שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 30.7.2019

תודה רבה!!

תמונה

 

תמונה

 

הכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית 2019

הכנס השנה יעסוק במתח הקיים שבין האתמול למחר, בהשתנות המציאות, באתגרים ובהזדמנויות שמביאה איתה המציאות של ימינו.

נשמח שתרשמו את התאריך ביומניכם 4.12.2019 בין השעות 8.30 – 14.30, באולם אבניו במתחם איירפורט סיטי .

הכנס הינו ההזדמנות השנתית של כל המנכ"לים, מרכזי המשק,מנהלי עסקים, יושבי הראש, במפעלים ובקיבוצים, לפגוש ולהיפגש, להחליף דעות ולהתעדכן.

נשמח לראות את כולכם

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

 

 

 

 

תמונה

 

מרים דרוק עם ג'קי זמארו מנכ"ל תפן בקיבוץ נחשלוים

ביקורים במפעלים

צוות האיגוד ביקר במפעלים: לורדן בקיבוץ כפר סאלד, חוליות בקיבוץ שדה נחמיה, תפן בקיבוץ נחשולים, מיברג בקיבוץ עין השופט, אקוויטקס בקבוץ הזורע, מפעלי עץ בקיבוץ רמת השופט, לימת בקיבוץ גבעת חיים מאוחד, פלסאון בקיבוץ מעגן מיכאל, מ.ב.א בקיבוץ הזורע. ובהבונים בקיבוץ כפר הנשיא.

אם גם אתם מעונינים בביקור נשמח להגיע לכל מפעל וקיבוץ

 

 

 

תמונה

 

קידום נשים

השבוע התקיים כנס של משרד הכלכלה שעסק בנושא של קידום נשים.
הכנס, בהנחיית עמליה דואק, 
נועד להציג את תכנית התמריצים שמעמיד משרד הכלכלה והתעשייה לטובת קידום נשים בתעשייה, ביזמויות ובעסקים , כשבכל אחד מהנושאים התכנס פאנל נשים שעשו זאת.

חנה ראדו, יזמית ומייסדת מרכזי תעסוקה וחדשנות לנשים ואת סופרסונס, הזמינה לבמה את מרים דרוק מנכ"לית האיגוד לספר על המיזם של ביה"ס למנכ"ליות העתיד שמקדם איגוד התעשייה הקיבוצית בשיתוף עם התנועה הקיבוצית וסופרסונס.

לפרטים נוספים על המיזם ניתן לפנות ללאה באיגוד  lea@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

גם במילואות הסתיים קורס דירקטורים 

השבוע הסתיים בהצלחה קורס דירקטורים שהתקיים במרכז צעירים מטה אשר בשיתוף עם המפעלים האזוריים – מילואות. בקורס השתתפו 25 מנהלים מקיבוצי המועצה האיזורית מטה אשר. קיבוצים ומפעלים המעוניינים לקיים קורס דירקטורים, מוזמנים  לפנות ללאה קוטלר באיגוד lea@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

 

משמר העמק חובר לברמד עברון

עסקה גדולה בתעשייה הקיבוצית: משמר העמק חובר לברמד של עברון ורוכש כרבע מהמניות לפי שווי של כ-450 מיליון שקל. ברמד, בה מחזיקים הקיבוצים עברון וסער, פועלת בתחום של ייצור מגופי בקרה הידראוליים המיועדים למערכות הולכת מים,  לקיבוצים משמר העמק וגלעד חברת תמה תעשיות פלסטיק, הנחשבת לאחת משלוש החברות המובילות והרווחיות בתעשייה הקיבוצית. לקראת עסקה גדולה בין שני קיבוצים קיבוץ משמר העמק חתם לפני מספר שבועות על הסכם עקרונות לרכישת 20%-25% ממניות החברה הפרטית ברמד, מידי הקיבוצים עברון וסער לפי שווי חברה המוערך בכ-450 מיליון שקל. הפתרונות שמציעה ברמד משלבים טכנולוגיות מתקדמות לבקרת זרימה ונחשבים למובילים בתחומם. מוצרי החברה משווקים באמצעות חברות בנות לכ-70 מדינות ברחבי העולם. מדירוג חברות התעשייה הקיבוצית של דן אנד ברדסטריט לשנת 2019 עולה כי מחזור ההכנסות השנתי של ברמד עומד על קרוב לחצי מיליארד שקל, רובו ככולו ליצוא, כי לחברה הון עצמי של כרבע מיליארד שקל וכי היא מעסיקה כ-700 עובדים. משמר העמק ביצע בשנים האחרונות השקעות בתחומים שונים על מנת לגוון את מקורות ההכנסה שלו. תחום ההתמחות העיקרי של מפעל תמה הוא מוצרי אריזה והגנה לחקלאות ובהם עטיפות לחציר ולכותנה, רשתות לשימושים שונים, חוטים וחבלים, כלי בית ומוצרי פלסטיק  מנתוני דן אנד ברדסטריט עולה כי מחזור ההכנסות השנתי של תמה עומד על כ-2 מיליארד שקל, רובו ככולו ליצוא, וכי ההון העצמי של החברה עומד על קרוב למיליארד שקל. החברה מעסיקה מעל 1,600 עובדים

 

 

 

תמונה

 

מפגש ייצור מתקדם בדרום

הנכם מוזמנים למפגש של קהילת הייצור המתקדם שיתקיים בתאריך 13.8 במפעל כפרית בקיבוץ כפר עזה.

המפגש יעסוק בדרך לתעשייה 4.0 - מה חדש בעולמות הרובוטיקה והאוטומציה, שילוב אוטומציה בקווי הייצור והרובוטיקה כמענה לבעיות בשרשרת האספקה.    הרשמה  כאן ובהזמנה

לפרטים נוספים: רפי נבו rafin@kia.co.il

 

 

 

חונכים ליצוא

הנכם מוזמנים למפגש בנושא: תכנית "חונכים לייצוא" בשיתוף מכון היצוא ואיגוד התעשייה הקיבוצית. מפגש חשיפה לתוכנית "חונכים ליצוא" צפוי להתקיים ב-25.9.2019. המפגש מיועד לחברות בתעשייה הקיבוצית המעוניינות לפרוץ לשווקים בינלאומיים ולהעזר בחונך מטעם מכון היצוא אשר יסייע לחברה לבנות תכנית פעולה וילוה אותה בצעדיה הראשונים בשווקים חדשים. התוכנית מסובסדת על ידי מכון היצוא ומהווה עוד נדבך בשיתוף הפעולה של איגוד התעשייה הקיבוצית ומכון היצוא במטרה לעודד חברות להרחיב את פעילותן בשוק הבינלאומי.
לפרטים והרשמה ללחוץ
  
ומוזמנים לפנות למיכל צורן michalts@kia.co.il

 

 

 

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

30.7.2019פייסבוק