שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 14.8.2019

תמונה

 

 

 

תמונה

 

האקתון אתגרים של איגוד התעשייה הקיבוצית 

איגוד התעשייה הקיבuצית ומרכז חדשנות כנרת מזמינים אתכם להצטרף לגופים ולאנשים מהתעשייה, צהל, האקדמיה והמגזר הציבורי, סביב שולחן אחד, במטרה לייצר מציאות חדשה במרחב ליצירת חדשנות, שיתוף פעולה וקיימות עסקית וחברתית. זאת ההזדמנות לאחד את מיטב הכוחות של חברות תעשייתיות, סטארטאפים, קרנות, משקיעים פרטיים, נציגי אקדמיה וממשלה שעוסקים בתחום אגרוטק ותעשיות בנות קיימא, ל-44 שעות במרחב אחד, נקי מהסחות ולפצח את האתגרים הבוערים ביותר בנושא קיימות איתן מתמודדות רבות מהחברות בעולם

זה הזמן לעשות!!

בתאריכים 23-25.10   האקתון אתגרים 2019  במרכז החדשנות כנרת. 

ראו מה עשינו בעבר

כתבה מערוץ 13- 5 דקות

סרטון מקוצר 2 דקות

מיכל צורן תשמח למסור פרטים למתענינים michalts@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

ייצור מתקדם בכפרית

איגוד התעשייה הקיבוצית בשיתוף מרחב דרום בהתאחדות התעשיינים קיים את המפגש ה שלישי במסגרת מפגשי הלימוד קהילת ייצור מתקדם בדרום- בדרך לתעשייה 4.0 . לאחר שני המפגשים הקודמים ב Southup ניר-עם ובסודה סטרים ארחו הפעם כפרית כפר עזה והמנכ"ל אלון קסלר את המשתתפים בסיור במפעל ובהצגת החברה ואתגרי הייצור. מהתעשייה הקיבוצית השתתפו במפגש מנהלים מהמפעלים: דולב , שירותי האבקה יד מרדכי, מגן אקו אנרג'י, ארז מוצרים תרמופלסטיים וסייפן . 
המפגש עסק בחדשנות ברובוטיקה ובאוטומציה, ובהטמעתם בקווי הייצור ובשרשרת האספקה הפנים מפעלית. המפגש הבא, הרביעי יתארח במפעל רב- בריח באשקלון ב 18.9.19 ויתמקד בשילוב ביג דאטה, אנליטיקה וLOT תעשייתי. רפי נבו ישמח לתת פרטים נוספים rafin@kia.co.il

 

 

 

 

ביקורים במפעלים 

 

נציגי האיגוד ביקור במפעלים: שמיר אופטיקה, פלרם אפליקציות של קיבוץ רמת יוחנן, אשבל וגלעם בקיבוץ מענית, מעדני יחיעם, תמה בקיבוץ משמר העמק וברמד בקיבוץ עברון.

 

 

 

 

מנכ"ל חדש

סימונה בלויטה התמנה למנכ"ל טוף בקבוץ מרום גולן. סימונה בתפקידיו הקודמים - מנכ"ל מגן אקו-אנרגי בקיבוץ מגן, מנכ"ל לורדן בקיבוץ כפר סאלד ומנהל פיתוח עסקי באופטיקה שמיר,  מחליף את אלדד הרי כמנכ"ל טוף. בהצלחה לאלדד לסימונה ולטוף.

 

 

 

תמונה

 

צילום: שר האוצר משה כחלון, והחשב הכללי באוצר רוני חזקיהו   דוברות האוצר

באוצר חשבו שיוכלו לדלג על העדפת תוצרת ישראל בית המשפט חשב אחרת

אבי וקסמן דה מרקר

משרד האוצר פירסם לפני כשנה מכרז לרכישה והתקנה של ציוד תקשורת – בלי לכלול העדפה לתוצרת ישראל,  בית המשפט המחוזי בירושלים לא השתכנע כי אי-אפשר היה להפריד במכרז בין רכיבי השירותים והציוד – ולהעניק העדפה לציוד מתוצרת כחול-לבן

הפסד למשרד האוצר: בית המשפט המחוזי בירושלים פסק כי במכרז שעורך המשרד לרכישה, אספקה והתקנה של ציוד תקשורת, יהיה עליו להעניק העדפה מסוימת לתוצרת ישראל – אף שבמשרד טענו כי החובה להעדיף את תוצרת ישראל אינה חלה על מכרז זה.
השופט דוד גדעוני נדרש בפסק דינו למכרז שפירסם לפני כשנה מינהל הרכש באגף החשב הכללי שבמשרד האוצר - לרכישה, אספקה והתקנה של ציוד תקשורת פסיבי (כגון כבלים, ארונות תקשורת ושקעים). המכרז נערך במתכונת של מכרז מרכזי, שהוא מכרז שעורך משרד האוצר בעבור כל משרדי הממשלה ויחידותיה. המציעים בו נדרשו להציע מחיר כולל, שיגלם את עלות הציוד וגם את עלות התקנתו
תקנות חובת המכרזים (העדפת תוצרת הארץ) קובעות כי במכרזים ממשלתיים לרכישת טובין, יש לתת העדפה לרכישת טובין מתוצרת ישראל. ההעדפה מותנית בכך שמחיר המוצרים לא יהיה גבוה בשיעור מסוים – לרוב 15% - ממחירם של טובין מיובאים. חובת ההעדפה אינה חלה על מכרזי שירותים.
ועדת המכרזים המרכזיים למחשוב וטכנולוגיה באגף החשב הכללי החליטה שלא לכלול העדפה לתוצרת ישראל במכרז לציוד התקשורת. הוועדה היתה סבורה כי בנסיבות המכרז, אין מקום להפריד בין רכיב הציוד לרכיב השירותים – שעליו לא חלה העדפה לתוצרת ישראל. הוועדה הסתמכה בכך על עמדה שגיבש בעבר היועץ המשפטי לממשלה, שלפיה בסמכותה של ועדת מכרזים "לקבוע, בנסיבות מיוחדות המצדיקות זאת, משיקולים מקצועיים הנובעים מאופיו או טבעו של המכרז, כי אין מקום ליצור הפרדה בין תמחור רכיב הטובין לבין תמחור רכיב השירותים".
בעתירה שהגישו החברות טלדור ופייברנט, יצרניות ישראליות של ציוד תקשורת, הן טענו כי להחלטת הוועדה לא היה יסוד. השופט גדעוני, שקיבל את העתירה, לא השתכנע מטיעוני המדינה - וקבע כי היא לא הניחה תשתית מספקת להוכחת הטענה שלפיה במכרז הנדון, אי-אפשר היה להפריד בין רכיב הציוד לרכיב השירותים. נוכח זאת, ביטל השופט את ההחלטה של ועדת המכרזים שלפיה תקנות העדפת תוצרת הארץ אינן חלות על המכרז, וקבע כי "על הוועדה לקבוע הוראות מתאימות בדבר אופן יישום תקנות ההעדפה במכרז". משרד האוצר חויב בהוצאות ושכר טרחה בסך 25 אלף שקל. 
בהתאחדות התעשיינים, שהגישה לבית המשפט את עמדתה בדבר העתירה, אומרים בתגובה על פסק הדין: "בית המשפט חוזר וקובע כי הממשלה שבה וטועה כאשר היא מנסה להדיר את התעשייה הישראלית מרכש ציבורי. אנחנו מצפים שהפקידות הממשלתית בכלל ואגף החשב הכללי בפרט יהפכו לשגרירים של התעשייה הישראלית, כפי שפועלים המקבילים להם בעולם"
שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן אמר בתגובה על פסק הדין: "אני מברך על החלטת בית המשפט, שקיבל את עמדת משרד הכלכלה והתעשייה במלואה. המדיניות של העדפת תוצרת ישראלית כחול-לבן מקדמת את התעשייה הישראלית, ותורמת לתעסוקה, לפריפריה ולחיזוק הכלכלה הישראלית. מתן עדיפות לתוצרת כחול-לבן נועד לחזק את התעשייה המקומית ולפעול להגברת היצוא". קישור לכתבה
.

 

 

 

 

קבלת סיוע לקליטת עובדים חדשים בשכר גבוה בירושלים ובאזורי עדיפות לאומית

משרד הכלכלה והתעשייה באמצעות הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה יוצא בהקצאה נוספת לקליטת עובדים חדשים בשכר גבוה בירושלים ובאזורי עדיפות לאומית.

במקצה הנוכחי, נערכו מספר חידושים מהותיים, במטרה להרחיב את פוטנציאל החברות הנהנות:
לראשונה חברות מענפי המחקר והפיתוח (מו"פ) בהנדסה ומדעי הטבע, ולא רק חברות תעשייתיות וחברות מתחום המחשבים, יוכלו להגיש בקשות במסגרת המסלול. מדובר על חברות מתחום המו"פ במדעי הטבע, הנדסה, מדעי הרפואה, ביוטכנולוגיה, מדעי החקלאות, מחקר קליני ועוד. במקרה של מרכזי מו"פ של חברת זרות, אלו יוכלו לגשת רק במידה והם ממוקמים ברשויות המרוחקות יותר ממרכז הארץ (אשכולות פריפריאליים 1-4).

נפתחה אפשרות להגשת בקשות במסגרת המסלול לסוגי תאגידים נוספים כגון, אגודות שיתופיות ושותפויות רשומות.

בעבר חברות נדרשו למחזור מכירות מינימלי של 25 מיליוני שקלים, למעט חברות ברשויות פריפריאליות 1-4 בצפון אשר נדרשו למחזור מכירות מינימלי של 15 מיליוני שקלים. כלל זה הוחל בהוראה החדשה על כלל הרשויות הפריפריאליות 1-4 בכלל אזורי עדיפות לאומית.
מתן תיעדוף לבקשות של חברות מענף הפוד-טק שעומדות בתנאי ההוראה מאזור קריית שמונה.

מעסיקים אשר יתחייבו להעסיק משרתי מילואים פעילים, בעלי תעודת משרת מילואים פעיל, יזכו בניקוד נוסף עם בדיקת תכנית העסקות שלהם.

התנאים לקבלת הסיוע וכיצד מגישים בקישור ו לפרטים נוספים: רפי נבו rafin@kia.co.il

 

 

 

 

סטארטר לתעשייה

תוכנית סטארטר לתעשייה מיסודה של משרד העבודה והרווחה, נועדה להגדיל פיריון בענפים בהם יש מחסור בעובדים מקצועיים ומיומנים ולתת מענה למעסיקים הזקוקים לעובדים מקצועיים.
תהליך ההכשרה מורכב מ-3 שלבים: למידה עיונית, הכשרה בחניכה,  שילוב של למידה עיונית והתנסות מעשית במפעלים, ומבחנים מעשיים ועיוניים. בחודש נובמבר תיפתח בצפון תוכנית הכשרה בנושא
CNC, מפעלים המעוניינים לקחת חלק בתוכנית או לשמוע פרטים נוספים, מוזמנים לפנות ללאה באיגוד.   lea@kia.co.il

 

 

 

פגישות עבודה לקראת צאתו של השגריר החדש בקולומביה 

מר כריס קנטור, שגריר ישראל החדש בקולומביה, יוצא בעוד זמן קצר לשליחותו והוא מעוניין לקיים פגישות עבודה עם חברות ישראליות, שרואות בשוק של קולומביה פוטנציאל לקדום עסקיהן, במטרה לייצר הכרות ובסיס לעבודה משותפת בעתיד. לפגישות יצטרף מר ניר אדם סלע, שמתוכנן למלא את תפקיד הנספח המסחרי בקולומביה בתחילת 2020.  הפגישות יתקיימו ביום שלישי, 20 באוגוסט בשעות הבוקר בבית התעשיה, רחוב המרד 29 תל אביב.  כריס מילא תפקידים בכירים במשרד החוץ ושירת בשליחויות דיפלומטיות בלונדון ובגואטמלה.  ניר אדם אחראי במשרד הכלכלה והתעשייה על מדיניות סחר והסכמים מול מדינות אירופה ואמריקה הלטינית.  אם אתם מעוניינים להיפגש עם השגריר החדש, אנא כתבו למייל ופרטו אודות הפעילות של חברתכם ומטרת הפגישה.  amit@camaraisrael.org.il

ומוזמנים לפנות למיכל צורן michalts@kia.co.il

 

הזדמנויות

משתלת הקיבוצים בשיתוף האיגוד

 

תמונה

 

1. חברת "פולימרטל" Polymertal  פיתחה טכנולוגיית ציפוי מתכות בצריבה ע"ג מוצרי פלסטיק תעשייתיים המודפסים בתלת מימד . הטכנולוגיה חדשנית ומאפשרת להחליף מוצרי מתכת כבדים, או מוצרים מחמרים מרוכבים יקרים בפלסטיק מצופה מתכת בעל חוזק , משקל נמוך, יכולת מוליכות תרמית או חשמלית ובעלות נמוכה עבור שווקים בתחומי רכב, תעופה וחלל, תקשורת ומיכשור רפואי.  החברה מעוניינת במפעל או בקיבוץ כשותף משקיע דומיננטי  ובשטח של כ 1500 מ"ר להקמת מפעל באזור חיפה והצפון. לפרטים נוספים2.  חברת "קסטרה" Castera-  מקבוצת Evogene פיתחה טכנולוגיה וידע רב להשבחת זנים של זרעי הקיקיון ועל שיטת גידול וקציר מכני לקבלת יבול יציב ובריכוז שמן גבוה במיוחד (בסחיטה). שמן הקיקיון משמש בתעשיות הקוסמטיקה, הפארמה, המכוניות, הפולימרים, התעופה, הכבלים והאופטיקה ולהגנת הצומח בחקלאות. היקף השוק העולמי 3.5 מיליארד דולר. החברה החלה בהתקשרות עם לקוח פוטנציאלים ומעוניינת בשותף קיבוצי להקמת מפעל לייצור מוצרי קצה בתחום הפלסטיק, הקוסמטיקה וכד' ולגידול הקיקיון.

 

3. חברת אגרי אי.או.טי AgrIOT פיתחה טכנולוגיה יישומית לכל חקלאי בעולם (שיש לו טלפון סלולרי עם מצלמה וללא שום אמצעי חישה או ניטור אחר) שבעזרתה הוא מסוגל לעקוב אחר מצב הגידולים, צרכי הדישון שלו עפ"י תכולת ה NPK  (חנקן, זרחן ואשלגן) וללא תלות במזג האויר, סוג הקרקע וכד'. הטכנולוגיה מפענחת כל צילום פשוט , מנתחת ומעבירה לחקלאי הנחיות כמותיות להשקייה ולדישון. החברה מעוניינת בקיבוץ כשותף משקיע בהיקף כ- 2-3 מיליון ₪. 

 

4. חיפוש שטח: חברת "אינטסייט" Intsite  מפתחת טכנולוגיה מבוססת בינה מלאכותית ועיבוד תמונה שמאפשרת הפעלה אוטונומית של ציוד כבד לתחומי בנייה, מכרות, נמלים ימיים, אתרים לוגיסטים וחקלאות.  החברה מעוניינת לעבור תוך 4-5 חודשים לקיבוץ בסמיכות לתחנת רכבת  באזורים חיפה, קיסריה, פרדס חנה/בנימינה או בית יהושע.  צרכי החברה העיקריים: מבנה מוכן/לשיפוץ עבור 30-50 עובדים, אפשרות שימוש ב 2-3 דונם לניסויי כלים אוטונומים (מנופים, טרקטורים..), חדר אוכל פעיל.

רפי נבו ישמח לתת פרטים נוספים על כל ההזדמנויות rafin@kia.co.il

 

 

 

 

 

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

14.8.2019פייסבוק