שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 21.8.2019

תמונה

 

 

 

תמונה

 

מונא חלל לשינוי

מרים דרוק מנכ"לית איגוד התעשייה הקיבוצית ומיכל צורן מנהלת אגף פעילות בינלאומית באיגוד, ביקרו במונא חלל לשינוי, נפגשו עם הצוות ועם המנכ"ל, אסף ברימר.

מונא הוא מרכז חדשני שיושב במג'ד-אל-כרום בעמק בית הכרם, ושם לו למטרה לטפח עתודות מקומיות של אנשים מהגליל למשרות איכותיות בתחום הטכנולוגי. מונא מחברת אנשים מכל המגוון הנהדר של האזור ומכשירה מהנדסים והנדסאים לעבודה במפעלי התעשייה. כמו כן מכשירה נוער בכל הגילאים וחושפת אותו להיבטים מלהיבים של טכנולוגיה ותעשייה חדשנית באמצעות חשיפה לתחומי רחפנים, חדרי בריחה ועוד.

הכשרת הון אנושי בתחום הטכנולוגי הינה מטרה משמעותית של התעשייה בצפון ולמונא גישה להון אנושי איכותי בתחומי הטכנולוגיה. אנו צופים שיתוף פעולה פורה עם מונא. ולפרטים נוספים פנו למיכל צורן במייל  michalts@kia.co.il   ראו את אתר מונא

 

 

 

תמונה

 

האקתון אתגרים של איגוד התעשייה הקיבוצית 

בואו להיות שותפים להאקתון אתגרים 2019 של איגוד התעשייה הקיבוצית ומרכז חדשנות כנרת.

אפשר בשני מסלולים לקחת חלק בארוע:

מסלול חברות שותפות, המציבות את עשרת האתגרים וקובעות את הנושאים עליהם יעבדו הצוותים.

מסלול חברות משתתפות, שעובדיהם משתתפים בארוע ולוקחים חלק בפיצוח האתגרים.

מפעלי התעשייה מוזמנים להשתתף בשני המסלולים!

בימים אלו נאספים האתגרים להאקתון ורשימת החברות השותפות תסגר בסוף אוגוסט.

הרשמה להשתתפות במסלול חברות משתתפות בהאקתון תתחיל בשבוע הבא עם פרסום אתר ההרשמה.

מיכל צורן תשמח למסור פרטים למתענינים michalts@kia.co.il

 

 

 

ביקורים במפעלים 

 

נציגי האיגוד ביקרו במפעלים: פולירון בזיקים, פוליכד בשפיים, גומי עין שמר, על בד במשואות יצחק, א.ר.ן בנחשון, כפרית בכפר עזה, אורניט באור הנר, תעשיות מתכת ברמת דוד, ארד בדליה, מפעלים אזוריים צמח.  נשמח תמיד להגיע גם אליכם.

 

 

 

מנכ"ל חדש במפל מבוא חמה

גיל בירן התמנה למנכ"ל מפל בקיבוץ מבוא חמה. מפל מקבוצת פלזית. גיל בתפקידו הקודם- מנכ"ל קל-קר בקיבוץ עין כרמל,  מחליף את אריאל פלד כמנכ"ל מפל. בהצלחה לגיל, לאריאל ולמפל.

 

 

 

דרושים דירקטוריות ודירקטורים בעלי ניסיון בתעשייה הקיבוצית

מפעם לפעם אנו מקבלים פניות של חברות וקיבוצים המעוניינים לקלוט דירקטוריות ודירקטורים למועצות המנהלים שלהם. לפיכך החליט האיגוד להקים מאגר שמות של דירקטורים ודירקטוריות פוטנציאלים היכולים להשתלב כדירקטורים, במועצות מנהלים בחברות ובקיבוצים. 

בהזדמנות זו נזכיר כי החוק בחברות ציבוריות מחייב ייצוג הולם לשני המינים. מנהלים ומנהלות בעלי ניסיון כדירקטורים מוזמנים לשלוח קורות חיים לנורית גנני באיגוד    nurit@kia.co.il.

מודגש כי האיגוד מאפשר את הפלטפורמה של המאגר, אולם המיון והבחירה  הינם באחריות החברה או הקיבוץ.

 

 

 

תמונה

 

טובים השניים איחוד פלסים ופל-גל

מפעל פלסים מקיבוץ מרחביה התאחד עם מפעל פל-גל מקיבוץ חפציבה, תחת מנכ"ל משותף.

קבוצת גאון חרטה על דגלה להיות חברה המובילה את תחום התשתיות הזורמים בארץ ובעולם. חלק מהאסטרטגיה של הקבוצה היא התרחבות ע"י רכישות מפעלים וחברות שיש להם סינרגיה עם שאר מפעלי הקבוצה. לאחרונה חברת פלסים  שהיא אחת מחברות הקבוצה רכשה את מלוא מניות חברת פלגל מקיבוץ חפצי בה. בעקבות הרכישה אוחדו שני המפעלים תחת מנכ"ל אחד משותף, אוחד מערך ההובלות והלוגיסטיקה, רכש משותף ומערכת תפעולית משותפת. אומר עמיר פרוכט המנכ"ל המשותף: המהלך הזה שם את פלסים כחברה מובילה בתחום הפלסטיק של הקבוצה. בית עם מגוון רחב של פתרונות איכותיים ובעלי ערך מוסף לכלל לקוחותיה.

בהצלחה לעמיר, לפלסים ולפל-גל ולקיבוצים.

 

 

 

 

 

תמונה

 

בין אם במטבח הפרטי או בתערוכת עיצוב – אבני הקוורץ הופכות מיצג עיצובי מרהיב ומרתק מור קרישר

עיצוב וחדשנות בינלאומית באבן קיסר

ליעונה מנקלי, אבן קיסר

מור קירשנר נכנס לתפקיד המעצב הראשי באבן קיסר בהיסוס, ומספר איך הפכו אבני הקוורץ של החברה מקיסריה למוצר נחשק
במציאות שבה המטבחים הם לב הבית, עלתה בהרבה חשיבותם של משטחי העבודה המשולבים במטבח. משטחים אלה יכולים לשנות את כל האסתטיקה במרחב, ואת הזרימה הכללית בו, ולהפוך כל סגנון של מטבח לחלל אלגנטי ואטרקטיבי. שימושיות המשטחים, איכות החומר, גמישותו והאסתטיקה שלו, הפכו רכיבים חיוניים בכל החלטה על רכישה או שדרוג של מטבח. מור קרישר, המעצב הראשי של אבן קיסר, שהצליח להפוך לוחות עבודה בסיסיים למוצרים נחשקים ופופולריים. קרישר, הגיע לאבן קיסר, לפני כעשור. היום הוא רואה בתפקיד את היהלום שבקריירה שלו. "הגעתי בהיסוס-משהו", הוא מודה, "לא חשבתי שזה תחום מעניין. היכרתי את המוצר באופן שטחי, כמו הרבה אנשים, ולא ממש הבנתי מה צריך לעצב בו. חשבתי שזה בסך הכל משטח דו-ממדי למטבח, שכל מה שאני צריך זה רק לבחור את הצבע שלו", הוא מסביר. בדיעבד, הבנתי שזהו מוצר פורץ דרך. ה"מוצר פורץ הדרך" משטח קוורץ עמיד, נולד כתוצאה מתהליך מחקר ופיתוח מקורי של אבן קיסר, שם לא השאירו אבן על אבן כשביקשו ליצור משטח עבודה אידיאלי, שיעמוד בכל האתגרים והשימושים. החברה הפכה חלוצה ומובילה בשוק משטחי הקוורץ הטבעיים, ופיתחה את המודעות לשימוש בהם כתחליף זול, אך איכותי ועמיד בהרבה מהשיש ומהגרניט. החדשנות הפכה את החברה, שהוקמה לפני יותר משלושים שנה בקיבוץ שדות ים להצלחה בינלאומית מסחררת. 
כדאי לקרוא עוד 

 

 

 

תכנית למרחק - תכנית ארצית של משרד העבודה והרווחה לקידום תעסוקה איכותית ליוצאי אתיופיה.

לאחרונה יצרנו קשר עם תכנית למרחק - תכנית ארצית של משרד העבודה והרווחה לקידום תעסוקה איכותית ליוצאי אתיופיה.
לתכנית מגיעים מועמדים אשר מעוניינים להתקדם למשרות איכותיות, לרוב בתחום שהם למדו אותו. 
התכנית פועלת בערים: חיפה, חדרה, נתניה, לוד, פתח תקווה, ראשון לציון, אשדוד, רחובות, קרית מלאכי, קרית גת, ירושלים ובאר שבע.  משרות רלוונטיות בתחומים: הנדסאים (כל התחומים), חשמל, אחזקה, CNC ותחומים טכניים נוספים. הנהלת חשבונות, חשבי שכר, מזכירות, משאבי אנוש, חינוך.  למעסיק השירות ניתן ללא עלות וכולל: סיוע בגיוס פרטני או קבוצתי של עובדים מתאימים, השתתפות במימון הכשרות מקצועיות מותאמות לצרכי המעסיק, סיוע בהבניית תהליך קידום בתוך ארגון ותמיכה בתהליכי מנטורינג.  ניתן ליצור קשר עם הדס שביט, אחראית קשרי מעסיקים בטלפון או בדוא"ל:  054-3022003 | t.lamerhak@gmail.com 

המעוניינים לקחת חלק בתוכנית או לשמוע פרטים נוספים, מוזמנים לפנות ללאה באיגוד.   lea@kia.co.il

 

 

 

סחר בין לאומי- מנוע צמיחה והזדמנות

איגוד התעשייה הקיבוצית ממשיך לפתח את הפעילות הבין לאומית ולהנגיש לחברות כלים להרחבת העסקים בחו"ל. הכניסה לשווקים אלו אינה פשוטה ודורשת משאבים וידע. במסגרת פיתוח והרחבת השוק הבינלאומי לחברות, אנו מקדמים ומרחיבים את שיתוף הפעולה עם מכון היצוא במטרה לחשוף בפניכם את הכלים השונים של המכון ולהעמיד לרשות התעשייה את הידע הרב הקיים.

במסגרת הזו יערך כנס חשיפה של הכלים ומידע, והזמנה להשתתף בתוכניות פריצה לשווקים מתפתחים בליווי חונכים מוסמכים של המכון ובסיוע תקציבי.

כמו כן, יש במכון בסיס נתונים גדול מאד במגוון תחומים עסקיים וידע ממוקד בסחר מדינות רבות וניתן להיעזר במכון לצרכי סקר שוק ופילוחים עסקיים.

השבוע ברצוני להביא לידיעתכם את תכנית היכרות עם הסחר המקוון, המאפשרת לחברה ליווי של מומחים בנושא בניית התשתית לסחר מקוון בהשתתפות ובמימון חלקי של מכון היצוא. התוכנית מעמיקה ומקצועית והעלות שלה מסבסדת בחלקה. מועמדות לתוכנית אפשר להגיש בחודש הקרוב. מוזמנים לפנות למיכל צורן באיגוד לפרטים נוספים   Michalts@kia.co.il

 

 

 

 

מוזמנים ומוזמנות לשלוח לנו חדשות ממפעלכם 

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

21.8.2019פייסבוק