שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית, 22/11/2018

תמונה

 

התעשייה הקיבוצית נפגשת

האם כבר נרשמת? 

לכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית  בתאריך 25.12.2018 

בין הנושאים המרכזיים:

הרצאתו של נדב אייל-המרד נגד הגלובליזציה

הרצאתה של קירה רדינסקי- המרוץ לחיזוי העתיד של הרפואה

מפגש מרתק של מנכ"לים וסטארטאפיסטים

 

  ההרשמה    

 

ברכות לאופיר ראש המועצה שער הנגב

 

מניהול מפעל לראש מועצה

השבוע בוצעו חילופי התפקידים באופן רישמי ברשויות המקומיות אופיר ליבשטיין עד לאחרונה מנכ"ל האיגוד, החל בתפקידו החדש.

הצלחה גם לעמוס נצר מרמת יוחנן ראש המועצה הנכנס במועצה האיזורית זבולון, עמוס נצר עד לאחרונה מנכ"ל שמיר אופטיקה ולשעבר מנכ"ל פלרם. 

והצלחה לניר זמיר חבר קיבוץ להב, ראש המועצה בני שמעון ועד לאחרונה מנכל קלב מכון המחקר בקיבוצו להב.

 

 

 

 

תמונה

 

מדן ועד אילת

השבוע מימשנו הלכה למעשה את הפתגם מדן ועד אילת

בעוד קורס הדירקטורים בקיבוץ דן נמשך, התחלנו השבוע קורס דירקטורים ביטבתה בין משתתפיו גם מקיבוץ אילות

 

 

 

תמונה

 

פורום עמיתים אחריות ותרומה לקהילה

בסוף אוקטובר התקיים כנס קטן ואיכותי בנושא אחריות ותרומה לקהילה. בכנס נחשפנו לעשייה משמעותית העולה מהשטח ולסיפורי הצלחה מיוחדים, כמו גם לדילמות ושאלות המלוות עשייה חשובה זו.  המשתתפים הביעו רצון להמשיך ולהיפגש במתכונת של פורום, 4 מפגשים בשנה ולעסוק יחד בלמידת עמיתים והתנסות בסוגיות העולות בתחום אחריות חברתית ותרומה לקהילה. נשמח מאוד אם מישהו ממפעלכם ייקח חלק בפורום. כדאי לבוא, יהיה מעניין לפרטים נוספים – לאה קוטלר lea@kia.co.il

 

 

 

 

 

תמונה

 

טבע נאות תשווק לראשונה נעלי נוחות בהונג קונג

החל מ-2019 חברת ההנעלה תשווק דגמים בעיר הסינית בשיתוף פעולה עם חברת הפצה מקומית בנוסף תוקם חנות אינטרנטית.  בשלב הראשון, היקף המכירות הצפוי להונג קונג יעמוד על כ־200 אלף שקלים עד סוף 2018.  לאחרונה חתמה טבע נאות על הסכם לשיווק בדרום קוריאה, וחתמה על הסכם עם חברת הפצה לשיווק בארבע חנויות גדולות בסיאול וחנות ממותגת בשמה. נעלי טבע נאות מיוצרות במפעל בקיבוץ נאות מרדכי שבצפון הארץ. שווי היצוא למדינות סינגפור, יפן וקוריאה בשנה האחרונה מוערך בכ־13 מילון דולר לדברי מיכאל אילוז, המנכ"ל, התחזית היא שעד סוף שנת 2018 נכפיל את היקף המכירות בדרום קוריאה בנוסף, תפתח החברה חנות אינטרנטית, שתשרת בעתיד גם את תושבי צפון קוריאה

 

 

 

תמונה

 

 בהצלחה להאקתון

הקיבוצים למען העולם המתפתח: האקתון לסיוע לאזורים מנותקים בעולם יערך בסוף השבוע הבא בדרום

מאה מפתחים, מהנדסים, חוקרי סביבה וסטרטאפיסטים מקיבוצים ברחבי הארץ יתכנסו בסוף השבוע הבא לארוע ראשון מסוגו של האקתון לפיתוח טכנולוגיות והמצאות לאזורים מנותקים בעולם.

מיליארדי אנשים במדינות מתפתחות בעולם חיים ללא גישה לרשת האינטרנט, לחשמל או למים ונתונים במעגל של איכות חיים נמוכה וסכנה מתמדת. בהאקתון שימשך 48 שעות במפעל דולב בקיבוץ דבירה שבדרום, יתחרו מפתחים וקבוצות על פיתוח טכנולוגיות עם פוטנציאל תעשייתי – מסחרי בתחומי החקלאות, מזון ותקשורת.  בין האתגרים שעימם יתמודדו משתתפי ההאקתון:

מערכת מידע לחיזוי התפרצויות מזיקים, הגורמים לנזקים אדירים עד כדי רעב ברחבי העולם. המערכת, מבוססת בינה מלאכותית, תשתמש בנתונים רבים על מזיקים שיאספו מהשטח ונתוני מזג אויר לבניית תמונה מרחבית של מיקומם כיום והתפרצות עתידית אפשרית ותוציא התראות לחקלאים בהתאם למיקום ולסוג הגידולים שלהם.  ערכה לבניית מערכת סינון מים לבתי ספר, מוסדות ציבור קטנים ובתים פרטיים על עקרון של סינון בכבידה ושימוש בחומרים זמינים מקומיים כמו אבנים, חלוקי נחל, חצץ, חול וכד’. המערכת תתחבר למיכלי מים ולצנרת ותהיה עמידה לתנאי סביבה, גשם, קרינה, מכרסמים ועוד.  ההאקתון הנקרא "אתגרים 2018", הראשון מסוגו של התעשייה הקיבוצית לחדשנות ויצירתיות, יערך בימים רביעי – שישי, 28-30 בנובמבר, ביוזמת דולב וסולב ובשיתוף איגוד התעשייה הקיבוצית. המשתתפים ישהו במקום באופן רציף ולרשותם יעמדו סדנאות וכלים לפיתוח והצגת רעיונותיהם. לאחר הארוע יפעל האיגוד ליצירת קשר בין המפתחים לבין גורמים בינלאומיים שעוסקים בקידום מדינות אפריקה, הודו ודרום מזרח אסיה.  בארוע שותפים המפעלים הקיבוציים כולל נטפים, פלרם, עמיעד, תמה, ברמד, מצר, כפרית, פלסן וגניגר, כשהמטרה היא ליצור חיבורים בין מפעלים עם פעולות וידע משלימים להשגת פריצות דרך חדשות. ההאקתון הוא בחסות המחלקה העסקית מסחרית בבנק לאומי, התאחדות התעשיינים, מכון היצוא וגופים נוספים.

 

 

ב ה צ ל ח ה

 

 

 

 

 

תמונה

 

 

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

22/11/2018

 פייסבוק