שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 27/12/2018

תמונה

 

הכנס השנתי 2018 של איגוד התעשייה הקיבוצית

זה היה הכנס שהיה. בלחיצה תמצאו עצמכם בין משתתפי הכנס

הכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית עסק בנושא המרוץ אחר הטכנולוגיה והשתתפו בו כ- 400 מנכ"לים, יושבי ראש, מרכזי משק ובכירי המגזר העסקי בישראל.

הכנס עמד בסימן החלפת המנכ"לים באיגוד – מרים דרוק (יקום) נכנסה לתפקיד במקום אופיר ליבשטיין (כפר עזה) שסיים את תפקידו ונכנס לראשות המועצה האזורית שער הנגב.

את הכנס פתח יו"ר האיגוד יונתן בשיא, בגאווה על כך שהאיגוד מאפשר את מדורת השבט של התעשייה הקיבוצית והקיבוצים. מנכ"ל התאחדות התעשיינים רובי גינל הציג את סיכום 2018 של התאחדות התעשיינים ומזכ"ל התנועה ניר מאיר ציין בדבריו: "לפני שבועיים הגעתי להאקתון אתגרים של איגוד התעשייה, וזאת למרות שהרגשתי שאין לי דבר לתרום בנושא שכה רחוק ממני. להפתעתי, זו הייתה אחת החוויות העזות שעברתי השנה. ראיתי קבוצות של מומחים ומומחיות שבעזרת טכנולוגיות ומוח חריף מייצרים פתרונות עבור חלק גדול מאוכלוסיית העולם שהיום אף אחד לא דואג להם. זה היה מרתק ואני חושב שזהו שדה מרעה נרחב מאד לטכנולוגיות שהתעשיות שלנו בהחלט יכולים להיכנס אליו".  

אופיר ליבשטיין, סקר בפני הנוכחים את הסקירה השנתית של האיגוד וחתם בכך את תפקידו. אופיר ציין: "הדבר הכי מעניין בתעשייה הקיבוצית היום הוא ההשקעה הגדולה שהקיבוצים עשו בשנה האחרונה ביזמויות וסטרטאפים. עלינו מהשקעה של 20 מיליון ₪ בשנת 2014 להשקעה של 110 מיליון ₪ השנה. זוהי עלייה מאד מאד משמעותית.

מנכ"לית האיגוד הנכנסת, מרים דרוק, סיפרה על תוכנית העבודה של האיגוד לשנת 2019 והזכירה אף היא את המגמה ההולכת וגוברת של האיגוד לחבר קיבוצים וחברות קיבוציות להשקעה בחברות ההזנק: "לאורך העשור האחרון לא נטלנו חלק משמעותי במהפכה העולמית הגדולה של ההייטק, שלמדינת ישראל חלק נכבד בה. האיגוד הציב את הפריצה לתחום ההייטק כיעד של האיגוד והחל בסדרת מהלכים חשובים לקדם זאת דרך הנעת שיתופי פעולה בין המפעלים והקיבוצים לבין סטרטאפים באמצעות קרן המשתלה שהאיגוד שותף בה יחד עם התנועה הקיבוצית וקרן קמ"ע ופתיחת מרכזי עבודה משותפים בקיבוצים".

בהמשך שמענו הרצאות מפי נירה שמיר, כלכלנית ראשית של בנק דיסקונט שדיברה על המגמות והאתגרים בכלכלה הישראלית ונדב איל, עורך חדשות החוץ בערוץ 10 שדיבר על "המרד נגד הגלובליזציה".
בהמשך כללה התוכנית מושבים שעסקו בחדשנות בתעשייה ופתרונות טכנולוגיים ובמפגש מיוחד שהפגיש בין מנכ"לים וסטארטאפיסטים מהקיבוצים. 
הרצאה מרתקת שמענו  מפי ד"ר קירה רדינסקי בנושא המירוץ לחיזוי העתיד של הרפואה.

לסיום, הוצגו הפיתרונות שזכו בהאקתון האתגרים שנערך במפעלי דולב-סולב, לפני כחודש וסיפרו על התוצרים החדשנות והישימות שלהם.

 

 

 

תמונה

 

צוות האיגוד מודה למנכ"לי המפעלים ליושבי הראש בקיבוצים ובמפעלים למרכזי המשק ולכל משתתפי הכנס שהקדישו מזמנם. שמחנו מאד לפגוש ולהפגש ונתראה במפעלים שלכם ובקיבוצים בהמשך השנה.

 

אנחנו תמיד לרשותכם באיגוד.

 

 

תמונה

 

תמונה

תמונה

 

תמונה

 

תמונה

 

תמונה

תמונה

 

תמונה

 

 

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

27/12/2018פייסבוק