מכון היצוא בעוטף עזה, דירוג מעלה, עדיפות לאומית והזדמנות בינלאומית / שבועון התעשייה הקיבוצית, 9/8/2018

 

 

ראשי מכון היצוא ביקרו בקיבוצי עוטף עזה

ראשי מכון היצוא ביקרו בקיבוצי עוטף עזה כאורחי איגוד התעשייה הקיבוצית. בסיור החלה בחינה של מהלך להקמת מכון ליצוא מתקדם, בשיתוף עם מכללת ספיר, שיעניק הכשרה לסטודנטים בתחומי התעשייה החדשנית, הפצה ושיווק דיגיטלי. הכלים אותם ירכשו יהיו מנוף לצמיחת התעשייה וקידומה בשוק הגלובלי.

יו"ר מכון היצוא, אדיב ברוך, המנכ"ל גדי אריאלי וחברי ההנהלה ביקרו במפעלים אורניט בקיבוץ אור הנר וארז מוצרים תרמופלסטיים ושמעו על פעילותם בחו"ל. ראשי מכון היצוא הציגו את כלי הסיוע שיכולים להביא להגדלת היצוא ופריצה לשווקים חדשים.

במכללת ספיר היו אורחיו של פרופ' עמרי ידלין, נשיא המכללה. והתרשמו מאד מהמגוון האנושי והדיסציפלינרי של המכללה ומתנופת היזמות והחדשנות שמתרחשת בה. נערך דיון משותף בתוכנית להקמת מכון ליצוא מתקדם ושילובו במערכות הלימוד האקדמיות.

סיום הביקור היה בחממת SouthUp, שהוקמה בשותפות עם המכללה ונמצאת מעבר לגדר שלה. נערך מפגש עם ראשי החממה וסטרטאפיסטים הפועלים בה, בסופה הודיע מנכ"ל מכון היצוא, גדי אריאלי, שכל סטרטאפ שפועל במסגרת החממה יהיה זכאי לקבל את שרותי המכון למשך שנה אחת ללא תשלום, מה שיתן דחיפה לשיווק הראשוני בחו"ל.

מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית, אופיר ליבשטיין, הודה למשתתפים על הסיור החשוב ועל שיתוף הפעולה ארוך השנים שסייע רבות בגידול היצוא של התעשייה הקיבוצית, בעיקר באזורי הפריפריה.

יו"ר מכון היצוא, אדיב ברוך, אמר שהמכון שמח על ההזדמנות לייצר שיתופי פעולה חדשים ומשמעותיים ולתמוך בחיזוק התעשייה בישובי עוטף עזה במיוחד בתקופה זו על רקע המצב הבטחוני.

 

 

 

נטפים על בד פלסאון ותרמוקיר זוכי דירוג מעלה

דירוג מעלה הוא כלי רב עוצמה להערכה והטמעה של מחויבות חברתית בארגונים, ומשמש משנת 2003 כמדד הראשי להערכת אחריות תאגידית בישראל זהו המדד היחיד מסוגו בישראל שמחולק לכמה דרגות: הגבוהה ביותר היא פלטינה+, פלטינה, זהב וכסף.  בכינוס מדד מעלה 2018 השנה בין החברות הזוכות בלטו החברות הקיבוציות על בד תרמוקיר פלסאון ונטפים  שזו השנה החמישית ברציפות שזוכים בגאווה רבה בדירוג הגבוה ביותר של המדד. זוהי עדות למצוינות האחריות החברתית של החברות מעניין לדעת שמידי יום, למעלה מ- 10 שנים, נסחר בבורסה מדד מעלה – המייצג את החברות הציבוריות המשתתפות בדרוג, ומאפשר הזדמנות להשקיע במניות של חברות לא רק על סמך הביצועים הפיננסיים, אלא גם על סמך מידת האחריות החברתית שלהן. מדד זה נמצא בגרף של צמיחה ומעיד על הצמיחה הפיננסית של החברות המשתתפות בו. לאלו שעוד לא מכירים, ארגון מעלה פועל משנת 1998 כשמטרת העל היא העלאת מודעות הסקטור העסקי לחשיבות האחריות התאגידית במרקם החברתי הכללי. הארגון רואה עצמו כבית לחברות המחויבות לאחריות תאגידית ומאמינות ביכולתן להשפיע גם מעבר לגבולותיהן, על ידי מינוף כוחן המשותף לכדי יצירת שינוי חברתי חיובי משמעותי.  הקריטריונים בדירוג, משקפים סטנדרטים לניהול אחראי בישראלגיוון כוח העבודה, גיוון מגדרי, יחסי עבודה, חיזוק אמון, תרומה, אחריות ברכש, התנדבות, איזון עבודה-פנאי ועוד. 

לאה קוטלר שעוסקת בתחום האחריות החברתית באיגוד התעשייה הקיבוצית מזמינה אתכם בתאריך 22.10 לאיגוד למפגש של מנהלי תחום אחריות חברתית והתנדבות בקהילה, פרטים נוספים נעדכן בהמשך, האנשים הרלוונטיים בארגונים מזומנים לרשום את התאריך לשריין את המועד ולהכנס לקישור לרשום את פרטי מנהל/ת תחום אחריות חברתית והתנדבות במפעלך. למתענינים lea@kia.co.il

 

 

 

 

הקיבוצים דורות וברור חיל יקבלו פיצויים שנשללו מהם

בפנייה שנעשתה ע"יהאיגוד לשר הכלכלה וליו"ר וועדת הכלכלה התריע אופיר ליבשטיין על הטעות שנעשתה והזמינם לבוא ולהפגש עם הקיבוצים בשטח.  יישובי מועצת שער הנגב הוגדרו כאזור עדיפות לאומית - למעט דורות וברור חיל; בעקבות התערבותו של ח"כ איתן כבל, הממשלה השיבה את ההטבות לשני הקיבוצים.

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל אכן נענה להזמנה והגיע לסיור מעמיק בקיבוצי עוטף עזה, במטרה למפות את הבעיות והצרכים שעלו בקיבוצים לאור המצב הבטחוני ואמר:  החקלאות היא לא רק הביטוי היפה ביותר של הציונות, אלא גם החשוב ביותר. זהו החיבור האמיתי שלנו לאדמה, להפרחת השממה ולמרקם החיים המגוון שנפרש מהצפון ועד לנגב. ממשלת ישראל חטאה במשך שנים רבות מדי בהפקרת החקלאים והחקלאות. לכן נרתמתי לעניין בסדרת דיוני שימוע שקיימתי בעניין החקלאות בועדת הכלכלה. מיד עם תום פגרת הכנסת אחדש את דיוני השימוע, תוך התמקדות במשבר המים, סחר בתוצרת טרייה ועוד. אני מזמין כל קיבוץ או מושב לפנות אליי על מנת לקחת חלק בתהליך הריפוי שאנחנו חייבים להעניק לתחום החקלאות בישראל.

אופיר ליבשטיין, מנכ"ל האיגוד ונציג כפר עזה במליאת מועצת שער הנגב הוסיף: אני שמח שח"כ כבל הסכים מיד להזמנתי לבקר בקיבוצי שער הנגב, ואף הצליח להביא תוך זמן קצר פתרון ראשון לבעיות שהוצפו בפניו. דורות וברור חיל שמרכז חייהם נמצא בעוטף, הוחרגו באופן חסר היגיון מרשימת יישובי העדיפות הלאומית, ובכוונתי להמשיך ולעשות כל שניתן על מנת לתקן את העיוות הזה.

 

 

 

 

 

הזדמנות להרחבת הפעילות הבינלאומית

בשל ההזדמנות שנפתחה מחדש להגשה ובגלל המועד הקצר אני שבה ומפרסמת את הנושא:

בהמשך לפעילות התמיכה להגדלת הפעילות הבינלאומית, מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה הודיע על פתיחת מקצים ייחודיים לחברות ממחוז צפון. החברות המעוניינות להגדיל את היצע המכירות שלהן בשווקים הבינלאומיים, מוזמנות להגיש מועמדות להשתתפות בתכניות מינהל סחר חוץ:

1.        בתכנית "כסף חכם" - התכנית פתוחה להגשות עד התאריך 15.08.18 – לפרטים נוספים  היכנסו לכאן

2.        בתכנית של"ב – שער לשיווק בינלאומיהקרן פתוחה להגשות עד ה- 15.08.18 – לפרטים נוספים  היכנסו לכאן

אני מזמינה אתכם לפנות בכל שאלה, ובמידה ונדרשים סיוע והכוונה, ובירור הגדרת הישובים הנכללים במחוז צפון לפי הגדרות משרד הפנים. כתובתי- מיכל צורן michalts@kia.co.il

 

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

09/08/2018פייסבוק