זרקור על עשייה חברתית במפעלי התעשייה הקיבוצית

תמונה

 

שלום רב

אנו שמחים להשיק את הידיעון הראשון בנושא עשייה חברתית במפעלי התעשייה הקיבוצית. הידיעון ייצא אחת לרבעון ויכלול מידע רלוונטי והזדמנויות חיבור לעשייה חברתית בתחומים שונים ולצד אלו, נאיר ונוקיר עשייה חברתית המתרחשת בפועל במסגרת התעשייה הקיבוצית.

להזכירכם, השנה הוקם פורום אחריות חברתית של התעשייה הקיבוצית אשר נפגש 4 פעמים לאורך השנה ועוסק בלמידת עמיתים ובשיתוף בידע. מפעלים המעוניינים לשלוח נציגים שלהם לפורום או לחילופין להעביר מידע לפרסום בידיעון זה מוזמנים לפנות ללאה קוטלר באיגוד.

מה בגיליון זה?

·         שינוע חברתי – חברה לוגיסטית המחברת בין עודפי ייצור לעמותות וארגונים במיגזר השלישי

·         הזדמנויות בהעסקת עובדים מבוגרים

·         כפר נהר הירדן – כפר נופש לילדים החולים במחלות קשות – ערב גאלה, מתאים למפעלים המעוניינים להוקיר מתנדבים.

·         תודות לאנשי פלסאון ונטפים על התרומה לעוטף עזה.

 

 

 

 

 

מפגש העמיתים יתקיים ב-17.4.19 בשעות 9.00 – 13.00 במפעל פלרם ברמת יוחנן 

סדר היום והרשמה

 

תמונה

 

 

 

שינוע חברתי פרויקט מחבר בין המיגזר העיסקי למגזר השלישי.

כחלק מאופי תהליך הייצור בעולם המודרני, מוצרים רבים מיוצרים אך אינם מגיעים בסופו של דבר לצרכן ומהווים נטל עיסקי וסביבתי על המפעל. במקביל, קיימות אוכלוסיות רבות היכולות לעשות שימוש במוצרים עודפים אלו. פרויקט שינוע חברתי הינו מיזם המפעיל מערך לוגיסטי האוסף מהחברות העיסקיות את המוצרים המיותרים ומשנע אותם לארגונים הזקוקים לכך.

באופן הזה נתרמו מזרונים, ריהוט עודף, מחשבים, בגדים ומוצרים נוספים לפנימיות ובתים לנערים בסיכון, לגנים לילדי פליטים בדרום תל אביב, לחיילים בודדים ולעוד עמותות וארגונים.

המיזם מתנהל כחברה עיסקית לכל דבר ופעילות ו מייעלת פינוי ציוד מיותר בארגונים עיסקיים ומאפשרת הנאה מציוד זה בארגונים חברתיים. מפעלים המעוניינים לבחון שיתוף פעולה עם המיזם מוזמנים לפנות ישירות אל הארגון -  info@shinua.net

 

תמונה

 

 

 

העסקת אוכלוסיה מבוגרת

כחלק מפעילותה של ציונות 2000 ותוכניות תעסקות מבוגרים בגוינט הוזמנו להשתתף בפורום חשיבה לגבי אופני גיוס והעסקת אוכלוסיה מבוגרת. האוכלוסיה הנחשבת כמבוגרת (50+), צפויה לגדול ב-25 שנה הבאות בכ- 30%. המציאות כיום היא שכ- 30% מכלל מחפשי העבודה המגיעים ללשכת התעסוקה הם מעל לגיל 50. רובם לא ימצאו עבודה עד תום תקופת דמי אבטלה. כיום במקום עבודה עובדים בכפיפה אחת 4 דורות מה שמייצר מורכבות בניהול העובדים שכן כל דור עם המאפיינים שלו. יש מספר יתרונות בולטים בהעסקת עובדים מבוגרים (50+) כמו התמדה במקום העבודה , ( קצב חילופין נמוך פי 3 מזה של עובדים צעירים ) , מקצועיות גבוהה מעורבות ומחויבות למקום העבודה יכולות תקשורות גבוהות הן במתן שרות והן בעבודת צוות  , יכולת לימוד גבוהה , רצון להצליח ועוד. המשרד לשוויון חברתי וג'וינט ישראל ייסדו בשנת 2009 את תוכנית הפלוס בשישים, כדי לתת מענה בתחום התעסוקה להתארכות תוחלת החיים. במסגרת התוכניות של הגוינט והאיגוד ניתן לקבל ליווי בקליטת עובדים מבוגרים, הכשרה והדרכה לניהול רב דורי, עזרה בהתאמת משרות ועוד מפעלים המעוניינים בפרטים נוספים מוזמנים לפנות ללאה באיגוד

 

 

 

 

תמונה

 

כפר נהר הירדן

במפגש פורום אחריות חברתית שהתקיים בנטפים, הכרנו את עמיר טוויג, נציג כפר נהר הירדן, אשר סיפר על הפעילות המבורכת של הכפר. יחד עם עמיר סיפרה גם סנדרה מעמיעד מים על שיתוף הפעולה בין הכפר לעמיעד מים. כפר נהר הירדן הינו כפר נופש לילדים בגילאי 9-18 עם מחלות כרוניות מסכנות חיים מכלל המגזרים במדינת ישראל וכו'. פעילות הכפר מתאפשרת בעזרתם של למעלה מ- 1000 מתנדבים שתורמים למעלה מ-1800 ימי התנדבות בשנה, ערב הגאלה השנתי של הכפר יתקיים ב-26.5.2019 באמפי שוני עם אהוד בנאי ולהקתו ובנוסף אמן אורח עידן עמדי,  יש דרכים שונות לשיתוף פעולה בין חברות עיסקיות לכפר ונשמח לחבר את המעוניינים בכך לעמיר. בנוסף, ערב הגאלה השנתי של הכפר יתקיים ב-26.5.2019 באמפי שוני ויארח את אהוד בנאי.

חברות הרוצות להוקיר את המתנדבים שלהם באמצעות השתתפות בערב הגאלה השנתי של הכפר.  מוזמנות לפנות לעמיר 054-6161292  amirt@jrv.org.il  או למאיה 058-4411385  mayaa@jrv.org.il


 

 

 

 

תמונה

 

 

תודות לנטפים ולפלסאון על התרומה לעוטף עזה

 

 

תמונה

 

 

 

תודות לכל העושים במלאכה, נשמח להתעדכן בעשייה, לסייע בחשיבה, בחיבור ובכל דבר אחר שנדרש

לאה קוטלר וכל צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

1/4/2019פייסבוק