סובב כנרת ספידדייטים סטארטאפים עמיעד מחזיקה מים ובקיצור - שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית

 

 

צוות האיגוד בסובב כנרת

 

צוות האיגוד נפגש בקיבוץ  אפיקים עם מנהלי המפעלים אפימילק - מוביל עולמי בטכנולוגיות רפת וחלב, ואפיקים רכב חשמלי  יצרן הקלנועיות המפורסמות וכן בקיבוץ אשדות יעקב איחוד עם מנכ"ל מפעל לוג המייצר קופסאות, מיכלים ומכסים מתקדמים לתרופות.

במסגרת סבב קידום מרחבי חדשנות אזוריים , הצוות נפגש לדיון במכללת כנרת על אפשרויות שת"פ עם חברת מרכז החדשנות  צמח כינרת לגבי השקעות ופיתוח המשותפים למכללת כינרת ולמפעלים האזוריים עמק הירדן. אחת המטרות העיקריות של המרכז הוא פתיחת אופקים לסטודנטים מסיימים, לסגל המכללה ולעובדים להגיע ולהשתקע באזור ולהשתלב בתעשייה.

צוות איגוד וצוות מרכז החדשנות בכינרת  סיכמו על קידום שיתופי הפעולה בתחומים שונים.

 

 

ספידייטינג  סטארטאפים על שפת הכנרת 

ומעניין לעניין באותו עניין :

ספידייטינג על שפת הכנרת: בהובלת זירת ייצור מתקדם שברשות החדשנות. לראשונה ייפגשו חברות תעשייתיות מאזור הצפון והפריפריה, עם 20 סטארטאפים מובילים בתחומים: רובוטיקה ואוטומציה, יישומי  IOT ואנליטיקה, אחזקה חזויה ועוד, הקשורים לעולם המפעל החכם ולמעבר ליצור מתקדם. המפגש יאפשר לחברות תעשייתיות להיחשף לאופן בו ניתן להטמיע חדשנות בפסי הייצור, כמו גם למגוון כלי הסיוע והמימון שרשות החדשנות יכולה להעניק להם. בחלקו השני של היום יזדמן לבכירי החברות להיפגש עם נציגי הסטארטאפים באופן בלתי אמצעי, באירוע ברוח "הספידייטינג", ולהבין את הרלוונטיות והערך עבורם.

זהו אירוע ייחודי של זירת היצור המתקדם ברשות החדשנות שאמונה על יישום הליכי מופ וחדשנות בחברות התעשייה היצרנית כדי לחזק את כושר התחרות שלהן בזירה הגלובלית ולשפר את הפריון בענפי תעשייה אלו. המסלולים בזירה זו מזניקים קדימה את התעשיות מוטות הייצור ומעודדים בעלי מפעלים, בעיקר קטנים ובינונייםלפתח מוצריםטכנולוגיות ותהליכי ייצור חדשניים לצורך מימוש מטרות אלו.

ספיד דייטינג - תעשייה פוגשת סטארטאפים יתקיים ב 17.9.18 במכללת כינרת. סדר היום, רשימת  הסטארטאפים שישתתפו באירוע, פיצ'ים של  סטארטאפים מובילים הרשמה ומייל ליצירת קשר, הכל בלחיצה כאן.

בואו להכיר מקרוב: ספידייטינג  על שפת הכנרת – בואו להסתובב ולהיפגש מקרוב עם הסטארטאפים המובילים בתחום המפעל החכם והיצור המתקדם, לפגישות בעלות ערך עבור התעשייה פרטים נוספים: רפי נבו – מנהל אגף חדשנות מו"פ ויזמות באיגוד  rafin@kia.co.il

 

 

עמיעד מחזיקים מים

בשבילים השלווים של קיבוץ עמיעד בצפון הכינרת לא מורגשת תכונה מיוחדת בעקבות העסקה עם קרן  פימי, שרכשה בשבוע שעבר  9%  ממניות המפעל  הקיבוצי, עמיעד מערכות מים. אף על פי שעבור הקיבוץ אלה אמורות להיות חדשות טובות - מדובר בהבעת אמון גדולה מצד קרן פרייבט אקוויטי שהשביחה כבר עשרות חברות, ואפשר להניח שכך היא תעשה לחברה שנמצאת בשליטת הקיבוץ   ( 48% ) ונסחרת בבורסת  AIM  הלונדונית לפי שווי  של כ› 60  מיליון דולר הקיבוץ. עודד רוזן, מוותיקי  הקיבוץ אומר: כרגע המצב מבחינתנו הוא קרן אחת  נכנסה במקום השנייה, כך שאין כל שינוי. אבל נכון הוא שכולנו מכירים את פימי, ואנחנו מניחים שבאיזה שלב הם ירצו להגדיל את ההחזקה, אולי  דרך שותפות, אולי דרך קנייה. יש המון אפשרויות.  הדיון הזה של ה‘איך‘ עוד לא התקיים אצלנו. כשזה  יהיה רלוונטי, פימי תפנה להנהלה, תציע הצעות, יביאו את זה לאסיפת חברים. אבל זה לא המצב  כרגע, ולכן אנחנו מאוד רגועים.

 

מענין מאוד לקרוא עוד על עמיעד מערכות מים 

 

בקיצור

ההשפעה והגדלת כושר התחרות בשווקים גלובליים-סקירה מעודכנת אוגוסט 2018

ישראל חתומה כיום על 7 הסכמי אזור סחר חופשי הכוללים בתוכם 40 מדינות ונמצאת בתהליך של משא ומתן מול 10 מדינות נוספות – בסקירה המצורפת תוכלו למלא את הבקשות שלכם ופרטי המכס הרלוונטיים עבורכם על מנת להגדיל את כושר התחרות שלכם בשווקים לחצ/י כאן  מיכל צורן באיגוד תשמח לעזור  michalts@kia.co.il

סמינר אדיג'ס

בתחילת אוקטובר, בתאריכים 17-19 לחודש אוקטובר ייפתח המחזור השני של סמינר אדיג'ס.  הסמינר בן שלושת הימים יתקיים בשפה האנגלית ויעסוק בניהול השינוי בהתאמה לחברה.  מנחה הסמינר הינו מר שהם אדיג'ס,  הסמינר מיועד למנכ"לים ומנהלים בכירים בתעשייה ובקיבוצים. כשלחברי איגוד התעשייה הקיבוצית הנחה ניכרת. פרטים נוספים בלחיצה ואצל לאה קוטלר באיגוד. lea@kia.co.il

 

בקשות למסלול המענקים של רשות ההשקעות

עוד שבועיים בלבד – עד 30.8.2018 נותרו להגשת הבקשות למסלול המענקים של רשות ההשקעות עבור השקעות בגידול בפיריון במפעלים באזורי עדיפות לאומית (השקעות הון והשקעות "רכות"). המענקים: עד 1.5 מיליון ₪ למפעל קטן , ועד 3 מיליון ₪ למפעל גדול.  פרטים נוספים נרחבים ב לחיצה  והסברים נוספים אצל רפי נבו   rafin@kia.co.il

 

 

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

16/08/2018פייסבוק