות מלאכה ותלת מימד, שפע של פינוקים, מתחם לינה מדוגם, הרצאות של בכירים במשק, ונטווק מגוון ואיכותי במיוחד.

את האתגרים שיפצחו משתתפי האקתון בחרו חברות שונות מהתעשייה הקיבוצית ומצמח מפעלים, מתוך המציאות הקיימת. מבין האתגרים ניתן למצוא: טיפול בפסולת אורגנית, קילוף קלחי תירס טריים ללא פגע ומגע אדם, אתגר הטיפול בתמלחות, אתגרי טיפול בפסולת תעשייתית ומיחזור.

מרים דרוק מנכ"לית איגוד התעשייה הקיבוצית: ה האקתון מאפשר לתעשייה הקיבוצית לקדם חדשנות, שיתופי פעולה וקיימות עיסקית. 

צפויה בו עבודת צוות מרתונית עם אנרגיה יצירתית לפיצוח האתגרים שהציבו התעשיות לצוותים. הפתרונות לאתגרים מחזקים את יציבותה והתמודדותה של התעשייה עם האתגרים שעומדים בפיתחה.

מנשה שלום מנכ"ל צמח מפעלים: "קיום האקתון האתגרים כאן בעמק הירדן לא רק ששם אותנו ואת מרכז החדשנות על המפה, אלא יוביל לפתרון בעיות איתן אנו מתמודדים באופן יום יומי ובסופו של יום יכול גם להוציא מתוכו בשורה עולמית לאתגר הגלובלי. זהו צעד חשוב במיצוב עמק הירדן כמוביל בתחום האגרו- טק. בימים אלו נפתחת ההרשמה ואני מקווה לראות גם נציגות נכבדת מאזורינו.

הרשמה   מיכל  צורן תשמח לתת פרטים נוספים  Michalts@kia.co.il

 

 

 

 

מתכוון לבצע פרויקט עם מעצב תעשייתי? מגיע לך מענק

במסגרת פעילות האיגוד לקידום חדשנות בתעשייה המסורתית, ברצוני להזכירך, שקיימת עדיין הזדמנות להגיש בקשה לתוכנית למענקים לעיצוב תעשייתי.

במידה ומפעלך מתכוון להיכנס לפרויקט עתיר עיצוב תעשייתי (עיצוב מוצר, עיצוב אריזה), יש לכם הזדמנות לקבל מענק על פרויקט זה.
מדובר במענק בשיעור 60% מההוצאות לפיתוח המוצר, כאשר המענק עשוי להגיע לעד 200,000 ₪. 

תשומת לב, שהדגש בתוכנית זו הוא על העסקת מעצב תעשייתי, שאינו שכיר של החברה.  הזמן להגשה קצר מהרגיל ומועד אחרון להגשה הוא ב-15.9.2019.  הרשמה     רפי נבו יתן פרטים נוספים rafin@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

תחרות החדשנות באריזה  כוכב ישראל יוצאת לדרך !

מעוניינים לקבל פרסום וחשיפה על אריזה חדשנית?

המכון הישראלי לאריזה מזמין אתכם, תעשיינים, יצרני אריזות ומשמתשים באריזה, להשתתף בתחרות האריזה החדשנית שעורך המכון, כשלוחתו הבלעדית הרשמית של ארגון האריזה העולמי - world packaging organization.

הזוכים בתחרות המקומית, עולים לשלב התחרות הבינלאומית.

פרטים והרשמה ומרים תשמח להוסיף פרטים  miriamd@kia.co.il

 

 

 

יזמים וסטרטאפיסטים?  הירשמו להדרכה על הגשת בקשה, למסלול תנופה!

מסלול תנופה בזירת הזנק מיועד ליזמים וסטארטאפיסטים המעוניינים לגבש ולקדם רעיון טכנולוגי חדשני לשלב המחקר והפיתוח בו יוכלו לגייס מימון להמשך פיתוח ומסחור המיזם. במסגרת מאמצי רשות החדשנות להנגיש את אופן הגשת הבקשות לתכנית, תקיים הרשות מפגש הדרכה בתאריך 12.9.2019

המפגש יכלול הדרכת הגשת בקשה ואת הצגת זירת הזנק ותכניותיה.

להרשמה   רפי נבו יתן פרטים נוספים  rafin@kia.co.il
 

 

 

 

 

 

תמונה

 

קרטיב ספירולינה וקוקוס של חברת אלג'ימור

הכנס השנתי של מגדלי האצות

 

האצות דונליאלה, ננוכלורופסיס וכלורלה   -בוודאי לא מוכרות לרוב הקוראים, אולי רק הספירולינה. אבל כולם מכירים מהם מזונות על, תוספי תזונה, מוצרים קוסמטיים וביודיזל - שמופקים מאצות אלה ורבות אחרות.

בכנס השנתי של תעשיית האצות  שהתקיים השבוע במשרד החקלאות ביוזמת ארגון מגדלי האצות השתתפו עשרות מגדלים וחברות המראים צמיחה וגידול של תעשייה זו (היו גם "טעימות"). כדאי לדעת שקיבוצים רבים מייחסים חשיבות לתעשייה זו ומעורבים בגידול, בהפקה ובאחזקות בחברות המובילות בתעשייה זו  , כגון אלגאטק (קטורה), טרנסאלג'י- בר אלג'י (גן שמואל), אבאנדאנס (קיבוצי עמק המעיינות , עין חרוד ושער הגולן), אלגאהלת' (עין שמר), סילריה (ראש הנקרה) וקוואליטס (סאסא ודן , פועלת גם בארה"ב). רפי נבו הציג בכנס את יכולות הסיוע של איגוד התעשייה הקיבוצית ושל קרן המשתלה לתעשיית האצות ולסטארטאפים חדשים בתחום כגון: ברוול וימוג'ה  Brevel, Yemoja ואחרות. ואשמח לתת פרטים לקיבוצים ולתעשיות המתעניינים להיכנס לתחום יפנו לרפי    rafin@kia.co.il 

 

 

 

 

הזדמנות עסקית

והפעם חברת אקופלנט Ecoplant הפועלת מקיבוץ גבים בשער הנגב. מתמחה בהתייעלות אנרגטית וחסכון בחשבון החשמל של כל תעשייה המשתמשת במדחסים, צ'ילרים, משאבות - בעצם מי לא. אקופלנט פיתחה מערכת חיישנים ותוכנה מיוחדת מקושרת לענן (Industrial IOT) המנתחת כל הזמן את ביצועי מכונות אלה, הניצולות שלהם, ומפחיתה את בזבוז האנרגיה ההולכת לטמיון. מותקנת במפעלים ברחבי הארץ ועושה צעדים ראשונים בתעשיות בארה"ב כגון תאגיד המזון Cargill,  תאגיד Ecolab, ולאחרונה חתמה חוזה הפצה עם חברת ענק לשירות למדחסים במערב התיכון.  קיבוץ משער הנגב השקיע בה ומחפש קיבוצים או תעשיות כשותפים משקיעים בהיקף של כחצי מיליון ש"ח לאתר החברה ורפי נבו  ישמח לתת פרטים נוספים rafin@kia.co.il

 

 

 

מוזמנים ומוזמנות לשלוח לנו חדשות ממפעלכם 

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

5.9.2019פייסבוק