שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 13/12/2018

תמונה

 

תמונה

 

דברי המנכ"לית הנכנסת מרים דרוק

חברים יקרים

2018 מסתיימת בסימן של חילופי מנכ"לים באיגוד.

מוניתי לתפקיד מנכ"לית האיגוד בסוף נובמבר 2018. אני מסיימת בימים אלה את תפקידי כמרכזת משק/מנהלת עיסקית בקיבוץ יקום שזהו ביתי וקודם לכן במשך כ- 20 שנה עבדתי בתפקידי ניהול בתעשייה הקיבוצית והארצית, כמו כן מכהנת כיום כדירקטורית בהנהלת גרנות. במהלך השנים הכרתי מקרוב את היתרונות והאתגרים של התעשייה הקיבוצית, אולם עמידה בראש הארגון שמייצג תעשייה אדירה שכוללת 250 מפעלים בהיקף של 45 מיליארד שקל היא אתגר מרתק ומרגש עבורי.

אני רוצה להודות לחברי דירקטוריון האיגוד על האמון ולאופיר ליבשטיין על ארבע השנים בהם שימש סמנכ"ל ומנכ"ל האיגוד בהן הוביל מהלכים חדשניים באיגוד, אותם בכוונתנו להמשיך ולהעצים.

מהתבוננות בנתוני התעשייה הקיבוצית ניתן לראות שעיקר הצמיחה של המפעלים הקיבוצים הינו בחו"ל ולא באתרי היצור בישראל. המכירות מיצור מחוץ לגבולות המדינה חצו את 10 מיליארד שקל, גידול מדהים של קרוב ל-1000% מאז שנת 2000 ובה בעת היצור בישראל גדל בקצב צנוע בהרבה מהגידול הטבעי.

זוהי תוצאה בלתי נמנעת של הגלובליזציה שאנו חלק ממנה, אך יחד עם זאת אני משוכנעת שמדיניות נכונה הן מצד הממשלה והן שלנו יכולה להביא לגידול בצמיחה גם כאן בישראל. זהו יעד חשוב שעלינו להציב לעצמנו לשנים הקרובות שכן 70% ממפעלי התעשייה הקיבוצית הם באזורי פריפרייה והגדלת הצמיחה בישראל תאפשר גם יצירת מקורות הכנסה ותעסוקה חדשים.

האיגוד שם לו למטרה לתת מענה איכותי למגוון רחב של צרכים של התעשייה הקיבוצית ולקדם את יכולות ההתעצמות והצמיחה.

נמשיך לייצג, להנגיש ולחבר את התעשייה הקיבוצית לנושאים של חדשנות, טכנולוגיה ומו"פ, סחר בינלאומי ונסייע בפיתוח מנהיגות והון אנושי כמו גם מענה פרטני למפעלים בנושאים של רגולציה, מידע ועוד.

השנה נמשיך ונהדק את הקשר עם המפעלים ונקיים ביקורים אצלכם להכרות מעמיקה יותר ולליווי פרטני.

בהזדמנות זו אני רוצה להציג בפניכם את בעלי התפקידים באיגוד והגדרת תחומי ואזורי האחריות. אנא הרגישו חופשיים לפנות לכל אחד מאיתנו בעניינים הרלוונטים:

יונתן בשיא, מעלה גלבוע – יו"ר האיגוד

מרים דרוק, יקום – מנכ"לית האיגוד ומלווה את המפעלים במרכז הארץ.

מיכל צורן, סאסא – מנהלת הסחר הבינלאומי ומלווה את המפעלים בגליל העליון ובעמקים

רפי נבו, גלאון – מנהל חדשנות וטכנולוגיה, מנכ"ל קרן המשתלה ומלווה את המפעלים בדרום

לאה קוטלר, רמת יוחנן – מנהלת מש"א, הדרכה וכספים ומלווה את המפעלים בגליל המערבי 

שלומית ארבל – כלכלנית 

מתי אנקרי – הנהלת חשבונות

נורית גנני, מעלה החמישה – מנהלת הלשכה

נשמח להפגש עמכם בכנס השנתי שנערוך ביום שלישי, 25 בדצמבר, באולם הארועים אווניו בקרית שדה התעופה. 

מאחלת לכולנו שתהיה שנה עיסקית מוצלחת

מרים דרוק 

 

 

 

 

 

הכנס השנתי 2018 בתאריך 25.12 

מנכ"לים, יושבי ראש במפעלים ובקיבוצים, מרכזי משק שלום רב,

הכנס השנתי שלנו מתקרב. בנוסף לפגישות לביקורים, ולשיחות הטלפון שאנו מקיימים במשך השנה איתכם אצלכם במפעלים, פעם בשנה אנו נפגשים - צוות האיגוד מנכ"לי מפעלים ויושבי ראש בכנס השנתי שלנו. אנו עמלים על הכנת הכנס ולא פחות חשוב על המפגש שלנו איתכם ובינכם.

זאת ההזדמנות גם להכיר ולאחל הצלחה למרים המנכ"לית הנכנסת ולאופיר  היוצא.

אם עדיין לא נרשמת זאת ההזדמנות ממש עכשיו ללחוץ ולהרשם

ואם נרשמת, תכנית הכנס במלואה לפניך

שמחים לקראת המפגש, צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

 

 

תמונה

 

 

 

 

תמונה

 

שר הכלכלה אלי כהן ומנכ"ל הרשות ההשקעות נחום איצקוביץ במפעל החדש סופר פוד בבארי

כשטכנולוגיה חקלאות וציונות נפגשים במפעל סופר פוד בקיבוץ בארי, המפעל זכה למעמד של מפעל מאושר מהמדינה, לאחר שהוקם בהשקעה של 32 מיליון שקל במטרה לייצר מזון עשיר בחלבון ובוויטמינים נוספים. חצי שנה אחרי שנחשף, מפעל הסופר פוד של קיבוץ בארי זוכה לתמיכה מהמדינה.  המפעל, שהוקם  בשיתוף עם הסטארט־אפ הינומן, זכה למעמד של מפעל מאושר מרשות ההשקעות במשרד הכלכלה. מעמד זה מזכה אותו במענק מדינה של 6 מיליון שקל.

המפעל הוא למעשה חממת ענק שמתפרשת על פני עשרות דונמים, שבהם גדל צמח המנקאי — צמח מים זערורי (גודלו 5 מ"מ) הגדל בחורף ובעל ערכים תזונתיים גבוהים במיוחד: 45% חלבון וויטמין B12. צריכת המים לגידולו היא כעשירית מזו של כרוב הקייל, שנחשב לסופר פוד המוכר יותר. הירק נטול טעם או ריח ולכן קל לשלבו במוצרי מזון לאחר שעבר תהליך ייבוש ועיבוד. תוצרי המפעל ישמשו כתוסף תזונה למוצרי תעשיית המזון העולמית בגלל הצפי למחסור עולמי במזון, סטארטאפים רבים מנסים כיום להפיק חלבון ממקורות חלופיים, מחגבים ועד אצות. לפני שנתיים השקיעה חברת אג'ינומוטו היפנית כ־15 מיליון דולר בהינומן ורכשה את זכויות ההפצה שלה ביפן. מקור בבארי אמר שהקיבוץ חיפש השקעה חדשה בתחום מתקדם כדי להוריד את התלות הכלכלית בבית הדפוס המיתולוגי ולייצר חלופה גם לחקלאות המסורתית מאישור הבקשה במינהלת מרכז ההשקעות עולה שהמפעל מצפה בשלב ראשון ליצוא בסך 14 מיליון שקל. נחום איצקוביץ', מנהל הרשות להשקעות, אמר כי:מדובר בהשקעה משמעותית של חברה ביוטכנולוגית חדשנית שהגיעה לראשונה לאזור עוטף עזה. יש כאן הבעת אמון של חברת הינומן גם בכוחות המקצועיים וגם באזור הגיאוגרפי על מורכבותו הביטחונית .אלי כהן שר הכלכלה הוסיף אנו נמשיך לסייע ולקדם תעשייה ישראלית במיוחד בפריפרייה

 

 

 

 

 

תמונה

 

חדשנות ברהיטי רגבה

מייסדי מושב רגבה שהגיעו ארצה בשנת 1946, שאפו לשלב בין מלאכה, תעשייה וחקלאות, להיות חלוצי ענף העץ בארץ ולהקים בצפון מפעל שיעסוק בייצור מטבחים על בסיס הידע והניסיון שהביאו עימם מגרמניה מפעל רגבה חרט על דגלו את סיסמת הקדמה והטכנולוגיה, ומאז ועד היום, כבר שבעה עשורים, מפעל רגבה גדל והשתכלל ומיקם עצמו כמפעל הגדול והטכנולוגי בתעשיית המטבחים בישראל בחדשנות המשלבת את  הכפרי החם והשורשי, לעירוני הטכנולוגי והדינאמי, כל דגם הוא שילוב של  טיול בין העולמות ובין מה שהם מסמלים עולם ההשראה של רגבה .

 

 

 

תמונה

 

תערוכת פרוטלוגיסטיקה

בתחילת חודש פברואר תתקיים בברלין תערוכת  פרוט לוגיסטיקה.  תערוכה חקלאית רלוונטית לתעשיות שלנו.  מיכל צורן תשמח לתת פרטים נוספים למתענינים

 

 

 

ואם הגעתם עד לכאן ועדיין לא נרשמתם לכנס השנתי שלנו בתאריך 25.12 באיירפורט סיטי הנכם מוזמנים להרשם עכשיו.

תכנית הכנס והרשמה בלחיצה

 

 

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

13/12/2018פייסבוק