שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 11.4.2019

תמונה

 

תמונה

 

איגוד התעשייה הקיבוצית ערך כנס ראשון של קיבוצים לתחום הקאנביס

איגוד התעשייה הקיבוצית ערך כנס ראשון לקיבוצים שמתכננים לפעול בתחום.  המפגש נערך על רקע אישור הממשלה לייצוא קאנביס רפואי והצמיחה האדירה הצפויה בביקוש למוצרי הקאנביס על כל גווניהם.  במפגש השתתפו כ-70 קיבוצים מרחבי הארץ, בעלי רשיונות או כאלו שבתהליך לריבוי, גידול, ייצור, הפצה, מסחר, מחקר וטיפוח זנים. וכן קיבוצים המתעניינים להשקיע בתחום במיזם שמתוכנן בקיבוץ אחר.  מנכ"לית איגוד התעשייה הקיבוצית, מרים דרוק, שיזמה את הכינוס, אמרה שהאיגוד רואה בקנאביס הרפואי הזדמנות לפיתוח מנועים כלכליים חדשים בקיבוצים. יש לנו ניסיון רב שנים בפיתוח חקלאות איכותית ומדויקת וטיפול בתוצרת חקלאית רגישה. כמה ממפעלי הקיבוצים הם המובילים בתחומם ברמה העולמית. התחום החדש הוא מסלול התפתחות טבעי עבורנו, אולם הכניסה אליו מצריכה אחריות גדולה ולמידה של הענף ואת זאת הקיבוצים ואנחנו עושים כיום. 

מנכ"ל התאחדות התעשיינים, רובי גינל, ברך את המשתתפים ואמר שההתאחדות יחד עם איגוד התעשייה הקיבוצית הקימו פורום קאנביס שיסייע בפיתרון החסמים הרגולטוריים על מנת לסייע לתעשייה הישראלית החדשה לבסס את יתרונותיה התחרותיים ובכך לפתח מנוע צמיחה משמעותי למשק כולו.

רו"ח דורון אראמי, מחברת BDO , הציג בפני חברי הקיבוצים את מסלול הכניסה לענף הקנאביס ואמר שבישראל ישנם כיום קרוב מאות בעלי רשיונות גידול, אולם בין קבלת הרישיון לבין היצור בפועל יש עוד דרך ארוכה שמצריכה השקעות, מציאת שותפים נכונים שיעמדו בדרישות החוק ושיווק. לדבריו, גם אם התחזיות האופטימיות ביותר תתממשנה ושוק הקנאביס הרפואי בישראל יגדל פי חמש עדין הוא יהיה מדובר בהיקף לא גדול ולכן כל הגורמים בתחום מכוונים את עצמם לחו"ל. הוא ציין עוד שמחיר הקאנביס הרפואי בישראל צפוי לעלות בכ-70% כשהוא ישווק באמצעות בתי המרקחת בשל פערי התיווך.

עו"ד אלי דניאל, ראש צוות ענף ביומד ורו"ח אביעד אליעד מהרשות ניירות ערך, פרסו בפני המשתתפים את תמונת המצב כיום מבחינת חברות הקנאביס הנסחרות בבורסה הישראלית והנדרש כדי להצטרף אליהן והאפשרויות להשקעה בתחום בצורה ישירה ודרך קרנות.

 

 

תמונה

 

פורום חברות רב לאומיות

פורום המנכ"לים והיו"רים של החברות הקיבוציות הרב לאומיות פתח שנת פעילות נוספת במפגש מרתק בגן שמואל מזון.

במפגש סקר המנכ"ל אורי קנמון את הפעילות והאתגרים איתן מתמודדת החברה, כולל הפעילות עם חברת טרנס אלג'י לגידול אצות.  המפגש היה מרתק והדגים את אפשרויות הצמיחה הקיימות מחוץ לליבת העסקים ובחשיבה פורצת דרך.   לקבלת פרטים נוספים מוזמנים לפנות ללאה באיגוד   lea@kia.co.il

 

 

 

 

 

 

 

תמונה

 

בבקשה להכיר -ייצור מתקדם

אגף החדשנות באיגוד התעשייה הקיבוצית פותח יחד עם התאחדות התעשיינים – מרחב הדרום בסדרה מיוחדת של 5 מפגשי היכרות והעשרה עם הייצור המתקדם, שילוב שיטות וטכנולוגיות אוטומציה ורובוטיקה ,  דיגיטציה ו IOT תעשייתי עבור המפעלים בדרום. בסיום כל מפגש המשתתפים יוזמנו להיפגש במקום עם נציגי רשות החדשנות ורשות ההשקעות ולקבל הדרכה והכוונה להגשת בקשות למסלולי הסיוע והתמריצים המגוונים.  ייחודה של הסדרה הוא בקיומה בתוך שטחי המפעלים שהטמיעו חדשנות ושיארחו את המפגשים- כל אחד בתורו. 

המפגש הראשון ב 1.5.19– במפעל "סודה סטרים" בפארק התעשייה עידן הנגב.  מוזמנים להירשם ולהשתתף.  רפי נבו ישמח לתת פרטים נוספים     rafin@kia.co.il

 

פורומים והכשרות

 

יום הבוחר

עם סיומן של הבחירות אנו מעדכנים בתשלום ביום השבתון. חוק הבחירות לכנסת מסדיר זכות לשכר ביום הבחירות וקובע כי עובד שעבד אצל מעסיקו לפחות 14 ימים רצופים סמוך ליום הבחירות ישלם לו המעסיק את השכר ששהעובד היה משתכר אצלו ביום הבחירות אילוא שבת. שעות השבתון אינן מוגדרות בחוק אולם נקבע כי שעות פתיחת הקלפיות יהיו מ7.00 עד 22.00 באותו היום. בהודעות שונות של הממונה על יחסי העבודה במשרד העבודה נכתב שזמן השבתון הוא בין השעות האמורות.

לקבלת פרטים נוספים מוזמנים לפנות ללאה באיגוד   lea@kia.co.il

 

l

 

ייצור מתקדם

 

תמונה

 

חדשנות תעשייתית בבית שמש

איגוד התעשייה הקיבוצית , יחד עם התאחדות התעשיינים מרחב ירושלים , מעו"ף מרחב ירושלים ורשות החדשנות השתתפו באירוע קידום חדשנות תעשייתית בו אירחה ראש עיריית בית שמש, ד"ר עליזה בלוך תעשיינים מאזור בית שמש והמרכז  באולם מליאת מועצת העיר.  את האיגוד ייצג רפי נבו, מנהל החדשנות באיגוד ומרכז השירותים למפעלי האיגוד בדרום.

רפי נבו ישמח לתת פרטים נוספים     rafin@kia.co.il

 

סחר חוץ

 

תמונה

 

 

שוק בארה"ב

תעשיין צפוני - מחפש / בודק אפשרות להתרחב בשוק בארה"ב? בוא לפגוש נציגים ממדינות שונות בארה"ב הפועלים בישראל במפגש צפוני בו תוכל ללמוד על מציאת שותפים עסקיים בארה"ב, היכן  ומדוע להשקיע בארה"ב, משאבים ותמריצים חדשניים לעסקים בארה"ב, היבטים מעשיים של התרחבות עסקית בארה"ב ועוד. יום רביעי 1.5.19.  לסדר היום ולהרשמה ללחוץ כאן

מיכל צורן תשמח לתת פרטים  למתענינים    michalts@kia.co.il


 


 

 

 פייסבוק