שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 12.6.2019

תפריט נגישות

תמונה

 

תמונה

 

מנכ"ל כבירן ירון וינוגרדוב מברך בחג היובל

50 שנה חוגג כבירן בקיבוץ כברי

מפעל כבירן חגג בחג השבועות יובל שנים להקמתו.  המפעל השוכן בקיבוץ כברי מייצר מוצרים המיועדים לשוק התעופה והבטחון בשיטת השעווה הנעלמת,  שייחודה הוא ביכולת ליצור מוצרים יצוקים בגיאומטריה מורכבת ובאיכות גבוהה.  הרעיון להקמת בית יציקה בשיטת השעווה הנעלמת התקבל משמואל גוטהולד, חבר בית הערבה לשעבר.  שמואל שמע שבכברי רוצים להקים תעשייה וחשב שיוכלו בעזרת אחיו שבאמריקה, להיכנס לתחום יציקות דיוק על-ברזיליות, שיענו על צרכי התעשיות הביטחוניות בארץ.  מאז חלפו להם 50 שנים, המפעל גדל, התרחב ועושה חיל.  חגיגת היובל כללה הפנינג וטקס לחברי כברי, לעובדים ולמשפחותיהם שבזכותם המפעל משגשג.  מרים דרוק, מנכ"לית האיגוד הייתה באירוע יחד עם לאה קוטלר, וברכה את המפעל, ההנהלה והעובדים לעוד שנים רבות של עשייה ויצירה.

למפעל כברי – שאו ברכה ובהצלחה.

 

 

 

תמונה

 

פיתוח תשתיות בכפרים בדרום הודו

פגישה של התעשייה עם מובילי מכון מינץ באוניברסיטת ת"א וחברת טאטא טרסט. 

מעל עשרים נציגי התעשייה הקיבוצית השתתפו בפגישה עם נציגי חברת טאטא טרסט ונציגי מכון מינץ מאוניברסיטת תל אביב.  חברת טאטא טרסט מובילה פרויקט גדול ממדים ועתיר משאבים לפיתוח והנגשת תשתיות מים לכפרים בדרום הודו. טאטא מחפשת שותפים וספקים לפרויקט והם צמאים לשמוע על היכולות והמוצרים הישראלים שיכולים להשתלב בפרויקט.  הפגישה התמקדה בהיכרות וחשיפה של יכולות המפעלים בפני מנהלי פרויקטים מטאטא. נציגי החברות הציגו את היכולות של התעשייה ושמעו על פרטי הפרויקט, על הצרכים ועל דרכי העבודה.  הפעילות נעשתה במסגרת המאמצים של אגף סחר חוץ באיגוד התעשייה הקיבוצית לחשוף הזדמנויות חדשות ולייצר נישה עסקית נוספת בפני התעשייה הקיבוצית בעולם המתפתח. 

ב יום חמישי יערך כנס ברית פיקוח ובו יערך מושב תעשייה שיעסוק בנושא חדשנות והזדמנויות עסקיות בשוק הבינלאומי ושם נרחיב את היריעה וניתן דגש לנושא. מוזמנים!

לפרטים נוספים מוזמנים לפנות למיכל צורן  michalts@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

צמיחתה של סקיוריטי מטרס 

קרן המשתלה של התנועה הקיבוצית סייעה לקטורה ודגניה א החל משנת 2015 בהשקעתם בחברת הסטארטאפ סקיוריטי מטרס Security Matters. להשקעה הצטרפו גם 3 קיבוצים נוספים ומפעל גדול החבר באיגוד התעשייה הקיבוצית. סקיוריטי מטרס הנפיקה בשנה שעברה בבורסה באוסטרליה וגייסה השקעות להמשך פיתוחה העסקי. לאחרונה חתמה על הסכם עם תאגיד "אמבר" לסימון חומרי גלם מקוריים בשרשרת האספקה במטרה לוודא בטחון ואמינות מזון בע"ח. עוד על צמיחתה המדהימה של החברה בידיעה שפורסמה השבוע בעיתונות שוק ההון באוסטרליה כאן 

 

 

 

 

 

 

תמונה

 

בעמק הירדן הביאו ביכורים אחרים

בעמק הירדן צועדים לעתיד ומביאים את עולם ההייטק לשפת הכנרת. לצד מיתחם הענק ליזמות אגרו-טק שנבנה בצמח , פועלים  במרכז לחדשנות במכללה האקדמית כנרת 19 סטארט אפים בתחום החקלאות והקרקעות. בין המיזמים המרתקים לדוגמא: תוכנה שיודעת לעקוב אחרי כל עץ במטע, פתרון ביולוגי שיהפוך מי שפכים למים שפירים ומערכת חכמה שמאתרת ומפנה מוקשים. מנהל מרכז החדשנות אלעד שמיר מיפעת אומר: המחקר והמוחות הכי טובים נמצאים כאן

 

 

 

תמונה

 

ועידת קנאביס רפואי לקיבוצים ולמושבים 2019

וועידה בתחום הקנאביס הרפואי מתקיימת בקריית שדה התעופה (אבניו), בתאריך 09/07/2019. כפי שאנו יודעים, שוק הקנאביס מתפתח מאוד והוא רק בראשית דרכו. בימים אלו  קיבוצים רבים שוקלים את הביצוע הלכה למעשה וכן את אפיקי המימון וההשקעות. נושאים מרכזיים בכנס : שרשרת הערך – מעבר על שרשרת הערך הלכה למעשה, הרגולציה לאן – הרצאה של מנהל יחידת היקר, פאנל חברות מחו"ל, עסקאות עם חברות בין לאומיות, טכנולוגיות מתקדמות - פתרונות טכנולוגיים לחממות קנאביס, מו"פ וגנטיקה – פאנל מיוחד עם חוקרים. אנו מזמינים אתכם לכנס ראשון מסוגו המתמקד במושבים ובקיבוצים. צפייה בתוכנית הכנס ולהרשמה לחצו כאן 

 

 

 

 

זהו אזור טקסט. ניתן להוסיף כמות בלתי מוגבלת של מלל לאזור זה. ניתן לערוך את הטקסט ובעזרת סרגל העריכה לשנות את צבעו, גודלו והגופן שלו. ניתן לרווח בין הפסקאות ולבצע שינוים ככל שרוצים כדי שהמסר השיווקי יעבור בצורה הטובה ביותר לקוראים.

 

תמונה

 

סימביוזה תעשייתית- פתרונות לפסולות ולתוצרי לוואי

אנחנו חוזרים ומפרסמים לאור בקשות חוזרות את נושא המיחזור והסימביוזה התעשייתית עם קישור לכל איזור בארץ בנפרד על פי זיכיונות החברות:

·         חברת 4s    למפעלים באזור הצפון

·         Israel Materials Marketplace  למפעלים באזור חיפה והשרון.

·         יוזמת האנרגיה הטובה   למפעלים באזור המרכז וירושלים

·         אביב יעוץ עסקי   למפעלים באזור הדרום

מהי סימביוזיה תעשייתית?  יצירת רשת קשרים בין ארגונים ועסקים שונים ומגוונים במטרה לזהות פוטנציאל וליישם שיתופי משאבים, ובכך ליצור רווחים כלכליים, סביבתיים וחברתיים.העיקרון פשוט: במקום לזרוק, להיפטר או להשמיד תוצרי לוואי, פסולות וחומרים הנוצרים תוך כדי תהליכים תעשייתיים משתמשים בהם כחומרי גלם וכמשאבים בתהליכים או בעסקים אחרים. הקשרים והרווחים האלה אינם מוגבלים רק לחומרים ופסולות. הם כוללים הנצלה של כל סוגי המשאבים כגון אנרגיה, שפכים, לוגיסטיקה ושינוע, ואפילו שיתוף ידע ומומחיות.  איך זה עובד?התכנית לסימביוזה תעשייתית היא שירות חינמי לארגונים ולעסקים בכל הארץ. בפריסה ארצית קיימות 4 חבורת מורשות מטעם משרד הכלכלה, לסיוע לחברות. מיישמי התכנית, למדים ומתעדים את זרמי הפסולות, תוצרי הלוואי ועודפי המשאבים הקיימים בעסק שלכם. ויוצרים רשת מגוונת של עסקים והזדמנויות עסקיות עבורכם, תוך שיתוף פעולה עם עסקים אחרים באזור. החברות  מקיימת מפגשים רחבים  לזיהוי הזדמנויות עסקיות, אליהן אתם מוזמנים ללא עלות.
קישור לאתר .  לפרטים נוספים: רפי נבו
rafin@kia.co.il

 

תמונה

 

כינוס כלכלי תעשייתי 85 שנה לברית פיקוח

מושב תעשייה חדשנות וסחר חוץ

ברית פיקוח בשיתוף איגוד התעשייה הקיבוצית מזמינים אותך להשתתף בכינוס הכלכלי תעשייתי. חאד הנושאים המרכזיים בכנס הוא מושב תעשייה, חדשנות וסחר חוץ  להרשמה כאן  ובהזמנה

הכינוס מתקיים ביום חמישי 13.6.2019 נשמח להשתתפותכם

 

חדשנות ויזמות

 

תכנית לקידום המיחשוב לתעשייה

אנו שמחים לעדכן כי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, פתחה מקצה חדש לתכנית לקידום המיחשוב והחדשנות בתעשייה. התכנית מיועדת למפעלים בתחומי התעשייה המסורתית והמעורבת-מסורתית ופונה למפעלים בכל רחבי הארץ. היקף הסיוע הניתן הינו בשיעור של 50% מעלות התכנית ועד לתקרה של 500 אלף ש"ח. מטרת המסלול הינה סיוע למפעלי התעשייה המסורתיים בהטמעת מערכות מחשוב וטכנולוגיות ייצור מתקדם, זאת על מנת להגדיל את כושר הייצור והעלאת פריון העבודה של המפעלים וחיזוק כושר התחרות של התעשייה הישראלית.
להלן הקריטריונים העיקריים לקבלת המענק:

• מחזור מכירות שנתי: עד 100 מ' ש"ח.

• מפעל המשתייך לאחד מענפי התעשייה המסווגים בעצמה טכנולוגית מסורתית או עצמה טכנולוגית מעורבת-מסורתית.

• לתקציר המסלול והפרטים המלאים לתכנית לקידום המיחשוב לתעשייה:  לחצו כאן

•לתשומת ליבכם ניתן להגיש בקשות עד לתאריך 11/08/2019

רפי נבו ישמח לתת פרטים נוספים   rafin@kia.co.il

 

 

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

12.6.2019

 

אם אינך רואה מייל זה כראוי לחץ כאן

 

הודעה זו נשלחה ל- nurit@kia.co.il ע"י nurit@kia.co.il

הסרה מרשימת התפוצה    דווח על ספאם

 

InforUMobile מערכת רב ערוצית לקשר עם הלקוח

 

תמונה



פייסבוק