שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 19.6.2019


תפריט נגישות

תמונה

 

תמונה

 

איגוד התעשייה הקיבוצית במושב חדשנות בכנס הכלכלי תעשייתי של ברית פיקוח
בכינוס השתתפו כ400 מנהלים ואנשי כספים מהקיבוצים והמושבים. במושב מיוחד: "שולחן עגול של מנהלים מחדשים" שאותו הנחה רפי נבו הציגו 3 ממובילי החדשנות בתעשייה הקיבוצית : יובל בארי - מנכ"ל ריקור, גדי בר נר - מנכ"ל תבור שיווק כלי עבודה ועמרי רותם- יו"ר שמיר אופטיקה את האתגרים שהשווקים, התחרות והלקוחות מציבים להם ללא הפסק ואת  החדשנות שהם מייצרים בחומרים חדשים, במוצרים, בתהליכי ייצור, בהתייעלות באיכות, בשירות ובשיווק הדיגיטלי באמצעות אמזון, איביי ואחרים- על מנת לשרוד, לצמוח ולהרויח.

 

 

 

תמונה

 

פעילות בינלאומית והפעם בדגש על המדינות המתפתחות
שני אירועים התקיימו בשבוע שעבר בנושא הפעילות במדינות המתפתחות, והם צופנים בחובם הזדמנות לפיתוח עסקי ושיווקי עבור התעשייה:
האירוע הראשון - מפגש של מנהלים מהמפעלים עם בכירי חברת טאטא טרסט ואוניברסיטת תל אביב במטרה לייצר שיתופי פעולה סביב פרויקטים לפיתוח תשתיות בהודו.
בפאנל שמענו על תחומי הפעילות של הקרן ועל הדרכים להתחבר אליה ואנו ממשיכים בפעילות אל מול החברות שהגיעו ונשמח לצרף חברות נוספות.
האירוע השני - פאנל מדינות מתפתחות בכנס ברית פיקוח. בפאנל השתתפו דורית בנט, מנכ"לית אילת איילות, דר' רם פישמן ממכון מינץ באוניברסיטת תל אביב ואלון בר מנכ"ל סיד ישראל.
בפאנל שמענו על ההזמנות הגדולות שיש לתעשייה במדינות המתפתחות ודנו בדרכים להתחבר אליהם באמצעות קרנות, מיזמים חברתיים והבנק העולמי.
הפעילות בתחום זה ממשיכה אל מול הגופים השונים העוסקים בחדירה לשווקים אלו.
מוזמנים להצטרף וגם לקבל פרטים נוספים אצל מיכל .
michalts@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

קיבוץ בארי. "כבר לא בונה רק על נייר"(צילום: ישראל יוסף)

דפוס בארי בצמיחה-לא רק נייר בבארי 

קיבוץ בארי רכש חברה העוסקת בהדפסה דיגיטלית. הקיבוץ, בעל דפוס בארי המצליח, מרחיב את הפעילות ורוכש את גרפיקה בצלאל - חברה לעיצוב ולהדפסת אריזות יוקרתיות. שווי החברה לצורך העסקה מגיע לכ-17 מיליון שקל. קיבוץ בארי, בעל דפוס בארי המצליח שלפני שנה חילק לחברים רווחים של 150 מיליון שקל, נערך לעידן הדיגיטלי ומרחיב את פעילות הדפוס לתחומים חדשים. הקיבוץ רכש את גרפיקה בצלאל, חברה לעיצוב ולהדפסת אריזות יוקרתיות לחברות בארץ ובחו"ל. לדברי גל כהן, מנכ"ל דפוס בארי, זה לא סוף פסוק: "אנחנו בוחנים רכישות של עוד חברות סינרגטיות שיהיו מנוע צמיחה והתחדשות לדפוס הוותיק שלנו". גרפיקה בצלאל מעצבת בין היתר את מארזי התחתונים של קלווין קליין ואת מארזי השישיות לבירה קרלסברג. שווי גרפיקה בצלאל לצורך העסקה מגיע לכ-17 מיליון שקל, בתוספת התחייבויות של עשרות מיליוני שקל שדפוס בארי לקח על עצמו. הרכישה מתבצעת בעקבות החלטת הקיבוץ לחפש השקעות חדשות ולהרחיב את תחומי הפעילות המסורתיים של בית הדפוס, המדפיס את חשבונות בזק, סלקום, חברות אשראי ורישיונות הנהיגה. מחזור מכירותיו השנתי של דפוס בארי כ-400 מיליון שקל, כ-85% מהכנסות הקיבוץ. בארי, תחת המותג אלבומי, התרחבה גם לתחום האלבומים הדיגיטליים ורכשה את חברת זומה. היא גם הקימה את PIX, אתר שמאפשר לעסקים וליחידים לעצב ולהדפיס על חולצות ומוצרים נוספים

 

 

 

 

 

 

תמונה

 

תעשייה יפה בישראל יפה קבלת האות בשנת 2018

הרשמה לתחרות תעשיה יפה ומקיימת בישראל יפה 2019

ההרשמה לתחרות "תעשייה יפה ומקיימת בישראל יפה" 2019 נמצאת בעיצומה. מס' גדולים של מפעלים כבר נרשמו לתחרות. אבל השאיפה היא שכמה שיותר מפעלים ייקחו חלק בתחרות שהמטרה בסופו של דבר פעילות לשיפור סביבת העבודה, איכות החיים והסביבה.  המועצה לישראל יפה בשיתוף משרד הכלכלה והתעשייה, התאחדות התעשיינים ואיגוד התעשייה הקיבוצית מקיימת זאת השנה ה – 39 את תחרות תעשייה יפה ומקיימת בישראל יפה.  בתחרות משתתפים מאות מפעלים מכל רחבי הארץ. התחרות כבר הפכה למסורת שמה לה לדגש לשיפור ושמירה על טיפוח סביבת מקום העבודה, איכות הסביבה ותרומה לקהילה. להרשמה לתחרות ללחוץ

 

 

 

תמונה

 

איך עוברים בדרום לייצור מתקדם

כל התשובות בוועידה במכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון בבאר שבע בתאריך 10.7 ואתם כבר מוזמנים להרשם ולהשתתף.  בין הנושאים: שילוב רובוטיקה ואוטומציה, ערוצי מימון וסיוע, מערכות בקרה ואיסוף נתונים, הגנת סייבר בריצפת הייצור ועוד...

 

 

 

 

מינויים חדשים למנכ"לות

בימים אלו מסיים פול שטיינר  11 שנות מנכ"ליות בחוליות בקיבוץ שדה נחמיה. במקומו נכנס ניצן כהן שכיהן כמנכ"ל ארד דליה במשך 13 שנים.  בהצלחה רבה לפול, לניצן ולחוליות.

נתן וילנר יחליף את אילן גלבוע באמ.סי. פי בקיבוץ המעפיל. נתן נכנס לאחר 12 שנים בהם כיהן כמנכ"ל גומי עין שמר ויחליף את אילן גלבוע לאחר 7 שנים.  בהצלחה לנתן, לאילן ולאמ.סי.פי.

 

 

 

תמונה

 

המשתלה-חברות טכנולוגיה חדשות ובוגרות הזדמנויות עיסקיות

1. חברת מומחים למיקרו-אצות שפיתחה מערכת גידול חדשנית סגורה , אוטומטית, בעלות נמוכה , שאינה תלויה בתנאי סביבה, מספקת לעצמה את כל האנרגיה והתאורה הנדרשים לתפוקה גבוהה בשטח קטן במיוחד  ומוגנת מזיהומים. המיקרו -אצה הראשונה שמגודלת מיועדת להפקה במיצוי של חומצות שומן חיוניות כתוספי הזנה וקוסמטיקה. בחברה השקיע כבר משקיע אסטרטגי והיא מnפשת קיבוץ/מפעל כשותף בהשקעה נוספת ובייצור.

2. חברת רובוטיקה אוטונומית מתקדמת (להקות רובוטים). שפיתחה רובוטים אוטונומיים לניקוי שורות פאנלים סולאריים ובו זמנית לניטור מצב הפנלים על מנת לייעל משמעותית את נצילות התפוקה. גייסה הון ממשקיע אירופאי, קיבלה מימון מרשות החדשנות בחממה טכנולוגית, ולאחר מכן בתוכנית "חברות מתחילות". מעוניינת בהשקעה להקמת פעילות ייצור המוני (כולל במפעל קיבוצי) ומכירות בינלאומיות.

3. חברה בעלת מפעל , משנת 1982 , במרכז הארץ. החברה מתכננת ומייצרת מכונות לעבודה בואקום גבוה, למטרות מחקר, לציפויים ביעילות גבוהה בתעשיית המוליכים למחצה ולתעשיית האופטיקה.

עיקר המכירות: לתעשיות הביטחוניות ולמכוני מחקר בארץ ובחו"ל בהיקף של מספר מיליוני ₪ בשנה. קיים צבר הזמנות ופרוייקטים לשנת 2019 ו 2020. מעוניינת במכירת הבעלות וכל הפעילות התעשייתית והמסחרית. בעלי החברה ילוו את הפעילות במשך מספר שנים.  לפרטים נוספים: רפי נבו rafin@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

סדנת לינקדאין בצפון

מנכ"לים ומנהלים בכירים בתעשייה מוזמנים להרשם ולהשתתף בסדנא ברשת העיסקית הגדולה ביותר בעולם מעל 500 מליון איש. זו אחת הדרכים להתקדם ברמה העיסקית. בסדנא יילמדו הדרכים לבניית עמוד בלנקדאין לקידום פרופיל עסקי וארגוני

 

 

 

חדשות ברשות החדשנות

אנו מביאים לידיעתכם את המידעון של רשות החדשנות עם תוכניות מעניינות   ומגוונות הרלוונטיות גם לתעשייה הקיבוצית בינהם: לתעשיות המזון. בניה ועוד. במידעון:  כנס חדשנות בבנייה, מפגש חשיפה ליזמות, אירוע בנושא השפעות הביג דאטה ו-AI על קניין רוחני ועוד 

כדאי ללחוץ ולקרוא

צוות האיגוד לרשותכם לפרטים נוספים על מגוון האפשרויות

 

 

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

19.6.2019

 

אם אינך רואה מייל זה כראוי לחץ כאן

 

הודעה זו נשלחה ל- nurit@kia.co.il ע"י nurit@kia.co.il

הסרה מרשימת התפוצה    דווח על ספאם

 

InforUMobile מערכת רב ערוצית לקשר עם הלקוח

 

תמונהפייסבוק