שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית, 15/11/2018

תמונה

 

התעשייה הקיבוצית נפגשת

האם כבר נרשמת? 

לכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית  בתאריך 25.12.2018 

בין הנושאים המרכזיים:

הרצאתו של נדב אייל-המרד נגד הגלובליזציה

הרצאתה של קירה רדינסקי- המרוץ לחיזוי העתיד של הרפואה

מפגש מרתק של מנכ"לים וסטארטאפיסטים

 

  ההרשמה    

 

ברכות לאופיר ראש המועצה שער הנגב

 

מרים דרוק מועמדת למנכ"לית איגוד התעשייה הקיבוצית

עם בחירתה מרים דרוק תהיה האשה הראשונה שתשמש מנהלת האיגוד מאז הקמתו

יו"ר איגוד התעשייה הקיבוצית, יונתן בשיא, ימליץ לדירקטוריון האיגוד על בחירתה של מרים דרוק למנכ"לית איגוד התעשייה הקיבוצית, במקומו של אופיר ליבשטיין שנבחר ליו"ר המועצה האזורית שער הנגב. עם בחירתה היא צפויה להיות האשה הראשונה שתשמש מנהלת האיגוד מאז הקמתו בשנת 1962.

מרים דרוק (50) חברת קיבוץ יקום, בעלת תואר שני במינהל עסקים, כיהנה במגוון של תפקידי ניהול בתעשייה הקיבוצית והארצית. היא משמשת כיום מרכזת משק ומנהלת עסקית בקיבוץ יקום והיתה בעבר סמנכ"לית משאבי אנוש במפעלי קבוצת פלסטיב ומנהלת משאבי אנוש בדקסון – דקסל פרמה טכנולוגיות. במקביל היא חברה במליאת המועצה האזורית חוף השרון ובהנהלת המפעלים האזוריים גרנות.

אופיר ליבשטיין, מסיים ארבע שנים באיגוד התעשייה הקיבוצית בהם שימש סמנכ"ל לסחר בינלאומי ומנכ"ל במהלכם הוביל מהלך של הרחבת פעילות התעשייה הקיבוצית בתחומים חדשניים, הקמת חממות טכנולוגיות ועידוד השקעות בסטרטאפים. במקביל הוא עומד בראש עמותת אגריטך וקרן המשתלה המשותפת עם התנועה הקיבוצית.

בחירתה של מרים דרוק למנכ"לית האיגוד תרחיב את הנוכחות הנשית בהנהלת האיגוד שלצידה ימשיכו לכהן לאה קוטלר מנהלת כספים, הדרכה ומשאבי אנוש, מיכל צורן, מנהלת סחר בינלאומי, שלומית ארבל כלכלנית, מתי אנקרי בהנהלת חשבונות, נורית גנני מזכירת האיגוד ועימן רפי נבו, מנהל הטכנולוגיה והחדשנות ומנכ"ל קרן המשתלה.

מאחלים הצלחה לאופיר ולמרים

אנו כאן כמו תמיד בשבילכם

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

 

 

 

 

 

תמונה

 

תודה לד"ר קרנית פלוג נגידת בנק ישראל

עם סיום תפקידה כנגידת בנק ישראל אנו רוצים להודות בשמם של מנהלי ועובדי התעשייה הקיבוצית על תרומתה החשובה לשמירה וחיזוק היצוא התעשייתי.

קרנית השכילה לנווט את מדיניות בנק ישראל בתקופה לא פשוטה בה אתגרים רבים ומורכבים בין השאר שיפור בפריון, סביבה עולמית מאתגרת, בירוקרטיה מקשה, מחסור בכח אדם מקצועי, שקל מתחזק ודולר נחלש, וכל זאת בדרך מאוזנת ושקולה, שאיפשרה לנו אנשי התעשייה לשמור ואף להגדיל את היצוא ולהגן על מקומות עבודותיהם של עובדים רבים. אנו אומרים תודה לקרנית על הזמן שהקדישה יחד עם צוות בנק ישראל למפגשים וסיורים במפעלים ברחבי הארץ תוך האזנה קשובה לאתגרים עימם מתמודדים המנהלים  ומאחלים הצלחה בהמשך הדרך המקצועית והאישית.

 

 

 

 

 

תמונה

 

דירקטורים בקצות הארץ

נפתח עוד קורס דירקטורים והפעם במילואות עם מספר שיא של משתתפים!!!  למילואות מסורת ארוכת שנים של שיתוף פעולה עם איגוד התעשייה הקיבוצית ומידי שנה נפתח מחזור הכשרה חדש.

הקורס המותאם לאתגרים הניהוליים של הקיבוץ ותאגידיו מצייד את המשתתפים בכלים וידע הרלוונטיים וחשובים לתפקיד הדירקטור.

קורס נוסף ייפתח השבוע ביטבתה.

זה המקום להזכיר שהאיגוד מקיים קורסי דירקטורים בכל קיבוץ המבקש זאת, קיבוצים המעוניינים מוזמנים לפנות ללאה באיגוד.

 

 

 

 

תמונה

 

קיק אוף האקתון אתגרים 2018

יצא לדרך באופן רשמי האקתון אתגרים 2018 באירוע הזנקה רב משתתפים ומעורר השראה!

מעל ל 70 איש, אשר הגיעו מכל קצוות הארץ, מכל קשת העשייה, נחשפו לראשונה לאתגרי ההאקתון ותוך זמן קצר הצטוותו לקבוצות עבודה מלאות מוטיבציה.

האירוע שנערך בשין שבע, מייקרספייס חדשני בלב קריית המלאכה של תל אביב, הפגיש מהנדסים בכירים עם סטודנטים צעירים, אנשי תוכנה עם מעצבי מוצר, חיילים בחובה עם אנשי אקדמיה מנוסים, ויחד החלו בהתווית תכנית פעולה לפיתוח פתרונות פורצי דרך בתחומי המים, המזון והחקלאות באזורים מנותקי רשת.

האקתון אתגרים 2018 ייערך בימים רביעי – שישי, 28-30 בנובמבר, ביוזמת דולב וסולב ובשיתוף איגוד התעשייה הקיבוצית. זהו ההאקתון הראשון של התעשייה הקיבוצית לחדשנות ויצירתיות.  לאחר הארוע יפעל האיגוד ליצירת קשר בין המפתחים לבין גורמים בינלאומיים שעוסקים בקידום מדינות אפריקה, הודו ודרום מזרח אסיה.  ההרשמה לאירוע נסגרת ביום חמישי 15.11.18.  לפרטים נוספים  ללחוץ  

 

 

 

תמונה

 

פרס התעשייה 2018 לרן מידן מנכ"ל נטפים

במעמד נשיא המדינה, רובי ריבלין, במלון דיוויד אינטרקונטיננטל תל אביב. התקיים טקס פרס התעשייה 2018 השנה התכבדו בפרס: מנכ"ל סודה סטרים, דניאל בירנבאום, מנכ"ל בן&ג'ריס, אבי זינגר, יו"ר טרילידור, הנרי צימרמן, מנכ"ל נטפים, רן מידן, ונשיא פלקסטרוניקס  רובי שייבל.

נציג התעשייה הקיבוצית, רן מידן, מנכ"ל נטפים קיבל את הפרס על שהוביל שורה של מהלכים אסטרטגיים, ביניהם פיתוח שווקים מתפתחים דוגמת סין, הודו ואפריקה, הטמעת תהליכי חדשנות והגדלת השקעות במוצרים חדשים בדגש על תחום החקלאות הדיגיטלית. בנוסף, פעל להגדלת הפריון במפעלי הייצור של נטפים, כגון קידום והכנסת תהליכי אוטומציה בייצור, הטמעת מערכות דיגיטאליות לניהול רצפת ייצור, ושיפור מתמשך בתפוקות קווי הייצור של נטפים. כמו כן, רן מאמין בטיפוח ההון האנושי בחברה וצוות המנהלים ה מורכב ברובו מאנשים אשר צמחו מתוך הארגון. לצד זאת מידן מייצג את התעשייה הישראלית בעולם, ואף נאם על במת האום  על חדשנות ישראלית וההשפעה החיובית של נטפים ושל מדינת ישראל על האנושות והעולם כולו.

 

 

 

 

 

תמונה

 

 

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

15/11/2018פייסבוק