שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 23.5.2019

תפריט נגישות

תמונה

 

תמונה

 

האקתון 2019 יוצא לדרך

בתאריכים 18-20/9/2019 יתקיים ההאקתון השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית.  שמרו התאריכים ביומניכם!! לפרטים נוספים מרים דרוק  miriamd@kia.co.il  0545208210 וכל צוות האיגוד

 

 

 

תמונה

 

יוזמה וחדשנות בתעשייה הקיבוצית

עם שיא של כל הזמנים במכירות וכניסה לתחומים חדשים ומבטיחים דוגמת קנאביס רפואי והייטק, נדמה שקטר התעשייה הקיבוצית והקיבוצים לא עוצר בדרך לשיאים חדשים. שנת 2018 רשמה שיאים חדשים של 44.9 מיליארד שקל.

לדברי מרים דרוק המנכ"לית, אנו בתעשייה הקיבוצית הובלנו במשך שנים את המרוץ אחר טכנולוגיה חדשה, פיתוחים שנולדו ובתי מלאכה של הקיבוצים הפכו מובילים בתחומם בעולם. 

את הראיון המלא עם מרים אפשר לקרוא כאן

 

 

 

תמונה

 

פורום אחריות חברתית בפלרם רמת יוחנן

עדיין ניתן להצטרף לפורום התנדבות ועשייה חברתית של המפעלים הקיבוציים. המפגש הקרוב יתקיים בפלרם, בתאריך 28.5.19 בין השעות 8.30 – 13.00.  פרטים והרשמה כאן ובהזמנה. לפרטים  לפנות ללאה קוטלר באיגוד.  lea@kia.co.il

 

 

 

 

 

תמונה

 

 

קיבוץ אפיקים בדרך לאקזיט של עשרות מיליוני שקלים

חברה אירופית בינלאומית מנהלת מגעים לרכישת 50% ממניות אפימילק, יצרנית מערכות ממוחשבות לרפתות, לפי שווי של עד 110 מיליון דולר. קרן פורטיסימו, שצפויה למכור את חלקה, עשויה לרשום תשואה של פי 2.5 על ההשקעה שנעשתה ב־. 2008. קיבוץ אפיקים שבעמק הירדן וקרן פורטיסימו מצויים בדרך לאקזיט של עשרות מיליוני שקלים. ל"כלכליסט" נודע כי חברה אירופית בינלאומית מנהלת מגעים לרכישת 50% ממניות אפימילק לפי שווי חברה של 110-100 מיליון דולר. אפימילק, שמוחזקת על ידי אפיקים (69.5%) ועל ידי פורטיסימו (30.5%), מפתחת, מייצרת ומשווקת מערכות ממוחשבות מתקדמות לרפת המודרנית וניהול העדר. המוצר המרכזי של החברה הוא חיישן התנהגות שמותקן על רגלה של הפרה ומפיק דו"ח לגבי מצבה הבריאותי בכל רגע נתון, ומסייע לשפר את איכות החלב שלה, את איכות ותוחלת החיים ואת מידת הפריון. כבר היו מקרים בעבר שחברות מהמגזר הקיבוצי נמכרו, אולם אסיפת החברים לא אישרה את העסקה, כשהדוגמה הבולטת לכך היא מכירת מיטרוניקס, יצרנית הרובוטים לניקוי בריכות מקיבוץ יזרעאל לפני כעשר שנים. אם חברי אפיקים יסרבו למכור את מניותיהם, הקרן תמכור רק את אחזקתה. הפיתוי שבו משתמשת פורטיסימו למשוך רוכשים הוא רובוט שפיתחה אפימילק ועדיין לא נמצא בשלבי שיווק, אשר אמור לבצע חליבה ללא מגע יד אדם ובאמצעים מתקדמים, ואשר לדברי מנהלי אפימילק צפוי להפוך את השוק. ההכנסות השנתיות של אפימילק, בניהולו של יובל רחמילביץ', עומדות על 200 מיליון שקל, וה־EBITDA – רווח תפעולי תזרימי – עומד על 38-35 מיליון שקל בשנה.

בשנים האחרונות חתמה אפימילק על הסכמים להקמת מכוני חליבה ב־10 רפתות ענק בווייטנאם, רוסיה וסין. 95% ממכירות אפימילק הן בחו"ל והן מבוצעות באמצעות אנשי שיווק ב־50 מדינות שונות. 40 מעובדי החברה הם חברי קיבוץ, שמחזיק גם ברפת חלב גדולה של 500 פרות שמניבות 4.5 מיליון ליטר חלב בשנה

אפשר לקרוא עוד על אפימילק 

 

 

 

תמונה

 

הזמנה לכנס עם KMW 

 

הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי במשרד הכלכלה והתעשייה מבקשים להזמינך ליום תעשיות עם חברת KMW.
בתאריך ה 03.06.19 בשעה 9:30. המרד 29 ת"א. ההרשמה כאן ובהזמנה

 

 

 

חדשנות ויזמות

 

תמונה

 

סימביוזה תעשייתית- פתרונות לפסולות ולתוצרי לוואי

מהי סימביוזיה תעשייתית?  יצירת רשת קשרים בין ארגונים ועסקים שונים ומגוונים במטרה לזהות פוטנציאל וליישם שיתופי משאבים, ובכך ליצור רווחים כלכליים, סביבתיים וחברתיים.העיקרון פשוט: במקום לזרוק, להיפטר או להשמיד תוצרי לוואי, פסולות וחומרים הנוצרים תוך כדי תהליכים תעשייתיים משתמשים בהם כחומרי גלם וכמשאבים בתהליכים או בעסקים אחרים. הקשרים והרווחים האלה אינם מוגבלים רק לחומרים ופסולות. הם כוללים הנצלה של כל סוגי המשאבים כגון אנרגיה, שפכים, לוגיסטיקה ושינוע, ואפילו שיתוף ידע ומומחיות.  איך זה עובד?
התכנית לסימביוזה תעשייתית היא שירות חינמי לארגונים ולעסקים בכל הארץ. בפריסה ארצית קיימות 4 חבורת מורשות מטעם משרד הכלכלה, לסיוע לחברות. מיישמי התכנית, למדים ומתעדים את זרמי הפסולות, תוצרי הלוואי ועודפי המשאבים הקיימים בעסק שלכם. ויוצרים רשת מגוונת של עסקים והזדמנויות עסקיות עבורכם, תוך שיתוף פעולה עם עסקים אחרים באזור. החברות  מקיימת מפגשים רחבים  לזיהוי הזדמנויות עסקיות, אליהן אתם מוזמנים ללא עלות.

קישור לאתר לפרטים נוספים: רפי נבו rafin@kia.co.il

 

פורומים והכשרות

 

קרן מעגלים

קרן מעגלים במימון המדינה הוקמה לטובת עובדים שעוסקים במקצועות שוחקים ומעוניינים לעבור מסלול הכשרה, שדרוג או הסבה במימון מלא של המדינה.  ההכשרות נועדו לגברים ונשים מעל גיל 50 , ועד שנתיים לפני גיל הפרישה הרשמי, העוסקים לפחות 7 שנים במקצועות שוחקים . למעלה מ-20 אלף עובדים במקצועות מגוונים כבר הוכשרו על ידי הקרן ובכל שנה נפתחים קורסים והכשרות נוספות.
תוכלו למצוא את פירוט הקורסים לשנת 2019 בקישור 

המעוניינים מוזמנים לפנות ללאה באיגוד. lea@kia.co.il

 

 

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

23/5 /2019פייסבוק