שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 6.6.2019

 

תפריט נגישות

תמונה

 

תמונה

 

ביקור איגוד התעשייה הקיבוצית בערבה הדרומית

הנהלת איגוד התעשייה הקיבוצית ערכה סיור בקיבוצי הערבה וביקרה במפעלים האזוריים ערדום, גרופית פלסטיק, נוקדי מדבר בקיבוץ נאות סמדר, אלגאטכנולוג'יס קטורה, בחברה לאנרגיה מתחדשת אילת אילות, במפעל אילור בקיבוץ אילות וב-HUB  אילת.
הסיור כלל גם ביקור בכפר מנותק רשת, מיזם שהוקם בקטורה  ומדמה את תנאי חייהם של מיליארדי אנשים בעולם שמנותקים מתשתיות מים, חשמל ותקשורת. סיוע והקלה על תנאי חייהם של אנשים אלו הם מהאתגרים הגדולים שעומדים בפני העולם. הכפר משמש כפלטפורמה לניסיונות לחברות ישראליות שמציעות פתרונות על מנת להקל את תנאי חייהם ולחשוף אותם בפני גורמים ומבקרים מחו"ל.

צוות האיגוד מביע את הערכתו למפעלים ולקיבוצים על פעילותם ונחישותם !!

 

 

תמונה

 

 

 

תמונה

 

חגי שטדלר, מנכ"ל אלגטק / צילום: בני דויטש

ועוד על קטורה

חברת אלגטק מקיבוץ קטורה, המגדלת מיקרו-אצות בשיטות חקלאיות מתקדמות ומפיקה מהן רכיבים לתעשיית הקוסמטיקה והרפואה, חתמה על הסכם מכירה עם קבוצת סולאביה הצרפתית 
במסגרת העסקה, סולאביה תרכוש 80% מהון החברה, בעוד שלקיבוץ קטורה, שבה הוקמה אלגטק, יישארו 20% מהחברה (הקיבוץ לא ימכור מניות בעסקה). . שווי החברה לפי העסקה מוערך ב-100-80 מיליון דולר. אלגטק מסרה כי בעקבות העסקה היא תהפוך למוקד פעילות הרכיבים לתחום המזון ותוספי המזון של קבוצת סולאביה, שתתמקד בעצמה בתחום הקוסמטיקה והרכיבים לתחום הרפואה והתעשייה. על רקע זה צפויה להיכנס פעילות נוספת לאלגטק הישראלית, ייתכן אף מעבר לתחום האצות. מערך השיווק של אלגטק ישווק חלק ממוצרי המזון ותוספי המזון של סולאביה.

הערבה תהפוך למרכז ביוטכנולוגיה ימית  מתגאה מנכ"ל החברה, חגי שטדלר.

אלגטק הוקמה ב-1998 על ידי קיבוץ קטורה על בסיס הטכנולוגיה של פרופ' סמי בוסיבא מאוניברסיטת בן גוריון. החברה מגדלת אצות בסביבת גידול מבוקרת, המושפעת לטובה מן השמש הרבה ומן האוויר הנקי של אזור הערבה. הטכנולוגיה הייחודית של החברה מאפשרת גידול של האצות תוך מיקסום הרכיבים הרצויים באצה וטכנולוגיות נוספות מאפשרות להפיק את הרכיבים הללו מן האצה באופן יעיל ותוך שימור הערכים שלהן.

 

 

 

 

 

 

תמונה

 

ועוד על חדשנות  בירצינות: הכירו את מבשלת הבירות שמייצרת בירה מתמרים בערבה

מיזם הבירה בירצינות הבשיל בקטורה בשיתוף הרשות לחדשנות

אפשר ורצוי לטעום עוד על המיזם והבירה בלחיצה 

לחיים ובהצלחה. לפעמים חלומות מתגשמים

 

 

 

תמונה

 

בית הספר למנכ"ליות

בית הספר למנכ"ליות הוא מיזם משותף של, איגוד התעשייה הקיבוצית, התנועה הקיבוצית וסופרסונס של היזמית חנה רדו.  זוהי תוכנית ראשונה מסוגה המיועדת לנשים בעמדות ניהול בכירות בתעשייה ובקיבוץ  והמעוניינות להמשיך ולהתקדם.

התוכנית כוללת 8 מפגשים בהם יושם דגש על מיומנויות, תפיסת התפקיד ויינתן ארגז כלים משמעותי להצלחה.
פירוט על התוכנית בהזמנה.
מנהלות המעוניינות להשתתף בתוכנית או לחילופין לשמוע פרטים נוספים, מוזמנות לפנות ללאה קוטלר באיגוד 
lea@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

היום רואים 6/6 ביוזמת שמיר אופטיקה

מבצע ארצי לבדיקות ראייה של הנהגים בישראל, היום ה-6.6, ייחול לראשונה "רואים 6/6" – יום הראייה בישראל", פרויקט משותף של יצרנית העדשות הבינ"ל שמיר אופטיקה ועמותת אור ירוק, שמטרתו להגביר את המודעות לבדיקות ראייה תקופתיות בקרב נהגים וצעירים.
40 עמדות יפרסו ברחבי הארץ מתוכן 17 עמדות בדיקה בנוכחות אופטומטריסטים בתחנות דלק של דור אלון לבדיקת ראייה (סקר) חינמית לציבור הנהגים.
כ-200 מעובדי חברת שמיר אופטיקה גויסו עבור הפעילות, אשר תכלול גם את מרבית הרשתות וחנויות האופטיקה בישראל שיציעו לציבור הרחב בדיקות סקר ללא תשלום.
היכן יוצבו העמדות? 17 נקודות בדיקה יוצבו בתחנות דור אלון בחיפה, הזורע, בנימינה, חדרה, נתניה, כפ"ס, רעננה, ראשון לציון, רחובות, פתחיה, רמת רחל, קריית גת ואשדוד וכן 23 נקודות נוספות יפרסו במרכזי קניות גדולים ובתחנות הרכבת של בנימינה, חיפה (בת גלים), תל אביב אוניברסיטה, רעננה מערב, רחובות, כפ"ס ובית יהושוע.

 

 

 

הודו - הזמנה למפגש והזדמנות עיסקית חשובה


מתכבדים להזמינכם, בתאריך 12.6 יום רביעי, בשעות 15.00 - 17.00, בתל אביב (מיקום מדוייק יימסר לנרשמים) למפגש ייחודי עם אנשי טאטא טרסט לשמוע ולהכיר ייזום של פרויקטי תשתיות נרחבים בהודו.נפגש עם ראש התכנית בהודו ועם ראש התכנית באוניברסיטת תל אביב, ונשמע על פרויקטים להנגשת מים לכפרים ועל ההזדמנויות העיסקיות הגלומות בהם לתעשייה . המפגש רלוונטי לחברות העוסקות בתחום מים וטכנולוגיה חקלאית, בניית תשתיות שונות וניהול פרויקטים. ההרשמה במייל חוזר. מיכל צורן תשמח לתת פרטים נוספים 0542872208 michalts@kia.co.il

 

ביקורים במפעלים

 

ביקרנו במפעלים

אומגה כפר גליקסון, מיניפלסט עין שמר, פוליכד שפיים, געש תאורה, מגן אקו אנר'גי, צרעה מערכות אקטיביות, פלרם רמת יוחנן, אסיב אפק, ימאתון געתון, כבירן כברי, נעם אורים, פולימר גבולות,

אם ברצונך שנציגי האיגוד יגיעו גם אליך נשמח להגיע.

 

 

 

 

 

תמונה

 

סימון בתו כחול לבן מיוצר בישראל

מטה מיוצר בישראל כחול לבן בהתאחדות התעשיינים והאיגוד מזמין את המפעלים בתו אשר מאפשר זיהוי של מוצרים המיוצרים בישראל לסמן את מוצריהם בסימון מיוצר בישראל. 

לצורך תקנון זה מוצר מיוצר בישראל הנו מוצר שיוצר בישראל או באיזור בידי   יצרן שהוא אזרח ישראל או תושב קבע בישראל, או תאגיד הרשום בישראל, ובלבד שמחיר המרכיב הישראלי בהם מהווה 35% לפחות ממחיר ההצעה.  מדובר בחישוב מתוך מחיר המוצר בשער המפעל (כולל מרכיב הרווח). יש לחשב ע"פ מחיר ההצעה בניכוי כלל המרכיבים וחומרי הגלם שמקורם מחוץ לישראל.  בבחינת שינוי מהותי יש להראות כי חומרי הגלם ששימשו בתהליך אכן עברו פעולות ייצוריות שבסוף התהליך הפיקו מוצר שונה. על מנת לסמן את המוצרים יש להגיש בקשה בקישור בלחיצה.

מרים דרוק תשמח לתת פרטים נוספים לתהליך  054-5208210

miriamd@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

6.6.2019

 

אם אינך רואה מייל זה כראוי לחץ כאן

 

הודעה זו נשלחה ל- nurit@kia.co.il ע"י nurit@kia.co.il

הסרה מרשימת התפוצה    דווח על ספאם

 

InforUMobile מערכת רב ערוצית לקשר עם הלקוח

 

תמונהפייסבוק